ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by debotoijusto 22/1/2024, 19:55

Cijela kampanja u Srbiji za parlamentarne i lokalne izbore svela se na Vučićevo prenemaganje sažeto u kovanici "Ne damo Kosovo!".
Oni koji su, kad je u pitanju "sveta srpska zemlja", povjerovali njegovim naprednjacima, vjerujući kako je odolio svim pritiscima iz EU-a u vezi ustavnopravnog integriteta Kosova, južne srpske pokrajine, kako je naziva službeni Beograd, prevarili su se. Upravo suprotno, dok se galamilo u predizbornoj kampanji o novovjekovnom Obiliću, šaptom su pale filijale Komercijalne banke na Kosovu.
Radnicima su uručeni otkazi uz dogovorene otpremnine, a klijentima poručeno da se po dinarske isplate upute u najbližu poslovnicu u Vranju, u Srbiji, do koje od Gračanice, primjerice, ima i više od sto kilometara. 
O čemu se radi? Priština je očito u tihom dogovoru s predstavnicima međunarodne zajednice proglasila euro jedinom službenom valutom na području Republike Kosovo i tako srpski dinar, u kojem dobrom dijelu Srba sa sjevera Kosova stižu plaće i mirovine iz Beograda, izbacila iz platnog prometa.
Premda je Europska komisija od kosovskog premijera Albina Kurtija zatražila očitovanje o ovom potezu, Miroslav Lajčak, posebni predstavnik EU-a za dijalog Beograda i Prištine te druga regionalna pitanja, unatoč prigovoru Aleksandra Vučića, znakovito šuti.     




Na ovaj se način sprječava postojanje paralelnog prosvjetnog, zdravstvenog i kulturnog sustava na Kosovu kojim se upravlja iz Beograda u sredinama u kojima živi većinsko srpsko stanovništvo. Profesionalni kadar koji obavlja te poslove nerijetko stiže iz Srbije, pa je veliko pitanje koliko će ih ostati na svojim radnim mjestima nakon što osvijeste činjenicu da na Kosovu više neće moći dobivati plaću u dinarima.  
Samo preko Kancelarije za Kosovo i Metohiju Srbima na Kosovu matična država svake godine šalje više od sto milijuna eura. Bez tog novca, kao i činjenice da su na sjeveru Kosova režije zahvaljujući Vladi iz Beograda svedene na simboličnu razinu, iselili bi se i preostali Srbi koji, unatoč svemu, ne žele napustiti rodnu grudu.     
Svih ovih godina na sjeveru Kosova, najviše u Kosovskoj Mitrovici, a manjim dijelom i u srpskim enklavama diljem zemlje, vlada svojevrsno dvovlašće. Zaposleni u javnim službama i umirovljenici srpske nacionalnosti dobivaju plaće i mirovine iz Srbije u nacionalnoj valuti te zemlje, premda žive na Kosovu čije je postojanje amenovao dobar dio međunarodne zajednice. 
Od sada će svi koji su i dalje financijski vezani uz matičnu zemlju po novac za plaće ili mirovine morati u Srbiju. Naime, ono što je već učinila Komercijalna banka na Kosovu sprema se učiniti i Poštanska štedionica pod kontrolom Beograda, koju Priština prisiljava na poštovanje pravnog integriteta Kosova i platni sustav uspostavljen Ustavom i zakonima te države.



https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/regija/s-ovim-potezom-je-de-facto-priznao-kosovo-kako-je-lisac-Suljo-prodao-bracu-srbe-a-da-to-nitko-nije-ni-primijetio-1357482
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by debotoijusto 22/1/2024, 19:55

adio bella
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by crvenkasti 22/1/2024, 20:09

Debo je pravi Hrvat i voli Šiptare.

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Albanci
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by crvenkasti 22/1/2024, 20:15

Sad se moramo još bliskije povezati sa braćom Šiptarima.

Kad Rusija pobijedi, Srbima će porasti krila, i Šiptari su prvi najebali.

A ako padne Kosovo, Hrvatska ostaje sama i nezaštićena.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by debotoijusto 22/1/2024, 20:25

crvenkasti wrote:Sad se moramo još bliskije povezati sa braćom Šiptarima.

Kad Rusija pobijedi, Srbima će porasti krila, i Šiptari su prvi najebali.

A ako padne Kosovo, Hrvatska ostaje sama i nezaštićena.
sto je sljedece ? pokazivanje putovnice na mucibabama ?


debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Eroo 22/1/2024, 22:02

debotoijusto wrote:
Oni koji su, kad je u pitanju "sveta srpska zemlja", povjerovali njegovim naprednjacima, vjerujući kako je odolio svim pritiscima iz EU-a u vezi ustavnopravnog integriteta Kosova, južne srpske pokrajine, kako je naziva službeni Beograd, prevarili su se.

Mislim da je Kobilić čak i to promijenio u izričaju.
Prije par dana čitam njegovu izjavu prije nekakvog sastanka predstavnika zemalja Zapadnog Balkana u Makedoniji.
Prafraziram: - Na tom za nas veoma važnom sastanku prisustvovaće  predstavnici svih  država Z. Balkana;
Makedonije, Kosova, Crne gore itd... :D
Nije bilo onoga uobičajenog "lažne države" ili "takzvanog" Kosova.  Ne vjerujem da mu se omaklo.
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by debotoijusto 22/1/2024, 22:24

Eroo wrote:
debotoijusto wrote:
Oni koji su, kad je u pitanju "sveta srpska zemlja", povjerovali njegovim naprednjacima, vjerujući kako je odolio svim pritiscima iz EU-a u vezi ustavnopravnog integriteta Kosova, južne srpske pokrajine, kako je naziva službeni Beograd, prevarili su se.

Mislim da je Kobilić čak i to promijenio u izričaju.
Prije par dana čitam njegovu izjavu prije nekakvog sastanka predstavnika zemalja Zapadnog Balkana u Makedoniji.
Prafraziram: - Na tom za nas veoma važnom sastanku prisustvovaće  predstavnici svih  država Z. Balkana;
Makedonije, Kosova, Crne gore itd... :D
Nije bilo onoga uobičajenog "lažne države" ili "takzvanog" Kosova.  Ne vjerujem da mu se omaklo.
da pogadjam ? to je bila izjava za zapad ?
kod kuce je nema predaje uobicajan refren
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by crvenkasti 22/1/2024, 22:41

Mi Šiptari i Hrvati smo jači od Srba.


crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Eroo 22/1/2024, 22:46

1.)  Ministar za finance Mali vs Vucić

Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Eroo 22/1/2024, 22:48

2.)  Ministar za finance Mali vs Vucić

Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by crvenkasti 22/1/2024, 23:11

Ero, jesi li član BABA?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Eroo 22/1/2024, 23:22

..pa je li ovo moguće?
Evo ja  odma' kupujem jednu "mobilarnu" konternersko tipa od 220 MW.
Pa još je bez nuklearnog odpada...OJXAAA.... :^0


 
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by crvenkasti 22/1/2024, 23:29

Kak se ja mogu učlaniti u BABE, pa da i ja to sve vidim?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Eroo 23/1/2024, 00:48

crvenkasti wrote:Kak se ja mogu učlaniti u BABE, pa da i ja to sve vidim?

Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Piglet 23/1/2024, 08:00

Do jučer crvene linije, danas nova realnost.

Malo sam razočaran da picousti nije više nabrijao nejač pa da ih ovi dolje opet nalupaju ili da nije dignuo rashodovane Migove.


Prije je bar bio show, sad su Srbi počeli šaptom padati, vratili se duhom u osmanlijsko sužanjstvo lol!
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Piglet 23/1/2024, 13:48

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Wmqybqab5n8c1
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Eroo 23/1/2024, 15:24

Piglet wrote:kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Wmqybqab5n8c1

Na graničnim prijelazima s Albanijom s obje strane Albanci, ili kako? Ima li tamo uopće granice?
Mislim da im poslije svega neće biti ni potrebno srbijansko priznanje.
.
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Piglet 23/1/2024, 17:23

Eroo wrote:
Piglet wrote:kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Wmqybqab5n8c1

Na graničnim prijelazima s Albanijom s obje strane Albanci, ili kako? Ima li tamo uopće granice?
Mislim da im poslije svega neće biti ni potrebno srbijansko priznanje.
.
A realno, što će im srpsko priznanje? Što duže potraje zamrznuti sukob, to gore za Srbe jer ih je svake godine 40.000 manje, skoro ih više nema ne samo na Kosovu nego na cijelom jugu države, a Albanci imaju za trećinu mlađu populaciju.
Umjesto da luđaci sada riješe problem i izvrše zamjenu teritorija (jug Srbije za sjever Kosova), sutra će svoju djecu dovesti u položaj da moraju potpisivati novu kapitulaciju.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by mentalitet 23/1/2024, 22:33



.
A realno, što će im srpsko priznanje? Što duže potraje zamrznuti sukob, to gore za Srbe jer ih je svake godine 40.000 manje, skoro ih više nema ne samo na Kosovu nego na cijelom jugu države, a Albanci imaju za trećinu mlađu populaciju.
Umjesto da luđaci sada riješe problem i izvrše zamjenu teritorija (jug Srbije za sjever Kosova), sutra će svoju djecu dovesti u položaj da moraju potpisivati novu kapitulaciju.
Mislim ono,uzas,koliko ste Piglu da ne mogu vjerovati.Valjda mislite ako 'rvate mozes lobotomirat da tako ide i sa srbima.Soduse ima i medju njima skoro 20% idiota koji zive dzabalebaroshki od takozvani NVO.Hej 39.000 tisuca tih organizacija koje zapad placa a oni kao i vi 'rvatske kujice na zategnutu uzicu pjenite se i kevcete ko bijesni.Dakle,da ti postavim jedno pitanje pa da vidim imas li imalo soli u glavi.Odgovorite mi vi sveznalice zasto onda zapad primorava srbe da priznaju Kosovo kada je ono eto priznato a i tablice to dokazuju.Vidis,ne znam koliko je srba otislo u EU ali znam da je 500.000 'rvata otislo u tu usranu zajednicu ,mada garantujem ti da ce se svi balkanjerosi mmorati vracati na Balkan jer u EU je baba sa kolachima proshla.Nema vishe jeftinih energenata i ruskih sirovina ali ce ih biti u Srbiji pa njihove firme bjeze u Ameriku a i dosta njih otvara svoje tvornice u Srbiji ne zato shto je vole vec iz interesa.Dobro se sjecam onih "Nadrealista"kad su se zajebavali kako schwedjani i schwabe dolaze raditi na Balkan.Nije daleko od istine.A ti gdje god bio na zapadu i svima onima koji ovo chitaju savjetujem da shto hitnije kupe prnje i vracaju se nazad dok je josh povoljna situacija.Kada krene talas bit ce vam kasno.Eto ja sam znao tochno kada ce pocheti rat u Hrvatskoj i  2 mjeseca prije otishao iz te vukojebine kao gospon chovjek.Nisam chekao i mislio,ma nece,nece moj kurac. :dramaq

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5025
2020-07-05


Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Piglet 24/1/2024, 18:40

mentalitet wrote:


.
A realno, što će im srpsko priznanje? Što duže potraje zamrznuti sukob, to gore za Srbe jer ih je svake godine 40.000 manje, skoro ih više nema ne samo na Kosovu nego na cijelom jugu države, a Albanci imaju za trećinu mlađu populaciju.
Umjesto da luđaci sada riješe problem i izvrše zamjenu teritorija (jug Srbije za sjever Kosova), sutra će svoju djecu dovesti u položaj da moraju potpisivati novu kapitulaciju.
Mislim ono,uzas,koliko ste Piglu da ne mogu vjerovati.Valjda mislite ako 'rvate mozes lobotomirat da tako ide i sa srbima.Soduse ima i medju njima skoro 20% idiota koji zive dzabalebaroshki od takozvani NVO.Hej 39.000 tisuca tih organizacija koje zapad placa a oni kao i vi 'rvatske kujice na zategnutu uzicu pjenite se i kevcete ko bijesni.Dakle,da ti postavim jedno pitanje pa da vidim imas li imalo soli u glavi.Odgovorite mi vi sveznalice zasto onda zapad primorava srbe da priznaju Kosovo kada je ono eto priznato a i tablice to dokazuju.Vidis,ne znam koliko je srba otislo u EU ali znam da je 500.000 'rvata otislo u tu usranu zajednicu ,mada garantujem ti da ce se svi balkanjerosi mmorati vracati na Balkan jer u EU je baba sa kolachima proshla.Nema vishe jeftinih energenata i ruskih sirovina ali ce ih biti u Srbiji pa njihove firme bjeze u Ameriku a i dosta njih otvara svoje tvornice u Srbiji ne zato shto je vole vec iz interesa.Dobro se sjecam onih "Nadrealista"kad su se zajebavali kako schwedjani i schwabe dolaze raditi na Balkan.Nije daleko od istine.A ti gdje god bio na zapadu i svima onima koji ovo chitaju savjetujem da shto hitnije kupe prnje i vracaju se nazad dok je josh povoljna situacija.Kada krene talas bit ce vam kasno.Eto ja sam znao tochno kada ce pocheti rat u Hrvatskoj i  2 mjeseca prije otishao iz te vukojebine kao gospon chovjek.Nisam chekao i mislio,ma nece,nece moj kurac. :dramaq
Je da, baš su jeftini energenti u Srbiji pa zato imaju najskuplji benzin, najvišu inflaciju u Europi i najmanji ekonomski rast na zapadnom Balkanu protekle dvije godine (samo Sjeverna Makedonija je imala manji). Vidi se da ne znaš ništa o stvarnom stanju u Srbiji.

Inače, samo oko 10% Srba bi bilo spremano ratovati za Kosovo prema zadnjim podacima. Kukavičluk je pojeo srce Srbije.

Hoćeš li se ti vratiti iz mrske Amerike ako Srbima usfali ljudstva?
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio... Empty Re: kako je lisac Adem Vuchiqi prodao braću Srbe, a da to nitko nije ni primijetio...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum