ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Serbinho-3 1/10/2023, 16:42

[size=45]Cene nekretnina i dalje rastu. Prosečna cena kvadratnog metra u Hrvatskoj doseže 2.326 evra, a u Zagrebu gotovo 2.700. Zbog skupe novogradnje i cena stanova stare gradnje smanjen je broj transakcija pa promet nekretninama pada.[/size]



Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu 412561522651961731686b629444715_640

[size=45]Prema podacima Poreske uprave, prošle godine je zabeleženo više od 72 hiljade kupoprodaja nekretnina, a do septembra ove godine oko 50 hiljada. Samo u metropoli beleži se pad broja transakcija za više od 20 odsto, piše HRT.[/size]
[size=45]"Imamo sve veće razilaženje između traženih i realizovanih cena što je pokazatelj da su tražene cene previsoke. Mi apelujemo primarno na vlasnike stanova da smanje očekivanja jer videli smo pad prometa od 25 odsto od početka ove godine", govori Lana Mihaljinec, vlasnica agencije za nekretnine.[/size]

[size=45]Gotovo svaku četvrtu nekretninu u Hrvatskoj kupuju stranci, ali i oni posustaju u kupovini.[/size]
[size=45]"Pad transakcija se odnosi na celu Hrvatsku, negde više, negde manje. Nemci nisu u prvom polugodištu bili glavni kupci, nego Slovenci. Čini nam se da će i dalje doći do usporavanja tržišta, ne očekujemo krizu, ali doći će do korekcija cena", rekao je Dubravko Ranilović, predsednik Udruženja poslovanja nekretninama u HGK.[/size]
[size=45]"Kada upoređujemo avgust prošle godine i sada, preko 20 odsto smo imali manje zainteresovanih kupaca koji bi pogledali neku nekretninu i ova statistika bi bila još drastičnija da nismo imali APN u martu koji je generisao određeni postotak kupaca", rekao je Boro Vujović, vlasnik agencije za nekretnine.[/size]
[size=45]U metropoli se puno gradi, ali problem je nedostatak kvalitetnih zemljišta, piše HRT.[/size]
[size=45]"Novogradnju usporava i veliki rast cena zemljišta koji je poskupeo više od stambenog prostora. To bitno opterećuje investiciju, ali mislim da su cene u nekim situacijama ipak preterane i da se s ovim troškovima zemljišta može sagraditi jeftinije", kaže Ranilović.[/size]

[size=45]https://www.b92.net/biz/mojkvadrat/aktuelno/u-hrvatskoj-svaku-cetvrtu-nekretninu-kupuju-stranci-2407319[/size]


Last edited by Serbinho-3 on 1/10/2023, 16:47; edited 1 time in total
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26474
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Serbinho-3 1/10/2023, 16:45

Barem iz Srbije niko ne uzima. Trebas da kupis da bi ti se uselio Vuk sa nekom pricom o Srboslaviji a sa njim u drustvu Ero. Prosla i ta vremena Kradeze. Gologuzanija se sredila preko noci sa pricam ti pricu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26474
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 16:48

Serbinho-3 wrote:Barem iz Srbije niko ne uzima. Trebas da kupis da bi ti se uselio Vuk sa nekom pricom o Srboslaviji a sa njim u drustvu Ero. Prosla i ta vremena Kradeze. Gologuzanija se sredila preko noci iz pricam ti pricu.

https://avaz.ba/showbiz/jet-set/858104/cola-kupio-luksuzni-stan-u-puli-kvadrat-kostao-vise-od-10-000-maraka

Zdravko Čolić kupio je stan u Puli, u jednoj od zgrada koje se grade u sklopu atraktivnog i skupocjenog projekta smještenog na granici između marine i Pješčane Uvale.

To je jedan od najvećih i najskupljih stambenih projekata u Puli u novije vrijeme. Predviđeno je da se izgradi oko 150 stanova raspoređenih u pet zgrada, a radovi su još uvijek u početnoj fazi.

Cijena stanova u ovim zgradama kreće se oko 5.500 eura po kvadratu, a s obzirom na to da ih u ponudi ima i velikih, od preko 100 kvadrata i s velikim terasama sa kojih će se pogled pružati daleko na more i okolinu, nije isključeno da je krajnji iznosi i "debelo" preko pola miliona eura.

Čolić je prije oko mjesec dana ponovo imao koncert u pulskoj Areni, a vjeruju se da je baš tada i kupio ovu nekretninu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 16:58

Serbinho-3 wrote:Barem iz Srbije niko ne uzima. Trebas da kupis da bi ti se uselio Vuk sa nekom pricom o Srboslaviji a sa njim u drustvu Ero. Prosla i ta vremena Kradeze. Gologuzanija se sredila preko noci sa pricam ti pricu.
Zavisi. Moš ti bit i Japanac al ako nemaš para nemaš para i ne možeš kupit. Nekakva vikendica, kuća, apartman il bilo šta tako a da je uz more uvijek je na cijeni tako da to ipak neće kupit svatko jer to je skuplje. To je obala a ovo drugo ako ćemo iskreno ne vidim šta bi netko iz Srbije iša kupovat stan u Zagrebu. Nit je nešto veća plaća nit išta. A i to šta kažeš dođe mu neki budala pa radi probleme a nije zbog toga doša živit negdje nego da bude miran i da se makne od budala.

Baš mi bila rodica iz Novog Beograda nikidan kod mene. Ode je već dva miseca al malo ispod Splita pa došla dva tri dana kod mene u posjetu pa joj dali slobodan stan pa guštala lipo. Išli vanka i tako. Malo se popričali. Ona želi prodat stan tamo i ić u Sloveniju i dalje. Hrvatska im nije zanimljiva za radit pošto bi ona i momak išli ipak za poslom da imaju od čega živit pa gleda Italiju ( zna talijanski jer smo ja i ona bili u Italiji u isto vrime pa smo se i tamo viđali na kavi i u Milanu ), Sloveniju itd.

Njima je pun kurac Vučica i te situacije tako da bi oni na Zapad al ne razmišlja ona o Hrvatskoj iako ima hrvatske papire jer u osnovi njoj odnosno njima dvoma triba ipak posal a nit su plaće a nit je njima ovo opcija upravo zbog tih šema pa bi radije u Sloveniju il Italiju.

A ovo obala to je druga stvar. To netko ne razmatra tako tko gleda i da ide i radit tamo di dođe. Hrvatska je dobra za nešto sezonski radit al selit iz Srbije ode baš i nema nekog smisla. Ovo s obalom to su druge šeme.


Last edited by RayMabus on 1/10/2023, 17:06; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by veber 1/10/2023, 17:06

sendvičar o hrvatskoj. dok ima mengu.
izjebalo ga pa nemre na posao.

za tebe sendvičaru u ulici crvenoga križa .. prodajem stan od 170m2 cijena je 850 000€.
3 spavaće sobe, 2 kupaonice + 2WC. dnevna okrenuta na istok 40m2. balkon, terasa, garaža i spremište ko tvoja smještaj 15m2.

a ako imaš pride lovu možeš i kuću kupit 4000m2 okućnice, cijena, otprilike moraš popušiti 100 000 kurčeva na parkplatzu.

u zagrebu je cijena 2500 na periferiji.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 17:16

Ako ne pričamo o obali di se ipak radi o nekima koji imaju malo više para i to kupuju iz drugih razloga nego o tome da ideš negdi radi posla onda će ti bit ovo šta san ja reka a u biti prenija samo kako meni rodica i tamo njen momak razmišljaju a dva razloga imaju a to je da im je pun k Vučica i te situacije tamo pa ako odu u Hrvatsku opet se nisu dovoljno udaljili od toga nego još mogu samo naletit na neke budaletine a to im ne treba te šta nije u Hrvatskoj plaća toliko veća razlikada bi zbog toga išli tamo kad mogu i zapadnije a ako šta rade sezonski to onda imaju smještaj osigurano tako da ne moraju prodavat išta tamo da bi bili ode.

Recimo njena mater je ode cilo lito i kako je ona odavde znači po materi je ona Hrvatica onda kod ovih ljudi šta ih zna pa dole ispod Splita radi cilo lito i još ima svoje rodbine koji imaju nekretnina viška pa bude kod njih i tako cilo lito i zaradi dobro i makne se liti iz Beograda.

A šta će liti u Beogradu ? Isti k ko u Zagrebu, vrući asfalt i nigdi pasa. Svi na Adi Ciganliji vataju zraka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Serbinho-3 1/10/2023, 17:21

RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:Barem iz Srbije niko ne uzima. Trebas da kupis da bi ti se uselio Vuk sa nekom pricom o Srboslaviji a sa njim u drustvu Ero. Prosla i ta vremena Kradeze. Gologuzanija se sredila preko noci sa pricam ti pricu.
Zavisi. Moš ti bit i Japanac al ako nemaš para nemaš para i ne možeš kupit. Nekakva vikendica, kuća, apartman il bilo šta tako a da je uz more uvijek je na cijeni tako da to ipak neće kupit svatko jer to je skuplje. To je obala a ovo drugo ako ćemo iskreno ne vidim šta bi netko iz Srbije iša kupovat stan u Zagrebu. Nit je nešto veća plaća nit išta. A i to šta kažeš dođe mu neki budala pa radi probleme a nije zbog toga doša živit negdje nego da bude miran i da se makne od budala.

Baš mi bila rodica iz Novog Beograda nikidan kod mene. Ode je već dva miseca al malo ispod Splita pa došla dva tri dana kod mene u posjetu pa joj dali slobodan stan pa guštala lipo. Išli vanka i tako. Malo se popričali. Ona želi prodat stan tamo i ić u Sloveniju i dalje. Hrvatska im nije zanimljiva za radit pošto bi ona i momak išli ipak za poslom da imaju od čega živit pa gleda Italiju ( zna talijanski jer smo ja i ona bili u Italiji u isto vrime pa smo se i tamo viđali na kavi i u Milanu ), Sloveniju itd.

Njima je pun kurac Vučica i te situacije tako da bi oni na Zapad al ne razmišlja ona o Hrvatskoj iako ima hrvatske papire jer u osnovi njoj odnosno njima dvoma triba ipak posal a nit su plaće a nit je njima ovo opcija upravo zbog tih šema pa bi radije u Sloveniju il Italiju.

A ovo obala to je druga stvar. To netko ne razmatra tako tko gleda i da ide i radit tamo di dođe. Hrvatska je dobra za nešto sezonski radit al selit iz Srbije ode baš i nema nekog smisla. Ovo s obalom to su druge šeme.


Novi Beograd je skup, tamo ce samo cene rasti.
Dosla sa mnom prijateljica iz Milana, nije verovala koliki Bulevari i trotoari za setanje po Novom Beogradu.
Kaze da je bacanje prostora.
Mislim da kao Novi Beograd ne postoji nigde u Svetu, Brasilia sam mislio, ali nema ni tamo.
Zato je magnet za strane kompanije i realno se Beograd prebacuje tamo, onaj Stari Grad je kiki na biciklu.
Slovenija, tamo idu vozaci.
Plata 2600 za ove na kamionu.
Italija, ima ta neka legalna staza za ulazak.
Oni bi kao bili Vojvode, uglavnom da budemo realni, sljam i olos ulazi u Italiju.
Banglades, Pakistan, Afganistan, Afrika zaostale zemlje, nema nikoga iz naprednijih zemalja, gde sistem funkcionise. 
Slovenija je bolja, Italija ti kuva nesto da oslepis i zasmrdi ceo kraj.
Italijani dopustaju, plasljivi, kod mene nema trte mrte, uletim im, razbeze se i vise nema da smrde okolo.
Postujem i ja druge, isto ocekujem i od drugih.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26474
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Serbinho-3 1/10/2023, 17:21

Imas ti po Beogradu dosta njih sa lovom. Tamo Ferari najnoviji ti prodje na BG tablice, Lamborghini, Porsche 911 Cabrio nov, I8 se trka svako vece sa tim nekim luksuznjacima od Terazijskog Tunela ka Brankovom mostu, Policija verovatno ispisala 100 kazni i umorili se. Imas tamo dosta njih sa velikim novcem, vise nego ovde, ali Japanac moze, ovaj nece da nosi svoj novac Vuku da mu tamo pravi perfomans i otima imovinu. Baci oko lokalno KradeZe govedo na nekretninu i ajde dzaba. Prosla ta vremena. Neka otimaju Japancima. Cola, njemu lako dodje milion eura i lako ih baci. Cak i da izgubi, Peva danju peva nocu, peva sele sve sto hoce, jebe se njemu za milion eura.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26474
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Serbinho-3 1/10/2023, 17:28

Mogu na neku godinu skloniti se, pa vratiti se nazad. Nekretninu bolje da ne prodaju. To ti je kao Svet za Evropu. Cak i u Evropi nemas te cene a tamo skace. Meni nudio 64 kvm na Bezanijskoh Kosi u Cikagu i da me ceka za pare, das mu 10.000$ pa 5.000$, trazio 27.000$, ja se smejao, on govorio da ce se promeniti i bio j e u pravu. Ja nisam verovao. Zato sada isto govorim drugima, cisto da ne ponove mohe greske. Iskustvo je zlato.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26474
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 17:29

Ne pratim kolike su cijene u Zagrebu jer mi taj grad nikad nije bija zanimljiv za živt pa tamo ne bi nikad kupija stan al okvirno centar je skup, vamo neka malo ka elitinija naselja isto imaju dobru cijenu kvadrata a onda ipak je to livada pa ima površine pa šta se više udaljavaš od tog centra i tih elitnih zona ima finih nekretnina po pristupačnim cijenama pa sad koga zanima i malo se potrudi nać će nešto.

Al uglavnom to da će neki prosječni građanin Srbije ić tamo kupovat stan il tako nešto i ne baš. Radije će gledat onda Sloveniju i Austriju, Italiju itd dakle ovo zapadnije di em šta ima posla i dosta su veće plaće i em nema posla s budalama na Balkanu tj makne se od toga svega itd.

Možda ovi iz Bosne Srbi malo više jer njima je Zagreb blizu a oni govore ijekavicu isto pa onda nekako bolje plaće itd a blizu im je doma. Možda oni nešto al to je ono Bosna jel.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 17:36

Da budem iskren ja da sam iz Srbije isto ne bi iša gledat da idem u Hrvatsku živit i kupit nekretninu tamo da radim nešto.

Bi ovo ko Čola pa da iman love pa fino nešto svoje uz more i brige me. Ne mora nužžno bit Hrvatska al ono zavisi kolika je cijena i jel mi paše pa ako da a imam keš za to kupit ono moglo bi se raspravljat o tome.  Al ovo preseljenje radi nekakvog posla pa kupovat nekakvi stan il tako nešto to ne. Prvo ta situacija a drugo nisu neke te razlike ni u plaći pa bi radije onda zapadnije gleda itd a sezonski ti ne treba to jer ti osiguraju smještaj i tako uštediš jer ne plačaš smještaj ni režije jer to poslodavac pokrije.

Ne vidim nikakvu logiku ako nisi Čola da sad tu netko iz Srbije vamo dolazi živit itd a ima zapadnije puno bolje od ovoga ovdje.  I mirniji je. Mladi se žele maknit s ovog Balkana tako da moraju ić dalje i od Hrvatske da ne slušaju više ništa o Vučicu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Serbinho-3 1/10/2023, 17:42

TITO, tesko ce ti pasti sa vlasti. Prethodnici su bili bas 0, tako da se to vidi po procentima. Narod im dao podrsku a oni krali ko gladni, izasli iz zatvora i gusili se u hrani. Sta su radili, gde je sta imali ko i vas KraDeZe, 'de pokradi da ne ostane za sutra. Zato je sada Nemoguca Misija da se vrate. Jedino da pusti nekoga od njih samostalno kod njega. On gradi metro, gomilu toga, fabrike i realno je nedodirljiv. Sada se oglasava i na TV svako vece. Pocece i pevaljke da strajkuju i Rijaliti, skida im musterije. Nije nikad sa zenom. Ljudi se smore a on voli da bude na TV. Nisu ni moji za njega, ja precutim malo da me ne izbace napolje. Mirela, Smirela, mani se politike i mir.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26474
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 17:49

Meni je taj Zagreb ledina. Stari dio grada mi je lijep. Mislin nije to toliko loše al jednostavno valjda mi nakon Milana to izgleda ko gradić neki pa tako to a još san s mora pa je meni to opet malo vode tako da ja odma trčin na Savu di ima kafića sam da nekakvu vodu gledan jer mi to u krvi pa onda ne mogu ja bez toga ako nema vode okolo.

Nekome je i to super. Dođu sa svih strana. Ovima iz Bosne je to isto dobro. Šta ja znam šta kome paše. Nekome paše nekome ne paše. Nisan ja mjerodavan za procijenit takve stvari.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 18:01

Serbinho-3 wrote:Mogu na neku godinu skloniti se, pa vratiti se nazad. Nekretninu bolje da ne prodaju. To ti je kao Svet za Evropu. Cak i u Evropi nemas te cene a tamo skace. Meni nudio 64 kvm na Bezanijskoh Kosi u Cikagu i da me ceka za pare, das mu 10.000$ pa 5.000$, trazio 27.000$, ja se smejao, on govorio da ce se promeniti i bio j e u pravu. Ja nisam verovao. Zato sada isto govorim drugima, cisto da ne ponove mohe greske. Iskustvo je zlato.
To san joj i ja reka ( ja imam položeno za agenta za nekretnine i iman svojih nekretnina i poznajem tematiku ) da ne prodaje nego da iznajmi i da od toga plaća podstanarstvo tamo di bude na Zapadu.

Pazi ideš za poslon negdi i kupiš tu negdje nekretninu i za dvi godine opet seliš radi posla negdje drugdje pa makar neka ti je i 50 km razlike taj novi posao pa moraš to prodavat itd itd. Znači iznajmi i od toga plati podstanarstvo na Zapadu i to ti je cila priča.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 18:08

Ona meni priča o tome kako bi oni prodali a i prošle godine mi je to isto pričala al kako mi ove godine to ponovila a bili u kafiću ( zato šta kod kuće uvik neko leti i zuji okolo pa nisan uša s njon u priču oko toga nego tu u kafiću slučajno na samo potegla sama tu temu opet ) onda san joj ja reka da to ne prodaje nego iznajmi i onda od toga pokriva podstanarstvo tamo na Zapadu.

Ideš negdi radit vanka i ti ćeš odma prvo selo i kupit nekretninu a tamo ideš radi posla i šta ti znaš di ćeš sutra radit. Štaš onda ? Opet prodavat to pa plaćat porez itd ? Pa nisi lud jebate.

Oguli te javni bilježnik tamo na porezima kad ideš kupit i prodat nešto. Potrošiš više para nego da si iša u najam par godina. I onda tako svaki put kad minjaš posal a minjaš ga ipak kroz par godina sasvim sigurno. Pa kakvi prodavat. Iznajmi i pokrivaj podstanarstvo na zapadu pa ako vam ne bude išlo uvik se moš vratit doma na svoje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 18:28

Njoj ne triba ni papiri. Njoj su i ćaća i mater iz Hrvatske ( Dalmacije ). Oni su prije rata otišli u Beograd živit i radit.

To taj Novi Beograd šta kažeš da je širok jer to je od Zemuna do Ade Ciganlije cila ta površina izgrađena pa se dili stanovi itd pa se to izgradilo u Jugi a onda su svi išli tamo jer to ipak bija glavni grad države.

Ona ima hrvatske papire. I ona i brat. Oba roditelja su iz Hrvatske.

Ona može di god oće. Može i u Irsku ako nađe posal tamo. EU državljanka.

Ne tribaju joj kvote. lol! Ne triba viza nikakva. Ima eu državljanstvo.

Može se slobodno javit i ode na zavod za zapošljavanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 18:37

Sve ti je to kako se ko ide kroz život.

Ima ode ispod mene jedna cura moje godište, možda godinu dvi starija. Njoj su preci odavde itd i ima kuću ostavili i ona non stop ovamo dolazila i onda s ovim momkom tu isto susid mi i ima s njime malu itd i imaju svoju kuću i on je odma poviše isto ima svoju i ode je.

Vidin liti dođe valjda isto il sestra il prije isto od gore iz BG s diteton il dicon i kupaju se.

Valjda in dobro ode a kad imaš nešto svoje onda ti se ne da više nigdi mrdnit odavde.

Dobro je na obali. Uživaš. Bitno ti je da imaš neki svoj kvadrat i neke prihode i jebete se za sve živo.

Ode ti je i Split blizu tako imaš i grad ako te zanima malo taki đir.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 18:42

Pun stadion:
Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu 25749673

https://slobodnadalmacija.hr/sport/hajduk/nizetic-je-zapalio-poljud-i-prije-nego-sto-je-utakmica-pocela-pogledajte-kako-su-sve-tribine-zajedno-pjevale-1327011
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 18:48

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu 25749762

https://slobodnadalmacija.hr/sport/hajduk/gledajte-i-uzivajte-jedna-od-najimpresivnijih-koreografija-torcide-svih-vremena-izradena-povodom-povijesnog-postignuca-1327014
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 18:59

- Prvi sam put u Splitu i mogu vam kazati da zaista živite u divnom gradu. Veći je nego što sam mislio - govori odmah na početku našeg razgovora Svetislav Basara (69), jedan od najznačajnijih suvremenih srpskih književnika.

Rado ga čita i hrvatska publika, a u grad podno Marjana ovaj višestruki dobitnik mnogobrojnih nagrada stigao je zbog promocije novog romana Rekapitulacija, koji baš kao i njegova ostala djela, izaziva snažne osjećaje, od divljenja pa do šoka i nevjerice.

Koje su vam prve asocijacije na Split?

Pa to je svakako čuvena Jugoplastika. Mislim da je vaš grad u svijetu poznat upravo po njoj. I naravno Oliver Dragojević. Kao i Splitsko ljeto.

https://slobodnadalmacija.hr/kultura/knjizevnost/svetislav-basara-srbiju-moze-spasiti-samo-cudo-vedrana-rudan-ne-zelim-je-upoznati-govori-i-o-vucicu-1326834

Mediteranski sajam knjige.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176160
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum