ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 19:39

Evo opet ih trola. lol! :^0 :aw

https://www.geopolitika.news/vijesti/putin-ukrajinska-ofenziva-je-pocela-no-neuspjesno/

Pa poravit će se. Dogodine. Kasnije malo kad ja poskidam Komšičevce a za to treba vrijeme jer su izbori u demokraciji svako četiri godine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 19:50

Pripremaj se na drugu fazu rata u kojem mi idemo ka zelenoj tranziciji a prije napada na Ukrajinu više od pola proračuna ti je punila nafta i sad razvijaj svoju industriju itd i smanjuj ovisnost ruskog proračuna o istoj jer između vas koji proizvodite naftu najgore će proči oni kojima ona čini 90 posto i više proračuna a to su wehabdići.

-

Rusija je u svibnju zabilježila blagi proračunski suficit, što joj je omogućilo smanjenje deficita u prvih pet mjeseci ove godine na 3,41 bilijun rubalja (41,9 milijardi dolara), dok je mjesečna potrošnja usporila, objavilo je u utorak rusko ministarstvo financija. 

U razdoblju od siječnja do svibnja 2022. godine, Rusija je zabilježila suficit od 1,59 bilijuna rubalja, ali potrošnja na njezinu vojnu kampanju u Ukrajini i zapadne sankcije na njezin izvoz nafte i plina otad su iscrpili državnu blagajnu. Ovogodišnji deficit već iznosi 117 posto godišnjeg plana.

Rastuća potrošnja za obranu održala je ruski industrijski sektor i potaknula prognoze gospodarskog rasta u ovoj godini, što omogućava Moskvi da nastavi s ratom u Ukrajini.

Ministarstvo financija prestalo je objavljivati ​​pojedinačna mjesečna izvješća o izvršenju proračuna, ali prema podacima u utorak, Rusija je u svibnju zabilježila suficit od 13 milijardi rubalja. Za usporedbu, u travnju je zabilježila deficit od bilijun rubalja.

Mjesečna potrošnja u svibnju bila je na najnižoj razini ove godine s 1,1 bilijun rubalja manje nego u travnju. Prihodi koji nisu povezani s naftom i plinom za razdoblje od siječnja do svibnja bili su 9,1 posto veći nego u istom razdoblju prošle godine.

No ključni prihodi Moskve od nafte i plina bili su 49,6 posto niži na godišnjoj razini u prvih pet mjeseci, što je ministarstvo financija pripisalo nižim cijenama sirove nafte Urals i nižim količinama izvoza prirodnog plina.

Rusija je ove godine potrošila gotovo 440 milijardi rubalja na pokrivanje deficita iz ruskog Nacionalnog fonda (NWF).

Ruski proračunski deficit smanjio se na 42 milijarde dolara nakon suficita u svibnju
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 20:06

RayMabus wrote:Pripremaj se na drugu fazu rata u kojem mi idemo ka zelenoj tranziciji a prije napada na Ukrajinu više od pola proračuna ti je punila nafta i sad razvijaj svoju industriju itd i smanjuj ovisnost ruskog proračuna o istoj jer između vas koji proizvodite naftu najgore će proči oni kojima ona čini 90 posto i više proračuna a to su wehabdići.
Ili primjerice ovaj koji između ostaloga naftu šalje preko tebe u Njemačku i drugdje u Europu. 

Kazahstanski predsjednik zabio Putinu nož u leđa: Odbio je doći na ‘ruski Davos!‘

A da mu malo zatvoriš pipu ?

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno 1280px-Kazakhstan_Product_Exports_%282019%29.svg

https://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Kazakhstan
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 20:19

Doplate za prijevoz ruske nafte nestat će kako sve više igrača bude ulazilo na tržište, najavio je direktor norveško-švicarske tvrtke Fractal Shipping Strategy Carl Martin Nygaard za medij Dagens Naeringsliv.

Ruska vlada ovih je dana objavila kako je smanjila početni popust na cijenu svoje nafte s 35 dolara po barelu koliko je bio zimi, na 22 dolara zbog smanjenja cijena vozarina koje su odredili brodari zbog rizika od sekundarnih sankcija i duljine novih ruta. To će pak uvjetovati povećanjem prihoda ruskom državnom proračunu.

Europski tankeri ne odustaju od ruske nafte, ali se pojavljuju i novi igrači iz „sive tankerske zone“
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 20:22

Kazahstanski predsjednik Kasim-Žomart Tokajev neće prisustvovati godišnjem gospodarskom forumu u ruskom gradu Sankt Peterburgu sljedeći tjedan, priopćila je vlada u petak, nakon što je odbila slijediti stajalište Kremlja u vezi s ruskom invazijom na Ukrajinu na prošlogodišnjem događaju.

Kazahstanska vlada rekla je da će samo dva dužnosnika predstavljati srednjoazijsku zemlju na ovogodišnjem forumu.

Do invazije na Ukrajinu Rusija je redovito na forumu ugošćivala svjetske vođe i poslovne titane, koji ga sada izbjegavaju, a Tokajev je prošle godine bio u središtu pozornosti kad je odbacio tvrdnje Kremlja o Ukrajini.

Dijeleći pozornicu s ruskim predsjednikom Putinom - koji će se i ove godine obratiti forumu - Tokajev je tada rekao da Kazahstan neće priznati neovisnost proruskih država u istočnoj Ukrajini ili drugim bivšim sovjetskim republikama.

Njegovi su komentari izazvali iznenađenje jer je Kazahstan, koji s Rusijom dijeli najdužu kopnenu granicu na svijetu, desetljećima bio član sigurnosnih i trgovinskih blokova pod vodstvom Moskve, a Rusiju naziva svojim strateškim partnerom.


Na pitanje tko će sudjelovati na konferenciji ove godine, glasnogovornica kazahstanske vlade odgovorila je da će ići samo zamjenik premijera Roman Sklar i zamjenik ministra gospodarstva Timur Žaksilikov.

Tokajevljev ured odbio je komentirati razloge njegova nedolaska.

Ruska novinska agencija RIA izvijestila je prošli mjesec da je brazilski predsjednik Luiz Inacio Lula da Silva, kojeg je pozvao Putin, rekao da neće moći prisustvovati ovogodišnjem forumu. Ruski mediji nisu objavili planove sudjelovanja drugih svjetskih čelnika.

Forum u Sankt Peterburgu, bivšoj carskoj prijestolnici Ruskog Carstva, održava se od 1997. godine, a ruski dužnosnici ga smatraju odgovorom Moskve na godišnji Svjetski ekonomski forum koji se održava u Davosu, u Švicarskoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 20:28

Na pitanje tko će sudjelovati na konferenciji ove godine, glasnogovornica kazahstanske vlade odgovorila je da će ići samo zamjenik premijera Roman Sklar i zamjenik ministra gospodarstva Timur Žaksilikov.
-

Znači zamjenici jel. Nije ti bitan taj ekonomski sastanak u Moskvi očito. Vidit ćemo moće li ti bit bitno kad ti opet zatvorimo pipu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 21:46

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Scale_1200-1
Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno 1024px-Major_gas_and_oil_pipelines_in_Belarus

https://en.wikipedia.org/wiki/Mozyr_Oil_Refinery

https://en.wikipedia.org/wiki/Naftan_Oil_Refinery
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 21:57

Dobro. Uvijek je zabavno kad se ovakvi isprdci kojima je 57 posto izvoza nafta a još hrpa toga mora preko Rusije proč da bude izvezeno vani ( ima i krak za Kinu ) prave pametni.

Aj lako šta ti nećeš doć. Ajde neka ne dođe ni premijer nego zamjenik. Al ministar gospodarstva ne dolazi nego šaljete zamjenika. To neka šala ? Ako je ta šala će vam uskoro prisjesti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 22:17

Kad taj ekonomski sastanak završi iduću sedmicu onda pričekat malo da se skupi još brodara koji prevoze naftu morem i tako to a ovom cijevi Rusija zbog sankcija ne može svoju naftu gonjat nego samo ovi Kazastanac pa mu fino dignit rentu za nekakvih 10 posto pa nek se dogavara s onima u Europi tko će od njih dvoje plaćat taj sad dodatni trošak prijevoza nafte iz Kazastana za Europu a kao razlog povećanju te rente za transport navesti ratna dejstva koja rade štetu toj infrastrukturi a koja Rusiji zbog sankcija više ne treba tako da nek izvole vadit pare.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by mentalitet 9/6/2023, 22:42

RayMabus wrote:Evo opet ih trola. lol! :^0 :aw

https://www.geopolitika.news/vijesti/putin-ukrajinska-ofenziva-je-pocela-no-neuspjesno/

Pa poravit će se. Dogodine. Kasnije malo kad ja poskidam Komšičevce a za to treba vrijeme jer su izbori u demokraciji svako četiri godine.



Ajde kuzim tebe i josh neke kome se guzica zalijepila za stolicu pa ste se potpuno predali virtualnom svijetu zaboravljajuci da postoji i onaj stvarni.Gle,svako na ovom svijetu se moze zajebatiali je meni neshvatljivo da ljudi koje je netko slagao ,prevario idu i dalje na te stranice da se informiraju.Eto onaj glupi ERO non stop manijachki posta neke Instagram botove vjerujuci da su to prave vijesti.Mene kad slazesh jednom ,mozesh plesati na trepavicama ja ti vishe ne vjerujem pa recimo na takve linkove i ne reagiram bilo tko da ih prilijepi ovdje.
Evo mene jucher zajebalo bez obzira shto sam educiran jako dobro na tome polju ,ali jebi ga radoznalost koja se placa.Odem u neki fensi italijanski restoran skup za popizdit i na nagovor konobara naruchim neki australijski steak koji koshta 95.00Dolara.Navodno neka japanska fora ,masiraju krave da im steak bude mekshi.Hajde reko da probam i to chudo.Naruchili neko italijansko vino koje je bilo perfektno i onako chekajuci tu klopu pijuckam to vino maltene kap po kap i razmishljam kako ce josh bolje sjesti uz taj steak.Donijeli jelo i vidim pun kurac neke dekoracije na mesu shto mi je bio prvi znak da neshto nije uredu.Pokusham odsjeci komadic p,primijetim da je zilavo i pomislim u sebi mamu im jebem izgleda da nisu dovoljno masirali goveda.Elem ,na jedvite jade pojedem pola steka vishe radi love koju cu dati.Ono da ne bude bash skroz zajeb.Sranje kakvo nikad nigdje nisam jeo.U chemu je fora? Ameri sve svoje stekove i kompletan roshtilj peku na otvorenoj vatri sa intervalima da taj isti roshtilj poklope i onda se ustvari meso kuha a ne peche.Davno sam nauchio da prvavi roshtilj nikada ne smijesh raditi na otvorenoj vatri jer u plamenu ima josh dosta dima koji ti sjebe aromu mesa .Roshtilj morash raditi na dobrom zaru,a posebno steak.Ja sam fakat se dobro ispralsirao u tom pechenju da mi nema ravna jer svi koji su do sada probali moje stekove rekli su da bolje nisu nigdje jeli.Fora je jednostavna i logichna ali je necu ovdje napisati jer ne bi zelio da se ujkani kurche tudjim iskustvom i znanjem.Dakle na toj vecheri su me zajebali zbog radoznalosti ali vishe u taj restoran moja noga vishe nece krochiti.Placeno je 600 dolara za vecheru i hrana je i kod drugih bila za kurac.U chemu je poanta ove priche?Navuku te prichom koja zvuchi fantastichno i ima neku logiku ali je chista prevara,tipichne americhke priche kojima se i jedan italijan posluzio koristeci ime i reputaciju italijanske kuhinje.E moze si jebati mater,od mene vishe nikada nece vidjeti ni jednog dolara a imat ce tako dobru reklamu da im vishe nikada nece doci masu mojih frendova koje znam i koji su mi to sranje preporuchili.Tako je i sa vijestima,chim vidm da netko jednom slaze malu sitnicu za mene taj vishe nije relevantan i nikada vishe ne idem na te stranice.


Evo za vas seljake koji ste navikli samo na te takozvane hrvatske medije neshto shto je 100% istinito.Meni milina vidjeti kako spricaju leoparde a vama koji navijate za ukre vjerovatno nanosi psihichku bol.A jebi ga to su zapadni informatori nisu ruski ni ukrajinski a nedaj boze hrvatsko-srpski.

Offensive Confirmed: AFU Strikes Hard But Leopards Get Spayed


https://simplicius76.substack.com/p/offensive-confirmed-afu-strikes-hard?utm_source=substack&utm_medium=email#media-e65011fe-e710-42c8-a375-d98c3fec7b08

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5019
2020-07-05


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 22:54

Baš me brige za te Leoparde. Ja navijam za pat poziciju a nju postigneš kad niti jedna strana više nema tenkove da napadnu.

Prevedeno: Ja navijam da im istuču te tenkove šta im Zapad šalju pa da bude pat pozicija odnosno nitko ne mrda dok ja ne skinem Komšičevce a za to mi treba vrime jer izbori su u demokraciji svako četiri godine. Isto tako i Ukri ovima ( Rusima ).

Ni najmanje mi to ne nanosi kako si to rekao: psihičku bol. To možda anglosasima nanosi al meni ne. Ja navijam za to da svi izgube tenkove.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by mentalitet 9/6/2023, 22:56

Putko obozava tenkove posebno schwapske leoparde.Jebo te krcka ih kao orahe.

VLADIMIR PUTIN DOES LOVE TANKS


https://sonar21.com/vladimir-putin-does-love-tanks/


_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5019
2020-07-05


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 22:58

Nema tenkova = nema napada. Fino pat pozicija i svi zadovoljni.

Sve je to tako jednostavno. Moć jednostavnosti.

Dobro, anglosaski vampiri neće biti zadovoljni s ovim jer žele brzi slom Rusije pa da oni vladaju njenim resursima i svijetom al šta ću im ja ? Šta to mene boli kurac šta oni hoće ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 23:10

Toliko me zanima to njihovo uništavanje tenka Leopard 2 na bojišnici da se nisam niti potrudio to gledat a inaće takve stvari pratim.

Jbga čekam da ih se skupi bar tridesetak komada na otpadu pa ću onda nešto reč.

To su sve male količine tih Leoparda 2 šta su oni sad uništitli. To je oružje koje ide prvo u napad pa se ja ne uzrujavam oko toga uopće. Uostalom kao što rekoh navijam za pat poziciju a nju postigneš tako da kad više niti jedna strana nema tenkove onda nema ni napada. Onda dođe jesen pa kiše pa diš sad po blatu s time ić i tako ta priča a u međuvremenu skidamo Komšičevce po Europi.

Kad bude negdi oko tridesetak uništenih tenkova Leopard 2, onda će bit zanimljivo to komentirat jer triba odnekud dovuć nove a vrijeme curi a države po Europi su već dale svoje viškove i slabo imaju na stanju viškova za slat ovima da ratuju protiv majčice Rusije.


Last edited by RayMabus on 9/6/2023, 23:13; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by mentalitet 9/6/2023, 23:13

RayMabus wrote:Nema tenkova = nema napada. Fino pat pozicija i svi zadovoljni.

Sve je to tako jednostavno. Moć jednostavnosti.

Dobro, anglosaski vampiri neće biti zadovoljni s ovim jer žele brzi slom Rusije pa da oni vladaju njenim resursima i svijetom al šta ću im ja ? Šta to mene boli kurac šta oni hoće ?

Ostavio sam ti link da pogledash snimke sa dronova .A fino im je Putko rekao,Dechki daj se smirite jer cete poslije cmizdriti:::))

Dodushe ,ovdje neki josh nisu prihvatili ni da je Bahmut oslobodjen pa razvlache svoje jebene teme kao zvakacu iako im je zvaka za ludaka par puta pala u prashinu.

Ma vecina se vec topi u nekoj ruskoj zeljezari:::)))Ali nema vishe ni onih Patriota ,koje su ameri reklamirali kao neshto neunishtivo pa ih rusi skrkashe hipersonichnim raketama a na berzi akcije Patriota se strmoglavile u ponor,nitko vishe nece kupovati to staro zeljezo a tako ce biti i sa leopardicima.


Last edited by mentalitet on 9/6/2023, 23:17; edited 1 time in total

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5019
2020-07-05


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 9/6/2023, 23:15

Ne gleda mi se. Reka san ti zašto. Vidija san nešto al ono to je oružje koje prvo ide u napad pa je samim time prvo na udaru. Ne uzrujava mene to ništa a posebno jer navijam za pat poziciju a slom tenkova je stvara.

To ka bude na tridesetak uništenih onda će bit zanimljivo to komentirat. Sad još neka. Neka se čačakaju.

Bahmut je pao jer je meni trebala pat pozcija.

Sve ti piše ovdje:

https://www.ex-iskon-pleme.com/t54588-bahmut-nocas-mora-pasti
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 10/6/2023, 17:56

Nema tenkova = nema napada. Moć jednostavnosti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 10/6/2023, 19:04

Ovo ko da s debilima ratuješ. On stavi tenk sam na sri ceste tako da ga svi živi vide, nikakvih PZO mitraljeza okolo da ga štiti od napada dronova. To nema veze.

Dobro kad nema veze. DUUMMMM. Amo dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 10/6/2023, 19:23

Lipo će ti dronovi iščokat te tenkove i s jednu i s drugu stranu pa kad ostanete bez njih onda ćete skužit da svako to vozilo mora pratit neki PZO mitraljez da ih štiti od napada dronova iz zraka.

Al to će bit jesen ono. Kiše jel pa blato pa ništa od ofenzive pa malo razmišljajte u rovovima di ste se zajebali.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by RayMabus 10/6/2023, 19:30

Te dronove poskidaš s PZO mitraljezima ( dvi, tri il četiri cijevi u paketu i rokaj put njega ).

Al nema to veze, to nije bitno, daj samo tenkove i napad.

Jel ti nije bitno ?

DUUUMMMMMM
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno Empty Re: Putin: Ukrajinska ofenziva je počela, no neuspješno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum