ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by Serbinho-3 25/4/2023, 13:24

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Burger_king_110722_tw1024



Svjetski poznati brend Burger King uskoro kreće sa radom u Bosni i Hercegovini.

Bosna i Hercegovina je najnovija destinacija na mapi zemalja gdje gosti mogu da dožive iskustvo Burger Kinga i probaju savršeno ukusnu hranu u našim restoranima.

Osnovan 1954. Burger King je globalni lanac restorana brze hrane, poznat po kvalitetu hrane i po tome što jedino tamo možete dobiti kultni Whooper na žaru.

"Home of the Whopper" (eng. Kuća Whoppera) će uskoro otvoriti svoja vrata u Bosni i Hercegovini, gdje će gosti moći da probaju čuvene ukuse brenda i proizvode visokog kvaliteta, koji se služe s ljubavlju i pažnjom u moderno i minimalistički koncipiranim restoranima, čija udobodnost otvorenog prostora čini da se svi osjećaju dobrodošli.

Burger King je drugi najveći lanac brze hrane s hamburgerima na svijetu. Originalni Home of the Whopper, Burger King sistem posluje u više od 18.600 lokacija u više od 100 zemalja u svijetu.

Skoro 100 posto Burger King restorana su u vlasništvu i pod upravom nezavisnih franšiza, od kojih su mnoge porodični biznisi koji su u poslu decenijama.






https://www.ekapija.com/news/4189851/burger-king-dolazi-u-bosnu-i-hercegovinu
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26443
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by Serbinho-3 25/4/2023, 13:25

:tu
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26443
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by AssadNaPodmornici 25/4/2023, 13:29

nekada rijetko, recimo jednom u dva mjeseca odem u burger kinga i pojedem double whoper. zakon i ukusno :)

pa iskreno nije jeftin, međutim za 9-10€ pojedeš ogroman burger sa 250grama mesa, pićem i pomfrijem, a u restranu burger koji je lošije kvalitete te veličine sa istim prilozima košta 15-16€  i bude manje ukusan. 

ali to jednom u dva mjeseca.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by Serbinho-3 25/4/2023, 13:43

Bivsa Jugoslavija, ima ih svuda, osim u Srbiji. Naravno, otvore po neki Burger King. Nisam znao. McDonalds u Srbiji je kao Korona, ulazi i u sela. Ima ih barem 100 restorana po Srbiji i to je mozda razlog, sto nisu usli. Drze monopol McDonalds, ostali realno slab kalibar. Subway, Taco Bell, Pizza Hut, Domino Pizza, slabo to nesto ide. Little Caesar Pizza Ilic iz Makedonije, ima ih po Spaniji, Rumuniji i jos negde, skupa fransiza, 3 miliona po restoranu. Burger King uzimam u ponudi sendvice, onaj 3.0 od 12 eura i vise, platio 4. Ostale isto, sada imaju 2 u ponudi, tako probam sve te skupe za relativno male pare. Burger King je bolji od Meka. McDonalds uzeo kapucino i tortu juce, 3.70 eura. Gledao film Air oko Nike i Dzordana sa Matt Damon. Nadjes i u Meku ponude, mada sam tamo vise oko kapucina, kroasana, muffin, milkshake i slicno. Pokrecu ekonomiju, zaposljavaju ljude. Plant burger je isto dobar u Burger King. Toliko.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26443
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by AssadNaPodmornici 25/4/2023, 13:49

plant burger. zašto ljudi jedu tu kemiju?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by marcellus 25/4/2023, 13:59

u zg došla domino pizza, teško da će se održat. Na zapadu je pizza uglavnom grozota, u zagrebu ima fantastičnih pizzerija u rangu boljih talijanskih. A dominos je baš ono ljepljivo američko smeće i nema veze s talijanskom pizzom

_________________
Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by Serbinho-3 25/4/2023, 14:01

Tu je USA broj 1, sto bi trebala biti po Showbiz, inovacijama a ne da glumi budalu po Svetu i da im se smeju sa tim Demokratama. Ovde sam video Beyond Meat, nekad stave retko u prodaji, ali dok se neckam, vise nema. USA ima barem 15 poznatih kompanija, ostalih svakako vise, Rusija, Kina i drugi, nista. Veliki minus, trendovi idu napred, Svet se menja. Srbija, isto kitomir. Burger Plant je bio ovde ponedeljkom u ponudi meal za 5.50 dugo, nisam nijednom uspeo da ga uzmem, sledeci put i nikad. Probao u Sevilji prvi put i bio je odlican. Ostali nisu uspeli tako dobro da urade. Zatim ga skinuli, jer su ga pekli na istom plehu sa ostalim burgerima, zalila se Udruzenja i vracen nakon godinu, dve.


Last edited by Serbinho-3 on 25/4/2023, 14:03; edited 1 time in total
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26443
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by Serbinho-3 25/4/2023, 14:03

AssadNaPodmornici wrote:plant burger. zašto ljudi jedu tu kemiju?



https://sentientmedia.org/plant-based-meat-companies/
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26443
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by Serbinho-3 25/4/2023, 14:09

marcellus wrote:u zg došla domino pizza, teško da će se održat. Na zapadu je pizza uglavnom grozota, u zagrebu ima fantastičnih pizzerija u rangu boljih talijanskih. A dominos je baš ono ljepljivo američko smeće i nema veze s talijanskom pizzom



Americka Pizza nema veze sa Picom iz Napolija. Pica je Napoletanski Proizvod, sirom Italije, ista nije proizvod lokalne kuhinje, tipa Lombardia, imaju svoju kuhinju. Cikago ima deep dish pizza, ova ostala je Americka. Domino's je dobra pizza. Uzimao ovde u Monci, pa lik propao, zatvorili. Radi se uglavnom delivery, nije prica McDonalds da se sedi unutra. Bilo je dosta ponuda, platis 1 picu, dobijes 2. Domino's vredi. Video na Maljorci. Dobro za turizam, turisti to deru, Madrid je zato pun raznih lanaca.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26443
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by marcellus 25/4/2023, 14:11

ma ne valja ta njihova pica ništa

nije meni to to

_________________
Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by AssadNaPodmornici 25/4/2023, 14:16

Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:plant burger. zašto ljudi jedu tu kemiju?



https://sentientmedia.org/plant-based-meat-companies/
pa plant based prehrana ti je žestoka prevara

mislim jasno je meni da današnje meso je nakrcano hormonima, kemikalijama, antibioticima, iako ironično baš burger king , barem tako tvrde na svojim stranicama tvrde da njihova govedina se većinu vremena hrani na ispaši(kako bi i trebalo biti) i da je ne šopaju hormonima, a antibiotici stvarno rijetko.. tako oni tvrde za sebe.. 

dok odeš u prosječni RH restoran u splitu gdje ti burger sa pićem i prilogom naplate 15-16€  i sigurno ti stave lošije jeftino meso iz uvoza od goveda koje je nakrcano kemikalijama i jelo je kemikalije i nije vidilo niti livade niti sunca. (to mi pričaju sami konobari koji rade po tim restačima)

ali plant based meso je još 6x žešća prevara, doslovno deseci i desci različitih kemikalija.. gore od najgoreg mesa i to nekoliko puta

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by Šandor Winnetou 25/4/2023, 14:21

Serbinho-3 wrote:Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Burger_king_110722_tw1024



Svjetski poznati brend Burger King uskoro kreće sa radom u Bosni i Hercegovini.

Bosna i Hercegovina je najnovija destinacija na mapi zemalja gdje gosti mogu da dožive iskustvo Burger Kinga i probaju savršeno ukusnu hranu u našim restoranima.

Osnovan 1954. Burger King je globalni lanac restorana brze hrane, poznat po kvalitetu hrane i po tome što jedino tamo možete dobiti kultni Whooper na žaru.

"Home of the Whopper" (eng. Kuća Whoppera) će uskoro otvoriti svoja vrata u Bosni i Hercegovini, gdje će gosti moći da probaju čuvene ukuse brenda i proizvode visokog kvaliteta, koji se služe s ljubavlju i pažnjom u moderno i minimalistički koncipiranim restoranima, čija udobodnost otvorenog prostora čini da se svi osjećaju dobrodošli.

Burger King je drugi najveći lanac brze hrane s hamburgerima na svijetu. Originalni Home of the Whopper, Burger King sistem posluje u više od 18.600 lokacija u više od 100 zemalja u svijetu.

Skoro 100 posto Burger King restorana su u vlasništvu i pod upravom nezavisnih franšiza, od kojih su mnoge porodični biznisi koji su u poslu decenijama.






https://www.ekapija.com/news/4189851/burger-king-dolazi-u-bosnu-i-hercegovinu
McDonlads uteko burger king prihajo

McDonald's napušta BiH, večeras se zatvaraju svi restorani - Večernji.hr

_________________
Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by Serbinho-3 25/4/2023, 14:26

AssadNaPodmornici wrote:
Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:plant burger. zašto ljudi jedu tu kemiju?



https://sentientmedia.org/plant-based-meat-companies/
pa plant based prehrana ti je žestoka prevara

mislim jasno je meni da današnje meso je nakrcano hormonima, kemikalijama, antibioticima, iako ironično baš burger king , barem tako tvrde na svojim stranicama tvrde da njihova govedina se većinu vremena hrani na ispaši(kako bi i trebalo biti) i da je ne šopaju hormonima, a antibiotici stvarno rijetko.. tako oni tvrde za sebe.. 

dok odeš u prosječni RH restoran u splitu gdje ti burger sa pićem i prilogom naplate 15-16€  i sigurno ti stave lošije jeftino meso iz uvoza od goveda koje je nakrcano kemikalijama i jelo je kemikalije i nije vidilo niti livade niti sunca. (to mi pričaju sami konobari koji rade po tim restačima)

ali plant based meso je još 6x žešća prevara, doslovno deseci i desci različitih kemikalija.. gore od najgoreg mesa i to nekoliko puta



Amerika je sva u pravilima, sankcijama, sudovi, presude. Samo ovi nasi EX-YU buzdovani tamo, nemaju blage veze sa istim, drze se lokalne Balkanske price i tako funkcionisu. Juce zvao lika u USA, zanimalo me oko posla i vize. Moze, ali imaju neki glup uslov. Sada, ja mogu biti bolji od svih njih zajedno, ali ako tu neku glupost ne ispunjavam, nista pa da si i Michael Jordan. Tako i ta hrana, sto ti kazes, puna svega. Njih odmah tuze ako im nadju nesto da nije u redu i traze ogromne svote novca. To ti je American Life, trazi ti dlaku u jajetu da te tuzi. Zato mozes biti miran oko tih kompanija, jer da ima nesto, vec bi ih razvukli po Court-u ko zvakacu gumu. Usput te kompanije pokrecu ekonomiju i daju radna mesta ljudima, izlaze na berzu, kupuju se i prodaju akcije, nesto se desava. Naprave ni od cega nesto.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26443
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by Serbinho-3 25/4/2023, 14:34

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26443
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by AssadNaPodmornici 25/4/2023, 14:46

Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:plant burger. zašto ljudi jedu tu kemiju?



https://sentientmedia.org/plant-based-meat-companies/
pa plant based prehrana ti je žestoka prevara

mislim jasno je meni da današnje meso je nakrcano hormonima, kemikalijama, antibioticima, iako ironično baš burger king , barem tako tvrde na svojim stranicama tvrde da njihova govedina se većinu vremena hrani na ispaši(kako bi i trebalo biti) i da je ne šopaju hormonima, a antibiotici stvarno rijetko.. tako oni tvrde za sebe.. 

dok odeš u prosječni RH restoran u splitu gdje ti burger sa pićem i prilogom naplate 15-16€  i sigurno ti stave lošije jeftino meso iz uvoza od goveda koje je nakrcano kemikalijama i jelo je kemikalije i nije vidilo niti livade niti sunca. (to mi pričaju sami konobari koji rade po tim restačima)

ali plant based meso je još 6x žešća prevara, doslovno deseci i desci različitih kemikalija.. gore od najgoreg mesa i to nekoliko puta



Amerika je sva u pravilima, sankcijama, sudovi, presude. Samo ovi nasi EX-YU buzdovani tamo, nemaju blage veze sa istim, drze se lokalne Balkanske price i tako funkcionisu. Juce zvao lika u USA, zanimalo me oko posla i vize. Moze, ali imaju neki glup uslov. Sada, ja mogu biti bolji od svih njih zajedno, ali ako tu neku glupost ne ispunjavam, nista pa da si i Michael Jordan. Tako i ta hrana, sto ti kazes, puna svega. Njih odmah tuze ako im nadju nesto da nije u redu i traze ogromne svote novca. To ti je American Life, trazi ti dlaku u jajetu da te tuzi. Zato mozes biti miran oko tih kompanija, jer da ima nesto, vec bi ih razvukli po Court-u ko zvakacu gumu. Usput te kompanije pokrecu ekonomiju i daju radna mesta ljudima, izlaze na berzu, kupuju se i prodaju akcije, nesto se desava. Naprave ni od cega nesto.
je po pravilima ali njihova pravila su žestoka prevara u odnosu na EU pravila. 
pogledaj koji video od dr.Erica Berga koji ponekad uspoređuje EU hranu, recimo u USA možeš prodavati maslinovo ulje koje je mješavina raznih ulja i ima maslinovog. u EU mozes pokušati pa čak i kod nas netko ćete prijaviti završit ćeš  u novinama i zatvorit će ti trgovinu. 

recimo u USA ako imaš ispod 0.5 grama na 100grama , mozes navesti da toga nemaš.. recimo šećera ili transmasti i drugih kemikalija. u EU ne mozes.
u EU moraš navesti da proizvod ima soju i GMO, što ja izbjegavam. ne znam kako je u USA

meni osobno gosti iz USA koji su došli i koje sam imao na skiperažama svi su rekli da čak naša hrana u trgovinama da je x puta ukusnija nego njihova a meso pogotovo. 
ja osobno kada na policama vidim da je neka hrana "made in USA" preskačem ko vrag tamjan, jedino vjerujem proizvodima iz Europe

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu Empty Re: Burger King dolazi u Bosnu i Hercegovinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum