ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima

Go down

Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima Empty Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima

Post by debotoijusto 15/9/2023, 08:05

ZEMLJIŠTE u blizini mora za euro i pol po metru četvornom. 900 četvornih metara za 1500 eura. To su bile cijene za zemljišta u Sukošanu kojima se trebalo pomoći mladim obiteljima da riješe stambeno pitanje. No umjesto obiteljskih kuća, niknule su vile s bazenima za turizam. I to sad već traje godinama, a da stvar bude apsurdnija, jedna od vila dobila je čak turističku nagradu županije, javlja Provjereno u sinoćnjem prilogu.
Ovakve priče teško je zamisliti bez HDZ-ovaca. Spomenuta nagrađena vila iz Sukošana se i prodaje - premda moratorij na prodaju od deset godina po ugovoru - nije istekao. Njezina je vlasnica Ana Surać - kći HDZ-ovog županijskog vijećnika Nikice Ćalušića.
Oporba upozorava da u tim vilama nitko ne živi te da ne ispunjavaju namjenu zbog koje je zemljište jeftino dano ljudima.
Koja je svrha projekta? Kupiti pa prodati za višestruko veću cijenu? Iznajmljivati umjesto živjeti? Načelnik Sukošana Ante Martinac reporterki Provjerenog Barbari Majstorović je na pitanja rekao – što nije zabranjeno – dopušteno je.
"Ugovorom, dakle odlukom i ugovorom nije zabranjeno da se netko ne može baviti dodatnom djelatnošću. Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima", rekao je.



I tu dolazimo do onog najbitnijeg – da mlade obitelji tamo gdje žive mogu nešto i zaraditi. No pitanje je, žive li one uistinu tamo? Kako kaže ekipa Provjerenog, u izgrađenim vilama zatekli su uglavnom spremačice koje čiste objekte za nove goste.
"Ja opet govorim da ja ne znam niti jednu takvu obitelj, niti jednu. Ponavljam, ako netko stvarno živi, ja bih voljela da mi se javi i eto nek javno kaže – ja sam izgradio i ja tu živim. Ali ja takve ne znam. Ne ja, nego ni mještani. Mještani isto kažu – tu nitko ne živi", poručila je Petra Žitko, županijska vjećnica.
Na ostalih trideset kupljenih parcela još nije ni započela gradnja iako se u ugovoru jasno navodi da građevinska dozvola mora biti riješena unutar tri godine, a gradnja nekretnine mora započeti unutar pet. U protivnom se zemljište vraća općini, ali po tržišnoj cijeni, ne po onoj kupljenoj. To još uvijek nitko nije napravio.
Kupci zemljište nisu smjeli prodavati u roku od deset godina. Ako bi se zbog više sile zemljište moralo prodati, pravo prvokupa po istoj cijeni zadržavala je općina. No vila Ane Surać trenutno je oglašena za prodaju iako taj rok u njenom slučaju istječe 10. veljače 2024. Cijena je 750 tisuća eura, što je gotovo petsto puta viši iznos od onog za koji je kupljeno zemljište.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/opcina-davala-zemljista-mladima-za-zivot-niknule-vile-s-bazenima-za-turiste/2495496.aspx?index_tid=400142
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima Empty Re: Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima

Post by debotoijusto 15/9/2023, 08:05

jos malo HDZ-jota
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima Empty Re: Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima

Post by debotoijusto 15/9/2023, 08:07

Načelnik Sukošana Ante Martinac reporterki Provjerenog Barbari Majstorović je na pitanja rekao – što nije zabranjeno – dopušteno je.
"Ugovorom, dakle odlukom i ugovorom nije zabranjeno da se netko ne može baviti dodatnom djelatnošću. Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima", rekao je.






Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima 6a306a7c-f6af-4357-ab0a-e73843c027bc
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima Empty Re: Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima

Post by debotoijusto 15/9/2023, 13:12

Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima F3Po4K4XwAAefWn?format=jpg&name=900x900
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima Empty Re: Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima

Post by Hoholo Mudovski 15/9/2023, 13:31

Lustracija... počet od HDZ-a
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4074
2023-08-31


Back to top Go down

Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima Empty Re: Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima

Post by debotoijusto 16/9/2023, 13:18

MARIO (43) bi mogao završiti sedam mjeseci u zatvoru zbog prijetnji policajcu nakon što je pijan skrivio prometnu nesreću u Podravini,


Prema toj optužnici, tijekom službenog postupanja policajca kao vođe ekipe za očevid povodom prometne nesreće koju je pod utjecajem alkohola skrivio, Mario je prijetio policajcu.
"Požalit ćeš, ja sam dobar s Đakićem, riješit ćemo tebe i tvoju obitelj. Samo ti piši, radit ćeš još tri dana, ja ću s kumovima Đakić saznati tvoju adresu i gdje tvoja djeca šetaju. Doći ću na tu adresu, a tebe ću riješiti da radiš još tri-četiri dana", prijetio je policajcu, kako stoji u optužnici.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/pijan-nakon-prometne-prijetio-policajcu-djakic-mi-je-kum-rijesit-cemo-te/2495834.aspx



ocaj , ovo mi zvuci kao da se 89 pozoves na stipu suvara 
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima Empty Re: Zašto ne, mislim da bi to bilo i dobro, da mlade obitelji uz tamo gdje žive, dodatno se bave tim poslovima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum