ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Religijski chat

Page 14 of 26 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Next

Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity Sat 4 Apr - 7:15

aben wrote:pa pitala si kakav je buddy jesus, eto ukratko, takav je. a takvi su i ljevičari. socijalisti su nešto drugo, iako su svi ljevičari socijalisti, nisu svi socijalisti ljevičari. iako, u hr svi desničari jesu socijalisti, oni organizirani, barem.
Možda tebi ovo boldano nešto predstavlja , a jel' znaš da su to u stvari samo etikete? Tebi najdraže (ili najmrže).

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by aben Sat 4 Apr - 12:53

Trinity wrote:
aben wrote:pa pitala si kakav je buddy jesus, eto ukratko, takav je. a takvi su i ljevičari. socijalisti su nešto drugo, iako su svi ljevičari socijalisti, nisu svi socijalisti ljevičari. iako, u hr svi desničari jesu socijalisti, oni organizirani, barem.
Možda tebi ovo boldano nešto predstavlja , a jel' znaš da su to u stvari samo etikete? Tebi najdraže (ili najmrže).
naravski da su etikete, sve imenice su etikete.
problem kod etiketiranja nije etiketiranje, nego eventualno krivo etiketiranje. npr, da na naljepnicu zapišeš wc i zalipiš na vrata od kužine. 
međutin, ako je zalipiš na zahod, to je samo etiketiranje, i redudantno je za reći. kao da skuhaš ručak, doneseš ga na stol i rečeš:" skuhala sam ručak" :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity Sun 5 Apr - 10:19

aha...isti je efekat ako etiketiraš stvar ili osobu...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity Sun 5 Apr - 10:20

PONOVNO DRUGAČIJIRIJEDAK IZRAZ U CRKVI Papa Franjo iznenadio izjavom na uskrsnom bdijenju

Religijski chat - Page 14 0290007.48




Papa Franjo predvodio je uskrsno bdijenje u subotu navečer u Bazilici sv. Petra u Vatikanu i pozvao katolike da uče od Isusovih učenica spoznaju čuda vjere.


"Tijekom ove noći bdijenja, treba razmisliti o iskustvu Isusovih učenica koje i nas poziva", rekao je Papa i naglasio da su one prve otišle do Isusova groba i našle ga praznog, dok su muškarci ostali u blagavaonici posljednje večere. 

"Isusove učenice nas podučavaju čudu Isusova uskrsnuća", naglasio je, a spomen učenica je u talijanskom jeziku neuobičajen, kao da je Papa želio inzistirati na ulozi žena u Crkvi kojom dominiraju muškarci. 

Misa uskrsnog bdijenja, koja slavi Isusovo uskrsnuće, vrhunac je kršćanske godine za 1,2 milijarde katolika. 

Tijekom slavlja Papa je podijelio sakramente krštenja, krizme i prve svete pričesti desetorim vjernicima raznih dobi i državljanstava: jednoj Kenijki, jednoj Kambodžanki, četvero Talijana, troje Albanaca i jednom Portugalcu.

Danas.hr/HINA
05.04.2015.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by aben Sun 5 Apr - 12:56

Trinity wrote:aha...isti je efekat ako etiketiraš stvar ili osobu...
ne razumin, kakav efekt? šta nas briga kakav je efekt, osim onog ciljanog, da stvari nazovemo pravin imenom?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity Sun 5 Apr - 13:10

A jel?






 Etiketiranje - navika koju je korisno odbaciti


Naljepnice su za tegle s zimnicom, ne ljude!
Religijski chat - Page 14 A57034ad-resize-200x0x100
Navikli smo na 'markice', 'etiketiće': okruženi smo njima. Gledamo ih na proizvodima, mall-ovima koji niču oko nas, barem jedan izbor kojeg učinimo svakog dana sadrži i odabir određenog brand-a, robne marke. Djeca vrtićkog uzrasta razlikuju vizualno robne marke, tinejdžeri već itekako znaju koja 'vrijedi' koliko, a u medijima iz dana u dan gledamo kako nam se nudi jedinstveni karakter raznih proizvoda i usluga, celebrity 'priča' u kojima se želimo vidjeti.

Imamo tendenciju dopustiti etiketiranje i tamo gdje mu nije mjesto. U odnosu prema drugim ljudima. Ta se pojavnost primjećuje i u medijima kojima smo okruženi,  pogledajte samo glavne informativne emisije u predizbornom razdoblju pa etikete koje ljuti konkurenti jedni drugima lijepe na čelo možete izbrojati u izobilju…

Pri nastojanju da sami sebi nešto objasnimo, približimo ili razumijemo, javlja se tendencija etiketiranja ljudi, pa i djece, zadavanjem određenih karakteristika koje mogu imati dugoročne i štetne posljedice na njihovu osobnost.

Etiketiranje se može na prvi pogled učiniti trivijalnim, ali ako promislimo malo bolje – nije. Može biti vrlo, vrlo štetno, kako po nas same, tako i za druge. U prijenosu utakmice izrečeno: "Crne zvijezde utakmice", prilikom opisa novog filma poznatog redatelja: "Gay redatelj snimio je…", pa čak i ono dobronamjerno, poput 'žensko poduzetništvo' – najčešće je etiketiranje koje proizlazi iz generalnog opisa koji se odnosi na ljude određene nacionalnosti, vjere, spola ili neke druge grupe.

E, tu sad ulaze u igru naši stereotipi, stereotipi utječu na način na koji percipiramo 'druge', a rezultat je 'etiketa' koju smo tako skloni prilijepiti, pa i ona najgore vrste, diskriminacija po bilo kojoj osnovi. A nekako mi se čini da nam je diskriminacija te vrste, ona koja se izražava etiketama, postala tako 'normalna' da je ponekad više i ne prepoznajemo – tim više dobar razlog za pisati i govoriti o njoj.

Što time radimo? Onaj koji 'lijepi' etiketu zatvara sebe prema drugim opcijama, prema prihvaćanju različitosti onih koji su etiketirani. Da, etiketa stavljena, sadržaj poznat, sve definirano, zar ne? Gdje tu ima mjesta za napredak, promjenu, poboljšanje? Nema ga, jer smo ga sami sebi oduzeli. Oni, pak, kojima smo etiketu prišili, obično i ne pokazuju da su povrijeđeni, uvrijeđeni ili stavljeni u neravnopravan položaj, naročito kad se radi o djeci.

Jeste li ikada osjetili kako Vam 'lijepe naljepnicu'? Možda i sami podlegli napasti predrasuda? Svima nam se događa i jedno i drugo, nekada je benigno, a u nekim slučajevima ružno i teško. Kad je sami zadajete, to više govori o Vama samima, nego o onima kome ste etiketu odlučili dodijeliti.



U onom trenutku kad prestanete dijeliti etikete ljudima, dajte sebi i drugima mogućnosti da budu slobodni izraziti sebe, onakvima kakvi zaista jesu, a Vi sami u različitosti možete samo naučiti nešto novo, i o sebi i o njima.

Prestanimo etiketirati ljude – neka naljepnice ostanu tamo gdje im je i mjesto: na dnu konzerviranih proizvoda! 








http://www.moj-posao.net/Press-centar/Details/70576/MojCoach-Etiketiranje-navika-koju-je-korisno-odbaciti/4/

Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by aben Sun 5 Apr - 15:05

šta jel?

ovaj članak je najgora vrsta otrova mentalnih higijeničara, reprezentativni primjer, dapače.
etiketiranje je imenovanje, loše izvedeno etiketiranje je loše imenovanje. ništa više i ništa manje. 

super je kako je članak doveo u vezu etiketiranje i neslobodu :) bezveze, al super jer je sloboda super riječ i proizvodi super učinak kod ljudi i kad je potpuno krivo upotrebljena, napr kad ideš ubiti nekog pa mu kažeš da ćeš ga osloboditi muka- odma se bolje osića :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity Tue 7 Apr - 20:01

ups...baš te naljutio... :)
...a neki kažu i da je etiketiranje devijantno ponašanje... :P

Nego, jučer na uskrsni ponedjeljak (oni neznalice na RTL-u govorili Veliki ponedjeljak) bio prilog o bušenju Jadrana.
Šta  misliš, jel' bi to tebi štetilo, tj. da se buši ili ne ?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Guest Tue 7 Apr - 20:34

Ako vas zanima jedan sociološki pogled na temu devijantnosti i etiketiranja preporučam čituckanje članka Howarda S. Beckera: Preispitivanje teorije etiketiranja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by kic Tue 7 Apr - 21:29

Religijski chat - Page 14 Timeline-myth-religion
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by aben Tue 7 Apr - 23:53

Trinity wrote:ups...baš te naljutio... :)
...a neki kažu i da je etiketiranje devijantno ponašanje... :P

Nego, jučer na uskrsni ponedjeljak (oni neznalice na RTL-u govorili Veliki ponedjeljak) bio prilog o bušenju Jadrana.
Šta  misliš, jel' bi to tebi štetilo, tj. da se buši ili ne ?
ko me je naljutia?

a znan, svašta ljudi govoru, štaš.


mislin da bi. koliko san svatia, država bi tu igrala veliku ulogu šta znači više posla za državne službenike šta znači više troška za mene.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity Thu 9 Apr - 10:07

Vegvísir wrote:Ako vas zanima jedan sociološki pogled na temu devijantnosti i etiketiranja preporučam čituckanje članka Howarda S. Beckera: Preispitivanje teorije etiketiranja
Ma naletjela ja i na tu knjigu, skinula i čak počela čitati.
A sve samo zbog onog abena, zamisli... :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity Thu 9 Apr - 10:19

aben wrote:mislin da bi. koliko san svatia, država bi tu igrala veliku ulogu šta znači više posla za državne službenike šta znači više troška za mene.
Nisam na to mislila, vidiš, a koliko mi se čini to se pitanje i ne postavlja, što tebe sigurno užasava... :)
Mene više zanima hoće li se to odraziti direktno na tvoj posao, ono , da li bi tvojim gostima smetalo da na n-tom kilometru od obale vide obrise  platforme i da li bi zbog toga trebao sniziti cijenu?
Odnosno, ako dolje  ima nafte, treba li tamo i ostati da bi vi i dalje mogli raditi dva mjeseca u godini, a ostale  ruke na leđa i lagano klapski ? :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by aben Thu 9 Apr - 10:45

Trinity wrote:
Vegvísir wrote:Ako vas zanima jedan sociološki pogled na temu devijantnosti i etiketiranja preporučam čituckanje članka Howarda S. Beckera: Preispitivanje teorije etiketiranja
Ma naletjela ja i na tu knjigu, skinula i čak počela čitati.
A sve samo zbog onog abena, zamisli... :)
ja nisan naša knjigu nego članak, al je nerazumljiv jer se naslanja na neka prethodna stajališta, a i pisan je nejasno.
no, najvažnihe, ne odnosi se na ono o čemu smo mi divanili.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by aben Thu 9 Apr - 11:04

Trinity wrote:
aben wrote:mislin da bi. koliko san svatia, država bi tu igrala veliku ulogu šta znači više posla za državne službenike šta znači više troška za mene.
Nisam na to mislila, vidiš, a koliko mi se čini to se pitanje i ne postavlja, što tebe sigurno užasava... :)
Mene više zanima hoće li se to odraziti direktno na tvoj posao, ono , da li bi tvojim gostima smetalo da na n-tom kilometru od obale vide obrise  platforme i da li bi zbog toga trebao sniziti cijenu?
Odnosno, ako dolje  ima nafte, treba li tamo i ostati da bi vi i dalje mogli raditi dva mjeseca u godini, a ostale  ruke na leđa i lagano klapski ? :)
to pitanje se nikad ne će potegnuti u našem društvu  (osim marginalno)  jer je razoružano emocionalnim apelima, ironično, mislim da je ljuskost našeg naroda, empatičnost koja se vidi recimo kod humanitarnih akcija, glavni razlog koji nas sprječava da budemo prosperitetni.

vjerojatno ima gostiju koima bi smetale platforme, ali držim da ih ukupno ima koliko i  libertarijanaca- osam, devet. ostalima ne da ne bi smetalo, nego ne bi. uostalom, moji gosti ionako vidu platforme iz određenog kuta gledanja, i uvik ne pitaju kako mogu doći do njih. platforme su impresivne izbliza.riječ je o remontnon brodogradilištu u lamljani koje tu i tamo dovede platformetine na remont koje se vidu s velebita. 

prirodan resurs treba iskorištavati, to je jasno. sve ostalo su pizdarije i grčevito držanje za status kvo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity Fri 10 Apr - 20:16

aben wrote:to pitanje se nikad ne će potegnuti u našem društvu  (osim marginalno)  jer je razoružano emocionalnim apelima, ironično, mislim da je ljuskost našeg naroda, empatičnost koja se vidi recimo kod humanitarnih akcija, glavni razlog koji nas sprječava da budemo prosperitetni.
Tako i nikako drugačije... :) 


vjerojatno ima gostiju koima bi smetale platforme, ali držim da ih ukupno ima koliko i  libertarijanaca- osam, devet. ostalima ne da ne bi smetalo, nego ne bi. uostalom, moji gosti ionako vidu platforme iz određenog kuta gledanja, i uvik ne pitaju kako mogu doći do njih. platforme su impresivne izbliza.riječ je o remontnon brodogradilištu u lamljani koje tu i tamo dovede platformetine na remont koje se vidu s velebita. 

ha...Ugljan znači... B-) 
i veliš iz prve ruke da su im platforme skroz nezanimljive, šta ovi onda dižu bez veze graju, abene, moraš to javno reći...

prirodan resurs treba iskorištavati, to je jasno. sve ostalo su pizdarije i grčevito držanje za status kvo.

:h5 etoc, da se i u nečemu složimo...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Guest Sat 11 Apr - 0:06

Religijski chat - Page 14 11102728_794259800670846_7817805204652211300_n

Ajme. :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by aben Sat 11 Apr - 9:31

Trinity wrote:
aben wrote:to pitanje se nikad ne će potegnuti u našem društvu  (osim marginalno)  jer je razoružano emocionalnim apelima, ironično, mislim da je ljuskost našeg naroda, empatičnost koja se vidi recimo kod humanitarnih akcija, glavni razlog koji nas sprječava da budemo prosperitetni.
Tako i nikako drugačije... :) 


vjerojatno ima gostiju koima bi smetale platforme, ali držim da ih ukupno ima koliko i  libertarijanaca- osam, devet. ostalima ne da ne bi smetalo, nego ne bi. uostalom, moji gosti ionako vidu platforme iz određenog kuta gledanja, i uvik ne pitaju kako mogu doći do njih. platforme su impresivne izbliza.riječ je o remontnon brodogradilištu u lamljani koje tu i tamo dovede platformetine na remont koje se vidu s velebita. 

ha...Ugljan znači... B-) 
i veliš iz prve ruke da su im platforme skroz nezanimljive, šta ovi onda dižu bez veze graju, abene, moraš to javno reći...

prirodan resurs treba iskorištavati, to je jasno. sve ostalo su pizdarije i grčevito držanje za status kvo.

:h5 etoc, da se i u nečemu složimo...
iman grješku u textu,  tribalo je stajati ".. uvik me pitaju..."

ljudi dižu graju jer su status quo bias. boje se novoga. ali prije svega, glupi su. partizani su pobili i protirali pametnije, a ostali su temeljito školovani, to je odličan recept za mentalnu vratolomiju odbijanja istraživanja nafte u svojoj zemlji uz istodobnu zavist drugim zemljma zbog bogatstva temeljenog na nafti:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity Sun 12 Apr - 10:26

aben wrote:iman grješku u textu,  tribalo je stajati ".. uvik me pitaju..."

Imaš ti više "grješaka"... :)
Išli bi oni u obilazak, ha? Još bi se i dodatno zaradilo... :)

ljudi dižu graju jer su status quo bias. boje se novoga. ali prije svega, glupi su. partizani su pobili i protirali pametnije, a ostali su temeljito školovani, to je odličan recept za mentalnu vratolomiju odbijanja istraživanja nafte u svojoj zemlji uz istodobnu zavist drugim zemljma zbog bogatstva temeljenog na nafti:)

A nije baš tako, eno u Slavoniji i Moslavini puno njih jako lijepo i dugo živi od naftnih polja...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Trinity Sun 12 Apr - 21:21

Vegvísir wrote:Religijski chat - Page 14 11102728_794259800670846_7817805204652211300_n

Ajme. :^0
Ajme da. :^0 :^0 :^0

Jedino ako nisu umjetni, svaka čast majstoru minijature. :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by aben Mon 13 Apr - 9:30

Trinity wrote:
aben wrote:iman grješku u textu,  tribalo je stajati ".. uvik me pitaju..."

Imaš ti više "grješaka"... :)
Išli bi oni u obilazak, ha? Još bi se i dodatno zaradilo... :)

ljudi dižu graju jer su status quo bias. boje se novoga. ali prije svega, glupi su. partizani su pobili i protirali pametnije, a ostali su temeljito školovani, to je odličan recept za mentalnu vratolomiju odbijanja istraživanja nafte u svojoj zemlji uz istodobnu zavist drugim zemljma zbog bogatstva temeljenog na nafti:)

A nije baš tako, eno u Slavoniji i Moslavini puno njih jako lijepo i dugo živi od naftnih polja...
koje su to grješke?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Religijski chat - Page 14 Empty Re: Religijski chat

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 26 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum