ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by debotoijusto 25/3/2016, 16:07

Ni policija, ni vatrogasci, čak ni Živi zid, ništa nije danas pomoglo vlasnici pet shopa ZoomJasminki Vladislavić da uđe u prostor u Plinarskoj ulici kojeg je u listopadu prošle godine uzela u najam na pet godina. Vlasnik je prostor prodao, a kupac je nakon zatvaranja dućana prije dvije večeri ušao u prostor i stavio svoj lokot. Vladislavić je odmah reagirala, zvala je policiju, no oni su konstatirali da nije počinjeno nikakvo kazneno djelo ili prekršaj te su uputili stranke da svoje razmirice riješe mirnim putem ili sudski.
Vladislavić je očajna, smatra da je izigrana. Računala je na najam prostora idućih pet godina i danas je pokušala ući kako bi došla do robe, blagajne i svojih stvari, no bez uspjeha. Podršku su joj dali Živi zid i kotarski vijećnik Varoša Vjeko Santrić.
Policija je prva došla u Plinarsku. Patrola se informirala što im je za činiti. Ne mogu ništa.
Nakon pola sata stigli su vatrogasci. I oni su nemoćni.
- Ovo nije normalno - Vladislavić ne može vjerovati. Nitko joj ne može pomoći. Usred nevolje stigao je kombi sa robom za dućan. Vladislavić moli vozača da stvari ostavi u Gajevoj. Što će, nema kuda s tim. U suzama gleda što će. Javio joj se odvjetnik novog vlasnika. Njegovog klijenta kontaktirali su novinari, Vladislavić je upozorena da ne kleveće jer će ovaj pokrenuti sudski postupak.
I ona će. Policiji će novog vlasnika prijaviti za provalu, a starog, od kojeg je iznajmila prostor, za prijevaru...
U poruci stoji da po stvari može doći u ponedjeljak.
- Ovo je čisto nasilje. Potpisala sam ugovor na pet godina, dva mjeseca sam plaćala najam i renovirala ovu kozju štalu. Prostor je prodan na dan kada sam počela raditi. To me šokiralo, ali mi je rečeno da ću ostati tu pod istim uvjetima. Kroz neko vrijeme, novi je vlasnik rekao da moram izaći. Danima sam tražila novi prostor, ali bezuspješno. Navečer sam zatvorila dućan, a u 22 sata imam dojavu da je netko u prostoru. Zovem policiju i trčim u prostor. Novi vlasnik je unutra, a ja ne mogu do svojih stvari. Ljudi me zovu zašto sam zatvorila. Nisam, zatvorio mi je novi gazda iako imam ugovor - žali se Vladislavić.

Kontaktirali smo i novog vlasnika prostora. On ne zna u čemu je problem.
- Ja sam prostor kupio u dvanaesti mjesec i sve do jučer sam mučao. Znala je da je došao novi vlasnik jer su radnici HEP-a mijenjali razvodnu kutiju - kazao nam je novi vlasnik.
Pokušali smo doći i do starog vlasnika prostora koji je sklopio ugovor o najmu sa Vladislavić, no nije nam se javio na mobitel.

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/2lrt-split-policija-vatrogasci-zivi-zid-nista-nije-pomoglo-vlasnici-pet-shopa-zoom-da-ude-u-ducan#/clanak/2lrt-split-policija-vatrogasci-zivi-zid-nista-nije-pomoglo-vlasnici-pet-shopa-zoom-da-ude-u-ducan
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by debotoijusto 25/3/2016, 16:10

toliko o pravnoj drzavi u hrvata
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by udba 25/3/2016, 16:11

A gdje sad drži kanarince i hrčke?

_________________
Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by debotoijusto 25/3/2016, 16:13

https://www.facebook.com/Pet-shop-Zoom-533447556831409/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by kaya 25/3/2016, 16:14

debotoijusto wrote:toliko o pravnoj drzavi u hrvata
Ej bubani u glavu, pa tu je sve po zakonu.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by debotoijusto 25/3/2016, 16:20

kaja_333 wrote:
debotoijusto wrote:toliko o pravnoj drzavi u hrvata
Ej bubani u glavu, pa tu je sve po zakonu.
je 
moze se sudit i za 5g. dobije zasigurno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by Guest 25/3/2016, 16:26

a ništa asu koji je prodao prostor(a iznamio ugovor) expresno sjesti na račun, para ima(od prodaje stana) obeštetiti gospođu, jer je uložila 2mjeseca vrijeme, novac, dakle odmah joj nadomjestiti 20 000€ i bog te veselio.

država puna prevaranata, as uzme lovu od najma, usput proda prostor, i onda računa da će se povlačiti po sudu idućih 10ak godina,(što i hoće) ne samo to , nego još ako mu je sudac neki rodijak(a tako to bude) još će dosuditi u njegovu korist(plava kuverta šema). haha.


inače bila jedna slična situacija u mojoj rodbini, ovaj rođ dobio stan u nasljedstvo... sve uredu, ali u taj njegov stan uletio drugi njegov rođak, doslovno se uselio (iako je i on dobio dobro nasljedstvo i ima dosta nekretnina) ali sve jedno se uselio u stan, i kao cereka se , da "on to zaslužuje" da se "vidimo na sudu"...

naravno ovaj moj pametni rođ, umjesto da zove policiju, pravosuđe(koje je od kurca kako sam spomenuo), lipo platio dva razbijača, ovaj as otiša sa ženom i ditetom na rivu, ova ekipa uletila u taj stan, izbacili mu sve stvari vanka, i promjenili vrata, .... i bog.. :D

ovaj dolazi sa rive, stvari mu na ulici, vrata promjenjena, a dva razbijača ga čekaju .-.. pa ti se pouzdaj u državu, pravosuđe i policiju.. tako je i ova žena trebala
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by kaya 25/3/2016, 16:31

debotoijusto wrote:
kaja_333 wrote:
debotoijusto wrote:toliko o pravnoj drzavi u hrvata
Ej bubani u glavu, pa tu je sve po zakonu.
je 
moze se sudit i za 5g. dobije zasigurno
A nisam sigurna, gle stari vlasnik je nju informirao da je prodao prostor, njoj nije bilo to nepoznato, novi isto tako da mora izaći. Ona moze jedino novce tražiti za uloženo u prostor ali na temelju čega, obećanja da sve ostaje isto? A možda, ali teško.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by Guest 25/3/2016, 16:34

pa zar nije ugovor na 5godina? kakvi su pravni zakoni glede ovoga? taj ugovor po nekoj pravednoj logici(a pravo se valjda i temelji na tome) bi se trebao prenositi na novog vlasnika?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by L'âme 25/3/2016, 16:38

Postoji u ugovoru clanak o uvjetima raskida ugovora.
Obicno pise mjesec dana po obavijesti o prekidu.
Dize pompu bzze.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by kaya 25/3/2016, 16:39

preko_vode_do_slobode wrote:pa zar nije ugovor na 5godina? kakvi su pravni zakoni glede ovoga? taj ugovor po nekoj pravednoj logici(a pravo se valjda i temelji na tome) bi se trebao prenositi na novog vlasnika?
Pa nije takav ugovor sveto pismo, promjene se okolnosti i jedna strana moze odustati od ugovora jer npr. njemu hitno  treba novac i našao je kupca prostora ali da drugu stranu obavijesti o tome. Sto ovaj je napravio. Raskine se nekad ugovor jednostrano .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by veber 25/3/2016, 16:40

Megi, ajmo na rucak. :D

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by debotoijusto 25/3/2016, 16:41

kaja_333 wrote:
debotoijusto wrote:
kaja_333 wrote:
debotoijusto wrote:toliko o pravnoj drzavi u hrvata
Ej bubani u glavu, pa tu je sve po zakonu.
je 
moze se sudit i za 5g. dobije zasigurno
A nisam sigurna, gle stari vlasnik je nju informirao da je prodao prostor, njoj nije bilo to nepoznato, novi isto tako da mora izaći. Ona moze jedino novce tražiti za uloženo u prostor ali na temelju čega, obećanja da sve ostaje isto? A možda, ali teško.
novi vlasnik je kupio prostor u najmu i znao je sto radi , mogao je cekati da isti istekne ( a dolazi lito malo pomete uvali krevet i ormar i tuce lovu ) 
ili neki dogovor s vlasnicom shopa oko preseljenja koje ona nije duzna uciniti
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by kaya 25/3/2016, 16:43

ona je trebala s novim vlasnikom sklopiti nekakav ugovor i staviti klauzule sto u slučaju da se raskine ranije.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by kaya 25/3/2016, 16:46

debotoijusto wrote:novi vlasnik je kupio prostor u najmu i znao je sto radi , mogao je cekati da isti istekne ( a dolazi lito malo pomete uvali krevet i ormar i tuce lovu ) 
ili neki dogovor s vlasnicom shopa oko preseljenja koje ona nije duzna uciniti
ma ne drži vodu.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by debotoijusto 25/3/2016, 17:03

kaja_333 wrote:
debotoijusto wrote:novi vlasnik je kupio prostor u najmu i znao je sto radi , mogao je cekati da isti istekne ( a dolazi lito malo pomete uvali krevet i ormar i tuce lovu ) 
ili neki dogovor s vlasnicom shopa oko preseljenja koje ona nije duzna uciniti
ma ne drži vodu.
nisam pravnik ali sklopio dosta ugovora u zivotu , par puta poslovni prostor
kad sklopis ugovor na odredjeno vrijeme sto je ovdje slucaj nema otkaza kako kome padne na pamet
u njenom ugovoru zasigurno ne postoji navod o prodaji trecoj osobi...i da postoji izvedba preuzimanja prostora neregularna
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by kaya 25/3/2016, 17:06

debotoijusto wrote:nisam pravnik ali sklopio dosta ugovora u zivotu , par puta poslovni prostor
kad sklopis ugovor na odredjeno vrijeme sto je ovdje slucaj nema otkaza kako kome padne na pamet
u njenom ugovoru zasigurno ne postoji navod o prodaji trecoj osobi...i da postoji izvedba preuzimanja prostora neregularna
ima ako se pojave nove okolnosti, možeš jedino staviti u slučaju da se otkaže prijevremeno  najmodavac obavezan najmoprimcu .....nešto nadoknaditi..ili obrnuto.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by L'âme 25/3/2016, 17:06

Postoji vrlo izvjesno,deboto..vlasnik prostora se u pravilu tim clankom ogradi.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by debotoijusto 25/3/2016, 17:28

maggie13 wrote:Postoji vrlo izvjesno,deboto..vlasnik prostora se u pravilu tim clankom ogradi.
daj molim te , nije to NASA program i ugovor s astronautima  :D
obican tipski ugovor ovjeren kod javnog biljeznika

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Ugovor3

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Ugovor2
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by L'âme 25/3/2016, 17:30

debotoijusto wrote:
maggie13 wrote:Postoji vrlo izvjesno,deboto..vlasnik prostora se u pravilu tim clankom ogradi.
daj molim te , nije to NASA program i ugovor s astronautima  :D
obican tipski ugovor ovjeren kod javnog biljeznika

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Ugovor3

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Ugovor2
e,pa vidis,deboto,tim tipskim ugovorima,kako ti kazes,se dodaju ili skidaju clanci prije potpisivanja..ma,sto ti ja govorim,neka ti pravnik neki tu pojasni ;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan Empty Re: Policija, vatrogasci, Živi zid - ništa nije pomoglo vlasnici pet shopa Zoom da uđe u dućan

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum