ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ovi je zavrsio HDZ skolu s 5

Go down

ovi je zavrsio HDZ skolu s 5 Empty ovi je zavrsio HDZ skolu s 5

Post by debotoijusto 12/27/2022, 22:06

ovi je zavrsio HDZ skolu s 5 8e7b8cb7-09b2-44a1-a651-980e51d38afb


GEORGE Santos, novoizabrani republikanski kongresnik, ispričao se što je lagao u svom životopisu o obrazovanju i radnom iskustvu. Santos, koji je izabran u New Yorku, rekao je za New York Post da mu je žao što je uljepšao svoj CV.

Istaknuo je da zbog laži u životopisu nije kriminalac i da ga to neće spriječiti da služi svoj dvogodišnji mandat u američkom Kongresu.

U Santosovom financijskom izvještaju iz 2022. stoji da je težak milijune dolara te da većina njegovog bogatstva dolazi od kompanije Devolder Organization iz Floride, u kojoj je on jedini vlasnik. Santos je u jednom trenutku na svojoj internetskoj stranici napisao da je Devolder privatna obiteljska kompanija koja upravlja imovinom od 80 milijuna dolara. Ta informacija je brzo uklonjena.

U dokumentima dostavljenima državnom tajniku Floride stoji da je Santos firmu osnovao u svibnju 2021., mjesec dana prije nego što je objavio svoju kandidaturu. Nakon više od godinu dana Devolder je prihodovao tek 43.688 dolara.

Santos je izvještaj o financijama službeniku Predstavničkog doma podnio 6. rujna te rekao da mu je kompanija osigurala milijune dolara, što je laž.




Osim što je lagao o financijskom stanju i poslovanju tvrtke, Santos je lagao i o svom obrazovanju. U životopisu je naveo da je završio fakultet, a u SAD-u ne postoje podaci o tome da je diplomirao. Također, New York Times je otvorio i pitanje o Santosovim tvrdnjama o židovskom porijeklu.

U prvom videu u kampanji, u kojem je New York nazvao "paklenom rupom trećeg svijeta", Santos je izjavio da su njegovi baka i djed preživjeli Holokaust.

Tijekom govora 19. studenog pred Republikanskom židovskom koalicijom Santos je rekao da je njegov djed pobjegao iz Ukrajine u Belgiju, a potom emigrirao u Brazil. Ta je tvrdnja dovedena u pitanje jer su genealozi rekli da su Santosovi baka i djed po majci vjerojatno rođeni Brazilci.

K tome, Santos je u Kongres izabran kao prvi otvoreni gej republikanac, a istraga je pokazala da je bio oženjen ženom.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/republikanac-lagao-u-zivotopisu-da-je-bogat-i-da-ima-diplomu-nisam-kriminalac/2424480.aspx?index_tid=298475
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30610
2014-04-12


Back to top Go down

ovi je zavrsio HDZ skolu s 5 Empty Re: ovi je zavrsio HDZ skolu s 5

Post by debotoijusto 12/27/2022, 22:07

"Počeo sam graditi bogatstvo, odlučio sam uložiti u svoju utrku za Kongres. Nema ništa loše u tome. Žao mi je ako sam nekoga razočarao uljepšavanjem životopisa. Nisam kriminalac jer sam si povećao šanse za ulazak u Kongres", rekao je Santos.


debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30610
2014-04-12


Back to top Go down

ovi je zavrsio HDZ skolu s 5 Empty Re: ovi je zavrsio HDZ skolu s 5

Post by debotoijusto 12/27/2022, 22:10

https://edition.cnn.com/2022/12/26/politics/george-santos-admits-embellishing-resume/index.html
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30610
2014-04-12


Back to top Go down

ovi je zavrsio HDZ skolu s 5 Empty Re: ovi je zavrsio HDZ skolu s 5

Post by niels 12/28/2022, 14:36

Ne, ne da nije materijal za megazločinačku, nije ni šegrt.

Hadezeovac bi ukrao 60-80 milijuna eura, rekao da ima plaću od 5.000 eura, kuća je obiteljska i neetažirana, on tamo samo živi, jahtu je rentao, a satove je dobio na poklon od tete iz Brazila.
niels
niels

Male
Posts : 4791
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

ovi je zavrsio HDZ skolu s 5 Empty Re: ovi je zavrsio HDZ skolu s 5

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum