ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

‘Čekat ću koliko treba, dolazi mi svećenik, pa neću mu dati 20 kuna?‘

Go down

‘Čekat ću koliko treba, dolazi mi svećenik, pa neću mu dati 20 kuna?‘ Empty ‘Čekat ću koliko treba, dolazi mi svećenik, pa neću mu dati 20 kuna?‘

Post by debotoijusto Thu 29 Dec - 23:26

U bankama i mjenjačnicama u Zagrebu danas su vladale gužve, a ispred nekih protezali su se dugački redovi, sve zbog uvođenja eura s prvim danim Nove godine.
- Pola bankomata u gradu ne radi, žalili su nam se građani koji su zabrinuti hoće li imati dovoljno gotovog novca za prve dane uvođenja nove valute. Dugi red protezao se tako ispred HPB-ovog bankomata na Trešnjevci, a građani su bili frustrirani.

-Kod kuće smo za blagdane, a moramo otići do trgovine kupiti nešto kada nam zatreba. Novci nam trebaju kako bismo kupili kruh. Kako se svašta može dogoditi, a ne znamo kakva će situacija biti s karticama, podigao sam svu gotovinu s računa. Kada se situacija primiri moći ću uplatiti preostale kune na račun u banci, kaže nam jedan od njih.
-Samo da sada još ima novaca u bankomatu, dodao je netko iz reda.
Situacija u samom centru grada nije ništa bolja, duž Ilice su se formirali redovi iako većina bankomata nije bila u funkciji. Zbog toga su mnogi pohrlili u banke da podignu gotovinu.

Stoga je primjerice Addiko banka bila puna nestrpljivih klijenata koji su čekali na svoj red s papirićima u rukama.
-Što je sada ovo? Do malo prije je radilo sve, sad više ne želi, okrenuo se jedan od klijenata ostatku reda ispred bankomata. Pitamo ga u čemu je problem.
-Bankomat više ne radi, neću čekati pola sata u banci kako bi podigao novce. Idem tamo do onog ATM bankomata, valjda će mi dati novce, nastavio je s gunđanjem pa krenuo dalje. Još veća gužva vladala je ispred Zagrebačke banke.

-Ja ne vjerujem bankomatima kao vi mladi, radije ću ovdje pričekati. Nemam što, moram si podići novce. Kod nas uskoro dolazi i svećenik pa neću mu valjda dati 20 kuna, a isto tako imam dogovorenu kavu kasnije, kaže nam starija gospođa.
-Ti euri će nas izludjeti, baš su našli pravo vrijeme da nešto mijenjaju. Neću niti govoriti kako ih ne mogu više nigdje kupiti., ubacuje se u razgovor jedan od prolaznika.
Na Cvjetnom trgu nešto bolja situacija, nema gužve i panike, a zanimljivo tamo većina bankomata radi, barem je tako bilo tijekom dana.

-Ljudi su frustrirani već nekoliko dana. Redovi u određenim trenucima znaju biti toliko veliki da najprije odlaze i sjede na kavi tako dugo dok se ljudi malo ne raziđu. Danas ljudi samo ulaze i izlaze iz banke, ali naravno imamo i one koji se već na vratima žale zbog gužve, a došli smo podići novce. Tada ih upućujem na ostale bankomate koji se nalaze par metara dalje od banke, a ostalo je na njima, objašnjava nam zaštitarka.

Baš kao i u Raiffeisen banci, tako i u svim bankama koje smo obišli zaposlenici i zaštitari mole za strpljenje, dok na ekranima bankomata piše "Oprostite, bankomat je privremeno izvan upotrebe. Ispričavamo se na čekanju."

https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/pogledajte-redove-pred-bankama-cekat-cu-koliko-treba-dolazi-mi-svecenik-pa-necu-mu-dati-20-kuna-15290797
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

‘Čekat ću koliko treba, dolazi mi svećenik, pa neću mu dati 20 kuna?‘ Empty Re: ‘Čekat ću koliko treba, dolazi mi svećenik, pa neću mu dati 20 kuna?‘

Post by debotoijusto Thu 29 Dec - 23:26

drama je na vrhuncu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum