ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by RayMabus Sat 19 Mar - 20:29

Lokalna vlast Dimitrovgrada u Srbiji traži promjenu imena u stari - Caribrod.
Podrška stiže i iz evropskog parlamenta, od bugarskih zastupnika.
U Beogradu na takvu pomoć gledaju kao na miješanje u unutrašnju politiku zemlje.

http://balkans.aljazeera.net/video/bugari-traze-drugo-ime-grada-u-srbiji

lol! 

RayMabus
RayMabus

Posts : 175411
2014-04-11


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by Guest Sat 19 Mar - 21:14

hm, ja bih kao kontru podsetio bugare,
da su pred berlinski kongres,
zitelji okoline sofije,
podneli neki papir i predlagali
da pripadnu sribji. 
znali ljudi, zanju i sad,
sta je srbija a sta bugarska.
ne odlaze srbi u bugarsku svakog vikenda
da se provode, vec obrnuto.
ne slusaju srbi bugarske pesme i ne pevaju
na bugarskom, vec bugari znaju napamet sve
nase pesme. nisu srbi pevali, ja sam bugarin,
vec su bugari, na sav glas, rado pevali,
ja sam jugoslovenka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by Antijunak Sat 19 Mar - 21:39

Ovo Dimitrovgrad mi zvuči više bugraski od Caribroda.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by Guest Sat 19 Mar - 22:41

i jeste tako, caribrod je nakon rata postao dimitrovgrad
po volji komunista, tita i sl.  u cast bugarskog tita, dimitrova.
njegovog ortaka !?
 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Josip%20Broz%20Tito%20Dimitrov
Spoljna politika Bugarske bila je osuđenja slediti sovjetsku. Slepa poslušnost Bugarske zapovestima iz Moskve sprečila je eventualno formiranje balkanske federacije. Pre raskida sa StaljinomTito i Dimitrov razgovarali su o ujedinjenu Bugarske i Jugoslavije u jednu državu. Ali, uskoro je došla rezolucija Informbiroa i udaljavanje Jugoslavije od sovjetskog bloka. Ni pred kraj života Dimitrov nije uspio sa sebe skinuti etiketu Staljinovog poslušnika kojem je ovaj naredio da organizuje suđenje bivšem izvršnom sekretaru komunističke partije Trajču Kostovom.(WPDIA) ( postoje misljenja da je ubijen, otrovan, ne znam vise o tome )
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by RayMabus Sun 20 Mar - 12:25

pizzon wrote: nisu srbi pevali, ja sam bugarin,
vec su bugari, na sav glas, rado pevali,
ja sam jugoslovenka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175411
2014-04-11


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by RayMabus Sun 20 Mar - 12:30

Bio sam u Bugarskoj. Koliko su im Rusi pomogli da se oslobode od Turaka toliko su ih i shebali i unazadili tokom SSSRa i drugo. Nije uopće čudno šta oni imaju fetiš na Jugu ( njihow zapad ).

Jezik slićan , razumljiw , ne treba ti ga učit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175411
2014-04-11


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by jastreb Sun 20 Mar - 12:32

RayMabus wrote:Bio sam u Bugarskoj. Koliko su im Rusi pomogli da se oslobode od Turaka toliko su ih i shebali i unazadili tokom SSSRa i drugo. Nije uope čudno šta oni imaju fetiš na Jugu ( njihow zapad ).
Bugarska je zemlja najgoreg turbo-folka,iznošenih traperica i prljavih ulica.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by RayMabus Sun 20 Mar - 12:34

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Bio sam u Bugarskoj. Koliko su im Rusi pomogli da se oslobode od Turaka toliko su ih i shebali i unazadili tokom SSSRa i drugo. Nije uope čudno šta oni imaju fetiš na Jugu ( njihow zapad ).
Bugarska je zemlja najgoreg turbo-folka,iznošenih traperica i prljavih ulica.
Tako nekako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175411
2014-04-11


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by crvenkasti Sun 20 Mar - 12:37

Tako moja susjeda Danica ide jako rijetko kod frizerke, pa joj kosa  uvijek do pola bijela, a druga polovica crna. Jednom je vodila psa ispred moje kuće. Muž joj je skladištar.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by jastreb Sun 20 Mar - 12:38

RayMabus wrote:
jastreb wrote:
RayMabus wrote:Bio sam u Bugarskoj. Koliko su im Rusi pomogli da se oslobode od Turaka toliko su ih i shebali i unazadili tokom SSSRa i drugo. Nije uope čudno šta oni imaju fetiš na Jugu ( njihow zapad ).
Bugarska je zemlja najgoreg turbo-folka,iznošenih traperica i prljavih ulica.
Tako nekako.
Mada ima onaj jedan načelnik općine u južnoj Srbiji bugarske nacionalnosti koji je veliki dobrotvor.

Zaboravih kako se zove. Jednoj siromašnoj obitelji dao je sagraditi kuću i ljudi ga vole.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by RayMabus Sun 20 Mar - 12:51

Ima jedna dobra stwar kod te Bugarske međutim trebalo bi widit na razini eu neki projekt poweziwanja glawnih eu držawa i da se takwe linije suufinćiraju jer su od witalnog znaćaja. Bugarska wam je ekstra jeftina. Problem je jedino put al da ima awio linija i da je ćijena karte prihwatljiwa ( eu sufinairanje poweziwanja glawnih gradowa u eu ) ....to wam je ludilo ....ima odma da Sofija proćwjeta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175411
2014-04-11


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by RayMabus Sun 20 Mar - 13:21

Ewropa Ewropljanima.

Kad se prestane prowodit politika trpačine i nuđenja Ewrope sirotiniji iz Azije i Afrike i te pare usmjere na nas onda će se owakwe stwari razwijat.


Neodopustiwo je da dwa glawna eu grada tj glawna grada dwiju eu držawa nemaju između sebe barem jednom tjedno il wikendom powezanost awio linijom.

TO NE MOŽE BITI.

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Bugarska
RayMabus
RayMabus

Posts : 175411
2014-04-11


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by Ero Sun 20 Mar - 13:43

Titov Drvar, Titograd, Titovo Užice, Titovo Velenje, Titovo Jajce (hahaha), Kardeljevo, Pucarevo, Stalingrad....
Ahahahaaa...a onda...Srpsko Sarajevo, Srbobran, Srpski Brod ...Koja boleština. :D

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by Ero Sun 20 Mar - 13:51

Dimitrovgrad? Zar to nije bolest, lijepo vas molim? 
Sve to treba izbrisati jednim potezom, uključujuć i one nakarade od spomenika.
Možda bi ih ostavio samo par kao ogledni primjer ljudske gluposti. Za mlađe naraštaje.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by jastreb Sun 20 Mar - 13:53

Ero wrote:Titov Drvar, Titograd, Titovo Užice, Titovo Velenje, Titovo Jajce (hahaha), Kardeljevo, Pucarevo, Stalingrad....
Ahahahaaa...a onda...Srpsko Sarajevo, Srbobran, Srpski Brod ...Koja boleština. :D
A Tomislavgrad???

Umjesto starog imena Duvno,kojeg stariji ljudi i danas koriste,vi ste se poveli za nekakvim hrvatovanjem i dali starom hrvatskom gradu neko izmišljeno ime.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by Ero Sun 20 Mar - 13:56

jastreb wrote:
Ero wrote:Titov Drvar, Titograd, Titovo Užice, Titovo Velenje, Titovo Jajce (hahaha), Kardeljevo, Pucarevo, Stalingrad....
Ahahahaaa...a onda...Srpsko Sarajevo, Srbobran, Srpski Brod ...Koja boleština. :D
A Tomislavgrad???

Mislim, ono, za živa čovjeka podižu mu se spomenici, daju imena gradova...Pa, jbote, zar to nije bolest?

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by Ero Sun 20 Mar - 14:01

jastreb wrote:
Ero wrote:Titov Drvar, Titograd, Titovo Užice, Titovo Velenje, Titovo Jajce (hahaha), Kardeljevo, Pucarevo, Stalingrad....
Ahahahaaa...a onda...Srpsko Sarajevo, Srbobran, Srpski Brod ...Koja boleština. :D
A Tomislavgrad???

Umjesto starog imena Duvno,kojeg stariji ljudi i danas koriste,vi ste se poveli za nekakvim hrvatovanjem i dali starom hrvatskom gradu neko izmišljeno ime.
omislavgrad je grad i općina u jugozapadnoj Bosni i Hercegovini, u sjeverozapadnoj Hercegovini. Duvno, stariji oblik Dumno, ima korijen svoga imena u ilirskoj riječi d´lmno - pašnjak, odnosno dalma (dëlma) - ovca. Ime Duvno za grad se upotrebljavalo tek u novije vrijeme. U rimsko doba bio je to Delminium, u vrijeme hrvatskih i bosanskih vladara - Županjac (po mjestu stanovanja upravitelja župe Duvno), za turske vladavine Sedidžedid (hrv. Nova tvrđava)[2] i Županj-potok, a u vrijeme Austro-Ugarske - Županjac.
Godine 1925. je kralj Aleksandar I. Karađorđević obilježio 1000. obljetnicu stvaranja hrvatskog kraljevstva tako što je Tomislavgrad nazvao po hrvatskom kralju Tomislavu, za kojeg se tradicionalno smatra da je okrunjen upravo na Duvanjskom polju godine 925. Taj je naziv Tomislavgrad zadržao sve do 1945. godine. n1 Оd 1945. do devedesetih godina 20. stoljeća opet se zove Duvno, da bi na kraju bilo vraćeno ime Tomislavgrad.

_______________________________________________________________________________________

Kad netko voli lagat...

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by jastreb Sun 20 Mar - 14:05

Eto,kralj Karađorđević je nazvao Duvno po Tomislavu,a nakon što su to komunisti poništili,vi ste to vratili. Znači išli ste na ruku kralju.

Inače kad smo kod kralja,na otoku Krku su tamo iza 1.svj.rata  mjestu Punat promijenili ime u Aleksandrovo. Dok je ovaj još bio živ,tako da to nije bilo u modi samo kod komunista.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by max123 Sun 20 Mar - 14:17

serbija,bulgarska,rumunjia...prve asocijacije,PRLJAVSTINA,CIAGNLUK,KORUPCIJA,NERAD...slicno kao kad cujem turska ili arapske pripizdine.


Bacit hidrogenske bombe..preorat i stvorit novi "lebensraum" za zapadnokrscanske bijelce..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by RayMabus Sun 20 Mar - 14:22

Srbija nije u EU a dok je tako tako je pa me ni ne zanima tj nije dio Ewrope u službenom smislu.

Lebensraum se danas radi ekonomijom a ne tom šemom iz ww2 koja je zaostala.

Ja imam nekoliko stanowa a nisu i to jedini koje ču naprawit

Meni ne treba oswajanje Bugarske nego samo awio linija da ode tamo trošit swoje pare jer im je standard za naše prilike izuetno nizak.

Njima dobro meni dobro.


Last edited by RayMabus on Sun 20 Mar - 14:23; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175411
2014-04-11


Back to top Go down

 Bugari traže drugo ime grada u Srbiji Empty Re: Bugari traže drugo ime grada u Srbiji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum