ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako su Srbi papu poslali u k...c

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Regoč 17/2/2016, 10:11

http://direktno.hr/en/2014/medijski_partneri/39154/Kako-su-Srbi-papu-poslali-u-kc.htm

[size=38]Kako su Srbi papu poslali u k...c[/size]

Putin je izvršio agresiju na Ukrajinu, okupirao njihov teritorij. To je činjenica. Prošle godine u ovo vrijeme ukrajinski katolički biskupi istočnog obreda otišli su u redoviti posjet papi Franji (ad limina). Kao žrtve Putinovog imperijalnog ekspanzionizma očekivali su riječi utjehe i podrške od pape Franje, koji je uvijek na strani slabijih. No dogodio se šok. Papa Franjo, umjesto da se odredi prema agresoru i žrtvi, otresao sa na ukrajinske biskupe, a Putinovu agresiju, osvajački rat, nazvao "bratoubilačkim ratom", napravivši u svom obraćanju ravnotežu krivnje. Hrvati će razumjeti ovu hermeneutiku, jer je i naša borba za slobodu bila, dijelom još uvijek, čitana kroz iste naočale "ravnoteže krivnje".
Poniženi Ukrajinci
Sutradan je L'Osservatore Romano, nakon pape Franje, dodatno ponizio ukrajinske biskupe. Naime, nakon svakog takvog posjeta isti list donosi barem rezime onoga što su biskupi govorili papi. No intervent nadbiskupa Svjatoslava Ševčuka u kojem papi Franji kaže kako je sintagma "bratoubilački rat", kao i "građanski rat" uvreda "za osjećaje Ukrajinaca" jer na tragu ruske propagande falsificira stvarnost, relativizira rusku agresiju, L'Osservatore Romano nije ni spomenuo, niti da je izrečen. Ukrajinski biskupi otišli su iz Rima ucviljeni, kao pokisle kokoši.
No zato je ruski patrijarh Kiril pohvalio papu Franju koji "nije nasjeo na ukrajinsku i zapadnjačku propagandu". Ni Putin nije krio zadovoljstvo ovim činom ponižavanja Ukrajinaca, žrtava ruske agresije, od strane pape Franje. I u drugim stvarima Putin je bio veoma zadovoljan papom Franjom. Posebno kada se papa usprotivio vojnoj intervenciji SAD-a i Francuske u Siriji, naloživši molitvu i post da se to spriječi. No kada je Putinova vojna mašinerija krenula, takva Franjina spremnost nije se pokazala.
'Žrtvovanje' Stepinca
U tom kontekstu mnogi Ukrajinci osjećaju da ih je papa žrtvovao za "povijesni susret" koji se dogodio u petak na Kubi. Inače, katolici u Ukrajini imaju još nezaliječene traume od ruskog terora nakon Drugog svjetskog rata kada je sovjetski režim tu Crkvu satro, njeni članovi bili su masakrirani na najzvjerskije načine, od razapinjanja do zazidavanja živih ljudi... Putin je te traume oživio.
I u Hrvatskoj javnosti, među mnogim dobronamjernim vjernicima, vlada mišljenje da je papa Franjo odgađanjem kanonizacije blaženog Stepinca, na drugačiji način nego u slučaju Ukrajine i Rusije, učinio gestu koja je mnogima teško probavljiva. No, to je učinjeno u ime ekumenizma, rekoše, kao čin dobre volje prema Beogradu, pa je Stepinac stavljen na čekanje. Ako će, nadamo se, privremeno "žrtvovanje" Stepinca, kao i relativiziranje onoga što Putin čini ukrajinskom narodu i tamošnjoj Crkvi od strane Svete Stolice, doprinijeti zbližavanju i pomirenju crkava i naroda, onda nijedna žrtva nije prevelika. No bojim se da nije tako.
Mislim da, kada je ekumenizam u pitanju, Srpska pravoslavna crkva, kao ni ruska, nije iskrena. One su, prije svega, produžene ruke nacionalnih politika. U Rusiji je na snazi cezaropapizam, a u Srbiji preteže Svetosavlje, nacionalistička mitologija.
'Ciorava Posla'
Evo jedan skandalozan primjer iz povijesti srpskih podvala papama u kontekstu "kulturnog ekumenizma". Molim osjetljivije pobožne duše da dalje ne čitaju.
Kada su svjetovne vlasti koncem 19. stoljeća odlučile podići spomenikGiordanu Brunu u Rimu, papa Leon XIII. digao je glas jer se u središtu Crkve hvali jedan panteist, materijalist, heretik... kako ga opisuje papa. U to vrijeme L'Osservatore Romano u broju od 3. srpnja 1889. godine donosi pisma podrške papi od katolika s raznih strana svijeta. Među njima je i jedno naslovljeno s "Različiti katolici iz Beograda", gdje se kaže kako beogradski "katolici različitih nacionalnosti, poslušni sinovi Svete Apostolske Rimske Crkve, protestiraju protiv podizanja spomenika otpadniku Giordanu Brunu". Ispod teksta podrške papi potpisali su se, među inim, sljedeći "katolici" iz Beograda, imenom i prezimenom: "J. Jebenti Papa, Anton Picka,...Ciorava Posla, Viste Magarac, P. Kurac..., Tisi Svinja, Jedi Govna, Idi u Kurac..., Veliko Kurac..., Debelo Kurac", i brojni drugi "katolici" iz Beograda. Najviše ih je, kako vidite, iz obitelji Kurčevih. U L'Osservatoreu su očito mislili da se radi o slavenskim imenima, a ne o uvredama i psovkama.
Siguran sam da pod ekumenizmom na istu stvar ne misle ruski ili srpski patrijarh i papa Franjo, tj. katolici. Bojim se da će "žrtvovanje" Ukrajinaca i Hrvata u kontekstu takvog ekumenizma ostati bez rezultata. Tek osjećaj gorčine, ali u vjernosti papi (Franji), koji jamačno ima plemenite nakane.
Valja nam se nadati da Franjo neće proći kao Leon XIII., da ovaj hvalevrijedan ekumenski zamah neće na kraju ispasti "Ciorava Posla".

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Regoč 17/2/2016, 10:13

O ovakvim sam budalaštinama komentirao na forumu. Đorđe se namislio putovati u Beograd i Moskvu pa kartu plaća hrvatskim svetinjama, a, vidimo, i ukrajinskim dostojanstvom. Sramotno po nekoga tko bi trebao zastupati istinu, a ne baviti se politikom.

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by dzango 17/2/2016, 10:24

Regoč wrote:http://direktno.hr/en/2014/medijski_partneri/39154/Kako-su-Srbi-papu-poslali-u-kc.htm

[size=38]Kako su Srbi papu poslali u k...c[/size]

Putin je izvršio agresiju na Ukrajinu, okupirao njihov teritorij. To je činjenica. Prošle godine u ovo vrijeme ukrajinski katolički biskupi istočnog obreda otišli su u redoviti posjet papi Franji (ad limina). Kao žrtve Putinovog imperijalnog ekspanzionizma očekivali su riječi utjehe i podrške od pape Franje, koji je uvijek na strani slabijih. No dogodio se šok. Papa Franjo, umjesto da se odredi prema agresoru i žrtvi, otresao sa na ukrajinske biskupe, a Putinovu agresiju, osvajački rat, nazvao "bratoubilačkim ratom", napravivši u svom obraćanju ravnotežu krivnje. Hrvati će razumjeti ovu hermeneutiku, jer je i naša borba za slobodu bila, dijelom još uvijek, čitana kroz iste naočale "ravnoteže krivnje".

Niko ne voli poturice. Sem Hrvata normalno.

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by dzango 17/2/2016, 10:26

Regoč wrote:
O ovakvim sam budalaštinama komentirao na forumu. Đorđe se namislio putovati u Beograd i Moskvu pa kartu plaća hrvatskim svetinjama, a, vidimo, i ukrajinskim dostojanstvom. Sramotno po nekoga tko bi trebao zastupati istinu, a ne baviti se politikom.
Ja sam odavno rekao da će mu Stepinac poslužiti za približavanje Moskvi. Mada nije ni šteta. Jedan nacista manje za sveca.

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Regoč 17/2/2016, 10:29

dzango wrote:
Regoč wrote:
O ovakvim sam budalaštinama komentirao na forumu. Đorđe se namislio putovati u Beograd i Moskvu pa kartu plaća hrvatskim svetinjama, a, vidimo, i ukrajinskim dostojanstvom. Sramotno po nekoga tko bi trebao zastupati istinu, a ne baviti se politikom.
Ja sam odavno rekao da će mu Stepinac poslužiti za približavanje Moskvi. Mada nije ni šteta. Jedan nacista manje za sveca.
Dva naroda manje za Rim.

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by dzango 17/2/2016, 10:30

Regoč wrote:
dzango wrote:
Regoč wrote:
O ovakvim sam budalaštinama komentirao na forumu. Đorđe se namislio putovati u Beograd i Moskvu pa kartu plaća hrvatskim svetinjama, a, vidimo, i ukrajinskim dostojanstvom. Sramotno po nekoga tko bi trebao zastupati istinu, a ne baviti se politikom.
Ja sam odavno rekao da će mu Stepinac poslužiti za približavanje Moskvi. Mada nije ni šteta. Jedan nacista manje za sveca.
Dva naroda manje za Rim.
Moskva vredi bar kao 100 ovih.

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Guest 17/2/2016, 10:30

hrvati kao i katolici unutar ort.  sveta
 nece trasirati  buducnost
 katolici nisu nigde bezbedniji
 ko u srbiji.  cgori grckoj  
 rusija.  baltik.  poljska ukrajina
 tu nema nevinih.  nema ni na
 balkanu.  pisem o srbiji cgori
 grckoj kao posebnoj celini
 meni nije poznato da je katolgik
 dobio batine kao katolik
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Guest 17/2/2016, 10:35

barem su hrvati zadnji koji mogu
 da kenjaju o toleranciji
 da hrvati nisu zadnji srbija ne bi
 imala probleme sa papom i vatikaom
 AS to je zavrseno a/a
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Regoč 17/2/2016, 10:37

dzango wrote:
Regoč wrote:
dzango wrote:
Regoč wrote:
O ovakvim sam budalaštinama komentirao na forumu. Đorđe se namislio putovati u Beograd i Moskvu pa kartu plaća hrvatskim svetinjama, a, vidimo, i ukrajinskim dostojanstvom. Sramotno po nekoga tko bi trebao zastupati istinu, a ne baviti se politikom.
Ja sam odavno rekao da će mu Stepinac poslužiti za približavanje Moskvi. Mada nije ni šteta. Jedan nacista manje za sveca.
Dva naroda manje za Rim.
Moskva vredi bar kao 100 ovih.
Moskva je vrabac na grani. (Baš tako!)

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Regoč 17/2/2016, 10:38

Nego, Pizdunčino, po kojim ste selima bacali bombe? I to u Sriemu, da ne idemo izvan Srbije.

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Guest 17/2/2016, 10:40

iako je toga bilo to su proterani srbi
 znate vi odlicno da stari srbi to ne rade
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Regoč 17/2/2016, 10:42

Protjerani Srbi iz Hrtkovacah? Bravo, majstore, srbskoj propagandi nema ravne. Laž do laži, laž do laži, laž je zivot vaš.

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Guest 17/2/2016, 10:43

srbi kojima su stradali najblizi
 i verovatno odreaguju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by dzango 17/2/2016, 10:44

Regoč wrote:
dzango wrote:
Regoč wrote:
dzango wrote:
Regoč wrote:
O ovakvim sam budalaštinama komentirao na forumu. Đorđe se namislio putovati u Beograd i Moskvu pa kartu plaća hrvatskim svetinjama, a, vidimo, i ukrajinskim dostojanstvom. Sramotno po nekoga tko bi trebao zastupati istinu, a ne baviti se politikom.
Ja sam odavno rekao da će mu Stepinac poslužiti za približavanje Moskvi. Mada nije ni šteta. Jedan nacista manje za sveca.
Dva naroda manje za Rim.
Moskva vredi bar kao 100 ovih.
Moskva je vrabac na grani. (Baš tako!)
A Hrvati i poturčeni Ukrajinci nisu?

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by L'âme 17/2/2016, 10:45

Čitam naslov i vidim' kako su srbi papučari'..kad unutra nešto skroz drugo.. Basketball

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Guest 17/2/2016, 10:45

hrtkovci. i sve drugo jeste 0000
u odnosu na hrvatsku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by dzango 17/2/2016, 10:46

maggie13 wrote:Čitam naslov i vidim' kako su srbi papučari'..kad unutra nešto skroz drugo.. Basketball
Unutra kurac.

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by dzango 17/2/2016, 10:47

Nad Hrtkovcima živa vatra seva, da vidimo kog ustaše nema.

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by L'âme 17/2/2016, 10:47

dzango wrote:
maggie13 wrote:Čitam naslov i vidim' kako su srbi papučari'..kad unutra nešto skroz drugo.. Basketball
Unutra kurac.
Ne budi vulgaran..crkveni poglavar je u pitanju...ja sam bila duhovita.. geek

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by dzango 17/2/2016, 10:48

maggie13 wrote:
dzango wrote:
maggie13 wrote:Čitam naslov i vidim' kako su srbi papučari'..kad unutra nešto skroz drugo.. Basketball
Unutra kurac.
Ne budi vulgaran..crkveni poglavar je u pitanju...ja sam bila duhovita.. geek
Nisam ja vulgaran nego tako piše u tekstu.

_________________
Kako su Srbi papu poslali u k...c Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kako su Srbi papu poslali u k...c Empty Re: Kako su Srbi papu poslali u k...c

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum