ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ceferin Srbija Engleska Rusija

Go down

Ceferin Srbija Engleska Rusija Empty Ceferin Srbija Engleska Rusija

Post by Serbinho-3 28/1/2024, 13:54


Čeferin oštro odbrusio Englezima i stao na stranu Srbije

Predsednik UEFA Aleksandar Čeferin dao je opširan intervju za britanski "Gardijan" u kom se dotakao prijateljske utakmice između Srbije i Rusije.

IZVOR: B92 NEDELJA, 28.01.2024. | 12:15

Ceferin Srbija Engleska Rusija 132484389465b6385b598f5465138017_w640


Englezi su se, sada već tradicionalno, interesovali za suspenziju ruskih sportista, te zbog čega je Evropska kuća fudbala dozvolila da se u Moskvi igra meč između "orlova" i "zbornaje".

Čeferin je upitan da li ima pritisaka na UEFA da se suspenzija ruskim klubovima i reprezentacijama prekine.




I novinara je iznenadio odgovorom.


"Jedini pritisak dolazi sa druge strane. Nikada nismo imali nikakve pritiske sa ruske strane. Suspenzija će biti na snazi dok traje rat. Nisam srećan zbog toga jer mi je žao sportista, ali svi, uključujući i UEFA, moraju da urade koliko mogu da zaustave ovo ludilo. Ako govorimo o tome da se ruski sportisti ne protive odlukama ruske vlasti – to možete vi u Ujedinjenom Kraljevstvu, to mogu ja u mojoj zemlji, ali u Rusiji za takve stvari završiš u zatvoru ili nešto još gore. Njima nije lako da se suprotstave, i oni su žrtve. Za sportiste je uvek loše, uvek se loše odrazi na odnose među ljudima, ali nažalost, živimo u ludom svetu. Zabrinut sam. Stvari koje vidimo na geopolitičkom planu su lude“, rekao je Čeferin.

Da li je kontradiktorno onda dozvoliti prijateljski meč Srbije i Rusije koji će za Ruse biti prvi duel protiv neke evropske selekcije od kada je suspenzija na snazi?

"To nije u našoj nadležnosti. Srbija takođe može da igra protiv vas, protiv mene ili bilo koga drugog u ovoj prostoriji. Pravno gledano, mogu da rade šta žele. Zašto je to problem? Zašto je problem da mladi ljudi dođu i igraju fudbal?", odbrusio je Čeferin i podvukao:

"I nikoga nije ni briga za tu utakmicu. Da vi Englezi ne pričate o tome niko, ne bi ni znao za nju. Mi u Sloveniji i ne znamo da će je igrati jer ljudi ne brinu o stvarima koje engleska politika, a ponekad i mejnstrim mediji, stavljaju u prvi plan.Nekada smo bombardovani takvim stvarima i kada pričam sa mojim prijateljima u Evropi o tome oni kažu – zašto uopšte pričamo o tome? Oni znaju da je Rusija suspendovana i to je to. I sada igraju jednu prijateljsku utakmicu, pa šta?"



https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2024&mm=01&dd=28&nav_id=2472807

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ceferin Srbija Engleska Rusija Empty Re: Ceferin Srbija Engleska Rusija

Post by Serbinho-3 28/1/2024, 13:57


Ovi Englezi misle da se Svet vrti, kako oni misle.

Srbija bi mogla i sa Ukrajinom odigrati prijateljsku i

tako dati doprinos spustanju tenzija.

Ceferin, da je vodio Jugoslaviju, ista bi bila drzava uspesna

a ne bi zavrsila kako je zavrsila.

Srbija, navijaci i UEFA Mafija, prezentacija 2 grama mozga.

Da ostanu kuci, vise bi bili korisniji drustvu.


Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum