ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu!

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu! - Page 3 Empty Re: Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu!

Post by Bran_Do 27/5/2014, 21:18

Sora wrote:
Nisam idealista nikad bila ali se ne mirim s društvenim nepravdama i očitom degradacijom ljudskosti i padom vrijednosti
 
To sto ti navodiš o pradjedu vjerujem 
 Tvoji su roditelji dakle seljačkog porijekla ipak završili fakultet i radili čine poslove 
Situirali se ..

A tvoj je djed ili pradjed bio seljak ....

Ja sam iz radničke familije se školovala  na faxu, odradila u školama ..situirana sam ...

Naime ocu reci da je u socijalizmu SVAKA IDUĆA GENERACIJA ŽIVJELA BOLJE

A DANAS.?

Gle,

u pravu si da je došlo do društvene degradacije, kao i da je u mnogim segmentima prošle države stanje bilo bolje (industrija, dostupnost posla, socijala). Ali i ovdje ću primijetiti da degradacija nije rezultat kapitalizma kao takvog, već specifičnih negativnih procesa kroz koji smo kao društvo prošli. Zašto društvenih nepravdi i degradacije vrijednosti nema u kapitalističkim državama kao što su Njemačka, Švicarska i Švedska?
Iz jednostavnog razloga što smo mi od tranzicije napravili normu i ostali "ni na nebu ni na zemlji", dok spomenute države imaju učinkovite javne sustave koji jamče društveni i gospodarski napredak.

Meni se također ne sviđa ono što se sada događa, ali držim da se sve to može popraviti u okvirima sustava slobodnog tržišta i slobode govora, uz snažno građansko društvo koje bi jamčilo i porast vrijednosti, a ne da se treba vraćati u jednopartijski sustav.


Last edited by Bran_Do on 27/5/2014, 21:19; edited 1 time in total

Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu! - Page 3 Empty Re: Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu!

Post by immortal 27/5/2014, 21:18

Trinity wrote:
Sora wrote:
Bran_Do wrote:
Sora wrote:Nikoga nije propao mrak radi toga, bar ne u vrijeme kad se ja sjećam

O, onda si očito bila dio dobrostojeće kaste, čija je obitelj bila partijski profilirana.

Moj pradjed, poljoprivrednik, pomagao je partizanima cijelog rata švercajući dio hrane od svog uroda u šumu. Kad je završio rat, oduzeli su mu svo imanje i natjerali ga u zadrugu. Samo zato što je opsovao zbog komunističke pljačke i nepravde, i to popratio rečenicom "pomozi sirotu na svoju sramotu" završio je u buksi na ispitivanjima, a i pretučen je. Nekoliko njegovih koji nisu htjeli u zadrugu i koji su otvoreno digli glas protiv notorne pljačke zvane "nacionalizacija u ime naroda" završili su na dugogodišnjoj robiji, a dvojica se nikad nisu vratila.

U kasnijim desetljećima nije bilo toliko represivno ali je svejedno bilo nepravde zbog partijskog jednoumlja. Moji roditelji, oboje visokoobrazovani, nisu nikad otvoreno govorili protiv partije, ali nisu željeli ući u partiju iz principijelnih razloga i jedva su pronašli posao u struci, a otac je kasnije najuren s posla (iako stručnjak) kako bi se napravilo mjesta za partijskog čovjeka.

Prema tome, nabijem i taj sistem kolektivističkog jednoumlja na k****.
Radije ću živjeti u egzistencijalnoj nesigurnosti kapitalizma, nego 1000 godina u utopijskom besklasnom jednoumlju, gdje svi moraju podržavati sistem ili su u suprotnom u najboljem slučaju građani drugog reda, a u najgorem zatvoreni i progonjeni.

Ti slobodno budi komunistički idealist, ali ne naturaj taj sustav drugima na nos, ako ga ne žele.
Ja naturam nešto? 

Ne, govorim o tome da je socijalizam bio bolji od kapitalizma 

Nisam idealista nikad bila ali se ne mirim s društvenim nepravdama i očitom degradacijom ljudskosti i padom vrijednosti
 
To sto ti navodiš o pradjedu vjerujem 
 Tvoji su roditelji dakle seljačkog porijekla ipak završili fakultet i radili čine poslove 
Situirali se ..

A tvoj je djed ili pradjed bio seljak ....

Ja sam iz radničke familije se školovala  na faxu, odradila u školama ..situirana sam ...

Naime ocu reci da je u socijalizmu SVAKA IDUĆA GENERACIJA ŽIVJELA BOLJE

A DANAS.?
Poanta je u ovom boldano crvenom.
Ni danas nije puno drugačije. Samo je privid da se smije pričati protiv vlasti i sistema, a svaki dan je sve više gladnih.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu! - Page 3 Empty Re: Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu!

Post by Trinity 27/5/2014, 21:19

Sora wrote:Poanta je trinity da se tebi čini Deckec brando  ...zgodniji od mene  lol!
Naravno...žene me ne zanimaju...pogotovo stare babe...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu! - Page 3 Empty Re: Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu!

Post by jastreb 28/5/2014, 16:31

Podržavam kumrovečke svečare i veseljake.

Oni se ne diraju u nikoga i ostavite i vi njih na miru.

To što se Miljak i Kovačević nerviraju,to je njihov problem.Neka si skuhaju kavicu.

Blajburški skupovi me se ne tiču,ali ih ne bih ni zabranjivao.

Svakom svoje.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu! - Page 3 Empty Re: Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu!

Post by jastreb 28/5/2014, 16:33

Jer ako će Karamarko zabraniti kumrovečki tradicionalni skup,onda neka zabrani i tužne skupove prije nastupa Lepe Brene,ili obilježavanje tzv Brušanskog ustanka.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu! - Page 3 Empty Re: Policija je morala rastjerati vampire u Kumrovcu!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum