ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AJME, AJME

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

AJME, AJME Empty AJME, AJME

Post by debotoijusto 20/10/2023, 09:42

Preseljenjem splitskog središta tvrtke Ericsson Nikola Tesla s više od 500 zaposlenih u Dalmatia Tower ponovo se aktualiziralo pitanje koje se postavlja od početka gradnje – gdje će svi oni parkirati? Kako nismo dobili odgovor od investitora, sami smo provjerili kakva je situacija na terenu. I ona izgleda točno onako kako smo je zamislili: šanse za naći slobodan parking u blizini najvećeg splitskog, pa i hrvatskog nebodera, su minimalne i na snazi je čuveni sustav "snađi se, druže”. 




AJME, AJME 25878776





U slijepoj ulici pored nebodera toliko je parkiranih automobila da pješak jedva može proći. Vozila blokiraju jedan drugog.
Zatekli smo čovjeka koji zbog posla često dolazi u Dalmatia Tower. Na upit je li uvijek ovakva gužva, odgovara kratko kako je "tako svaki put". 

Ušli smo i u parking u neboderu. Skoro pa do zadnjeg mjesta je bio pun. Dio mjesta je slobodan, a većina je rezervirana za tvrtke kao što su Infobip, OTP banka, Codevibe, Termodinamika, UHY HB Ekonom i druge. Nije nas impresionirala veličina parkinga s obzirom na impozantnost građevine.

AJME, AJME 25878778


Zbog ulaska Ericssona u Dalmatia Tower na muci su posebno stanovnici okolnih kotareva Kman i Bol gdje se ionako jedva može pronaći parking. Na Kmanu vozila u parku, na prolazima za pješake, blokiraju jedan drugog. Nisu se parkirali tako jer to žele, komentiramo. Za vozila parkirana jedan iza drugog smo pomislili kako su susjedi ili članovi obitelji. A možda i spuste ručnu kako bi se vozilo lakše pomaknulo kao na drugim mjestima, primjerice, kod Parka Emanuela Vidovića u centru grada gdje je besplatan parking.

Idemo put Doma zdravlja na Kmanu i zgrade Manasa. Stupići su postavljeni na početku Šibenske ulice kako bi makar pješaci mogli nesmetano doći do ambulante, trgovine ili svojih kuća. Tri prometna znaka za zaustavljanje i parkiranje jedan preko puta drugog, ali ni to ne sprječava vozače da se protupropisno parkiraju. Jedno vozilo na vatrogasnom prilazu. Kraj zgrade Manasa, naizgled normalna situacija, koliko normalna u gradu s kroničnim manjkom parkirališta i garaža može biti. Vozila parkirana u jednoj prometnoj traci, no tako je uvijek kada god i kuda god prođeš. Kao i u Varaždinskoj ulici, iza zgrade Doma zdravlja: automobili na travnjaku, u blatu, automobili se jedva mimoilaze.

AJME, AJME 25878782


Prelazimo Dubrovačku ulicu i idemo na Bol. Isto kao i na Kmanu, vozila blokiraju jednu prometnu traku, ali za one koji žive tamo, rekli bismo, normalna stvar.
- Ovo je pakao! Jadan onaj koji ovdje dolazi autom... Tražila sam jučer parking sat vrimena. I dosad je bio horor, ali ovo sad stvarno nema veze s mozgom. Prisiljena sam na posao ići autom, jer daleko radim. I onda kad se vratim doma, po uru vrimena vrebam kad će netko izići s parkinga da uđem. Renovira se garaža u Smiljanićevoj, sad se krca ovaj neboder na Kopilici, poviše zgrade nam je postaja Prometne policije, pa nam oko zgrade i njihovi klijenti parkiraju... Ukratko, ajme, ajme - pojadala nam se stanarke velike zgrade u Dubrovačkoj.
Pred zgradom su auti kao sardine posloženi jedan za drugim, a vidjeli smo i dva motora koja se komodaju, vjerojatno čuvajući mjesto za vozila...

AJME, AJME 25878775


https://slobodnadalmacija.hr/split/susjedi-probili-otkad-se-najveci-splitski-neboder-poceo-puniti-stanarima-jadni-ti-smo-mi-i-svi-koji-tu-dolaze-1331961
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30661
2014-04-12


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by debotoijusto 20/10/2023, 09:43

prokleti puljac
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30661
2014-04-12


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by AssadNaPodmornici 20/10/2023, 09:51

inače ovo postaje problem Splita, i nastavlja se sa sadašnjom vlasti.

niču zgrade, dizalica u Splitu više nego u Njemačkoj, a .. izgrade zgradu od 100 stanova i ima 100 parking mjesta.. naravno da će sigurno po stanu biti auto-ipo. dakle već si u deficitu 50 parking mjesta i moraš se parkirati okolo a okolo već fali mjesta. tako da postaje horor u Splitu naći parking. sreća ja za sada sam OK.
prošla vlast(HDZ/Opara) su krenuli u neke projekte gdje su gradili garaže, ali iskreno nebih dao zgradi dozvolu, ako po stanu ne osigura 2x parking mjesta. 1 koje će prodati vlasnicima stana, a jedno gdje mogu svi parkirati. a ne ono ti kupis jedno parking mjesto, a žena ti vozi auto, mora po kvartu a ako ti netko dođe u posjet.. 
ljudi ne idu za tim, ali kada kupuješ stan, trebao bi baš gledati imaš li se gdje parkirati.. rub grada je još OK, ali već od Split3 postaje katastrofa.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21048
2018-06-14


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 09:59

Jebe mi se za Split.

Iman svoj parking ( dva parkinga mjesta ) iza kuće i di iman stanove isto svaki stan svoj parking ima a u taj Split više nit ne iden. Daleko mu kuća. Gužva, emanicipacija ... Kaštela su zakon. Manja gužva = manje emanicipacije. To di moraš tražit di ćeš parking to je emanicipacija sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 10:06

AssadNaPodmornici wrote:a .. izgrade zgradu od 100 stanova i ima 100 parking mjesta.. naravno da će sigurno po stanu biti auto-ipo. dakle već si u deficitu 50 parking mjesta i moraš se parkirati okolo a okolo već fali mjesta. tako da postaje horor u Splitu naći parking. ali iskreno nebih dao zgradi dozvolu, ako po stanu ne osigura 2x parking mjesta. 1 koje će prodati vlasnicima stana, a jedno gdje mogu svi parkirati. a ne ono ti kupis jedno parking mjesto, a žena ti vozi auto, mora po kvartu a ako ti netko dođe u posjet.. 
ljudi ne idu za tim, ali kada kupuješ stan, trebao bi baš gledati imaš li se gdje parkirati.. rub grada je još OK, ali već od Split3 postaje katastrofa.
Po zakonu je jedan = jedno parking mjesto ako je riječ o nekom urbanom naselju a tu su ti cijene zemljišta visoke pa nije nitko lud da tebi radi parking kako bi ti ima di parkirat. Imaš tamo parking šta se plaća pa plati tamo. Plati pa parkiraj.

Svodi se na to da nemate vi manjak parkinga nego manjak para jer da imaš sto eura više plaću onda ti 100 eura za parking mjesečno po gradu ne bi bilo puno. A ovako kukate pa gledate di ćete se ugurat pa onda oni gore parkira šta li je ono Tiko il tako nešto ( Smart autić ) ispod bora pa kad se vrati bit će smole na karoseriji. Tako meni jedan put tamo na Skalice pa sve zauzeto a inače mi nije i ono ispod bora nema nikoga i ja ajde više ode. Vratija se a ono izasralo me smolom po haubi. Više nikad ispod bora parkirat. Posebno tih gradskih boroova. To su neki industrijski. Proizvode smolu. To mi nikad na Braču nije a tamo mi je parking isto ispod borovine. I po Kaštelima isto nikad. Samo ti gradski borovi. Emanicipirani.


Last edited by RayMabus on 20/10/2023, 10:14; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by AssadNaPodmornici 20/10/2023, 10:14

zakon se mijenja lako. grad može dovesti pravilnik u roku sekund. 
mislim ja iman se di parkirati, ali čim ideš negdje zapadnije od split3 zaboravi. 
jedan od razloga zašto sam počeo i svugdje pjehe ići ili biciklom. ako moram u šugavi centar iz nekog razloga, iden biciklom. sve ostalo pjehe. van splita naravno autom. 

uštediš na gorivu, zdraviji si, i topiš masno tkivo, pa iman lipo 6pack. jutros otiša u spizu/šoping pjehe.. 

a ti ionako cili dan stojiš doma ne krećeš se, ne radiš ništa , visiš na forumu 0-24 kao onaj gore dementni iz susjedne dežele.. jesi još u tom filmu?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21048
2018-06-14


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by T. 20/10/2023, 10:16

vidićeš tek sranja kada se općinski sud vrati u centar, navodno početkom iduće godine...
jedva ima mjesta u dračevcu za zaposlenike (njih 350) i stranke...
di će tih parsto auta nitko pojma nema...
onaj parking kod PU i CO je već krcat i bez toga...

_________________
AJME, AJME Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 10:21

AssadNaPodmornici wrote:zakon se mijenja lako. grad može dovesti pravilnik u roku sekund. 
Nema u Splitu toliko površine za tu tvoju ideju. Grad je na poluotoku s malo površine tako da to jednostavno neće nitko usvojit. Ima mista van centra. Ide se u širinu. A u centru ako ćeš parkirat plaćat ćeš parking.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by AssadNaPodmornici 20/10/2023, 10:21

taj dio koji si nabroja posjetim jednom u par godina, kada moran neki dokument produžit. a i tada idem biciklom, ja sam malo istočnije(fala Bogu, kako rekoh živiti zapadno od Split3 je katastrofa, realno najbolji kvartovi u Splitu su trstenik, mertojak, žnjan, daleko najbolji  bolji 3x od bačvica, firula ili centra, ili meja) ali ako moran do grada po papire, bicikla. 
ako idem u lidl, spar, mall, čak i na plažu , teretanu, kavu .. pjehe.  auto palim zadnje vrijeme svako 2-3 dana evo sada mi parkiran do ulaza u portun.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21048
2018-06-14


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 10:25

AssadNaPodmornici wrote:

a ti ionako cili dan stojiš doma ne krećeš se, ne radiš ništa , visiš na forumu 0-24 kao onaj gore dementni iz susjedne dežele.. jesi još u tom filmu?
U kojem filmu ? Ja san u penziji ima već par godina. Do 40 radit može a posli toga ide penzija. Sad su mi masline pa pada kiša al sva srića nije ništa rodilo pa se neću satrat ko prošle godine.

Ne moram ti se ja previše gibat ako misliš na salo i to. U mene neka genetika galaktička pa isto ko da ništa. I ne starim u licu. Daju mi deset godina manje uvik.Genetika neka Clint Estwood. Tako da ti nema toga kod mene, to salo i te priče.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by AssadNaPodmornici 20/10/2023, 10:26

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:zakon se mijenja lako. grad može dovesti pravilnik u roku sekund. 
Nema u Splitu toliko površine za tu tvoju ideju. Grad je na poluotoku s malo površine tako da to jednostavno neće nitko usvojit. Ima mista van centra. Ide se u širinu. A u centru ako ćeš parkirat plaćat ćeš parking.
počekom ovog lita, mene moja pila da "oće na kavu na rivu da nije bila ima 100godina".. a ja sa druge strane ionako mora otić po dozvolu za jahte, jer sam imao dogovoreno krstarenje tjedan dana sa starim gostima, uzeo godišnji lipo, dogovoria 170€ dan.. aj pa ja cu do lučke kapetnije, ona neka popije kavu, i ja do peškarije po lignje.. 

na kraju kava bljutava i skuoa, na peškariji isti k što možeš kupiti i na peškariji na sućidru ili ribarnici brač koju ima svaki kvart, još i skuplje.. amo ča.. brate 50minuta 4€... da sam osta još 10minuta, platio bi 8€ parking. bez troškova kave i tih sranja. 
govorim sebi-- neće me centar više vidit, bilo je lipo tamo izlaziti u srednju školu i početkom faksa, kada nije bilo turista, sve puno rupi od kafića i birtija gdje si imao scenu.. sada te lokacije više ne postoje.. rub grada je pun k bolji. 

kako rekoh daleko daleko daleko najkvalitetniji kvartovi za život u Splitu su trstenik, mertojak, i žnjan.  pogotovo pazi oni "socijalistički" djelovi tih kvartova koji su izgrađeni u jugi, jer imaju sve..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21048
2018-06-14


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 10:38

Na Radunici je najbolje.  Tamo ako živiš moš oda ubacit u ler, izać i gurnit ga u porat.

Najgori kvart za imat auto. Bačvice da ne pričan. Tamo mi se jedan stan iznajmljuje. Jbte Bačvice. Mislin super je kvart al je ako si s auton ajme majko. Bolje ti buson doć i otić di tribaš. Ili pjehe. To je tragedija od kvarta za nać parking.

Bože sačuvaj. Biži biži. Baš ajme majko. Potrošiš goriva, vrtiš se u krug i gledaš oće se tko maknit da oslobodi misto negdi. Po ure tražiš parking a cilo vrime se vrtiš u krug oko zgrade. Iman traume od toga. Pola sata izgubiš samo na parking tražit oće li se oslobodit di koje misto negdi. Baš ispališ. Zato ne volin to tamo radi tih stvari.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 10:52

To je baš tako nekako do toga Split 3 i niže natiskano a onda liti još svi oće na otoke i svaki kurac oće vidit grad i imaš zastoj i nemaš di parkirat.To je bilo tako uvik a sad je još gore kad su nasrali novih zgrada jer samo gleda di ima koja rupa da digne katove i proda jer je lova tu normalno.

Kad gledaš slike pa di je sud al ovaj tamo di je policija i prvi splitski neboder...pa to su njive bile, ljudi orali konjima, sadili krumpire. Onda se to posli to sve izgradilo a Bačvice su gradili Bračani i tako ti šta su imali para jer su bili nešto il povratnici iz Amerike pa to još starije od socijalizma i Juge a onda nije bilo ni auta baš i onda to danas kad dođeš to je ajme a liti kad navale turisti to baš zaboravi auto. Još su Skalice i super jer ima mista, nađe se al Bačvice su baš terapija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by T. 20/10/2023, 11:04

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:zakon se mijenja lako. grad može dovesti pravilnik u roku sekund. 
Nema u Splitu toliko površine za tu tvoju ideju. Grad je na poluotoku s malo površine tako da to jednostavno neće nitko usvojit. Ima mista van centra. Ide se u širinu. A u centru ako ćeš parkirat plaćat ćeš parking.
počekom ovog lita, mene moja pila da "oće na kavu na rivu da nije bila ima 100godina".. a ja sa druge strane ionako mora otić po dozvolu za jahte, jer sam imao dogovoreno krstarenje tjedan dana sa starim gostima, uzeo godišnji lipo, dogovoria 170€ dan.. aj pa ja cu do lučke kapetnije, ona neka popije kavu, i ja do peškarije po lignje.. 

na kraju kava bljutava i skuoa, na peškariji isti k što možeš kupiti i na peškariji na sućidru ili ribarnici brač koju ima svaki kvart, još i skuplje.. amo ča.. brate 50minuta 4€... da sam osta još 10minuta, platio bi 8€ parking. bez troškova kave i tih sranja. 
govorim sebi-- neće me centar više vidit, bilo je lipo tamo izlaziti u srednju školu i početkom faksa, kada nije bilo turista, sve puno rupi od kafića i birtija gdje si imao scenu.. sada te lokacije više ne postoje.. rub grada je pun k bolji. 

kako rekoh daleko daleko daleko najkvalitetniji kvartovi za život u Splitu su trstenik, mertojak, i žnjan.  pogotovo pazi oni "socijalistički" djelovi tih kvartova koji su izgrađeni u jugi, jer imaju sve..
makarska je liti centar isto 4 eura...
mislio sam da smo najskuplji dok nisam skočio nešto poslom do trogira...
6 eur/sat... drunken

_________________
AJME, AJME Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 11:05

Sad će i onako treći svjetski pa nije ni bitno. Ionako ćemo se svi vozit na atomski pogon.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 11:12

Vid kako ovi Židovi fino rade parking mjesta.

AJME, AJME B_231020056

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/u-izraelskom-bombardovanju-potpuno-unistena-najstarija-dzamija-u-gazi/231020056

Pogledaj ti kako su oni stambene zgrade napravili oko ove đamije. Pa ovo je urbanističko ruglo. Dobro da su to Židovi riješili i sad ima parkinga, nema zime. Pogledj kako su je okružili stambenim ruglima. Ko da nema nigdi drugdi nego baš mora oko nje u metar.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 11:50

Osta samo toranj od nje a i njega će morat rušit jer su uzdrmani temelji i konstrukcija.

AJME, AJME F83SJCvWMAApcNl?format=jpg&name=360x360

Sad će ovi popizdit još jače a šta su luđi to bolje. Idemo dalje.

Izraelski zračni napad uništio je historijsku džamiju al-Omari u sjevernom Pojasu Gaze, navodi se u saopćenju Ministarstva unutrašnjih poslova Gaze.

Drevna džamija datira iz sedmog stoljeća i treća je najveća džamija u historijskoj Palestini.
AJME, AJME F83SJCtWkAAx_fa?format=jpg&name=small

Sad malo metla i lopatica i evo parkinga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by AssadNaPodmornici 20/10/2023, 11:52

dobro longi znam da ti je dosadno cili dan sidit doma, ali ne moraš svaku raspravu na forumu razjebati. priča se o parkingu, a ti sada počinješ spamati sa pojasom gaze. dodaj još malo i ukrajine  i onda kreće allkohol tablete i galaktička federacija i   eto..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21048
2018-06-14


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 11:58

Ne pijen ti ja tablete. To ti scientolzi ne koriste.Ni droge. A pivu bi popija al neman love trenutno ( smijeh ). Malo san neispavan. Iću sad leć. Vidin kako grade te zgrade tamo štrc brc i sad kako smo pričali da nema parkinga pa evo vidin ovo sad i kako su im Židovi ekspresno napravili parking.

Tako triba i u Splitu one zgrade iz socijalizma a posebno neke ružne i dotrajale srušit i onda se ukopat dole duboko i garaža na par katova i onda dobiješ tu priču da nema problema s di ćeš parkirat.

E a tko će to jel. Daj pare samo. Plava kuvertica i vozi i gradi šta oćeš i di oćeš jer zakona i nema a i šta ima lako ga se malo zaobiđe plavom kuverticom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by RayMabus 20/10/2023, 12:09

Neupućen si. Vidi se da nemaš blage veze. Da znaš išta o galaktičkoj onda bi zna da oni ne koriste tablete i ne drogiraju se.

AJME, AJME %2Fmethode%2Fsundaytimes%2Fprod%2Fweb%2Fbin%2F5f8e3ef4-a096-11e7-be95-2ea98d2c7b73

AJME, AJME Tad-pg7-ny-2_en
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

AJME, AJME Empty Re: AJME, AJME

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum