ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by debotoijusto 21/1/2023, 12:34

glavni državni inspektor, HDZ-ovac Andrija Mikulić, morao je sada u kontrolu cijena i pisanje kazni razaslati sve raspoložive snage jer je takav bio izričiti nalog Andreja Plenkovića. Nijedan nalog s tog mjesta ne smije se zanemariti zbog osobne budućnosti i daljnjeg napredovanja tako da se Mikulić već pohvalio sa ukupno 1145 nadzora diljem Hrvatske u kojima su za konstatirane nepravilnosti u pogledu poskupljenja izrečene novčane kazne.

Među kažnjenicima je i zagrebačka frizerka koju je Mikulićeva inspektorica drakonski rebnula s 3318 eura jer je uhvaćena da farbanje više ne naplaćuje 150 kuna, nego 20 eura, što iznosi 150,69 kuna. Za 69 lipa ubiše ženu namrtvo.

Poskupljivali su voda, cigle i armatura, školske knjige, kruh i meso, hotelski smještaj, karte za autobus, zubari, lijekovi i državne trošarine, ali inspektori se ničim od toga nisu ni bavili, niti su smatrali da je to potrebno. Ne bi ni počeli, pravo na slobodno formiranje cijena dosta je izričito zaštićeno pravnim poretkom, da premijer Kenwood Kenon i njegov ministar gospodarstva Davor Filipović nisu građanima i biračima poželjeli pokazati kako se Vlada silno i beskompromisno brine za njihov standard i dobrobit.

Tako je niz malih poduzetnika i obrtnika obralo bostan i ništa im nije pomoglo što im – kako naglašava udruga Glas poduzetnika – nijedan zakon u Hrvatskoj ”ne ograničava i ne zabranjuje da sami određuju cijene svojih roba i usluga”. Ipak, članovi im javljaju da se inspektori vraćaju u isti lokal i po pet puta u tjednu da nađu razlog za kažnjavanje te da se nerazmjerne kazne pišu čak i zbog svega nekoliko centi.

Time je vrlo zadovoljan premijer Kenwood Kenon koji je početkom tjedna oduševljeno iznio podatak da je vrijedni Državni inspektorat već izdao 151 novčanu kaznu ”ukupne vrijednosti 234.000 eura”, a u međuvremenu su već dotjerali do 400.000 eura. No, i arhitekti i izvođači ove kažnjeničke akcije trebali bi pripaziti jer bi se ova revnost mogla osvetiti ne samo s vrha pohvaljenom Državnom inspektoratu, nego i njegovim nalogodavcima iz Banskih dvora.




https://www.telegram.hr/politika-kriminal/za-69-lipa-ubise-frizerku-namrtvo-ovakva-nevidena-revnost-inspektora-mogla-bi-se-i-mikulicu-i-premijeru-obiti-o-glavu/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by Gast 21/1/2023, 12:35

SOCIJALISTIČKI RASIZAM
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by debotoijusto 21/1/2023, 12:35

ubio tele za rizoto od teleceg repa
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by debotoijusto 21/1/2023, 12:42

Stotine inspektora posljednjih tjedana na terenu provjeravaju promjene cijena prije i nakon uvođenja eura, a krenulo je i kažnjavanje. Državni inspektorat u petak je objavio da je do sada izrekao oko 230 kazni u ukupnoj vrijednosti od oko 400 tisuća eura.

Odvjetnici s kojima smo razgovarali tvrde da u važećoj zakonskoj regulativi ne postoji osnova za kažnjavanje zbog “neopravdanih poskupljenja”. Kažu da, iako u Zakonu o uvođenju eura postoji članak kojim se zabranjuje neopravdano povećanje cijena, u istom zakonu za to ne postoje kazne. Isto tako, stava su da ni Zakonom o zaštiti potrošača povećanje cijena nije zabranjeno.

Odvjetnik Stjepan Lović, koji je specijaliziran za trgovačko pravo, smatra da ne postoji zakon kojim bi se radi uvođenja eura ograničilo pravo trgovca na podizanje cijena svojih proizvoda. Izuzetak su jedino onih nekoliko proizvoda obuhvaćenih Odlukom o iznimnim mjerama kontrole cijene određenih prehrambenih proizvoda donesenom početkom rujna prošle godine.



https://www.telegram.hr/politika-kriminal/odvjetnici-za-telegram-vlada-ne-moze-natjerati-trgovce-da-snize-cijene-sve-kazne-kojima-se-hvale-past-ce-na-sudu/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by Gast 21/1/2023, 12:44

SUDSKA GAMAD ĆE SUDITI PO KODEKSU CRNAČKIH PUTOVNICA 


GAMAD SOCIJALISTIČKA VLADA HRVATOSLAVIJOM
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by T. 21/1/2023, 12:50

ima tu posla za odvjetnike...
jedna žalbica ili prigovor na takvo rješenje 275 eur + pdv + materijalni troškovi + danguba...
izađe to na 500 ...

_________________
Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Unname11
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

melkior likes this post

Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by aben 21/1/2023, 12:52

Pa jel ona morala imati cjenik?
U uvjetima di se povećanje more dovesti u vezu s nepravdom, tribo biti ča opskurniji

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by Gast 21/1/2023, 12:53

T. wrote:ima tu posla za odvjetnike...
jedna žalbica ili prigovor na takvo rješenje 275 eur + pdv + materijalni troškovi + danguba...
izađe to na 500 ...
zaboravljaš da sve instance vlasti a osobito represija i sudsvo su elitna socijalistička gamad koja će suditi kak veli drug tito ,,ono sa plotom i pijanstvom
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by aben 21/1/2023, 12:54

T. wrote:ima tu posla za odvjetnike...
jedna žalbica ili prigovor na takvo rješenje 275 eur + pdv + materijalni troškovi + danguba...
izađe to na 500 ...
Prošle godine je to bilo 274 eurov, mogla bi tu pasti još jedna kaznica...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by debotoijusto 21/1/2023, 12:56

Sabini je pao mrak kad je vidjela da da su joj inspektori zbog dvije nove cijene, odnosno dvije usluge koje su poskupile za 36 i devet centi odrezali ikakvu, a kamoli takvu drakonsku kaznu.

- Ovo je veliki prekršaj protiv nas poduzetnika. Krše se prava slobodnoga tržišta pod izlikom da mi kršimo prava potrošača, a ja sam, zamislite, za svega dva posto digla cijene i to nakon što sam punih 11 godina držala iste cijene - kazala nam je ova frizerka, te dodala kako je iza Nove godine cijene nekih usluga čak i smanjila.


- Moj cjenik je javan i nemam što kriti, niti se zbog ičega osjećati krivom. Cijenu muškog šišanja sam čak i snizila, iako je i dosad bila svega 40 kuna. Zapravo sam samo blago korigirala cijene usluga za koje koristim repromaterijal, budući da je on iza Nove godine poskupio pet posto. Dakle, ja 11 godina držim iste cijene, a meni je u zadnje vrijeme struja poskupila 100 posto, Čistoća 100 posto, najavljuje se poskupljenje vode, telekoma, knjigovođa mi je poskupio... A ja ne smijem dignut cijenu par centi?! - ogorčena je ova frizerka.

Kako su u međuvremenu i njezini klijenti saznali kakvu je kaznu dobila, jer je sve objavila na Facebooku, cijeli dan danas joj stižu poruke podrške.

- Nikada nisam zloupotrijebila povjerenje svojih klijenata, godinama mi isti ljudi dolaze, oduvijek sam bila korektna i evo što sam doživjela. A je li mene itko išta pita kad HEP diže cijene? Ja nisam oštetila nikoga, zapravo radim na svoju štetu, jer je nama frizerima, koji radimo s ljudima jedan na jedan, najteže dizati cijene i za tim posežemo u krajnjoj nuždi - u dahu nam je ispričala.

Sabina je članica Udruge glas poduzetnika i na njihov Facebook grupi je objavila prekršajni nalog koji je dobila, ali i prigovor koji je poslala DIRH-u.

- Ovo me je izbacilo iz cipela! Nadam se da će mi prigovor uvažiti, kao i drugim mojim kolegama, jer nije prekršajni nalog osnovan. Inače, možemo svi ključ u bravu! - zaključila je.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by vili40 21/1/2023, 12:58

Andrija Mikulić...pa taj još nije u zatvoru?
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by marcellus 21/1/2023, 13:30

garaža na kvatriću otišla na novu godinu s 250 kuna na sto eura mjesec dana

oćel biti kakve kazne za Grad Zagreb

_________________
Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


kic and melkior like this post

Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by kic 21/1/2023, 13:41

T. wrote:ima tu posla za odvjetnike...
jedna žalbica ili prigovor na takvo rješenje 275 eur + pdv + materijalni troškovi + danguba...
izađe to na 500 ...


zas je pravda tako skupa
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by AssadNaPodmornici 21/1/2023, 13:47

kic wrote:
T. wrote:ima tu posla za odvjetnike...
jedna žalbica ili prigovor na takvo rješenje 275 eur + pdv + materijalni troškovi + danguba...
izađe to na 500 ...


zas je pravda tako skupa
zato jer nisu slobodno tržište.

pravnici i država su u sprezi. tipa odredili su da javnih bilježnika može biti samo X na nekom području i odredili su X cijenu za usluge.
tipa ti imaš završen pravni fakultet, ne možeš otvoriti svoj javno bilježnički ured, gdje bi umjesto 500kn potpis i jedan pečat naplaćivao 100kn.  to je kartel uz blagoslov države.
slično što su taxisti radili do dolaska ubera,  200kn od autobusnog kolodvora do stana su naplaćivali. došao uber i odbaci te za 30-40kn ista kvaliteta usluge i onda su se ovi bunili. jer prije je bio kartel taksista, dakle povlačio si veze za dobiti dozvole, puste regulacije, i onda je bila neka dogovorena kartelska bolesna minimalna cijena. i onda as sa 3 zuba i političkom vezom, odradi dvi vožnje i zaradi dvi dnevnice.

isto je i sa odvjetničkim uslugama. postoj kartel odvjetnika i države, gdje su ograničili broj advokata i odredili minimalne satnice. tako ako si ti novi mladi advokat, položio si sve ispite, ne možeš ponuditi jeftiniju uslug, nego postoji kartel.

inače kurac bi ovi javni bilježnic, najgluplji mogući posao, a žive na račun kartela , i pazi ovo često je takav oblik posla nasljedan. ti si prvnik, podmitio si lokalnog političara, imaš jedni u gradu javno-bilježnički ured, naplaćuješ masno, i sada drugi pravnik ne može otvoriti svoj da ti bude konkurencija nego mora kod tebe raditi za 4500kn. a ti toliko prometa napraviš do marende.

i onda još bolje, svom sinu/kćeri ostaviš taj monopol jel da.

"hrvatska je neoliberalni kapitalizam, gdje je 100% slobodno tržište a država se nikako ne upliće i ne mješa u ekonomiju". kako da ne

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20918
2018-06-14


kic likes this post

Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by kic 21/1/2023, 13:49


evo u Kninu, javni biljeznik otisao u mirovinu, a na natjecaju pobijedila cura bez dana radnog staza izmedju vise kandidata

ali jedna od prvih radnih mjesta koje bih ukinuo, u Njemackoj kad sam bio dao sam punomoc mladjem bratu na listu papira, potpisali se kemijskama i banka i poslodavac prihvatili to.

u hrvatskoj moj otac nije mogao na policiji dignuti novu vozacku mi, bez POSEBNE punomoci za taj velebni pravni posao, i tako svako malo 50kn das tom jadnom biljezniku ni za sta
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by kic 21/1/2023, 13:51


a tema, teror drzave, ko i uvijek..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by AssadNaPodmornici 21/1/2023, 14:34

i onda ljudi misle da je u RH teror slobodnog tržiišta.. pazi sav ovaj skok cijena je posljedica ne slobodnog tržišta nego krize koju je opet sama država(Rh i EU pošto nam je i EU država) stvorila.. i onda država ureduje tako da jadnu frizerku opali sa 3000€ radi par centi razlike. to bi bilo kao da InterSpar koji je brutalno skup opali sa 30milijuna € . ali neće :)


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20918
2018-06-14


kic likes this post

Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by kic 21/1/2023, 14:42


drzava siluje ne vadi
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by T. 21/1/2023, 14:53

kic wrote:
T. wrote:ima tu posla za odvjetnike...
jedna žalbica ili prigovor na takvo rješenje 275 eur + pdv + materijalni troškovi + danguba...
izađe to na 500 ...


zas je pravda tako skupa
pravda nema cijenu...

_________________
Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Unname11
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by immortal 21/1/2023, 15:10

Kenwood Kenon i HDZ nemaju ništa s aferom u Ini ali čovjek koji se nije uvukao u njihovu stranku mora nagrabusiti 

Ne zna tu čovjek ni kako bi reagirao. Poskupljenja su bila tokom cijele prošle godine čak i po nekoliko puta do granica šoka a vlast je šutjela cijelo vrijeme. Ako ne zarežu kaznu nekome s poskupljenjima bi se nastavilo dalje, ali udesiti nekoga takvom kaznom radi sitnog iznosa na usluzi frizure je apsurd. Nije frizura kruh koji svakodnevno kupujemo. Meni su već par puta u pekari naglasili kako planiraju zaokružiti cijenu kruha ali još malo čekaju da vide kako će se vlast odnositi prema takvim postupcima.
Ne može se ustrajati na cijenama da budu visoke , veće nego u ostatku EU dok su primanja daleko niža.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23149
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo Empty Re: Za 69 lipa ubiše frizerku namrtvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum