ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izgleda da od rezanja ništa

Go down

Izgleda da od rezanja ništa Empty Izgleda da od rezanja ništa

Post by vili40 21/2/2016, 09:20

Rezanje plaća: Pet zastupnika oporbe krivo je za pad zakona

 U Mostu poručuju: Zlagat ćemo se za ukidanje privilegija, a uskoro ide prijedlog rezanja plaća. Za propast zakona prozvali su zamjene bivšim ministrima koji su aktivirali '6+6'

 Ne stišava se bura nastala zbog propalog Mostov prijedloga da se za ovaj saziv ukine naknada zastupnicima nakon isteka mandata. Riječ je o naknadi šest mjeseci pune te šest mjeseci pola zastupničke plaće.

- Napada nas se iako jedino Most ima namjeru ukinuti privilegije. Petero zastupnika je nakon prve sjednice podnijelo zahtjev za 6 plus 6 čime su preduhitrili donošenje zakona i onemogućili njegovu primjenu na ovaj saziv Sabora - poručili su iz Mosta. 
Pitaju se i tko je tu kriv: Most ili zastupnici koalicije Hrvatska raste koji su se, podsjećaju u pregovorima složili sa ukidanjem privilegija, a onda požurili ostvarit prava prije donošenja zakona.

- Prijedlog ćemo i dalje snažno zagovarati, a tek sad ide i prijedlog za rezanje plaća zastupnicima - poručili su.
U Mostu su za propast zakona prozvali zamjene bivšim ministrima koji su aktivirali navedeno pravo. Riječ je o SDP-ovcima Biljani Gaća, Franku Vidoviću, Meliti Mulić, Saši Đujiću te Igoru Kolmanu (HNS) . U Mostu, kažu, kako je sada jasno da se HDZ ni SDP ne žele odreći privilegija.
- Nakon što su navedeni zastupnici aktivirali naknadu iz HDZ-a nam je stiglo objašnjenja da se više ne može ništa učiniti, jer se zakon ne može primjenjivati retroaktivno - navodi izvor iz Mosta.
Stigle su i reakcije prozvanih. U SDP-u napominju da je četvero od pet pozvanih zastupnika bili zastupnici prošlog saziva Sabora. Franko Vidović prozvao je Most da prije nego počne govoriti gluposti provjeri činjenice. Podsjetio je da je bio zastupnik sedmog saziva i da od države nije dobio ništa:
-Ako sam ja uhljeb onda su i oni. Ta naknada je moje zakonsko pravo i iskoristit ću je - rekao je.
Vidović je podsjetio da su Most i Domoljubna koalicija na čelu s HDZ-om vlast te da mogu promijeniti zakon koji god to požele.
- Neka ne prozivaju SDP već preuzmu odgovornost koju su dobili - poručio je SDP-ovac.
- Da je moj zakon srušilo pet bivših zastupnika iz opozicije ja bih se sramio o tome govoriti javno - kratki je odgovor prozvanog HNS-ovca. Ako je suditi po imovini i (ne)radu u Saboru s moralnog stajališta naknadu ne bi trebao uzeti Željko Kerum koji je jedan od najbogatijih zastupnika prošlog saziva. Naknadu je tražio i Ivan Račan (SDP) koji je vlasnik nekretnina u iznosu od 2,4 milijuna kuna, dva auta, a ima i štednju od 600.000 kuna. Naknadu je uzeo i jedan od najbrbljavijih zastupnika Branko Vukšić koji sa suprugom ima tri stana i apartman.
vili40
vili40

Male
Posts : 10793
2015-08-02


Back to top Go down

Izgleda da od rezanja ništa Empty Re: Izgleda da od rezanja ništa

Post by vili40 21/2/2016, 09:31

Sve su obećavali i potpisivali a sad po starom,ne diraj u moje majketi,mrš :D
a tek je počelo...
vili40
vili40

Male
Posts : 10793
2015-08-02


Back to top Go down

Izgleda da od rezanja ništa Empty Re: Izgleda da od rezanja ništa

Post by aben 21/2/2016, 09:33

trpaj...džepove:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Izgleda da od rezanja ništa Empty Re: Izgleda da od rezanja ništa

Post by Guest 21/2/2016, 09:58

Treba pozvat Hasu. On je dobar u rezanju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izgleda da od rezanja ništa Empty Re: Izgleda da od rezanja ništa

Post by veber 21/2/2016, 10:02

Vili, kaj si ocekivao?
Jos kada skuze da bi mogli prijevremeni izbori ....a ruke im u dzemu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izgleda da od rezanja ništa Empty Re: Izgleda da od rezanja ništa

Post by vili40 21/2/2016, 10:36

veber wrote:Vili, kaj si ocekivao?
Jos kada skuze da bi mogli prijevremeni izbori ....a ruke im u dzemu.
a nisam baš previše očekivao nego mi je zanimljivo koliko su čvrste te utvrde,čak se i najljući neprijatelji ujedine kad im netko spomene novčanik. :D
A gdje su još do lokalnih spavača?
vili40
vili40

Male
Posts : 10793
2015-08-02


Back to top Go down

Izgleda da od rezanja ništa Empty Re: Izgleda da od rezanja ništa

Post by veber 21/2/2016, 10:38

Kod nas je to profesija.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izgleda da od rezanja ništa Empty Re: Izgleda da od rezanja ništa

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum