ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Darwin i Hrvati

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Regoč Sat 20 Feb - 21:10

Triny wrote:
Regoč wrote:
Triny wrote:
veber wrote:
deda na aparatima wrote:
marcellus wrote:
jebiga žena i ja nismo išli na one provjere jel ima dawn ili nešto, genetsku malformaciju, nismo htjeli znati
rodilo bi se i da nije zdravo, božji blagoslov ili ne

to liječnici rutinski savjetuju ako je trudnica određeno godište, jer statistički postoji veća vjerojatnost
ništa nenormalno
Ja sam sebican, nisam altruist, ne bi htio takvo dijete. Da se bas rodi zivio bi tako.
Nitko ne želi takvo dijete, normalno.
Inače, 2/3 trudnoća završi spontanim pobačajem, da žena ni ne zna.
Da, čitao sam tako nešto, navodno je sve do trećega mjeseca (ili četvretoga?) nesigurno.
To mi ostalo u sjećanju iz mojih trudničkih dana. :starac
Iznenadio me taj visoki postotak. 
U prosjeku bi značilo da svaka treća trudnoća uspije.
Da, zanimljivo. No, to vidim i po biljkama, gomila mi povene ili se ne primi, valjda priroda sama eliminira. Mada i ovo što kaže Bogi ima smisla, ali kako ćeš mjesecima ništa ne raditi.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Guest Sat 20 Feb - 21:10

Triny wrote:
bogomdani wrote:
Triny wrote:
veber wrote:
deda na aparatima wrote:
marcellus wrote:
jebiga žena i ja nismo išli na one provjere jel ima dawn ili nešto, genetsku malformaciju, nismo htjeli znati
rodilo bi se i da nije zdravo, božji blagoslov ili ne

to liječnici rutinski savjetuju ako je trudnica određeno godište, jer statistički postoji veća vjerojatnost
ništa nenormalno
Ja sam sebican, nisam altruist, ne bi htio takvo dijete. Da se bas rodi zivio bi tako.
Nitko ne želi takvo dijete, normalno.
Inače, 2/3 trudnoća završi spontanim pobačajem, da žena ni ne zna.
e..to je zato jer danas zene ne znaju guzicu smiriti po doma i uz krevet,nego moraju i na dzoging i na shoping i vamo i tamo..stresa na sve strane,i fizickog i psihickog..zene se moraju cuvati u tim danima.. :)
Lupetaš... :)
U moje vrijeme nije bilo jogginga, a u vrijeme moje mame je bila motika...kakvo izležavanje...
..u krevet i lezati..ukucani da sluze..cuvat se zena mora..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Trinity Sat 20 Feb - 21:14

Regoč wrote:Da, zanimljivo. No, to vidim i po biljkama, gomila mi povene ili se ne primi, valjda priroda sama eliminira. Mada i ovo što kaže Bogi ima smisla, ali kako ćeš mjesecima ništa ne raditi.

Pa da, priroda se pobrine za neke stvari, tako valjda treba i biti.
Ja sam radila do zadnjeg dana, ali ona koja treba  čuvati trudnoću , nek ju čuva. Ako si to može priuštiti.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Riplex Sat 20 Feb - 21:16

Regoč wrote:
deda na aparatima wrote:
Regoč wrote:sve drugo je ubojstvo iz sebičnosti.
deda na aparatima wrote:ubojstvo se kao pravni pojam odnosi na osobu, ako zametak nema razvijen živčani sustav, ako nema mozga, nema tamo ni osobe sa osjećajima i mislima koju možeš ubiti, tako da ovih prvih 9 tjedana koliki je zakonski period u kom se može napraviti pobačaj je sasvim dobro osmišljen

više žena ima spontani pobačaj u prvom tjednu zbog konzumacije prekomjernih količina kofeina, nego se napravi induciranih abortusa
Nije li granica 12 tjedanah?
Pravna definicija osobe nema sveze s biologijom, pravna definicija je proizvoljna odrednica. Bilo što možeš uzeti kao granicu: otkucaje srca, mozgovnu aktivnost, rođenje, sekundarna spolna obilježja, ejakulaciju, menstruaciju... Ono po čemu se čovjek razlikuje od drugih vrstah je broj kromosomah u staničnoj jezgri i to je jedino relevantno da bi se odredilo je li nešto čovjek ili nije. Broj kromosomah dostiže se začećem i ostaje nepromienjen do smrti pa je to razdoblje u kojem imamo čovjeka, a čovjeku jamčimo određena prava, među njima i pravo na život. e, sad, da vas aborcioniste preduhitrim, znam da mongoloidi imaju kromosom viška, ali tu se ne radi o drugoj vrsti, već o genskoj nepravilnosti.[/justify]

Šta je pisac htio reći? i btw Muntiacus reevesi ima isto 46 kromosoma

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Guest Sat 20 Feb - 21:16

Regoč wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:
Triny wrote:
veber wrote:
deda na aparatima wrote:
marcellus wrote:
jebiga žena i ja nismo išli na one provjere jel ima dawn ili nešto, genetsku malformaciju, nismo htjeli znati
rodilo bi se i da nije zdravo, božji blagoslov ili ne

to liječnici rutinski savjetuju ako je trudnica određeno godište, jer statistički postoji veća vjerojatnost
ništa nenormalno
Ja sam sebican, nisam altruist, ne bi htio takvo dijete. Da se bas rodi zivio bi tako.
Nitko ne želi takvo dijete, normalno.
Inače, 2/3 trudnoća završi spontanim pobačajem, da žena ni ne zna.
Da, čitao sam tako nešto, navodno je sve do trećega mjeseca (ili četvretoga?) nesigurno.
To mi ostalo u sjećanju iz mojih trudničkih dana. :starac
Iznenadio me taj visoki postotak. 
U prosjeku bi značilo da svaka treća trudnoća uspije.
Da, zanimljivo. No, to vidim i po biljkama, gomila mi povene ili se ne primi, valjda priroda sama eliminira. Mada i ovo što kaže Bogi ima smisla, ali kako ćeš mjesecima ništa ne raditi.
E pa zato i kazem,osjetljive biljcice traze dodatnu brigu,tako imas i osjetljivih zenki,koje lako pobace,a imas i onih zilavih,koje mogu raditi sve zivo i uspjesno iznijeti trudnocu...
Ne mora non stop u krevetu biti,ali nis tesko dizati,naprezati se ili stresirati se..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Guest Sat 20 Feb - 21:17

Triny wrote:
Regoč wrote:Da, zanimljivo. No, to vidim i po biljkama, gomila mi povene ili se ne primi, valjda priroda sama eliminira. Mada i ovo što kaže Bogi ima smisla, ali kako ćeš mjesecima ništa ne raditi.

Pa da, priroda se pobrine za neke stvari, tako valjda treba i biti.
Ja sam radila do zadnjeg dana, ali ona koja treba  čuvati trudnoću , nek ju čuva. Ako si to može priuštiti.
ti bi meni u krevetu bila i sve sto bi trebalo Bogumdani bi osigurao.. king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Trinity Sat 20 Feb - 21:21

bogomdani wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:Da, zanimljivo. No, to vidim i po biljkama, gomila mi povene ili se ne primi, valjda priroda sama eliminira. Mada i ovo što kaže Bogi ima smisla, ali kako ćeš mjesecima ništa ne raditi.

Pa da, priroda se pobrine za neke stvari, tako valjda treba i biti.
Ja sam radila do zadnjeg dana, ali ona koja treba  čuvati trudnoću , nek ju čuva. Ako si to može priuštiti.
ti bi meni u krevetu bila i sve sto bi trebalo Bogumdani bi osigurao.. king
jbga, zakasnio si... 👅
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Trinity Sat 20 Feb - 21:22

Regoč wrote:
deda na aparatima wrote:
Regoč wrote:Abortus je, osim u slučaju ugroženosti majčina života, loše i neprihvatljivo rješenje.

A retardirana djeca su božji blagoslov.
Pokora na Zemlji, mjesto na nebu.
Ništa od toga. Naprosto priroda tako funkcionira.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Guest Sat 20 Feb - 21:26

Triny wrote:
bogomdani wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:Da, zanimljivo. No, to vidim i po biljkama, gomila mi povene ili se ne primi, valjda priroda sama eliminira. Mada i ovo što kaže Bogi ima smisla, ali kako ćeš mjesecima ništa ne raditi.

Pa da, priroda se pobrine za neke stvari, tako valjda treba i biti.
Ja sam radila do zadnjeg dana, ali ona koja treba  čuvati trudnoću , nek ju čuva. Ako si to može priuštiti.
ti bi meni u krevetu bila i sve sto bi trebalo Bogumdani bi osigurao.. king
jbga, zakasnio si... 👅
a tsss..sto se moze... Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Regoč Sat 20 Feb - 21:28

Triny wrote:
Regoč wrote:
deda na aparatima wrote:
Regoč wrote:Abortus je, osim u slučaju ugroženosti majčina života, loše i neprihvatljivo rješenje.

A retardirana djeca su božji blagoslov.
Pokora na Zemlji, mjesto na nebu.
Ništa od toga. Naprosto priroda tako funkcionira.
Ma, kakav primjer, takav i odgovor.

_________________
Darwin i Hrvati - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by veber Sat 20 Feb - 21:35

Triny wrote:
Regoč wrote:Da, zanimljivo. No, to vidim i po biljkama, gomila mi povene ili se ne primi, valjda priroda sama eliminira. Mada i ovo što kaže Bogi ima smisla, ali kako ćeš mjesecima ništa ne raditi.

Pa da, priroda se pobrine za neke stvari, tako valjda treba i biti.
Ja sam radila do zadnjeg dana, ali ona koja treba  čuvati trudnoću , nek ju čuva. Ako si to može priuštiti.
I ja sam radio do zadnjeg dana.
Onda je dosao novi dan.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Trinity Sat 20 Feb - 21:37

veber wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:Da, zanimljivo. No, to vidim i po biljkama, gomila mi povene ili se ne primi, valjda priroda sama eliminira. Mada i ovo što kaže Bogi ima smisla, ali kako ćeš mjesecima ništa ne raditi.

Pa da, priroda se pobrine za neke stvari, tako valjda treba i biti.
Ja sam radila do zadnjeg dana, ali ona koja treba  čuvati trudnoću , nek ju čuva. Ako si to može priuštiti.
I ja sam radio do zadnjeg dana.
Onda je dosao novi dan.
I ti si bio trudan?  cheers
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by veber Sat 20 Feb - 21:39

Jesam, to mi je urodeno.
Rad.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Regoč Sat 20 Feb - 22:06

Riplex wrote:
Regoč wrote:
deda na aparatima wrote:
Regoč wrote:sve drugo je ubojstvo iz sebičnosti.
deda na aparatima wrote:ubojstvo se kao pravni pojam odnosi na osobu, ako zametak nema razvijen živčani sustav, ako nema mozga, nema tamo ni osobe sa osjećajima i mislima koju možeš ubiti, tako da ovih prvih 9 tjedana koliki je zakonski period u kom se može napraviti pobačaj je sasvim dobro osmišljen

više žena ima spontani pobačaj u prvom tjednu zbog konzumacije prekomjernih količina kofeina, nego se napravi induciranih abortusa
Nije li granica 12 tjedanah?
Pravna definicija osobe nema sveze s biologijom, pravna definicija je proizvoljna odrednica. Bilo što možeš uzeti kao granicu: otkucaje srca, mozgovnu aktivnost, rođenje, sekundarna spolna obilježja, ejakulaciju, menstruaciju... Ono po čemu se čovjek razlikuje od drugih vrstah je broj kromosomah u staničnoj jezgri i to je jedino relevantno da bi se odredilo je li nešto čovjek ili nije. Broj kromosomah dostiže se začećem i ostaje nepromienjen do smrti pa je to razdoblje u kojem imamo čovjeka, a čovjeku jamčimo određena prava, među njima i pravo na život. e, sad, da vas aborcioniste preduhitrim, znam da mongoloidi imaju kromosom viška, ali tu se ne radi o drugoj vrsti, već o genskoj nepravilnosti.

Šta je pisac htio reći? i btw Muntiacus reevesi ima isto 46 kromosoma
Nismo tako učili, učili smo da svaka vrsta ima različit broj kromosoma kako bi se izbjeglo križanje, a ako i postoji mogućnost križanja (konji i magarci, zečevi i kunići) potomci su neplodni jer nisu "po planu prirode". Ako i stoji to, očito imaa neka druga caka koja onemogućuje poistovjećivanje, jasno, osim genskoga zapisa.[/justify]

_________________
Darwin i Hrvati - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Guest Sun 21 Feb - 8:24

Triny wrote:
Regoč wrote:
Triny wrote:
veber wrote:
deda na aparatima wrote:
marcellus wrote:
jebiga žena i ja nismo išli na one provjere jel ima dawn ili nešto, genetsku malformaciju, nismo htjeli znati
rodilo bi se i da nije zdravo, božji blagoslov ili ne

to liječnici rutinski savjetuju ako je trudnica određeno godište, jer statistički postoji veća vjerojatnost
ništa nenormalno
Ja sam sebican, nisam altruist, ne bi htio takvo dijete. Da se bas rodi zivio bi tako.
Nitko ne želi takvo dijete, normalno.
Inače, 2/3 trudnoća završi spontanim pobačajem, da žena ni ne zna.
Da, čitao sam tako nešto, navodno je sve do trećega mjeseca (ili četvretoga?) nesigurno.
To mi ostalo u sjećanju iz mojih trudničkih dana. :starac
Iznenadio me taj visoki postotak. 
U prosjeku bi značilo da svaka treća trudnoća uspije.
Bilja hrana, pogotovo listovi i stabljike, koju ljudi jedu često izaziva pobačaj. Jer su se biljke evolucijski prilagodile da se protiv biljojeda bore raznim toksinima i imitacijom životinjskih hormona, pa na taj način smanjuju populaciju biljojeda koji ih jedu.

Najpoznatija narodna sredstva za izazivanje pobačaja kod nas su peršin i majčina dušica.

Kod trudnih žena se zato kao obrambeni mehanizam javlja promjena okusa te osjećaj mučnine, ako su pojele nešto što bi moglo utjecati na razvoj ploda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Guest Sun 21 Feb - 8:28

Regoč wrote:
Nismo tako učili, učili smo da svaka vrsta ima različit broj kromosoma kako bi se izbjeglo križanje

neke biljke i životinje imaju isti broj kromosoma kao i čovjek, a čovjek bi zapravo trebao imati 48 kao i ostali majmuni, no nama su se dva kromosoma spojila u jedan

https://en.wikipedia.org/wiki/Chromosome_2_%28human%29
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Trinity Sun 21 Feb - 9:32

deda wrote:Bilja hrana, pogotovo listovi i stabljike, koju ljudi jedu često izaziva pobačaj. Jer su se biljke evolucijski prilagodile da se protiv biljojeda bore raznim toksinima i imitacijom životinjskih hormona, pa na taj način smanjuju populaciju biljojeda koji ih jedu.

Najpoznatija narodna sredstva za izazivanje pobačaja kod nas su peršin i majčina dušica.

Kod trudnih žena se zato kao obrambeni mehanizam javlja promjena okusa te osjećaj mučnine, ako su pojele nešto što bi moglo utjecati na razvoj ploda.

Okej, ali to bi bio samo jedan od razloga (mada zanimljivo objašnjenje) zašto dolazi do spontanih pobačaja...i ne navodiš u kojem postotku, npr.
Valjalo bi znati i druge uzroke.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by marcellus Sun 21 Feb - 10:16

do spontanih dolazi u pravilu zato jer s bebom nešto nije u redu, i to u prvih nekoliko tjedana trudnoće, žene jednostavno misle da im malo kasni menga

_________________
Darwin i Hrvati - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by marcellus Sun 21 Feb - 10:17

to mi je rekao ginekolog, jebiga

_________________
Darwin i Hrvati - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by veber Sun 21 Feb - 10:19

marcellus wrote:to mi je rekao ginekolog, jebiga
Nemoj me jebat, da je dok i tebe pogledao?
Ne bum se vise s njim druzio.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Trinity Sun 21 Feb - 10:26

marcellus wrote:do spontanih dolazi u pravilu zato jer s bebom nešto nije u redu, i to u prvih nekoliko tjedana trudnoće, žene jednostavno misle da im malo kasni menga
Tako piše i u priručnicima. study
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Darwin i Hrvati - Page 4 Empty Re: Darwin i Hrvati

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum