ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 10:48

Napravit ćemo im tu dodatnu sobicu i wc dostojan ljudskih uvjeta u ovoj državi u 21 stoljeću ....a vi kako god hoćete ....pomozite ako oćete a ako nećete jednostavno nemojte ....to šta se napravi je vidljivo i ne traže to za sebe nego za djecu ..a te price o nekoj socijali i kao joj troje djece je kao neko štancanje ma baš troje djece ono mislim stvarno velika brojka neka pa da se to zove štancanjem i slićnim epitetima.

Oš neš Bangladeš.

Il pomozi il zauvijek umukni.

RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by catabbath Mon 22 Feb - 12:44

Neću financirati parazite . Niti ću umuknuti  :]

_________________
Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-21


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by n_razbojnik Mon 22 Feb - 14:09

Ae, nema se za školu ali ima se Bnet koji qrac

svakako, na djecu sma osjetljiv, nebih žalio love da im se uvjeti osiguraju ali na žiro tamo nekome tko nije čak ni član obitelji nedam, niti lovu na neviđeno

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-14

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 21:39

n_razbojnik wrote:Ae, nema se za školu ali ima se Bnet koji qrac

svakako, na djecu sma osjetljiv, nebih žalio love da im se uvjeti osiguraju ali na žiro tamo nekome tko nije čak ni član obitelji nedam, niti lovu na neviđeno
Onda im pošalji poruku ....ne grizu ....svoj žiro racun nemaju kad su im svi racuni u bankama blokirani.

...

- Imamo i dozvolu i ljude koji bi nam to izgradili samo nam treba materijal da uvedemo struju i vodu, stavimo pločice. Za to sve treba nam najviše 80.000 kuna - kaže Danijela kojoj je račun u banci blokiran, kao i njenom suprugu jer imaju dugove za režije.
Svi koji mogu pomoći neka nazovu tatu Ivicu na broj 099 404 8327.

Uostalom bit će ti i na RTLu uskoro pa ćeš se uvjerit kako žive.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 21:47

dawson wrote:Neću financirati parazite . Niti ću umuknuti  :]
Da ima posla pa ajd al ono ne možeš ti sezonski radit par mjeseci pa onda ne radit pa nemaš pravo na naknadu pa ti djeca umru od gladi jer nisi stalno zaposlen ....ono kod visoke nezapsolenosti ljudi su praktički prisiljeni da se drže te socijalne jer im je to kakvi takvi sigurni prihod od situacije gdje malo ne radi malo radi a onda nema prava na ništa .....a nitko te ne pita jel imaš il nemaš nego će ti djeca ostat gladna ako nemaš ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 22:14

Vašu pomoć treba peteročlana obitelj iz Županje. Troje djece, majka i otac žive u jednoj jedinoj sobi. Imaju i kuhinju koju su napravili od hodnika. Sveukupno 18 kvadrata - i bez sanitarnog čvora. Žive skromno, a imaju samo jednu želju - da tata nađe stalni posao
U 15 kvadrata spavaju i žive Danijela i Ivica sa svoje tri djevojčice.
"Pokušala sam gledati stanove, ali za naša primanja je to preskupo", kazala nam je Danijela Turić iz Županje.
Žive od dječjeg doplatka i socijalne pomoći. Ivica, konobar i pizza majstor, bez posla je. Tu i tamo je radio, i u struci, i na građevini, čak i kao orač, ali posla nema.
"Došao je jedan gospodin iz Slavonskog Broda otvorio je pizzeriju tu na tržnici kod nas, počeo sam radit'. Nakon četiri mjeseca nas je izigr'o, ni plaće nam nije dao", ispričao je svoju tužnu sudbinu Ivica Turić.
Od šest dnevnica što ih je lani zaradio, ne može priuštiti normalan život svojoj obitelji. No trude se, obrađuju vrt i imaju kokoši kako bi lakše preživjeli.
Nemaju kupaonicu ni WC. Samo poljski u dvorištu. Kupaju se u kadi u kojoj peru posuđe i rublje.
I po vodu idu u dvorište na slavinu. Po nekoliko puta na dan jer im treba za piće i kuhanje. Želja im je dograditi trošnu kućicu koja je prije tri godine gotovo izgorjela.
"Snalazimo se svakako samo da nam bude bolje, mi smo jedna sretna obitelj to moram priznat' jer se borimo. Teško  je", dodaje Ivica.
"Ja imam tri anđela, mi smo sretna obitelj. Zamolit ću svakoga tko može neka da posao mome mužu", kaže Danijela.
Ne traže mnogo, tek materijal za kuću, radit će kažu svi - da im trošna soba ne ostane trajni dom jer Patricija i Arijana na jesen kreću u školu.

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/1934080/peteroclana-obitelj-iz-zupanje-zivi-u-18-kvadrata-zele-samo-da-se-njihov-otac-zaposli/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by kaya Mon 22 Feb - 22:22

RayMabus wrote:Ja sam inaće puno skeptičniji od vas kad su ove stvari u pitanju.

JUćer sam joj poslao direktnu pomalo i drsku poruku.

Obrusila mi je i rekla da u tom slućaju svoju lovu zadržim za sebe.

Bingo.

Ima svoje dostojanstvo i odbila je u početku ...dok u suštini nisam naknadno objansio detaljnije.

Ako ćete pomoć pomozite a ako nećete nemojte.

Jednostavno.

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 027b7e8c376d2716a131
A sto si ju pitao?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 22:28

Poruka 1 :

Moje je pravo da svoju lovu dam kome ja oću a vaše je da ne odgovorite na slijedeće pitanje : po nacionalnosti ste ?

Želiš cuti odgovor ?

Evo prepisat ću ti ga.

---

Molim ja sam hrvatica iz županje i ponosna sam a kako vi nazivate lovu ostavite sebi uistinu sramota.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 22:33

I onda moja poruka broj 2 tj replika na njen odgovor :

Samo sam bio otvoren i to je sve. Nemam namjeru objašnjavati išta. Postoji li žiro racun na koji mogu izvršiti uplatu od 1000 kn ?


----

Naprićali smo se preko poruka jućer i danas ....al eto ja to brzo riješavam kad me nešto zanima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by kaya Mon 22 Feb - 22:34

RayMabus wrote:Poruka 1 :

Moje je pravo da svoju lovu dam kome ja oću a vaše je da ne odgovorite na slijedeće pitanje : po nacionalnosti ste ?

Želiš cuti odgovor ?

Evo prepisat ću ti ga.

---

Molim ja sam hrvatica iz županje i ponosna sam a kako vi nazivate lovu ostavite sebi uistinu sramota.
U redu. Samo mislim da nije ponosna nego se ponaša ko ciganka. Da je ponosna radila bi nešto a ne zicala i kakva je to uopće priča da nema novaca da kćer pošalje u školu?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by kaya Mon 22 Feb - 22:35

RayMabus wrote:I onda moja poruka broj 2 tj replika na njen odgovor :

Samo sam bio otvoren i to je sve. Nemam namjeru objašnjavati išta. Postoji li žiro racun na koji mogu izvršiti uplatu od 1000 kn ?


----

Naprićali smo se preko poruka jućer i danas ....al eto ja to brzo riješavam kad me nešto zanima.
A ok, lijepo ali nemam empatiju za takve.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 22:37

Ne znam gdje si pročitala taj podatak da nema novca da djecu pošalje u školu ?

KOliko ja znam pročitao sam samo da djeca rastu , da im vire noge iz krevetića jer su sve veća , da žive u skućenom prostoru pa znaju ispast iz kreveta tj jedna od njih valjda ....da nemaju niti radni stol ....dakle da im treba više kvadrata i to žele dograditi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 22:41

Koliko vidim samo ova šta ima 7 godina nije išla prošle godine kad je trebala upisat nego će ove ona i sestra koja je godinu dana mlađa ić skupa na jesen u školu.

Valjda im je tako prakticnije i jeftinije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 22:43

Idu u školu samo je ova starija godinu dana pauzirala i sad idu skupa ove dvije najstarije pa im je tko praktičnije i jeftinije ....dvije učenice jedna knjiga i to. SKupa će se školovat , iste knjige dijelit itd itd itd. Normalno da će ić u školu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by kaya Mon 22 Feb - 22:45

Aha, onda je to to. Odgodili su joj školu. A kako je zamislila ona to, da sjedi doma a drugi joj kupuju djeci krevet i gaće ? Ne kužim to, ozbiljno..


Last edited by kaja_333 on Mon 22 Feb - 22:46; edited 1 time in total (Reason for editing : Ispr.)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 22:49

Ma lako je za krevetić i gaće ....jednostavno troje djece koja rastu u 18 kvadrata ...u biti samo žele nadogradit jednu sobicu sa strane i tu dodat wc i da imaju koji kvadrat više i to je to.

Za odjeću , polovne knjige djeci za školu i slićno se bore i ljudi koji imaju i više al su kratki s parama ...a ovdje se radi doslovno o : nemaju kvadrata a djeca rast u.....18 kvadrata ...ok kad su djeca mala ....a oni sami sigurno ne mogu izvuć par desetaka tisuća kuna za materijal , cement i te stvari da naprave sobicu viška ....i to je sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by kaya Mon 22 Feb - 22:52

RayMabus wrote:Ma lako je za krevetić i gaće ....jednostavno troje djece koja rastu u 18 kvadrata ...u biti samo žele nadogradit jednu sobicu sa strane i tu dodat wc i da imaju koji kvadrat više i to je to.

Za odjeću , polovne knjige djeci za školu i slićno se bore i ljudi koji imaju i više al su kratki s parama ...a ovdje se radi doslovno o : nemaju kvadrata a djeca rast u.....18 kvadrata ...ok kad su djeca mala ....a oni sami sigurno ne mogu izvuć par desetaka tisuća kuna za materijal , cement i te stvari da naprave sobicu viška ....i to je sve.
A pa ok. Budu im već sakupili za tu sobu . Mislim lik radi i na građevini , to je sam mogao dici
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 22:53

Da ideš napravit samo temelje za sobicu od 20-ak kvadrata plus wc dakle neka je to nekih 30 kvadrata ne više treba ti tu odma u startu najmanje15 tisuća kuna ....oni te pare nikad neće imat ...a to znaći da to sami nikad neće napravit.

U biti radimo sobu curama i sve ..plus wc u sklopu toga da nije poljski.

O tome se u biti radi i o nićemu drugom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by kaya Mon 22 Feb - 22:55

RayMabus wrote:Da ideš napravit samo temelje za sobicu od 20-ak kvadrata plus wc dakle neka je to nekih 30 kvadrata ne više treba ti tu odma u startu najmanje15 tisuća kuna ....oni te pare nikad neće imat ...a to znaći da to sami nikad neće napravit.

U biti radimo sobu curama i sve ..plus wc u sklopu toga da nije poljski.

O tome se u biti radi i o nićemu drugom.
A ok, pa dati ce  im sigurno ljudi, uvijek skupe.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 22:56

D tamo ima posla pa ono non stop radiš ...a ovako ti jedan mjesec da radiš a drugi ne ....ti neš nikad ništa zaradit tj ostavit sa strane pogotovo ako imaš djecu jer te ovaj mjesec kad ne radiš .....opet moraš placat režije ....tako da oni u svojoj situaciji bez male pomoci tu sobicu nikad neće napravit.

Temelji su minimalno 15 tisuća kuna ....onda je lakše ...cigla i prozori i vrata te krov i to ...30 - ak tsuća onda  struja  i voda ....i to su još neki minimumi plus treba tu ipak dodat ipak još 10 tisuća kuna i onda završni radovi minimalno 20 tisuća kuna .....

... sami neće nikad.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by RayMabus Mon 22 Feb - 23:01

kaja_333 wrote:
A ok, pa dati ce  im sigurno ljudi, uvijek skupe.
Dat će im ljudi dakle ne moram ja ništa he he he ...to si htjela reči.

Aj ok. lol!

Da ....dat će ...ljudi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove - Page 2 Empty Re: Petero ih živi u 18 kvadrata, a svaka kiša slijeva se niz zidove

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum