ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Mrtvi Tuđmani'

Go down

'Mrtvi Tuđmani' Empty 'Mrtvi Tuđmani'

Post by debotoijusto 19/3/2016, 20:01

Ako ste kojim slučajem sinoć bili u Zaboku - niste, kažete?, ma, nema veze, ovaj tekst ionako nema pretjerane veze sa Zabokom - mogli ste se dobro provesti na svirci kojom je i službeno otvorena sedma koncertna sezona u “Regeneratoru”, tamošnjem kultnom prostoru koji se skraćeno zove ZCUK, a zapravo Zagorski centar urbane kulture.

Kad već niste bili, red je navesti da je upad bio samo 25 kuna, da se nije pio gemišt i da je prašio žestoki punk. Svirali su Debeli precjednik, Biciklić i - Mrtvi Tuđmani. A s njihovim frontmenom, ujedno i čovjekom koji stoji iza čitavog “eventa”, razgovarali smo za Spektar. Ne treba ni reći da ga je, a gospodinu je ime Tin Š., oduševio poziv iz Splita.

- Kaj stvarno, iz Slobodne Dalmacije zovete?

Stvarno.
- Dolazite na koncert?

Ne, ali bismo svakako voljeli čuti kako zvuče Mrtvi Tuđmani. Recite nam, kako?
- Teško je to opisati, to stvarno treba čuti.

Dead Kennedys su vam poslužili samo kao inspiracija ili su vam oni i uzor?
- Naravno da su nam oni bili inspiracija, iako mi imamo svoj autorski put. Pankerski, naravno, ali svoj. I moram reći da postojimo još od 2006. godine.

Ozbiljno?! Pa kako to da za vas još nismo čuli?
- Zato što smo od tada uzeli pauzu. Ali, sada žestoko nastavljamo. Imamo i svoje stvari, samo njih i sviramo. Dobro smo ih uvježbali.

Na primjer?
- “Balada o Jimi Hendrixu”. “Gazdarica kuhaj bolje”, “Draga, kupio sam dva romobila, pa možemo do Černobila“, “Nezgode i propast maloga krojača”, “I pankeri su ljudi”, “Darth Vader - pola čovjke pola šparet”, Umro bih kako su mi suhe ruke”, “Murija sim, murija tam”.

Bogme, zanimljiva play lista, ima tu i socijalne tematike, a ima i murije...
- Ma, neeee, nema to veze s politikom. Politika nas uopće ne zanima. Provokacija da, ali ništa više od toga. Iako, kad malo bolje razmislim, osnovali smo bend kad je HDZ bio na vlasti i, evo, sad smo ga obnovili kad se HDZ ponovno vratio na vlast. Iskreno, o ponovnom okupljanju nismo previše razmišljali, ali kad smo čuli da u Zabok dolazi legendarni Debeli precjednik, nije bilo druge nego uhvatiti se vježbanja. Takva se prilika ne propušta.

Tko je na vlasti u Zaboku, koja politička opcija?
- A, kod nas vam je uvijek na vlasti SDP.

Da, očekivano. Teško bi, naime, bilo očekivati da u mjestu kojim vlada HDZ egzistira bend takvog naziva.
- To ne znam, ali znam da se naši u gradu zalažu za umjetničke slobode.

Jeste li imali neugodnih iskustava sa Zabočanima drukčije političke orijentacije, recimo s onima, a nemojte reći da ih nema, kojima je Tuđman svetinja u koju se ne dira?
- Mi smo tu domaći, svi se znamo, pa nema problema. Iako...

Iako, što?
- Bilo je par anegdota. Recimo, prostor u kojem vježbamo nalazi se odmah poviše prostora koji koriste branitelji. I tako, jednom, mi prašimo kad evo ti našeg susjeda odozdo, došao užicati cigaretu. Svidjela mu se svirka, pita nas on za ime, a nama ajme, neugodno... Tko zna kako će reagirati ako mu kažemo, pa smo rekli da se još ne možemo dogovoriti. A drugom zgodom su nam na vrata banula dva policajca, i njima se, tako su barem rekli, dopala svirka, pa su nas i oni pitali za ime, a mi smo rekli da se bend zove MT.

Lukavo. Nego, što sad, kreću nastupi, evo i prvog intervjua, Mrtvi Tuđmani više nisu samo mrtvo slovo na papiru?
- Ma, nema straha, kakvi bismo uostalom mi bili pankeri kada bismo se bojali. Jesu li se Sex Pistolsi još tamo sedamdesetih bojali kad su pjevali “God Save The Queen”, naravno da nisu. Uostalom, rekoh već, provokacija je u samoj srži punka, panker bez provokacije nije panker.

Koliko vas ima u bendu?
- Čekajte da vidim... Četvoro.

Niste nikoga zaboravili?
- Ne.

Što mislite o političkom solo istupu Mile Kekina i reakcijama koje su nakon toga uslijedile.
.- Znam Milu i ne bih o tome. Njegova stvar. Ipak, što se političkog angažmana tiče, a svakodnevni smo mu svjedoci, puna mi je kapa birtijskog prakticiranja politike, znate ono kad imate dva promila u dupetu pa počnete pametovati o svemu i svačemu.

Na vašem Facebook profilu neki tip leti s padobranom. Jeste li to vi?
- Da, ja sam.

Stvarno? Panker padobranac?
- A zašto ne bih bio, to mi je hobi. Uz glazbu, najveća strast.


http://www.slobodnadalmacija.hr/scena/showbizz/clanak/id/306246/bend-mrtvi-tumani-osnovali-smo-2006-kad-je-hdz-bio-na-vlasti-i-evo-sada-obnovili-kada-su-se-vratili-na-vlast
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

'Mrtvi Tuđmani' Empty Re: 'Mrtvi Tuđmani'

Post by debotoijusto 19/3/2016, 20:03

narod koji ima ovakvu omladinu ne treba brinuti za buducnost
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

'Mrtvi Tuđmani' Empty Re: 'Mrtvi Tuđmani'

Post by kic 19/3/2016, 20:05

trebali su se nazvati Mrtvi Punkeri Bez Muda..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

'Mrtvi Tuđmani' Empty Re: 'Mrtvi Tuđmani'

Post by debotoijusto 19/3/2016, 20:16

kic wrote:trebali su se nazvati Mrtvi Punkeri Bez Muda..
poznajes njihov rad ?


nebitno za njih tekst me odveo na zabok i regenerator 
dobra prica

http://www.regenerator.hr/galerija/2010-08-30/radovi-oko-R-a
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

'Mrtvi Tuđmani' Empty Re: 'Mrtvi Tuđmani'

Post by kic 19/3/2016, 20:23

pa ništ posebno, nek priča njihova glazba..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

'Mrtvi Tuđmani' Empty Re: 'Mrtvi Tuđmani'

Post by n_razbojnik 19/3/2016, 21:57

pa sad, sigurno neće zvati mrtvi Broz...jel' po onoj Broz je bio manga, kao i Keneddyjevi  'Mrtvi Tuđmani' 1f600

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

'Mrtvi Tuđmani' Empty Re: 'Mrtvi Tuđmani'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum