ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by debotoijusto 2/1/2023, 17:21

Službeno, oko cijelog procesa prelaska na euro je sve u redu.
"Nismo zabilježili nikakve poteškoće, u kontinuiranom smo kontaktu bili i sinoć u očekivanju tranzicije i novogodišnje večeri sa svim dionicima koji su bili uključeni u proces same tranzicije, u svim bitnim sustavima državne uprave. Bankomati su već prije Nove godine bili opskrbljeni preko 95 posto euronovčanicama", kazao je Primorac za Dnevnik HTV-a.









Pitali smo predsjednicu Udruge za zaštitu potrošača Anu Knežević kakve su njezine informacije oko zaokruživanja cijena.
"Imamo informacije s terena, ljudi se javljaju i žale. Najviša su poskupljenja oko kave, kava najčešće poskupljuje. Dobili smo dojavu da je na jednom mjestu kava skuplja za dvije kune zbog tog zaokruživanja cijena", rekla nam je Knežević.

Dobili smo dojavu da je na jednom mjestu polubijeli kruh sad 1 euro, a koštao je 7 kn, što znači da je poskupio za 53 lipe, što nije zanemarivo. Dobili smo dojave i za benzinske crpke oko poskupljenja, ali i oko cijena cigareta na jednom kiosku.
Građanin nam je dojavio da sada cigarete koje su koštale 29 kn dođu 3.90 eura na jednom kiosku. To je 38 lipa skuplje. Tendencija je očito da se zaokružuje na nulu.

Kaže da je generalno nastala velika zbrka.
"Stvaraju se nepotrebni redovi, ljudi nisu spremni, ali to je bilo za očekivati. Plaća se u kunama, vraća se u kunama, plaća se u kunama, vraća se u eurima, plaća se u eurima, vraća se u kunama itd. Čini mi se da vlada kaos, vrijeme prilagodbe traje 14 dana, vidjet ćemo kako će to biti", rekao je.

Doprinos rastu ukupne inflacije zbog zaokruživanja cijena hrane te pića u takvom pesimističnom scenariju iznosio bi oko 0,5 postotnih bodova. Ipak, zbog konkurencije na tržištu, vrlo je malo vjerojatno da će svi trgovci sve cijene zaokruživati naviše, pa se može očekivati znatno manji porast cijena zbog njihova zaokruživanja na atraktivne razine u eurima u usporedbi s prikazanim pesimističnim scenarijem, na što upućuju i iskustva zemalja koje su već uvele euro.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/je-li-zbog-eura-doslo-do-poskupljenja-na-jednom-mjestu-kava-je-skuplja-2-kn/2425795.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by debotoijusto 2/1/2023, 17:22

nisam bio vani kakva su vasa iskustva ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by RayMabus 2/1/2023, 23:48

Trebate se naviknit na to šta će vam uvođenjem eura past standard pa na idućim izborima zahvalite Plenkovicu i njegovom HDZ-u na tome.

Ja san već unaprid diga podstanarima rentu tj dogovor je da mi sad od ovog miseca pa nadalje plačaju xy više pa me nije ni briga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by Guest 3/1/2023, 00:20

RayMabus wrote:Trebate se naviknit na to šta će vam uvođenjem eura past standard pa na idućim izborima zahvalite Plenkovicu i njegovom HDZ-u na tome.


I hoćemo, budi bez brige po tom pitanju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by Guest 3/1/2023, 00:22

debotoijusto wrote:nisam bio vani kakva su vasa iskustva ?

Dobra. Imam nekih kuna viška pa ih trošim, a kao ostatak sam dobio eure.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by Šandor Winnetou 3/1/2023, 00:41

ne pijem kavu

_________________
Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by debotoijusto 3/1/2023, 10:49

"Mi na trgovačke lance gledamo kao na naše partnere. Postupali smo u dobroj vjeri, nismo očekivali ovo. Poslali smo im jasne poruke da moraju voditi računa o građanima", rekao je Filipović.

"Pitao sam ih kako to da su cijene goriva pale, da mi kažu tko je od njih pojeftinio proizvode. Nitko nije odgovorio na to pitanje. Rekao sam im da je struja u Sloveniji 60 posto skuplja nego kod nas, gdje je pojeftinjenje? Nisam dobio odgovor. Očekujem da krenu smanjivati cijene, a ne stalno dizati. Dosta je te priče da je netko prije njih dizao", rekao je.

"Državni inspektorat je na terenu, oni će dati precizan izvještaj. Kad vi razgovarate s predstavnicima lanaca, sve je u redu, nitko nije povećao cijenu... A svi znate što se događa kad odete u trgovinu. Došlo je do povećanja cijena. Državni inspektorat ali i sve druge institucije će raditi svoj posao, a sve kako bi zaštitili građane", rekao je.

"Sve je na stolu. Od crnih listi do zamrzavanja cijena širokog spektra proizvoda, baš sve", rekao je Filipović o eventualnim mjerama.

"Svi moraju podnijeti teret krize", dodao je. "Ne može u ovoj kriz netko gledati kako na teret građana povecati dobit", dodao je.




nismo ocekivali ovo :D
pilipe pilipe nesrico cijene se budu regulirale uskoro od strane samih trgovaca slabom kupovnom moci i mogucnoscu izbora gradjana a ne uredbama
sad svi moraju podnijeti teret krize a jucer plenky prica o jadranskom tigru
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by debotoijusto 4/1/2023, 17:57

"Bit će angažirani svi inspektori, ne samo glavni državni inspektor. Na terenu su i čekamo njihovo izvješće", dodao je Kenwood Kenon pa nastavio:

"Do ovoga ne smije doći, a ne smije doći zbog toga što je hrvatska država u godini krize regulirala cijene struje, plina, naftnih derivata, napravila pakete za pomoć svima, pa i cijeloj poslovnoj zajednici, smanjivala PDV...

Ako država odradi svoju ulogu, onda nije u redu da svi ti koji su profitirali od mjera vlade, odmah neopravdano dižu cijene. mi ćemo uključiti sve mehanizme države da se to spriječi i da se cijene vrate gdje su bile.

Ne može država raditi sve, a netko u mentalitetu koji je čisti bezobrazluk, profiterstvo, lopovluk, raditi od građana nekoga tko nije previše pametan. To ne dolazi u obzir i zato će vlada već sutra donijeti mjere. Ne želimo da netko od velikog uspjeha napravi bezobrazluk.

Garantiram da nikome tko je digao cijenu od nedjelje do ponedjeljka nije dignuta cijena nijednog inputa. To je čisto dizanje cijena nauštrb gospodarstva. Država je bila odgovorna. Kad tako radite, očekujete da se svi u društvu ponašaju na isti način."


rekao je plenkosenko
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by veber 4/1/2023, 19:38

Šandor Winnetou wrote:ne pijem kavu
pijem kao i dijagram lavazzu.
prije je espresso bio 8kn sada je jedan euro.

manđare u jezerčici nekada je bilo 320 kn
sada je 42€

autocesta je 1,6€ kao i prije.

prosječna cijena stana je i dalje 3000€
mercedes i dalje košta 80 000€
na moru je apartman 100 pa i više€ dnevno

kaj se promjenilo?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by debotoijusto 4/1/2023, 19:44

gdje je 1€ espresso ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by veber 4/1/2023, 19:48

hezelova


to kaj ti hodaš u haljini, tvoj je problem.

i kaj želiš biti viđen.

kod mene u centru kave su od 1-3€

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by veber 4/1/2023, 19:51

i ako nemaš love za kavu, pij ju doma.

ono dođe ekipa i naruči dva piva, a njih šest penzića.

jebovambogmater odite u konzum i zemite šest i cugajte na klupici.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by debotoijusto 5/1/2023, 13:08

"Mi ćemo u razdoblju koje već traje, svi nadležni će pridonijeti tome da se otkriju nepoštene prakse. Državni inspektorat, porezna i carinska uprava, dobit će precizan zadatak da djeluju čim vide nepravilnosti", rekao je Kenwood Kenon.

"Mi pozivamo sve da revidiraju cijene i vrate ih na kraj prosinca", rekao je na kraju izlaganja.

Rekao je da će sve državne institucije koje mogu djelovati tako da će prikupljati podatke i upozoravati na nepravilnosti.

"Država ovo neće gledati bez reakcije. Svi koji misle da mogu baciti sjenu na strateški uspjeh države, neće uspjeti. Sigurno, to je sto posto. Porezna, Carinska, Inspektorat sve ovo znaju. Oni će na teren da isprave ovo što pojedinci rade bez razloga", rekao je.



ssrh na celu s drugom plenkosenkom je uredovala organima prisile , ukrivo naljepnica "zabranjeno pusenje" 160 dm zastava koja nije kupljena u narodne novine 320 dm dlaka u jajetu 500 dm
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by dijagram 5/1/2023, 13:16

Šandor Winnetou wrote:ne pijem kavu
ne pijem ni ja







kad spavam:)

:coffee   :coffee    :coffee    :coffee   Vazan mi je kvalitet, briga me za cijenu

koliko god kosta sicu ostavim konobaru, pogotovo ako sam zadovoljan kakvocom kave
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by dijagram 5/1/2023, 13:19

debotoijusto wrote:"Mi ćemo u razdoblju koje već traje, svi nadležni će pridonijeti tome da se otkriju nepoštene prakse. Državni inspektorat, porezna i carinska uprava, dobit će precizan zadatak da djeluju čim vide nepravilnosti", rekao je Kenwood Kenon.

"Mi pozivamo sve da revidiraju cijene i vrate ih na kraj prosinca", rekao je na kraju izlaganja.

Rekao je da će sve državne institucije koje mogu djelovati tako da će prikupljati podatke i upozoravati na nepravilnosti.

"Država ovo neće gledati bez reakcije. Svi koji misle da mogu baciti sjenu na strateški uspjeh države, neće uspjeti. Sigurno, to je sto posto. Porezna, Carinska, Inspektorat sve ovo znaju. Oni će na teren da isprave ovo što pojedinci rade bez razloga", rekao je.



ssrh na celu s drugom plenkosenkom je uredovala organima prisile , ukrivo naljepnica "zabranjeno pusenje" 160 dm zastava koja nije kupljena u narodne novine 320 dm dlaka u jajetu 500 dm
Nevjerojatno mi je o cemu gojenac drobi.

Cijene se formiraju slobodno, moze staviti tko god hoce kakvu god hoce.

Drzava moze samo samnjiti namete i tako pridonijeti nekom mogucem snizavanju cijena.

Cedo lekarkino, uveo bi sankcije ko rusima:)

Cuj, rade bez razloga, samo da zajebavaju "njegov uspjeh" , namjerne provokacije.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by ljubo1212 5/1/2023, 13:24

ima kvaka 22, kako im je uveo dotacije ili oslobodio poreza uvest će i sankcije
a mogao je odmah podijeliti vaučere da kupujemo u sloveniji, njemačkoj, mađarskoj...dućani su isti a cijene manje
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by veber 5/1/2023, 13:26

dijagram wrote:
Nevjerojatno mi je o cemu gojenac drobi.

Cijene se formiraju slobodno, moze staviti tko god hoce kakvu god hoce.

Drzava moze samo samnjiti namete i tako pridonijeti nekom mogucem snizavanju cijena.

Cedo lekarkino, uveo bi sankcije ko rusima:)

Cuj, rade bez razloga, samo da zajebavaju "njegov uspjeh" , namjerne provokacije.
kava, pivo, gemišt nisu nasušno potrebni.

tko drobi o cijenama kave?

uhljebi.

u puli sam popio odlični espreso i svaki dan sam išao u taj kafić.
nisam pitao za cijenu koja očito nije bila previsoka ako sam svaki dan visio tamo.

da je pitanje kruha, mlijeka, mesa. ajde.

jebala vas kava. ne tebe dijagrame.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by ljubo1212 5/1/2023, 13:29

lako je tebi visit veberu, ti si švabo u švabiji
da se nama nekako uhljebit u toj tvojoj bavarskoj ili gdjeveć  Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave 1f600
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by veber 5/1/2023, 13:29

ljubo1212 wrote:ima kvaka 22, kako im je uveo dotacije ili oslobodio poreza uvest će i sankcije
a mogao je odmah podijeliti vaučere da kupujemo u sloveniji, njemačkoj, mađarskoj...dućani su isti a cijene manje
pederčino stiže novi laser, očito nisi gledao mail pol godine jer je već drugi na putu.
izlaseriram ti 6 šarana za jednu štuku.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by ljubo1212 5/1/2023, 13:30

štuke se samo love i puštaju, šarana imamo kolko te volja, i veprovine
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave Empty Re: Ljudi se najviše žale na poskupljenje kave

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum