ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ubrzani demografski kolaps

Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Ubrzani demografski kolaps

Post by RayMabus 21/4/2024, 21:15

IZUMIRANJE ZEMLJE

Demografski kolaps Hrvatske: Broj umrlih drastično je veći od broja rođenih, podaci za 2024. su užasni

Kolaps prirodnog prirasta; u 2018. i 2019. prosječno je broj umrlih nadmašio broj rođenih za -1341, u 2023. za -1600, a dva mjeseca 2024. za -2470

U Hrvatskoj sa strepnjom trebamo čekati objavu sljedećeg mjesečnog podatka o broju rođenih i umrlih kako bi sami sebi potvrdili ono što slutimo duže od desetljeća – RH je država koja ubrzano izumire. DZS je objavio da smo u siječnju i veljači imali samo 2924 odnosno 2492 rođenih, što sami po sebi nisu negativni rekordi, ali otkrivaju novo drastično produbljivanje negativnog trenda u situaciji kad u državi ne postoje jasni socio-ekonomski ili medicinski razlozi koji bi mogli protumačiti novo demografsko posustajanje.

Otvara se pitanje kojom će se brzinom RH priključiti nacijama s najgorom demografskom slikom na planetu tj. onima koje imaju još niže, katastrofalne stope fertiliteta. S obzirom da je trend pada fertiliteta praćen rastom prosječne starosti populacije relativno novi fenomen u povijesti čovječanstva, još je nejasno kakve će sve posljedice imati države s prosječnom stopom fertiliteta nižom od 1,5. U RH je posebno dramatičan skok negativnog prirodnog prirasta krajem 2023., i u prva dva mjeseca 2024.. Razlika između sve manjeg broja rođenih beba i broja umrlih u siječnju se povećala na -2757, a u veljači na -2182. Ove užasne brojke u skladu su s uobičajenim sezonskim oscilacijama, ali ipak treba voditi računa da je prosječni mjesečni negativni prirodni prirast u 2023. iznosio -1600, a u 2018. i 2019. (usporedivim godinama prije pandemije) rođeno je ‘samo‘ -1333 i -1349 prosječno mjesečno beba manje, nego što je bilo umrlih.

Ubrzani demografski kolaps

RH je vjerojatno ušla u zonu ubrzanog demografskog kolapsa koji će imati tragične posljedice na rast i razvoj u desetljećima koje dolaze, ako ćemo uopće imati pravo uopće spominjati te pozitivne pojmove. Vjerojatnije je da ćemo kao uspjehe opisivati kao "manji pad od predviđenog" ili "ublažavanje pada".

Već i laička interpretacija kretanja ključnih demografskih podataka od početka 2011. do danas govore nam da moramo računati s kontinuitetom negativnog prirodnog prirasta. Isto tako, može se uočiti da se on značajno pogoršao tijekom najgorih mjeseci pandemije, ali i da je nakon nje došlo do stabilizacije. Može se pretpostaviti da je Covid-19 u dvije godine pokosio veliki broj osoba pozne dobi i narušenog zdravlja, što je razlog zašto privremeno, nakon pandemije, nije došlo do daljnjeg značajnog rasta broja umrlih, iako je Hrvatska sve starija i starija, bolesnija i bolesnija. Može se stoga postaviti hipoteza kako ulazimo u razdoblje izrazito visokog negativnog prirasta; padajućeg fertiliteta i konstantno visoke smrtnosti. Hrvatska je davno zakucala na vrata demografske apokalipse, a sada ih otvara…

Ako se hrvatski fertilitet uspoređuje s onim u EU onda nam stopa od oko 1,6 ne zvuči previše zabrinjavajuće jer smo pozicionirani u sredini članica EU. No, Europa je sama po sebi jako stari kontinent, te se ne bi trebali tješiti tom činjenicom. Jedan od razloga za pad broja živorođenih jest višegodišnji trend iseljavanja, ali u RH nema naročitog interesa znanstvene zajednice za dublje multidisciplinarno istraživanje svih razloga produbljivanja negativne stope prirodnog prirasta, iako se radi o presudnom strateškom interesu.

Koliko se djece rađa?

Što se tiče stope fertiliteta RH još nije među najugroženijim državama na planetu. Prema podacima Svjetske banke iz 2021. U bukvalno tragičnog situaciji, koja ukazuje na izumiranje, sa stopom fertiliteta između 0,8 i 1 su Hong Kong, Južna Koreja, Palau, Puerto Rico, i Britanski Djevičanski otoci. U također tragičnog poziciji s fertilitetom 1,1-1,3 su Singapur, Malta, Ukrajina, Kina, Aruba, Španjolska, Italija, San Marino, Andora, Bermuda, Japan, Cipar, Poljska, Tajland i Litva. RH je s 1,6 u grupi država s mučnom demografskom situacijom kao što su Mađarska, Estonija, Nizozemska, Slovenija, Slovačka, Bugarska, Norveška… Sasvim je sigurno da će one najbogatije države s ovog dijela popisa puno lakše podnijeti gospodarsko posustajanje kao najlogičniju i empirijski dokazivu posljedicu demografske tragedije. U RH ćemo se, ako nastavimo voditi demografske politike kako vodimo, upasti u dramatične socijalne probleme; zdravstveni i mirovinski sustavi će puknuti.

Stope fertiliteta ispod 1 znače da se u državi ne rađa dovoljno beba kako bi bebe u budućoj populaciji zamijenile barem jednog od svojih roditelja (mamu ili tatu), a ispod 2 da se ne rađa dovoljno beba koje mogu, kao mame i tate, postati biološkim roditeljima. RH je na putu prema 1.

Posebno je osjetljivo pitanje da se demografska slika pogoršava planetarno. Čak i Indija, država koja je nedavno pretekla Kinu brojem stanovnika, pridružila se društvu koje pada. U takvom svijetu stope ekonomskog rasta će padati, a političke napetosti rasti.

Što se tiče Hrvatskih podataka, moglo bi se reći da je nam oni o prirodnom prirastu ukazuju da je s početkom 2024. u RH otvorena era – prirodnog izumiranja.

Demografski kolaps Hrvatske: Broj umrlih drastično je veći od broja rođenih, podaci za 2024. su užasni
RayMabus
RayMabus

Posts : 175848
2014-04-11


Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by Serbinho-3 21/4/2024, 21:20

Mozda Spanska Musica pomogne ko u SFRJ.

Zasvrbi ih Kapricoza i davaj bilo sta se dize.

Mehanizmi, mehanizmi…
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26429
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by Serbinho-3 21/4/2024, 21:24

Čula od cure u sexy shopu da nije nešto. Preporučila mi je kapi yohimbe i rekla da su puno bolje i traženije. Mušice su kao samo razvikane.  I neke kapsulice za muškarce ali ih  ona  pije s dečkom i veli da je najviše napale. Ne znam kako se zovu, ali ih ima 3 kom. u kutijici i dođu oko 30 eura. Meni su isto bile super, ali su skupe.

Žao mi je što nisam ranije odgovorila, ali tek sam sad došla na forum nakon dužeg vremena. Počela sam uzimati maca biljku u kapsulama. Ništa posebno za sada.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26429
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by Serbinho-3 21/4/2024, 21:25

Johambin isto iz doba Jugoslavije.

Danasnje zenske su sterilne, nemaju zelje za muskarcem.


Same priznaju, idu preko da kupe za kapricozu lek.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26429
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by Serbinho-3 21/4/2024, 21:26

Uff ja sam pila caj od mace, gindza mi dao za taj dole deo kao dobar je..nisam znala sta cu pre da uradim da pljunem ili da  Ubrzani demografski kolaps Vb_vomit . Idem sad uskoro u Bugarsku, sestra je rekla da je tamo u sex shopu nasla neke nove preparatice u te svrhe za koje nikad nije cula ali ona ne voli da eksperimentise. Kada ih probam javim vam kakvi su.. Spanska musica ni meni nije nista posebno, mozda zato sto pijem pilile za kontracepciju.. Ali i pored pilila zelja mi je normalna, ali tokom menzisa mi bas bas, naskocila bi i na dedu od 70 god i 200kg. Neko je napisao sta ako probamo muske, probala sam kamagru. Ubrzani demografski kolaps Icon_mrgreen Samo sto sam zaboravila da se ne sme piti 1-2 sata posle jela pa mi je bilo sami muka i nista vise.Ubrzani demografski kolaps Cheesy
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26429
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by Serbinho-3 21/4/2024, 21:29

Mene skoro decko ubedio (mada moram priznati. i mene je zanimalo kako deluje ova spanska musica, da se probamo malo igrati preparatima za potenciju  Ubrzani demografski kolaps Icon_mrgreen
Mada nista posebno, bilo zanimljivo u pocetku, ali je moglo i bez toga.

Samo sto me posle citanja ovog bas zanima kakav je taj Femi x Ubrzani demografski kolaps Cheesy
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26429
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by Serbinho-3 21/4/2024, 21:30

Ja upravo poslala muza po Spansku musicu i odlucila da je koristim 3 mjeseca kako pise u uputstvu Ubrzani demografski kolaps Cheesy
Obozavam sex,ali imamo jako stresan posao koji utice dosta na njega Ubrzani demografski kolaps Sadispocetka sam mislila da sam bolesna,mogu vam reci da nije svejedno iako imam divnog muza,ali sex i orgazam su uspjevali samo na godisnjem i to pole neka 3 dana....
Jednom mi je kupio musicu da bi se zezao samnom,medjutim ona je napravila cudo,bila ja kao ludi Milojko ahaahaha 3 dana nisam silazila s njega Ubrzani demografski kolaps Cheesy
Naravno posao opet prevladao,muvama istekao rok i jbg
Sad cu da se disciplinujem pa javim rezultate
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26429
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by Serbinho-3 21/4/2024, 21:34

Nemaju libido, kazem ja sterilne.

To da ima zelju, skakale bi same.

Traze da se napale.


Pozdrav svima,

Nova sam na forumu a zbog ove teme sam se i učlanila.

Volela bih da se ponovo pokerene i da pišete lična iskustva o ovome. Molim sve koji mogu neka pišu.


Imala sam zdrav, možda čak i preteran seksualni apetit, a u poslednje 2 godine ga imam samo pad dana nakon ciklusa Ubrzani demografski kolaps Sad
Probala sam Sex drops-ništa (pila sam nekoliko dana zaredom, po usputstvu), Peruansku maku (tu možda i ima nekog efekta ali treba jako dugo i redovno da se pije), one neke mediće (Imerator) - ništa....
Probala bih bilo šta samo da se vratim na staro.


Hvala svima koji imaju volju i želju da pomognu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26429
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by crvenkasti 21/4/2024, 21:37

Hrvata tu možda ima sve manje, ali Srba gotovo uopće nama.

Dakle, naša pobjeda.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28762
2014-04-17


Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by RayMabus 21/4/2024, 21:43

Ne treba ništa. Imali smo sad izbore pa je 2/3 biračkog tijela opet zaokružilo dvije velike stranke, dakle društvo ne želi promjene i dobro im je i ovako.

Ova razlika između broja umrlih i rođenih će se samo povečavati jer stariji umiru a njih se rađalo više a ovih mlađih generacija je sve manje pa i da oćeš nema tko proizvoditi tu djecu nego taj broj pada.

Znači dobiješ iz godine u godinu sve veći broj umrlih a istovremeno i sve manji broj rođenih i onda dolazi do ubrzanog demografskog kolapsa tj ovoga šta se sad počima dešavati u Hrvatskoj i to će svake godine biti samo sve veća razlika umrlih i rođenih i sve brži kolaps demogafije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175848
2014-04-11


Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by Serbinho-3 21/4/2024, 22:35

ja sam oduvek bila tako fina i povucena..i sve cekala muskarca da preuzme inicijativu,ali mi je to nekako postalo dosadno,e onda sam ja htela da uzmem stvar us voje ruke i to sa mojim komsijom koji je dve godine stariji od mene,on je '86 god. . . oduvek mi se svidjao,josh dok smo se igrali zmurke,i mislim da je i on to znao...i tako ja preuzela inicijativu,saznala da nema devojku i da pritom nema puno iskustva  Ubrzani demografski kolaps Icon_mrgreen  i pocne lepo prica,u onom pravom smeru. . .u jednom momentu pitam ja njega sve preko sms-a sta on zeli(misleci naravno na nashu potencijalnu vezu). . .na sta on odgovara da ne zeli nista.  Ubrzani demografski kolaps Shocking   Ubrzani demografski kolaps Shocking   Ubrzani demografski kolaps Ban   tako da od toga na kraju nije bilo nista. . .a to se desilo pre neki dan. . . mozda me se uplashio. . .  Ubrzani demografski kolaps Icon_mrgreen
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26429
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by Serbinho-3 21/4/2024, 23:07

U pubertetu jesam bila inicijativna i direktna i to se pokazalo veoma lose. 
Kako sam postala starija i pametnija  Ubrzani demografski kolaps Icon_mrgreen  , suptilno preuzmem inicijativu, ali tako da ispadne na kraju da je sve bila njegova ideja. 

Muska sujeta je cudo...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26429
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ubrzani demografski kolaps Empty Re: Ubrzani demografski kolaps

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum