ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by Guest 3/2/2023, 16:59

https://www.tportal.hr/lifestyle/clanak/foto-video-zanimljiva-antistres-terapija-razgovarali-smo-s-tomislavom-stanicem-zasluznim-za-prvu-hrvatsku-sobu-za-razbijanje-foto-20221204


[size=62]Zanimljiva antistres terapija: Razgovarali smo s Tomislavom Stanićem, zaslužnim za prvu hrvatsku sobu za razbijanje[/size]
Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje 1845429

Frustrirani ste zbog gužve u prometu, neugodnog šefa i kolega na poslu, lošeg braka, novčanih ili nekih drugih životnih problema? Osjećate da biste najradije porazbijali sve oko sebe kako biste 'lakše disali'? Treba vam ispušni ventil. U Zagrebu već dulje vrijeme postoji Smashit, mjesto na kojem se razbija do mile volje. Možda ste slučajno prošli Vukovarskom i primijetili simpatičnu kućicu s tim natpisom za koju je zaslužan informatičar Tomislav Stanić. Došao je na genijalnu ideju da otvori prostor u kojem se nakupljeni bijes može izbaciti u kontroliranim uvjetima umjesto da negdje ozlijedite sebe ili nekog drugog


Strašno vam idu na živce figurice, tegle i uspomene koje vam je ostavila sad već bivša djevojka, ne želite vrištati u jastuk i uviđajni ste prema susjedima? Pravac - Vukovarska, točnije na križanje kod FER-a i Pučkog otvorenog učilišta. Sobe bijesa, tzv. fury room, u inozemstvu postoje već odavno. Čini se da je era košarke ili nogometa na školskom igralištu ili odlaska u wellness za opuštanje očito stvar prošlosti. Relaksacija razbijanjem stvari u strogo kontroliranim uvjetima postala je trend.
Kad je Tomislav Stanić shvatio da takvo nešto ne postoji kod nas, sinulo mu je da bi mogao to omogućiti svojim sugrađanima. Prvo je pronašao prostor, a oko skupljanja opreme pomogli su mu obitelj i prijatelji te je sam redovito pohodio Hrelić ili otkupljivao neispravnu informatičku opremu od tvrtki. Vlasnik prve hrvatske sobe za razbijanje otkrio nam je je li očekivao odličan feedback kod nas i kako su Hrvati prihvatili ovakav način za rješavanje negativnih emocija.
'Kada sam pričao prijateljima o svojoj ideji, njih 20-30 posto reklo je da bi to isprobalo. Naravno, malo odbijete zbog onih koji su pristojni. (smijeh) Pretpostavio sam da mi je ciljana publika od recimo kraja osnovne škole pa do nekih 40-45 godina, podijeljeno po Gaussovoj krivulji. Kada te faktore ubacite u populaciju Zagreba, u teoriji to zvuči super. U praksi sam samo htio što manje trošiti svog novca nakon početne investicije i išao sam s realnim očekivanjem da to možda neće zaživjeti', objašnjava nam na početku razgovora.


Razni kućanski aparati, printeri i kućišta računala, posuđe... Ispričao nam je odakle ih nabavlja i kamo odnosi/zbrinjava porazbijano. 'Nabavku najčešće rješavam preko firmi što zbrinjavaju opremu koja im stoji godinama otpisana pa shvate da ni Slavici iz računovodstva ne trebaju ti prastari uređaji. Tu i tamo jave se pojedinci kojima se nakupilo uređaja. Za otpad se brine specijalizirana firma', rekao je. Kad je riječ o profilu ljudi (žene ili muškarci, mlađi, stariji) koji najčešće dolaze, kaže da ugrubo muškarci i žene podjednako posjećuju Smashit. 'Što se tiče godina, zapravo dosta prate onog Gaussa sa početka, s tim da naravno ima tu i tamo iskakanja iz tih okvira', kazao je.
Pitamo ga je li imao kakvih neobičnih ili neugodnih situacija s klijentima, ozljeda, tužnih/razočaranih lica, jer sigurno ima i onih kojima ni razbijanje ne pomogne.
'Neugodnih situacija zapravo je jako malo. Pamtim samo jednu. Bila je jedna obitelj kojoj je, pretpostavljam, ovo trebalo biti neko zajedničko iskustvo za povezivanje. Uzeli su dosta manje od preporučenih količina i činilo mi se da nisu izašli baš sretni. Očekivao sam da će biti više ozljeda, ali trenutno smo na samo dvije porezotine s krvarenjem. Obje su na prstima ruke i kod stranaca. Prva cura se čak vratila razbijati nakon što smo je 'skrpali'. A od ostalih, tu i tamo zalijepimo neki flaster, ništa strašno. Dosta ljudi dolazi se zabaviti, a oni koji dođu zbog tuge ili nečeg sličnog najčešće su nekako mirni, nenametljivi. Nije da dođu uplakani ili slično. Ali dobro je to što izađu s osjećajem olakšanja', smatra.
U ponudi su različiti paketi: Stvarno mi se razbija, Razbijam mrcinu, Kapitalcu je odzvonilo... Koji se najviše traži i što je sve u njima? 'Najčešći paket je Razbijam mrcinu za dvije osobe. Kako nam najčešće dolaze dvije osobe, taj je i najprodavaniji. Zanimljivo je to da i od poklon-paketa najviše prodajemo baš njega', ističe. Uz demoliranje se može izabrati i glazba, a najviše se, očekivano, slušaju hard rock, metal, rap, pa svi ostali žanrovi.
Otkrio nam je i koliko traje razbijanje i odlaze li neki ranije, a nekima treba još divljanja. 'Prosjek je 20-30 minuta, a naravno da ima i onih koji budu kraće i duže', naglasio je Tomislav. Na web stranici sobe piše da se mora najaviti ranije i rezervirati termin. 'Zapravo radimo poslije posla, odnosno poslije prve smjene. I to po dogovoru. Ali smo dosta fleksibilni pa nekad isti dan znamo naći termin za onoga tko se javi', pojasnio je.
Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje 1845428
[size=33]Zanimalo nas je kako se on rješava stresa jer je informatičar i sigurno puno vremena provodi za računalom. 'Najviše sportom. Igram rekreativno hokej i to mi je najveći antistres. A tu i tamo neke staklenke završe na zidu Smashita, ne doma', smije se Tomislav.

[size=33]Na kraju smo se dotakli daljnjih planova, eventualnog proširenja prostora i otvaranja na još nekoj lokaciji. 'Meni je ovo više kao hobi i sve ovo događa se bez oglašavanja. Rastemo organski i dovoljno. Ne bih volio da mi se dogodi prevelik rast, a da mi kvaliteta padne. Svugdje imamo skoro sve petice, htio bih da tako i ostane. Fokus mi je na iskustvu korisnika, ostalo će doći samo', zaključio je naš sugovornik.[/size]
[size=33]Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje 1845424[/size]




[/size]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by darth_vader 3/2/2023, 17:10

Evo, taman mi triba netko za odštemati pločice u wc-u i kuhinji, slomija sam ruku, jebi ga...ne bih mu puno naplatio..
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by Guest 3/2/2023, 17:16

darth_vader wrote:Evo, taman mi triba netko za odštemati pločice u wc-u i kuhinji, slomija sam ruku, jebi ga...ne bih mu puno naplatio..
Nije to gušt ka kad raspališ po printeru ili baciš mobitel u zid.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by darth_vader 3/2/2023, 17:29

Gorilla glass 10 ne bi izdrža kad se raspizdim, istina...ali ima ta neka draž u demoliranju...i ne dam taj gušt nikome, zapravo..pit ću analgetike ako triba, nek mi lomu i namištaju kosti ponovo..
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by Guest 3/2/2023, 19:10

Inače, sviđa mi se ideja. 

Mislim da bi onaj tko prvi ovako nešto otvori u Splitu, dobro zaradio.

Ja bi još proširio ponudu s lutkama koje sliče na pojedine osobe. Tko se npr. ne bi volio iživit na lutki suca posli utakmice na kojoj je isti krao ili na lutki nekog protivničkog igrača?!
Ponudu bi proširio i s VAR sobom za demoliranje. Mislim da bi bilo prometa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by catabbath 3/2/2023, 20:09

Nijen prva, u Puli ima već godinama

_________________
Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by veber 3/2/2023, 20:15

darth_vader wrote:Gorilla glass 10 ne bi izdrža kad se raspizdim, istina...ali ima ta neka draž u demoliranju...i ne dam taj gušt nikome, zapravo..pit ću analgetike ako triba, nek mi lomu i namištaju kosti ponovo..
mogu ti ja slomit ruku.
oba imamo gušt.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by veber 3/2/2023, 20:18

catabbath wrote:Nijen prva, u Puli ima već godinama
idem na neki koncert s kćeri u pulu.
ona i dvije frendice i ja. moram neku milfu nači. da ne ispadnem pedofil.
rezervirao sam stan pokraj arene.
pa se nađemo na cugi, ako si za.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by Guest 3/2/2023, 20:46

catabbath wrote:Nijen prva, u Puli ima već godinama
Mislio sam da su svi u Istri nekakav Hippie - Peace- gay frinendly đir...

Lijepo je znati da i tamo ima normalnih ljudi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by veber 3/2/2023, 20:51

zoro osvetnik wrote:
catabbath wrote:Nijen prva, u Puli ima već godinama
Mislio sam da su svi u Istri nekakav Hippie - Peace- gay frinendly đir...

Lijepo je znati da i tamo ima normalnih ljudi.
btw
prva je otvorena u zagrebu.
u vukovarskoj.
ima ih još.

inače debilana teže vrste.
odeš u lov.
nađeš sparing partnera.
potučeš se na benzinskoj.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by Guest 3/2/2023, 20:54

veber wrote:
zoro osvetnik wrote:
catabbath wrote:Nijen prva, u Puli ima već godinama
Mislio sam da su svi u Istri nekakav Hippie - Peace- gay frinendly đir...

Lijepo je znati da i tamo ima normalnih ljudi.
btw
prva je otvorena u zagrebu.
u vukovarskoj.
ima ih još.

inače debilana teže vrste.
odeš u lov.
nađeš sparing partnera.
potučeš se na benzinskoj.
Ne znam zašto bi to bila debilana. Pa i sam si napisao da ti nasilje nije strano. Bolje je i zdravije da se odvija pod kontroliranim uvjetima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by veber 3/2/2023, 21:04

zoro osvetnik wrote:
veber wrote:
zoro osvetnik wrote:
catabbath wrote:Nijen prva, u Puli ima već godinama
Mislio sam da su svi u Istri nekakav Hippie - Peace- gay frinendly đir...

Lijepo je znati da i tamo ima normalnih ljudi.
btw
prva je otvorena u zagrebu.
u vukovarskoj.
ima ih još.

inače debilana teže vrste.
odeš u lov.
nađeš sparing partnera.
potučeš se na benzinskoj.
Ne znam zašto bi to bila debilana. Pa i sam si napisao da ti nasilje nije strano. Bolje je i zdravije da se odvija pod kontroliranim uvjetima.
za razliku od kradezejovih sinova ja se potučem u"kontoliranoj" atmosferi.
pazimo da si zube ne izbijemo ili napravimo šljivu.

općenito debilana.
ako se nemreš kontrolirat onda niti nemreš biti sudionik javnog života.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by darth_vader 3/2/2023, 21:08

veber wrote:
darth_vader wrote:Gorilla glass 10 ne bi izdrža kad se raspizdim, istina...ali ima ta neka draž u demoliranju...i ne dam taj gušt nikome, zapravo..pit ću analgetike ako triba, nek mi lomu i namištaju kosti ponovo..
mogu ti ja slomit ruku.
oba imamo gušt.

Pobrka si me s tetrijebom biće...on ti voli u pak... :rasta


Last edited by darth_vader on 3/2/2023, 21:14; edited 1 time in total
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by Guest 3/2/2023, 21:08

veber wrote:
zoro osvetnik wrote:
veber wrote:
zoro osvetnik wrote:
catabbath wrote:Nijen prva, u Puli ima već godinama
Mislio sam da su svi u Istri nekakav Hippie - Peace- gay frinendly đir...

Lijepo je znati da i tamo ima normalnih ljudi.
btw
prva je otvorena u zagrebu.
u vukovarskoj.
ima ih još.

inače debilana teže vrste.
odeš u lov.
nađeš sparing partnera.
potučeš se na benzinskoj.
Ne znam zašto bi to bila debilana. Pa i sam si napisao da ti nasilje nije strano. Bolje je i zdravije da se odvija pod kontroliranim uvjetima.
za razliku od kradezejovih sinova ja se potučem u"kontoliranoj" atmosferi.
pazimo da si zube ne izbijemo ili napravimo šljivu.

općenito debilana.
ako se nemreš kontrolirat onda niti nemreš biti sudionik javnog života.
Nitko se ne može 100% do kraja kontrolirat. Svatko ima svoju granicu izdržljivosti dok ne pukne. To će ti svaki psihijatar potvrdit.

A druga stvar, di još moš imat takav gušt pa da razbijaš kompjutere, printere, skenere, telefone...?!

Ove sobe za razbijanje su prava stvar.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by veber 3/2/2023, 21:14

zoro osvetnik wrote:
veber wrote:
zoro osvetnik wrote:
veber wrote:
zoro osvetnik wrote:
catabbath wrote:Nijen prva, u Puli ima već godinama
Mislio sam da su svi u Istri nekakav Hippie - Peace- gay frinendly đir...

Lijepo je znati da i tamo ima normalnih ljudi.
btw
prva je otvorena u zagrebu.
u vukovarskoj.
ima ih još.

inače debilana teže vrste.
odeš u lov.
nađeš sparing partnera.
potučeš se na benzinskoj.
Ne znam zašto bi to bila debilana. Pa i sam si napisao da ti nasilje nije strano. Bolje je i zdravije da se odvija pod kontroliranim uvjetima.
za razliku od kradezejovih sinova ja se potučem u"kontoliranoj" atmosferi.
pazimo da si zube ne izbijemo ili napravimo šljivu.

općenito debilana.
ako se nemreš kontrolirat onda niti nemreš biti sudionik javnog života.
Nitko se ne može 100% do kraja kontrolirat. Svatko ima svoju granicu izdržljivosti dok ne pukne. To će ti svaki psihijatar potvrdit.

A druga stvar, di još moš imat takav gušt pa da razbijaš kompjutere, printere, skenere, telefone...?!

Ove sobe za razbijanje su prava stvar.
ja nemam apsolutno, ali baš apsolutno poriv razbijati uređje.
njihova disfunkcionalnost nema nikakav utjecaj na mene.
kada mikser, printer, auto krepa.
zamjenim ga.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by veber 3/2/2023, 21:16

darth_vader wrote:
veber wrote:
darth_vader wrote:Gorilla glass 10 ne bi izdrža kad se raspizdim, istina...ali ima ta neka draž u demoliranju...i ne dam taj gušt nikome, zapravo..pit ću analgetike ako triba, nek mi lomu i namištaju kosti ponovo..
mogu ti ja slomit ruku.
oba imamo gušt.

Pobrka si me s tetrijebom biće...on ti voli u pak... :rasta
ja samo ženkama trpam u gepek.
veliš da ti treba slomit ruku.
ja to odradim.
teška srca doduše. ali ako to uveseljava kolegu. zašto ne?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by Guest 3/2/2023, 21:18

veber wrote:
zoro osvetnik wrote:
veber wrote:
zoro osvetnik wrote:
veber wrote:
zoro osvetnik wrote:
catabbath wrote:Nijen prva, u Puli ima već godinama
Mislio sam da su svi u Istri nekakav Hippie - Peace- gay frinendly đir...

Lijepo je znati da i tamo ima normalnih ljudi.
btw
prva je otvorena u zagrebu.
u vukovarskoj.
ima ih još.

inače debilana teže vrste.
odeš u lov.
nađeš sparing partnera.
potučeš se na benzinskoj.
Ne znam zašto bi to bila debilana. Pa i sam si napisao da ti nasilje nije strano. Bolje je i zdravije da se odvija pod kontroliranim uvjetima.
za razliku od kradezejovih sinova ja se potučem u"kontoliranoj" atmosferi.
pazimo da si zube ne izbijemo ili napravimo šljivu.

općenito debilana.
ako se nemreš kontrolirat onda niti nemreš biti sudionik javnog života.
Nitko se ne može 100% do kraja kontrolirat. Svatko ima svoju granicu izdržljivosti dok ne pukne. To će ti svaki psihijatar potvrdit.

A druga stvar, di još moš imat takav gušt pa da razbijaš kompjutere, printere, skenere, telefone...?!

Ove sobe za razbijanje su prava stvar.
ja nemam apsolutno, ali baš apsolutno poriv razbijati uređje.
njihova disfunkcionalnost nema nikakav utjecaj na mene.
kada mikser, printer, auto krepa.
zamjenim ga.
Nemam ni ja poriv baš nešto određeno razbijati.

Ali imam poriv uživati u opuštajućem razbijanju. Mislim da taj poriv ima većina ljudi, jer sam ih dosta vidio kako se smiju dok nešto razbijaju zabavljajući se.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by darth_vader 3/2/2023, 21:19

Jebe mi se...dokle god se toči, nek pucaju kosti i sve...kad presahne tekućina, tek tad skužim da neka pička materina ne valja... dogovoreno
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by veber 3/2/2023, 21:44

darth_vader wrote:Jebe mi se...dokle god se toči, nek pucaju kosti i sve...kad presahne tekućina, tek tad skužim da neka pička materina ne valja... dogovoreno
ja volim kada kaić ispušta CO2.
sviđa mi se kada iz jelse pa do makarske skurim 40l
i onda natrag, a dere lagano jugo pa skurim 50l

a uvijek imam sa sobom kanister od 10l

to je kurenje tekućina

(inače uz hvar, brač mi je najbolji. u biti bolji od hvara. sv vid. ona sela danas napuštena)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by catabbath 3/2/2023, 21:45

veber wrote:
catabbath wrote:Nijen prva, u Puli ima već godinama
idem na neki koncert s kćeri u pulu.
ona i dvije frendice i ja. moram neku milfu nači. da ne ispadnem pedofil.
rezervirao sam stan pokraj arene.
pa se nađemo na cugi, ako si za.

To je sigurno nešto po ljeti. Ajde javi mada zaobilazim Pulu po ljeti.

_________________
Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje Empty Re: Otvorena prva hrvatska soba za razbijanje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum