ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bozanić se povlači

Go down

Bozanić se povlači Empty Bozanić se povlači

Post by jastreb Sat 15 Apr - 19:32

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/sada-je-i-sluzbeno-bozanic-se-povlaci-papa-potvrdio-kutlesu-kao-njegova-nasljenika-1281453
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by jastreb Sat 15 Apr - 19:32

Da li je ovo trenutak nove ere CUH-a.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by debotoijusto Sat 15 Apr - 19:36

jastreb wrote:Da li je ovo trenutak nove ere CUH-a.
nije ...   sto znas o kutlesi ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30595
2014-04-12


Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by jastreb Sat 15 Apr - 19:47

debotoijusto wrote:
jastreb wrote:Da li je ovo trenutak nove ere CUH-a.
nije ...   sto znas o kutlesi ?
Ništa,osim da prema CUH-u nije skrt na kritikama.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by immortal Sat 15 Apr - 22:36

debotoijusto wrote:
jastreb wrote:Da li je ovo trenutak nove ere CUH-a.
nije ...   sto znas o kutlesi ?
taj nema ljevičarske gene
slijedi uvođenje reda

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23141
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by immortal Sun 16 Apr - 2:05

Bozanić se povlači 338870766_1543111076216826_9162027347717200010_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=BIn6su_Zi5QAX-vXh50&_nc_ht=scontent.fzag4-1

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23141
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by debotoijusto Sun 16 Apr - 10:50

immortal wrote:
debotoijusto wrote:
jastreb wrote:Da li je ovo trenutak nove ere CUH-a.
nije ...   sto znas o kutlesi ?
taj nema ljevičarske gene
slijedi uvođenje reda
super , ljubitelji djecice strepe ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30595
2014-04-12


Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by jastreb Sun 16 Apr - 11:24

Malo sam čitao. Kutleša ima jasan stav o međugorskoj komediji.

Zastupa stav da međugorska ukazanja nisu  validna.

Zbog toga neće biti po volji hrvatskim.mariolizima.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by debotoijusto Sun 16 Apr - 12:44

jastreb wrote:Malo sam čitao. Kutleša ima jasan stav o međugorskoj komediji.

Zastupa stav da međugorska ukazanja nisu  validna.

Zbog toga neće biti po volji hrvatskim.mariolizima.

nesto kao ovi novi crnogorski izbornik , kad pobijedio srbi se razmahali zastavama kao da sutra CG izlazi iz NATO ne priznaje kosovo i dolazi u prvi radni posjet poljubit ruku prvorodjenome kad sutra golden shower sirokim mlazom
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30595
2014-04-12


Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by debotoijusto Sun 16 Apr - 16:28

Spomenuo je i svoj odlazak pred kanonski sud, koji je nazvao "komedijom, sprdačinom" te  rekao kako su tamo "htjeli sve zataškati". "Dočekali su me, nisu mi ponudili ni čašu vode", govori objašnjavajući da ga je njegov, sada pokojni, ispovjednik preklinjao da sve prijavi, ali on dugo nije nalazio snage da zaista i prijavi što mu se dogodilo. Govori i kako je u pokojnog svećenika (svog ispovjednika, op.) imao silno povjerenje jer je, kao i on sam, naivno vjerovao da će to provincijal riješiti.










"Zlostavljač je imao velik utjecaj među splitskim HDZ-ovcima, vrlo moćnim ljudima, gradonačelnicima, predsjednicima suda. Tih godina, 1997., meni se nekad miješa je li to bio kraj ljeta ili jeseni… Blokiram sjećanja, a onda mi se izrode ta sjećanja, ti zvukovi. Svakog dana kročiš iz strave u stravu…Ugasilo se sve, nisam imao potrebe pričati o tome dok nisam pogledao film ‘Spotline’. Tad sam prvi put doživio da nisam sam, u meni je izronio uragan emocija, osjetio sam pobunu sebe protiv sebe. To je grozan i dobar osjećaj", prisjeća se i govori kako je nakon toga nazvao svog tadašnjeg ispovjednika i rekao mu da "dolazi gore".







Od Crkve nije dobio ni pomoć koju je tražio, razočaran je i time te ne želi više imati doticaja ni s mnogima koji su, kao i on, bili žrtve zlostavljanja. "Znam mnoge žrtve, ne želim više doći u doticaj s njima… Ne želim imati s Crkvom posla", govori.



Njegov se slučaj pokrenuo tek kad je svećenik zlostavljač 2018. nasrnuo na drugog dječaka, koji je bio iz vrlo religiozne obitelji. Prijavu je taj put podnio svećenik koji je kasnije, zbog maltretiranja kojem je bio izložen, napustio franjevački red. "Nisam ja taj koji je stvorio skandal… Mene su samo zvali nakon toliko vremena da posvjedočim. Crkveni sudac je rekao da je ‘došao politički trenutak’, pred svjedokinjom koja je to čula…
Ja sam se smatrao čovjekom političkog trenutka, ostao sam šokiran… Radilo se o velikom prikrivanju, to me ubilo na kraju. Zlostavljač me nije ubio tako…", govori i dodaje da se Crkva "služila svim mogućim smicalicama" da od njega najprije dozna istinu, a onda ga difamira i prikaže kao nekoga tko od Crkve traži novac.




U prikrivanju zločina koji se dogodio sudjelovala je, govori, cijela regimenta ljudi, a kad je skandal došao u javnost, "odjednom je ispalo da kanonski sud tu nije sam, morali su sve dati policiji, bez mog znanja". "To je bio takav metež, nered… Ja nisam mogao funkcionirati, ne mogu ni sad. Ovo suđenje je trajalo pet godina, do toga nije trebalo doći, da budem tužitelj svoje Crkve. Oni su mi trebali pomoći kao čovjeku. Njima je taština velika, oni imaju odgovornost… Mediji bi trebali raditi u interesu nas, da se ne rade senzacije i cirkus, nego da se riješe naši problemi", kaže.


"HBK djeluje kao pijana braća koja nemaju složen ni transparentan odgovor, nego ‘prijavite to’. Kome da prijavim? Bio je novi biskup Kutleša koji je rekao svećeniku: ‘Ma znate što, s njim smo na sudu, ako se upetljamo u bilo što, mogli bi nastati problemi’. On bi mogao biti kardinal, a kakav je on uzor ako me nije htio vidjeti ni na tri, četiri minute? Bojim se da nemamo dobru osobu, ne dobru, nego opreznu. Kršćanin ne bi trebao biti oprezan, kršćanin treba srcem pristupati"

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zrtva-svecenika-pedofila-iz-splita-ubili-su-me-potezi-crkve-sve-su-htjeli-zataskati/2455479.aspx?index_tid=343859
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30595
2014-04-12


Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by michaellcmacha Sun 16 Apr - 19:05

jastreb wrote:Da li je ovo trenutak nove ere CUH-a.
Nije, Bozanić se povlači jer mu prijeti kazneni progon po zapovjednoj odgovornosti. Njegov bliski suradnik se malo previše zaigrao u ovom postpotresnom  razdoblju

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Bozanić se povlači Empty Re: Bozanić se povlači

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum