ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija naoružava Izrael

Go down

Srbija naoružava Izrael Empty Srbija naoružava Izrael

Post by RayMabus 11/4/2024, 13:16

Ma ne bi oni nikad. Oni su protiv genocida. Evo sad su recimo konkretno protiv genocida u Srebrenici šta UN želi proglasit i oni su protiv toga dakle oni su protiv genocida a ne za genocid. Logika jel. Srbija je protiv genocida. Oni nikad ne bi naoružavali Izrael. Ma kakvi.

Dok traje bombardovanje Gaze, da li Srbija tajno šalje oružje Izraelu?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija naoružava Izrael Empty Re: Srbija naoružava Izrael

Post by RayMabus 11/4/2024, 13:55

U srijedu je Balkan Insight, pozivajući se na podatke carine, izvijestio da je glavna srpska tvrtka koja se bavi trgovinom oružjem Yugoimport-SDPR, inače u državnom vlasništvu, izvezla oružja u vrijednosti od 14 milijuna eura u Izrael prošlog mjeseca.

Dana 12. ožujka, Balkanska istraživačka mreža (BIRN) izvijestila je da je Srbija izvela najmanje dvije velike isporuke oružja ili streljiva Izraelu od napada Hamasa u listopadu prošle godine, "unatoč velu tajne koji je obavijao te poslove".

"Ova vijest ukazuje na nešto više od potpunog odsustva bilo kakvih načela, vrijednosti ili ideologije u Beogradu, zajedno sa spremnošću da prodaje oružje bilo kome bez postavljanja pitanja", kaže ona. "Kao dodatni bonus, srpska prodaja oružja - ne samo Izraelu nego i Ukrajini - također šalje tihu, ali snažnu poruku važnim osobama u Washingtonu, bilo (lobistima), diplomatima ili zakonodavcima, a to je: ‘Mi smo ključni partner Zapada na Balkanu - dok naši susjedi mogu ponuditi retoričku podršku Ukrajini i Izraelu, mi nudimo nešto konkretno‘", dodala je.

"Srbija je koristila Izrael kako bi dobila pristup izraelskim lobističkim skupinama i, samim time, približila se Trumpovoj administraciji", objašnjava Vuksanović. "Nema sumnje da Srbija ponovno pokušava zadobiti izraelsko pokroviteljstvo u Washingtonu i iskoristiti ga kao prečac za snažnije partnerstvo sa SAD-om u (eventualnom) novom Trumpovom mandatu".

Ako Trump pobijedi na američkim predsjedničkim izborima u studenom, veze Beograda s Tel Avivom mogle bi dodatno ojačati. "Ako se srpsko-izraelski odnosi prodube u narednom razdoblju, pretpostavljam da bi to imalo veze s iščekivanjem nove Trumpove administracije i istodobnim jačanjem veza među globalnom populističkom desnicom, koja uključuje gorljivo proizraelske zemlje poput Mađarske Viktora Orbana, jednog od najbližih saveznika Srbije".

Bez načela, vrijednosti i ideologije: Iza kulisa, Vučic prodaje srpsko oružje moćnom igraču!

RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija naoružava Izrael Empty Re: Srbija naoružava Izrael

Post by RayMabus 11/4/2024, 13:57

"Kao dodatni bonus, srpska prodaja oružja - ne samo Izraelu nego i Ukrajini - također šalje tihu, ali snažnu poruku važnim osobama u Washingtonu, bilo (lobistima), diplomatima ili zakonodavcima, a to je: ‘Mi smo ključni partner Zapada na Balkanu - dok naši susjedi mogu ponuditi retoričku podršku Ukrajini i Izraelu, mi nudimo nešto konkretno‘".

---

A baš. Usričili se i jedni i drugi s vama pa zapeli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija naoružava Izrael Empty Re: Srbija naoružava Izrael

Post by RayMabus 11/4/2024, 14:05

Jel oni u tebe kupuju oružje ili ti to njima daješ.

Ako oni to u tebe kupuju onda ti ne možeš doć njima s tom pričom koja glasi:

"Kao dodatni bonus, srpska prodaja oružja - ne samo Izraelu nego i Ukrajini - također šalje tihu, ali snažnu poruku važnim osobama u Washingtonu, bilo (lobistima), diplomatima ili zakonodavcima, a to je: ‘Mi smo ključni partner Zapada na Balkanu - dok naši susjedi mogu ponuditi retoričku podršku Ukrajini i Izraelu, mi nudimo nešto konkretno‘".

RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija naoružava Izrael Empty Re: Srbija naoružava Izrael

Post by RayMabus 11/4/2024, 14:11

Ja sa svojim parama kupim kod tebe granate i onda ćeš ti meni govoriti kako si ti ključan igrač na Zapadnom Balkanu radi toga.

Pa mogu ja tako onda kupit i u drugoga te granate.

Mislim stvarno im je bezvezna logika da će oni zbog ovoga imat neki posebni tretman.

Ne pomažu im te tvoje granate zato jer su zapeli.

Namečio im se general galaksije malo u tu Gazu.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t56357-cionisti-uslu-u-gazu

Cionisti ušlu u Gazu, Post by RayMabus Tue 7 Nov

Sad fino izrokat taj oklop koji teži nekoliko desetaka tona i on postaje nepokretan i ta masa zakrči ulice i prolaz drugim oklopnim vozilima i tako vaše oružje radi za đenerala galaksije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija naoružava Izrael Empty Re: Srbija naoružava Izrael

Post by RayMabus 11/4/2024, 15:33

Ne može nikako bit geopolitički plus za Srbiju šta naoružava Izrael koji priznaje Kosovo a da napada Palestinu koja ga ne priznaje.

Osim ako Vučiceva guzica je = geopolitika Srbije tj Vučic = Srbija.

Al svakako za Srbiju ovo nije geopoliitčki plus ko što nije ni prodaja granata Ukrajini gdje se onda zamjerila Rusiji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija naoružava Izrael Empty Re: Srbija naoružava Izrael

Post by RayMabus 11/4/2024, 15:52

Ja im ne bi proda oružje s obzirom na situaciju i da su priznali Kosovo.

Srbija riskira tužbu.

Nikaragva je u ponedjeljak, 8. aprila pozvala najviši sud Ujedinjenih nacija da zaustavi njemačku vojnu pomoć Izraelu, tvrdeći da potpora Berlina omogućuje djela genocida i kršenja međunarodnog humanitarnog prava u Gazi.

Nikaragva od suda u Hagu zatražila da zaustavi njemačku vojnu pomoć Izraelu

https://www.slobodnaevropa.org/a/sud-nikaragva-njemacka-genocid-palestinci-izrael-gaza/32895448.html

Srbija je također članica ovog suda.

Srbija naoružava Izrael 800px-ICC_member_states.svg

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Criminal_Court
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija naoružava Izrael Empty Re: Srbija naoružava Izrael

Post by RayMabus 11/4/2024, 15:56

Sve se svodi na to da je Vučic obični mafijaš i onda neki njegov ima te tvornice i oni zarađuju.

Ovo nikako ne može bit geopolitički interes SRBIJE šta oni prodaju Izraelu granate i drugo.

Ni slučajno ovo nikako ni pod razno ne može biti geopolitički interes Srbije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija naoružava Izrael Empty Re: Srbija naoružava Izrael

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum