ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Go down

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Empty Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Post by genitalni_herpes 16/4/2014, 19:13

http://danas.net.hr/crna-kronika/uhicen-bivsi-specijalac-josip-klemm

Bivši specijalac, a danas predsjednik Udruge specijalne policije iz Domovinskog rata Orao te direktor i vlasnik tvrtke Klemm security, jedne od najvećih zaštitarskih tvrtki u Hrvatskoj Josip Klemm, uhićen je u srijedu oko 16.30 sati.

Vijest je za Jutarnji list potvrdila i policija, ne navodeći Klemmov identitet, već samo njegovu godinu rođenja (1972.).

"Nakon dovršenih višemjesečnih zajedničkih izvida Ravnateljstva policije, Porezne uprave i Županijskog državnog odvjetništva u Zagrebu uhićen je hrvatski državljanin (1972.) zbog osnova sumnje na počinjenje kaznenog djela zlouporabe položaja i ovlasti iz članka 337. stavak 1., 3. i 4. Kaznenog zakona koji će, nakon provedenih dokaznih radnji, uz kaznenu prijavu biti doveden pritvorskom nadzorniku", potvrđeno je u MUP-u.

U policiji navode da za kaznena djela terete još jednu osobu, hrvatskog državljanina (1959.) kojeg terete za pomaganje u zlouporabi položaja i ovlasti.

"Postoje osnove sumnje da je uhićenik, od početka 2005. do sredine 2007. u Zagrebu, kao direktor jednog trgovačkog društva iz Zagreba, nalagao neosnovana plaćanja sa žiro-računa tog društva na žiro-račune više drugih trgovačkih društava, koja društva su trgovačkom društvu uhićenika, prema prethodnom dogovoru, izdavala račune za neobavljene usluge.
Ujedno, postoje osnove sumnje da je uhićeniku u tome pomagao drugoprijavljeni, na način da je pronalazio odgovorne osobama raznih trgovačkih društava i s njima dogovarao da trgovačkom društvu uhićenika izdaju račune za neobavljene usluge. Nakon što bi plaćanje bilo izvršeno, po nalogu drugoprijavljenog, odgovorne osobe tih društava podizale bi novčana sredstva i predavali mu ih, a drugoprijavljeni ih je predavao uhićeniku.

Na opisani način uhićenik si je pribavio imovinsku dobit u iznosu od najmanje 3.244.121,73 kn, za koji iznos je oštetio trgovačko društvo u kojem je odgovorna osoba", potvrđeno je u MUP-u.
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Empty Re: Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Post by Guest 16/4/2014, 19:15

Sam je sebe sjebao,u čemu je problem??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Empty Re: Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Post by Ragnarok 17/4/2014, 10:55

bogomdani wrote:Sam je sebe sjebao,u čemu je problem??

Sve te kriminalce, lipo otjerat da žive u izolaciji ili ako ih neka država hoće i pljenidba sve imovine.
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Empty Re: Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Post by aben 17/4/2014, 11:39

Pa kako to trg društvo sedam godina nije skužilo da in fali tri milijuna?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Empty Re: Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Post by T. 17/4/2014, 11:47

biće to sve njegove firme, eto kako, u međuvremenu je pušten na slobodu...
po meni je to glupost da bi se radilo o kaznenom djelu, iz jedne firme prebaciti novac u drugu firmu a isti vlasnik, ne može oštetiti sam sebe, drugo je ako bi se u tom procesu zamračili nekakvi prihodi i time utajio porez...

_________________
Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Unname11
T.
T.

Posts : 17149
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Empty Re: Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Post by aben 17/4/2014, 11:53

Na to san i cilja, ako vlasnik zna šta mu direktor radi, što me boli kurac ko kome što plaća..a državi, bankama što više transakcija još i bolje, jel

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Empty Re: Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Post by Iosephvs 17/4/2014, 14:04

Dirlewanger wrote:biće to sve njegove firme, eto kako, u međuvremenu je pušten na slobodu...
po meni je to glupost da bi se radilo o kaznenom djelu, iz jedne firme prebaciti novac u drugu firmu a isti vlasnik, ne može oštetiti sam sebe, drugo je ako bi se u tom procesu zamračili nekakvi prihodi i time utajio porez...
pa jedino za to ga mogu i teretit ... vađenje love preko fiktivnih troškova ili kako već i na taj način zamrači porez .... ostalo do kurca, prebacuje novac iz jedne svoje firme u drugu. nit prvi, nit zadnji .... nit nezakonito koliko znam.
Iosephvs
Iosephvs

Male
Posts : 240
2014-04-15

Lokacija: : Res Pvblica Corrvptia

Back to top Go down

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Empty Re: Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Post by Guest 2/9/2016, 20:24

eto,malo da se podsjetimo i ne zaboravimo... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Empty Re: Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Post by Guest 2/9/2016, 20:45

Kad bude vise informacija, moci cemo komentirati. Inace, mozda se varam, ali tajno snimanje je isto kazneno djelo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhićen bivši specijalac Josip Klemm! Empty Re: Uhićen bivši specijalac Josip Klemm!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum