ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by neva Sat 30 Jan - 1:20

tre911 wrote:Ali pamtiš još...kao hanka paldum
zelene livade, ognjišta i stare majke? :)

neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by neva Sat 30 Jan - 1:22

prckov wrote:opet se izvlacis, pa dokle
smatrat ću ovo izrazom rezignacije i retoričkim pitanjem :coffee
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by veber Sat 30 Jan - 1:25

Ako velim da uzivo izgleda zakurac. I to ne u smislu organa, vec kao karakternu osobin?
Hoce lu me dudet tuzit?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by Guest Sat 30 Jan - 1:26

r_nevjesta wrote:
tre911 wrote:Ali pamtiš još...kao hanka paldum
zelene livade, ognjišta i stare majke? :)
Odaberi što ti paše i odvadi, meni lijepa pjesma i ima nekih poveznica sa mojim životom a majke...ko se toga ne voli sjetiti.
Nego moj pokojni prijatelj Zlatko K. je svojoj ženi znao odgovoriti kada bi mu ona gunđala da joj ne pomaže dovoljno oko djece, veli on njoj ; ženo pa ja tebi zavidim , ja nikada neću moći osjetiti što je to majka i kakv je to divan osjećaj....ona prevrne očima i nastavi dalje dok je on i dalje slagao ode u čast majčinstva i svoje žene :DD
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by Guest Sat 30 Jan - 1:28

veber wrote:Ako velim da uzivo izgleda zakurac. I to ne u smislu organa, vec kao karakternu osobin?
Hoce lu me dudet tuzit?
Morati ćemo čekati da dojezdi na krilima pravde i ocijeni tvoj post.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by prckov Sat 30 Jan - 1:40

r_nevjesta wrote:
prckov wrote:opet se izvlacis, pa dokle
smatrat ću ovo izrazom rezignacije i retoričkim pitanjem :coffee

a ja cu smatrat izvlacenje kukaviclukom B-)
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by melkior Sat 30 Jan - 2:11

epikur37 wrote:

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Electrolux

Je li reklama s Tatjanom Jurić seksistička? "Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer"
Foto: Electrolux

CENTAR za građanske inicijative Poreč Pravobraniteljici za ravnopravnost spolova  prijavio je seksističku reklamu tvrtke Electrolux, pod nazivom "Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer". Kažu kako reklama potiče i promovira tradicionalne patrijarhalne stereotipe koji se vežu uz žene.

Pravobraniteljica je zaključila kako se reklamna kampanja s poznatim domaćim licem Tatjanom Jurić, oslanja na spolni stereotip koji se temelji na tradicionalnoj podjeli rodnih uloga prema kojoj je usisavanje (kao dio kućanskih poslova) posao žene. I izabranim sloganom "Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer" predmetna reklamna kampanja daje se do znanja da je reklamirani proizvod namijenjen ženama - upravo je zato i stigla pritužba.

"Žena je prikazana u kontekstu u kojem se ističe njezin fizički izgled - ljepota - karakteristika koja se jako često iskorištava u reklamnim kampanjama. Budući da rodno neutralan proizvod - usisavač - povezujete isključivo s jednim spolom, ženama, te da samo jedan spol, ženski ističete kao onaj koji zaslužuje Vaš proizvod temeljem fizičkog izgleda, u reklamnoj kampanji koristite spolne stereotipe i seksizam.

Činjenica je da se u reklamnim rješenjima još uvijek naveliko koriste upravo rodni stereotipi i seksizam pa se žensko tijelo, odnosno ženski izgled, iskorištavaju kako bi se reklamiralo doslovno sve. Upravo takva praksa oglašivača mnogim međunarodnim dokumentima smatra se jednom od velikih prepreka za postizanje pune ravnopravnosti spolova", poručuju iz ureda Pravobraniteljice.

x

0:02



U Izvješću Odbora za prava žena i ravnopravnost spolova Europskog parlamenta se navodi da su rodni stereotipi u oglašavanju jedan od nekoliko čimbenika koji imaju velikog utjecaja na napore koje društvo čini u smjeru rodne ravnopravnosti. Taj utjecaj je veći stoga što mnogi nisu svjesni načina na koji na nas utječu sveprisutne slike koje nas okružuju.



"Naglašavam da se putem reklamnih kampanja ne reklamiraju samo proizvodi, kao što je u slučaju Electrolux kampanje to usisavač, već i određene vrijednosti, koncepti, ideje vezane uz to tko je vrijedan i zbog čega, tko i zbog čega zaslužuje reklamirani proizvod i sl. Stoga, ne ulazeći u ocjenjivanje estetske strane ove reklamne kampanje, jer to nije u nadležnosti Pravobraniteljice za ravnopravnost spolova, skrećemo Vam pozornost da ovakvom reklamnom kampanjom podržavate spolne stereotipe o ženama kao kućanicama i o ženama kao osobama koje se vrednuju temeljem fizičkog izgleda, a čime perpetuirate tradicionalnu i patrijarhalnu podjelu rodnih uloga koja nije sukladna načelima ravnopravnosti spolova.

Sukladno tome, preporučujem da prilikom kreiranja i odobravanja reklama kojima se oglašavate radi promocije svojih proizvoda i usluga vodite računa o zakonskim odredbama te o načelu ravnopravnosti spolova kao ustavne vrednote, imajući na umu da su seksizam i spolni stereotipi jedna od velikih prepreka u postizanju pune ravnopravnosti spolova. Svaki društveni čimbenik dužan je u svom području učiniti sve kako bi se poštovala načela ravnopravnosti spolova i uklonila praksa koja predstavlja prepreku za ostvarivanje jednakih mogućnosti, jednakog statusa i jednake vidljivosti muškaraca i žena u svim područjima javnog i privatnog života", dodaje Pravobraniteljica.

Electrolux ima 30 dana da Pravobraniteljicu obavijesti o poduzetim mjerama i radnjama, sukladno njenoj preporuci.
http://www.index.hr/black/clanak/je-li-reklama-s-tatjanom-juric-seksisticka-svaka-ljepotica-zasluzuje-svoju-zvijer-/871579.aspx
Zašto su žene inferiorne i zašto će uvijek biti inferiorne?
Nemaju snagu uma ni dubinu duha. 

avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by melkior Sat 30 Jan - 2:12

r_nevjesta wrote:
n_razbojnik wrote:ne znam, mene su u školi učili samo rodovima imenica i pridjeva...hebe me to u životu  pale
nazadan si do bola
usisavač je rodno neutralan, bespolac je, a higijenski ulošci s krilcima recimo nisu :D
Kako nisu, higijenski ulošci se mogu koristiti i kao toaletni papir.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by catabbath Sat 30 Jan - 2:22

Opet ove feminazi protiv neke reklame

_________________
Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by melkior Sat 30 Jan - 2:39

tre911 wrote:
r_nevjesta wrote:
tre911 wrote:
r_nevjesta wrote:ti sudiš po svom primjeru, ali što ako je žena kreativnija i bolja kuharica? :)
E baš bi to volio vidjeti
daj pliz.. ima muškaraca kojima i čaj zagori, i ni jaje ne znaju ispeći :D
Ima no generalno su muškarci bolji kuhari, ima razloga za to. Žena dok kuha svakodnevno misli o sto drugih stvari koji joj odvlače misli i dekoncentriraju je dok muškarac kad nešto radi isključivo je na to koncentriran i jasno je da onda i bolje rezultate postiže. Problem je kod žena i što svakodnevno po ritualu rade kućanske poslove što dovodi do zasićenja i onog "briga me, napravi si bolje ako znaš" i sl. stvari. Tu ne umanjujem ulogu žene, dapače, muškarac bi jako teško sve te stvari koje žena radi mogao konstantno raditi kao što to žene rade no kada se nečega uhvatimo tu nas teško mogu stizati ali na duge staze bi sigurno pobjedu odnjele u svojim sektorima djelovanja gdje muškarci ulete kao uljezi kao npr u kuhinju ili svakodnevnoj brizi o djetetu i sl. jer to muškarcima nije u prirodi.
Žene su sposobne raditi stotinu stvari, ali niti u jednoj neće biti savršene. Muškarac je sposoban raditi samo jednu do dvije stvari u životu, ali će u tome dostići vrh. Jednostavno, svu svoju energiju ulažu u tu jednu stvar koja im je bitna. Osim toga, (ne)vezano za temu, žene su strogi formalisti, do te mjere da često zanemaruju bit (lako ih je preveslati). U tome leži uzrok njihove površnosti: nisu fokusirane i posvećene, iako su često perfekcionistice. Upoznao sam puno perfekcionistica u životu, ali i dalje zaostaju za muškarcima koji po prirodi nisu perfekcionisti. Već sad sam u karijeri prešišao svoju prvu šeficu na poslu, a praktički sam počeo raditi tek prije nekoliko godina. U zadnjih godinu - dvije sam napravio pravi blitzkrieg. Nije žena nesposobnija od mene. Manjak ambicije, djeca, obitelj, itd. Muškarci su jednostavno, prirodno stroj za savladavanje prepreka. Pod stresom, u trenutku nemoći, ona će se rasplakati (svjedočio). Samodisciplinirane štreberice, ali bez vizije i kreativnosti. U životu je važna samo jebačina i koljačina. Jesmo, primitivni smo, i dobro nam stoji.

 

avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by melkior Sat 30 Jan - 2:42

Nek si pravobraniteljica za ravnopravnost spolova i navedena građanska inicijativa zabije usisavač u šupak.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by melkior Sat 30 Jan - 2:55

melkior wrote:Nek si pravobraniteljica za ravnopravnost spolova i navedena građanska inicijativa zabije usisavač u šupak.
Zašto ni jedna žena nije izmislila usisavač - robot? Dobit će usisavač u šupak i pjevat će kad počne vibrirati u trećoj brzini. Peglaj:

avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by melkior Sat 30 Jan - 3:31

Kakva korist od nas ako život proživimo kao pičke? Na kraju, ionako ćemo svi umrijeti, jedino što se pamte su djela:

avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by Guest Sat 30 Jan - 5:47

Osim standardnih rodno pristranih popravaka i instalacija po kuci, volim usisavati i cistiti, to me cak smiruje - pa tko ne voli biti u cistom? Uz to, kako se bavim sportom, pripremam svoju hranu (ali vise radi mikser nego stednjak). Ne peglam nimalo dobro, sto je steta jer sad nosim odijela svaki dan, cijeli dan. Nosim svaki puta kosulju u kemijsku :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by Guest Sat 30 Jan - 5:51

Ne treba generalizirati - nemam pojma sto mi lezi, sto ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by aben Sat 30 Jan - 7:30

epikur37 wrote:Reklama je naravno sexistička jer prikazuje ženu kao osobu koja treba dobar usisavač. Trebalo je staviti i muškarca, pa ja.


Liberalne boleščine na pretek.
je, baš liberale zaboli kako će neko reklamirati usisavoč.

to se tvoje kolege fašisti, doduše iz konkurentnog lijevog tabora, mišaju svojin pizdarijama u doing bussiness.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by neva Sat 30 Jan - 7:42

melkior wrote:Kako nisu, higijenski ulošci se mogu koristiti i kao toaletni papir.
gle, možeš ti sjediti na glavi i misliti dupetom  :]:P nitko ti ne brani.. no radi se o namjeni stvari, a ne za što ih netko može koristiti
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by aben Sat 30 Jan - 7:53

je, al čin se potegne pitanje rodnosti kućanskih uređaja, već se misli guzicom.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by Guest Sat 30 Jan - 8:12

Dajmo im da sisaju...

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 KatyPrice_article-1358734-0D459FE3000005DC-547_634x683
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by Guest Sat 30 Jan - 8:21

"... jednakog statusa i jednake vidljivosti muškaraca i žena u svim područjima javnog i privatnog života", dodaje Pravobraniteljica. "




  Nemaju pametnijeg posla.  Čekam trenutak kad će i erotsku poeziju početi raščlanjivati i tražiti "ravnopravan" status žena i muškaraca. Staljinizam žešći... gade mi se.    Normalno je dakle, kad se muški jebu u šupak, ako je ravnopravno, onda je sve OK.:)   To je "sloboda" izbora, a kad se pojavi reklamna kreacija ovog tipa, onda dolazi Berija i pravi problem.  Sranje. 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by Guest Sat 30 Jan - 19:58

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 20z5s10


Sve jasno! Ravnopravnost na djelu. lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer! - Page 4 Empty Re: Svaka ljepotica zaslužuje svoju zvijer!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum