ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Go down

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by Guest Wed 16 Mar - 12:17

NAKON što je Most amandmanom zatražio da se 600 tisuća kuna uzme Uredu bivšeg predsjednika Stjepana Mesića i da Ministarstvu branitelja, odnosno civilnim invalidima Domovinskog rata, o svemu se oglasio i bivši predsjednik, piše N1.
> MOST: Tražimo da se 600.000 kuna koje idu Mesićevom uredu daju civilnim invalidima Domovinskog rata

Predloženim amandmanom Mosta, podsjećamo, Mesić bi umjesto 777.819 kuna dobio 177.819 kuna, a proračun za civilne invalide bi se uvećao sa 22,3 milijuna na 22,9 milijuna kuna.
Reakciju Stipe Mesića donosimo u cijelosti.
"Inicijativa za drastično smanjivanje ionako već višekratno smanjivanog proračuna za Ured bivšeg predsjednika Republike Hrvatske nije ništa drugo nego perfidan, ali u isto vrijeme i savršeno proziran pokušaj ukidanja toga ureda, a da se to formalno ipak ne učini. Donošenje zakona kojim bi se ukinuo Zakon o Uredu Predsjednika RH po prestanku obnašanja dužnosti, a to bi bio formalni put da se učini ono što se zaista želi učiniti, imalo bi vrlo vjerojatno negativan odjek i izvan granica Hrvatske, što se želi izbjeći.

Praksa da bivši predsjednici imaju svoje urede i manji broj suradnika (u ovom konkretnom slučaju riječ je o samo jednoj stalno zaposlenoj osobi!) uobičajena je u mnogim zemljama. Jednako tako je uobičajeno da se bivšim predsjednicima omogućava nastavljanje, doduše neformalne, aktivnosti na međunarodnom planu na osnovi pozicije što su je stekli tijekom obnašanja najviše dužnosti u zemlji.
Radio na "održavanju ugleda Hrvatske u svijetu"

Otkako sam prestao biti predsjednik Republike Hrvatske sudjelovao sam na brojnim međunarodnim skupovima, susreo se s velikim brojem što bivših, što aktualnih svjetskih državnika i održao niz predavanja u inozemstvu, o čemu je Ured redovno obavještavao medije, ali te informacije – na žalost – u pravilu nisu dopirale do hrvatske javnosti. Pomagao sam, koliko sam mogao, održavanju ugleda Hrvatske u svijetu, mada to uvijek i nije bilo najjednostavnije.

Mogu samo ponoviti ono što sam mnogo puta rekao: Ured bivšeg Predsjednika nije moj ured, nego institucija koja treba služiti bivšim šefovima države, bez obzira tko oni bili. Boriti se protiv mojih uvjerenja, u prvome redu protiv čvrste privrženosti antifašizmu, praktičnim ukidanjem toga Ureda, jalov je pokušaj. Jer, mene ni Sabor, ni Vlada ne mogu ukinuti. Dok sam živ, smatrat ću svojom obvezom raditi na korist zemlje kojoj sam imao čast 10 godina biti na čelu. I zastupati ista ona stanovišta koja su mu omogućila dvije izborne pobjede na izravnim izborima za predsjednika Republike Hrvatske.

Ne treba, napokon, zaboraviti ni činjenicu da sam posljednji aktivni pripadnik iz samoga vrha one generacije koja je otvarala vrata demokraciji u Hrvatskoj. I kao takav smetam onima koji danas na očigled sviju dovode tu demokraciju u pitanje", zaključuje Mesić.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mesic-odgovorio-mostu-mene-ni-sabor-ni-vlada-ne-mogu-ukinuti-dok-sam-ziv/881339.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Re: Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by Guest Wed 16 Mar - 12:19

Pa dođe ti ga zgaziš na cesti kad ga ugledaš. Ne mogu vjerovat koliko su to bahati, zli i bezosjećajni ljudi. Ono klinci mogu bosi po snijegu ići u školu, jer u proračunu nema love, ali oni moraju jesti kavijar jer ih grah sa zeljem napuhava Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ 1f606
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Re: Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by kic Wed 16 Mar - 12:38

prica kako je to za bivse celnike drzava - gdje je tu Josipovic onda?

kaze da ga nitko ne moze ukinuti - tko je donio ovakvu sprdnju moze je i maknuti, cista logika.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Re: Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by Guest Wed 16 Mar - 12:42

Donio ju je on sam, kak bi mogao i kasnije lagodno živjet na tuđi račun. Takvu glupe odluke treba pod hitno ukinut, a to se neće doogodit dok su SDP i HDZ u većini jer očito u obje stranke ima njegovih dužnika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Re: Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by lobo1 Wed 16 Mar - 13:04

Eva wrote:

.
Radio na "održavanju ugleda Hrvatske u svijetu"

Otkako sam prestao biti predsjednik Republike Hrvatske sudjelovao sam na brojnim međunarodnim skupovima, susreo se s velikim brojem što bivših, što aktualnih svjetskih državnika i održao niz predavanja u inozemstvu, o čemu je Ured redovno obavještavao medije, ali te informacije – na žalost – u pravilu nisu dopirale do hrvatske javnosti. Pomagao sam, koliko sam mogao, održavanju ugleda Hrvatske u svijetu, mada to uvijek i nije bilo najjednostavnije.


Mogu samo ponoviti ono što sam mnogo puta rekao: Ured bivšeg Predsjednika nije moj ured, nego institucija koja treba služiti bivšim šefovima države, bez obzira tko oni bili. Boriti se protiv mojih uvjerenja, u prvome redu protiv čvrste privrženosti antifašizmu, praktičnim ukidanjem toga Ureda, jalov je pokušaj. Jer, mene ni Sabor, ni Vlada ne mogu ukinuti. Dok sam živ, smatrat ću svojom obvezom raditi na korist zemlje kojoj sam imao čast 10 godina biti na čelu. I zastupati ista ona stanovišta koja su mu omogućila dvije izborne pobjede na izravnim izborima za predsjednika Republike Hrvatske.

ĐUBRE , LAŽLJIVO, LOPOVSKO , UDBAŠKO , IDAJNIČKO, da imamo pravnu  državu  odavna bi  visio na grani..

o  Mesiću izdajnički  sine  , kad  se  vratiš  iz daleke  Kine, ča je tebi  učiniti prvo, nađi  suvo i  debelo  drvo, ako  imaš barem  zrno časti , ti na njemu  konopac omasti, samo  nemoj  visti  ka , Juda  nek  se jado objesi   na  MudaMene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Original

_________________
Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Hos10
Za  Dom  spremni !
lobo1
lobo1

Male
Posts : 701
2014-04-18

Age : 71
Lokacija: : münchen

Back to top Go down

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Re: Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by omni Wed 16 Mar - 13:18

Ukinut ce ga jednog dana kakav mozdani ili srcani, valjda se do sada dovoljno prezderao da mu se krvni sudovi zacepe. Kad ga budu ukopavali nek mu usta natrpaju novcanicama da bude dostojno.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Re: Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by Guest Wed 16 Mar - 14:21

omni wrote:Ukinut ce ga jednog dana kakav mozdani ili srcani, valjda se do sada dovoljno prezderao da mu se krvni sudovi zacepe. Kad ga budu ukopavali nek mu usta natrpaju novcanicama da bude dostojno.
Na čelo, da platimo lađaru dok ga bude prevozio na dno septičke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Re: Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by v_vlado Wed 16 Mar - 15:37

Nema se para a branitelji hoće još,još,još.....uzmite mu to i djeci i bolesnima i invalidima ali doći ćete i vi paraziti na red.....svi smo civilne žrtve rata i da ima para bilo bi za sve ali kasa prazna a oni hoće još,još,još,još ....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Re: Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by Guest Wed 16 Mar - 15:44

Trebalo im za lijekove, a lijeka im ne bilo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Re: Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by kaya Wed 16 Mar - 19:08

Nemoguce da se đubretu ne moze ovo ukinuti. Laže. Zavrnut pipu đubretu pa neka sklapa privatne poslove po svijetu na svoj račun. To mu je onaj drugi lopov Sanader omogućio, hebo ga on.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ Empty Re: Mene ni Sabor ni Vlada ne mogu ukinut dok sam živ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum