ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by debotoijusto 31/3/2023, 12:38

Portugalska vlada hvata se u koštac s nestašicom stambenog prostora nizom mjera, uključujući i uredbu o najmu praznih stanova bez privole vlasnika.

Vlada premijera Antónia Coste objavila je u četvrtak navečer da će najam bez privole biti moguć ako u nekretnini nitko ne živi dulje od dvije godine.

Mjera je sastavni dio programa "Mais Habitação" (Više stanovanja) koji je najavljen u veljači i uvojen je na vladinoj sjednici u četvrtak.

Prema službenim procjenama, Portugal ima 10,3 milijuna stanovnika i više od 700.000 praznih stambenih objekata.

Costa je u četvrtak naglasio da će se nekretnine iznajmljivati bez privole vlasnika samo u gusto naseljenim regijama i da će uredba, u načelu, obuhvaćati samo stanove.

Vlada planira i subvencije za gradnju cjenovno pristupačnih stanova i obustavlja izdavanje dozvola za najam nekretnina za odmor.

Lisabon također želi trajno zamrznuti najamnine u postojećim ugovorima i ograničiti njihov rast u novim ugovorima na dva posto godišnje. će iznajmljivačima će osigurati porezne olakšice, a neiskorištene nekretnine u državnom vlasništvu dati u najam.

Kontroverzni program "zlatnih viza, koji strancima nudi dozvolu boravka u zamjenu za ulaganja u nekretnine bit će ugašen.

"Budući da nemam čarobni štapić koji kamen u tren oka pretvara u useljivu kuću, moramo uvesti mjere kako bismo poboljšali situaciju", rekao je Costa.

Paket sada ide u parlament na raspravu i glasanje, dodao je premijer. Njegova vlada ima apsolutnu većinu zastupničkih mjesta.



https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/oni-ce-stambenu-krizu-rijesiti-uredbom-o-najmu-praznih-stanova-i-to-bez-dozvole-vlasnika-15321247
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by debotoijusto 31/3/2023, 12:41

rekao bi glupo , na prvu
ovaj problem treba rjesavati mudrom poreznom politikom u duzem vremenskom razdoblju
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by aben 31/3/2023, 13:19

Ka rečeš mudro, misliš uzimati onima ki imaju, i dovati onima ki nemaju?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by debotoijusto 31/3/2023, 13:27

aben wrote:Ka rečeš mudro, misliš uzimati onima ki imaju, i dovati onima ki nemaju?
to je komunizam
pod mudro mislim upravo ono sto sam napisao gospodine ron swanson
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by AssadNaPodmornici 31/3/2023, 13:42

ja kada sam kupio stan, tada sa zaručnicom, sada odnedavnom gđom ,taman za vrijeme početka korone, kada je kratko cijena svega išla dole.. neugodno mi je koliko sam jeftino prošao.. 

evo upravo gledam cijene kvadrata u tom dijelu gdje smo mi kupili
bogte veće su evo gledam skoro pa duplo. isusami ovo nije normalno. kažem skoro pa duplo.  naravno i naš je trebalo renovirati, ali gledam nerovinari stanovi prodaju se po 3000€ , gdje je prije koštao 1800€  prije 2-3godine
bolesno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by AssadNaPodmornici 31/3/2023, 13:44

najjači su mi oni debili od ekonomista koji govore "budi postanar" to je super, "you will own nothing and be happy". pa renta kredita  je pun kurac manja tko je uzeo tada, nego što bi nas koštala renta danas :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by aben 31/3/2023, 13:50

debotoijusto wrote:
aben wrote:Ka rečeš mudro, misliš uzimati onima ki imaju, i dovati onima ki nemaju?
to je komunizam
pod mudro mislim upravo ono sto sam napisao gospodine ron swanson

A ča drukčije rodi porez, mr sanders?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by veber 1/4/2023, 13:54

AssadNaPodmornici wrote:ja kada sam kupio stan, tada sa zaručnicom, sada odnedavnom gđom ,taman za vrijeme početka korone, kada je kratko cijena svega išla dole.. neugodno mi je koliko sam jeftino prošao.. 

evo upravo gledam cijene kvadrata u tom dijelu gdje smo mi kupili
bogte veće su evo gledam skoro pa duplo. isusami ovo nije normalno. kažem skoro pa duplo.  naravno i naš je trebalo renovirati, ali gledam nerovinari stanovi prodaju se po 3000€ , gdje je prije koštao 1800€  prije 2-3godine
bolesno
kod mene u zg, centar otišlo prema 10 000

ali kupnjom nekretnine se vežeš uz mjesto.
a dica
a baba
a dida
a festa

bez nekretnine odeš dalje kada ti dosadi okoliš.

kupnja nekretnine je veća glupost, naravno da ćete me popljuvat.
prije bi wrc jedrilicu kupio nego stan, isplativije je.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by RayMabus 1/4/2023, 20:26

Portugalija je jedna od najsiromašnijih zemalja Zapadne Evrope, a prema vladinim podacima više od polovine radnika prošle godine zarađivalo je manje od 1.000 eura mjesečno. Minimalna mjesečna zarada je 760 eura.

Zakupnine u Lisabonu, turističkom žarištu ove zemlje, skočile su 65 posto od 2015. godine, a prodajne cijene su u tom periodu porasle za 137 posto, pokazuju podaci firme koja prikuplja podatke o stanovima.

Kirije su porasle za 37 posto samo prošle godine, što je više nego u Barseloni ili Parizu, navodi druga kompanija za podatke o nekretninama "Kasafari".

Prosječna cijena zakupa jednosobnog stana u Lisabonu je oko 1.350 eura, pokazala je studija portala za stambena pitanja "Imovirtual" što je mnogo više od minimalne plate u toj državi.

Niske plate i visoke stanarine čine Lisabon trećim najmanje održivim gradom na svijetu za život, prema studiji brokera osiguranja "CIA Landlords". Trenutna stopa inflacije u iznosu od 8,2 posto je samo pogoršala ionako loše stanje.

U Portugalu protesti zbog rasta kirija: Minimalna plata 760 eura, a zakup stana 1.350

A ništa, digni minimalnu plaću sto eura. A štaš drugo ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by RayMabus 1/4/2023, 20:59

Eto ja ću ti iznajmit taj jednosobni stan a cijena je 1350 eura a tebi je plaća oko 1000 eura.

I šta ovi njihov predsjednik želi ? On nema te pare. Nek da te pare pa će mu ovi iznajmit taj stan. Možeš ti izvodit šta god oćeš al oni nemaju para da to iznajme. Pa diži taj minimalac sto eura i ne seri kvake.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by RayMabus 1/4/2023, 21:06

debotoijusto wrote:
"Budući da nemam čarobni štapić koji kamen u tren oka pretvara u useljivu kuću, moramo uvesti mjere kako bismo poboljšali situaciju", rekao je Costa.
Imaš, samo sereš kvake da nemaš jer si kapitalista starog kova u srži koji misli da je ekonomija rad za šaku riže pa ako digneš minimalac onda će uteći ti šta otvaraju pogone za rad za šaku riže.

Imaš imaš samo nećeš. Znam ja takve ka šta si ti jako dobro.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by RayMabus 1/4/2023, 21:19

Kad budete digli svi te minimalce u EU i ti oni Orban šugavi onda prvo kapitalisti neće ucijenjivat unutar EU nikoga jer su mu svugdje velike.

Onda će otić van EU pa mu fino napravite ovo : kategorizacija pa prva kategorija država ima te normalne plaće a druga je kikiriki pa ako će uvozit na EU tržište plaća razliku u carini ako mu je pogon u toj državi di je otiša otvorit to jer je tamo kikiriki plaća.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by RayMabus 1/4/2023, 21:34

Sad ćemo onu Meloni nabrijat da nešto u ovom stilu počme tamo na sjednicama EU gurat : ono SAD, Kanada, Australija, Novi Zeland, Japan ima slične plaće kao EU i njih ne diraš a Indiji opališ carinu na razliku u visini plaća između njenog tržišta rada i ovog u EU.

Pa ti izvoli slobodno prebaci proizvodnju tamo u Indiju jer ti je jeftinija. Kad budeš uvozija ode platit ćeš carinu na razliku u plaćama između dva tržišta a s time ćemo pokrit rupe u mirovinskim fondovima.

A šta bi ti zarađiva i onda još ode uništava ekonomiju i nikom ništa a samo se ti bogatiš ?

VIDI KURCA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika! Empty Re: Oni će stambenu krizu riješiti uredbom o najmu praznih stanova, i to bez dozvole vlasnika!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum