ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by Serbinho-3 26/12/2022, 19:34

https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3606254-uzivo-prenos-vanredne-konferencije-crvene-zvezde
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26487
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by Serbinho-3 26/12/2022, 19:39

Zvezda ce se zvati Meridian Bet, ne znam i u Euroleague da li ce isto biti Meridian Bet. Ova dva Argentinca, udarna igla reprezentacije Argentine i jos jedan ispod kosa, mogu da pariraju vrhu Evropske kosarke. Neka je Jugoplastika bila nedodirljiva, Partizan 1992 iz nicega uzeo, ali su imali tim a da to nisu ni znali i sada mozda se neko priblizi vrhu, bez da pricam o osvajanju , jer bih ispao neozbiljan. Vidim da kukaju po Evropi, pitaju odakle novac, jel drzava dala. Eto, Aca Petrovic nije zadovoljan, Miro Bilan pita jel CR7 sledeci, Roko Ukic zadovoljan, bolje protiv najacih, nego znj klase.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26487
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by Serbinho-3 26/12/2022, 19:40

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26487
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by RayMabus 26/12/2022, 19:51

Nebojša Čović:

- Drago mi je što ste došli, ovo Zvezdi jako puno znači i saradnja sa kompanijom kakva je Meridian. Ovo je najveći ugovor u košarci koji je do sada postignut i Zvezda će se već od 1. januara nazivati MeridianBet.

---

Kao jedan od članova velike kockarsko-kladioničarkse trojke u Srbiji, Meridian Bet je oduvek privlačio veliku pažnju. U poslednje vreme to čini veoma uspešno pomoću svojih reklama, čije su zvezde gotovo ustaljene neke od naših veoma poznatih ličnosti kao što su Nenad Lalatović, Vaso Bakočević, Sandra Afrika, Milica Todorović… Ponovo, ono što prosečnom čoveku pada na pamet, činjenica odakle pare za sve to, i da li su oni kao takvi pouzdani?

Meridian kladionicu 2012. godine ozbiljno je ljuljala afera „Rajski papiri“. Ova afera se odnosila na dva dela, prvi deo je taj da je u samo vlasničku strukturu udeo imao visoko kotiranu član vladajuće stranke Vladimir Đukanović, a drugi deo se odnosi na činjenicu da su tada registrovali jedan ogranak svoje firme na Malti i time dobili optužbe da svoje poslovanje prebacuju na „ofšor“ , kako bi izbegli poreske obaveze, što je po zakonima naše zemlje zabranjeno. Ipak, Đukanović je rekao da je bio zaposlen u Meridianu, ali da se po stupanju na poslanički mandat povukao, dok su svoje poslovanje, delom, prebacili na Maltu, isključivo kako bi ušli u svet onlajn kazina i kladionice.

Zvanično, Meridian Bet je u vlasništvu firme „Meridian Tech D.O.O“ iz Beograda, koja je ćerka kompanije firme „Joker Games“, osnovane 2001. takođe u Beogradu. Vlasnici ove firme su Aleksandar Milovanović, Snežana Božović i Zoran Milošević. Dok je njihov ogranak na Malti, zadužen za onlajn sferu poslovanja, u vlasništu kompanije „Meridian Gaming D.O.O“.


https://kladionicaolimp.com/vlasnik-meridianbet/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176267
2014-04-11


Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by RayMabus 26/12/2022, 19:53

27.10.2022.

Predstavnici kompanije Meridian i KK Bosna potpisali su danas višegodišnji ugovor o naslovnom sponzorstvu, prema kojem će se popularni “Studenti” od sada takmičiti pod novim imenom - KK Bosna Meridianbet.

Almir Bradić, predsjednik KK Bosna Meridianbet, kazao je da su počastvovani što je kompanija sa takvim renomeom prepoznala potencijal njihovog sportskog kolektiva.

"Učinićemo sve da opravdamo ukazano povjerenje i da našu saradnju nastavimo razvijati do potpunog oporavka kluba i povratka na mjesto koje zaslužuje, a to je regionalna, a potom i evropska scena. Posebno smo srećni zbog naših vjernih navijača i simpatizera, koji godinama željno očekuju “Studente” u prepunoj Skenderiji", naveo je Bradić.

Sa njim je saglasan i Nikola Milisavljević, operativni direktor u kompaniji Meridian, koji je istakao da je primarni cilj saradnje povratak Bosne na košarkašku mapu kojoj pripada.

"Sarajevo i cijela BiH zaslužuju jak klub u svakom smislu. I našu kompaniju i KK Bosnu Meridianbet odlikuje težnja ka vrhu, entuzijazam i, što je najvažnije, takmičarski duh i želja za pobjeđivanjem. Zato smo sigurni da ćemo do zacrtanog cilja doći u rekordnom roku", naveo je Milisavljević.

https://www.klix.ba/sport/sampionski-potez-meridianbet-naslovni-sponzor-kk-bosna/221027127
RayMabus
RayMabus

Posts : 176267
2014-04-11


Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by niels 26/12/2022, 19:54

To smo pisali pred neki dan, ne znam da li si za ovo znao, ja nisam čuo.

Novci su nužni za rezultate u Euroligi, ABA ligi, domaćem natjecanju.

Hrvatska košarka ne može ovom parirati, a i ne treba, treba postati centar izvrsnosti za trenere i mlade igrače. Od prodaje takvih igrača se financira klub, od igre takvih igrača pune se dvorane i privlače sponzori, A1 praktično NCAA shema.

Ali tako se ne može raditi pod opterećenjem ABA lige.

Neću prognozirati kako će ovo utjecati na domaće igrače ali čestitam na ugovoru i pojačanjima.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by Serbinho-3 26/12/2022, 19:58



Cuo sam za Meridian, ali je MozzartBet

poznatiji, valjda.

Radili su dosta Humanitarnih Akcija i

tamo nema ogranicenja visine dobitka.

Ovde je 10.000 eura, kazu igraj vise istih

tiketa ako hoces vise od 10.000 eura.

Registrovao sam se u MozzartBet online,

ali nisam mogao uplatiti novac, tako nesto.

Jednom sam imao 4800 eura za dlaku, NHL

Hokej pogodio svih 11 utakmica, zeznuo me

Bafalo, pobedio ali u produzetku, trebao je

u regularnom vremenu i to sa 2 eura.

Onda vise nisam igrao, psiholoski trebas biti

jak u toj prici i naravno znati i osecati

timove.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26487
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by Serbinho-3 26/12/2022, 20:07

niels wrote:To smo pisali pred neki dan, ne znam da li si za ovo znao, ja nisam čuo.

Novci su nužni za rezultate u Euroligi, ABA ligi, domaćem natjecanju.

Hrvatska košarka ne može ovom parirati, a i ne treba, treba postati centar izvrsnosti za trenere i mlade igrače. Od prodaje takvih igrača se financira klub, od igre takvih igrača pune se dvorane i privlače sponzori, A1 praktično NCAA shema.

Ali tako se ne može raditi pod opterećenjem ABA lige.

Neću prognozirati kako će ovo utjecati na domaće igrače ali čestitam na ugovoru i pojačanjima.


Hvala!

Crvena Zvezda razvija preko FMP.

Hrvatska, odlicna sansa za promovisanje

igraca, koji ce vise vredeti na trzistu.

Jaka liga, jaca vrednost igraca i vise

NBA skauta.

Zadar je dobio Zvezdu, tako da je sve

moguce.

Treba praviti igrace, slazem se, otuda

pikiram na basket igrace kasnije ih

pridruziti kosarci.

Gledam po NBA neke poene neke utakmice,

sve solo akcije pojedinaca kao sa terena

po Bronksu, sto je opet na kraju isto

basket.

Tesko u toj Ligi Partizan ili Zvezda da

da sansu mladjim, dok se ja secam onaj

Srdjan Petrovic valjda, zaigrao sa 15

godina, Brkic sa 16.

Opet, vise sponzora, TV prava, zavisi iz

kog ugla se gleda.

Vise gledalaca, neki ce doci da vide

Argentince, koji su nosioci reprezentacije.

Mozda daju jos jedno mesto u Euroleague,

ako pokazu rezultate u Evropi, Bodiroga

je sada tamo.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26487
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by RayMabus 26/12/2022, 20:10

Nikad čuo za taj Merdian. U osnovi se ne kladim pa me to nema šta ni zanimat.

Bit će namještanja utakmica kad gazda Merdiana uplati listić.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176267
2014-04-11


Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by dzango 26/12/2022, 20:22

niels wrote:To smo pisali pred neki dan, ne znam da li si za ovo znao, ja nisam čuo.

Novci su nužni za rezultate u Euroligi, ABA ligi, domaćem natjecanju.

Hrvatska košarka ne može ovom parirati, a i ne treba, treba postati centar izvrsnosti za trenere i mlade igrače. Od prodaje takvih igrača se financira klub, od igre takvih igrača pune se dvorane i privlače sponzori, A1 praktično NCAA shema.

Ali tako se ne može raditi pod opterećenjem ABA lige.

Neću prognozirati kako će ovo utjecati na domaće igrače ali čestitam na ugovoru i pojačanjima.
Nemaš prodaju igrača u košarci. Ili su iznosi simbolični. Od toga ne možeš izdržavati klub. Košarka u Evropi nije profitabilan sport. To je bacanje para u bunar. Čak i da osvojiš Evroligu, ne možeš isplatiti sezonu. Zvezda i Partizan dobijaju pare od države i za njih igraju igrači koji će sutra igrati isto tako za bilo koji drugi tim. Njima je svejedno. Kada Vućić zatvori pipu, oni će otići drugde a ovi naši će ostati na ledini.

_________________
Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by niels 26/12/2022, 20:23

Ma ima različitih recepata, nikad ne znaš koji će raditi.

Slažem se da se košarka u napadu razbije u basket sheme, što su to nego 3x3 u najzahtjevnijem obliku?

Obrana je druga priča, ali treba na basketu uvježbavati agresivnost 1 na 1.

Ma košarku, baš kao i nogomet, možeš igrati skoro bilo gdje, šanse za rast i razvoj su nemoguće velike.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by dzango 26/12/2022, 20:24

Inače, što se tiče tog Kampaca:

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke 125082fb70b48925acf30d10a45428bf_XL

_________________
Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by RayMabus 26/12/2022, 20:25

Ako si gazda kladionice a koji posjeduje i sportske klubove u regiji, onda je to profitabilan sport.

Tvoje je samo da uplatiš listić i staviš lovu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176267
2014-04-11


Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by niels 26/12/2022, 20:31

dzango wrote:
niels wrote:To smo pisali pred neki dan, ne znam da li si za ovo znao, ja nisam čuo.

Novci su nužni za rezultate u Euroligi, ABA ligi, domaćem natjecanju.

Hrvatska košarka ne može ovom parirati, a i ne treba, treba postati centar izvrsnosti za trenere i mlade igrače. Od prodaje takvih igrača se financira klub, od igre takvih igrača pune se dvorane i privlače sponzori, A1 praktično NCAA shema.

Ali tako se ne može raditi pod opterećenjem ABA lige.

Neću prognozirati kako će ovo utjecati na domaće igrače ali čestitam na ugovoru i pojačanjima.
Nemaš prodaju igrača u košarci. Ili su iznosi simbolični. Od toga ne možeš izdržavati klub. Košarka u Evropi nije profitabilan sport. To je bacanje para u bunar. Čak i da osvojiš Evroligu, ne možeš isplatiti sezonu. Zvezda i Partizan dobijaju pare od države i za njih igraju igrači koji će sutra igrati isto tako za bilo koji drugi tim. Njima je svejedno. Kada Vućić zatvori pipu, oni će otići drugde a ovi naši će ostati na ledini.

Ne znam dzango što bi bilo simbolično.

Ako prodaješ mladog igrača iz matičnog kluba koji je pod ugovorom, onda za pristanak za raskid ugovora dobivaš naknadu, od te naknade imaš barem sredstva da pratiš hladni pogon.

Kad igrač prijeđe u recimo Baskoniu, potpisuje tipski ugovor, ako ga na draftu uzme neka NBA ekipa ili ga traži Fenerbahce, onda on ide bez odštete kao u nogometu.

U nogometu pričaju o visini bruto transfera u košarci o visini i trajanju bruto ugovora za igrača.

Iznimka su igrači pod višegodišnjim ugovorom u matičnim klubovima.

Ali to ti već i sam znaš.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by dzango 26/12/2022, 20:38

niels wrote:
dzango wrote:
niels wrote:To smo pisali pred neki dan, ne znam da li si za ovo znao, ja nisam čuo.

Novci su nužni za rezultate u Euroligi, ABA ligi, domaćem natjecanju.

Hrvatska košarka ne može ovom parirati, a i ne treba, treba postati centar izvrsnosti za trenere i mlade igrače. Od prodaje takvih igrača se financira klub, od igre takvih igrača pune se dvorane i privlače sponzori, A1 praktično NCAA shema.

Ali tako se ne može raditi pod opterećenjem ABA lige.

Neću prognozirati kako će ovo utjecati na domaće igrače ali čestitam na ugovoru i pojačanjima.
Nemaš prodaju igrača u košarci. Ili su iznosi simbolični. Od toga ne možeš izdržavati klub. Košarka u Evropi nije profitabilan sport. To je bacanje para u bunar. Čak i da osvojiš Evroligu, ne možeš isplatiti sezonu. Zvezda i Partizan dobijaju pare od države i za njih igraju igrači koji će sutra igrati isto tako za bilo koji drugi tim. Njima je svejedno. Kada Vućić zatvori pipu, oni će otići drugde a ovi naši će ostati na ledini.

Ne znam dzango što bi bilo simbolično.

Ako prodaješ mladog igrača iz matičnog kluba koji je pod ugovorom, onda za pristanak za raskid ugovora dobivaš naknadu, od te naknade imaš barem sredstva da pratiš hladni pogon.

Kad igrač prijeđe u recimo Baskoniu, potpisuje tipski ugovor, ako ga na draftu uzme neka NBA ekipa ili ga traži Fenerbahce, onda on ide bez odštete kao u nogometu.

U nogometu pričaju o visini bruto transfera u košarci o visini i trajanju bruto ugovora za igrača.

Iznimka su igrači pod višegodišnjim ugovorom u matičnim klubovima.

Ali to ti već i sam znaš.
Pare koje dobijaš su smešne. Od tih para ne možeš da izdržavaš klub. Jednostavno, košarka nije fudbal i u njoj nema para. Nema velikih odšteta jer i onaj koji kupuje je u dubiozi. Neće ni Fener, ni NBA da kupe i plate igrača klubu. Daće eventualno milion i to je to. Pare uzima igrač i njegov menadžer, to jest Miško Ražnjatović. Ne znam da je Partizan ikada uzeo pare prodajom igrača. Mislim da je jednom bilo milion dolara, ali se ne sećam tačno za koga. Fudbal je drugo kao jedini profitabilni sport u Evropi i tu to ima smisla.

_________________
Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by RayMabus 26/12/2022, 20:43

dzango wrote:
Pare koje dobijaš su smešne. Od tih para ne možeš da izdržavaš klub. Jednostavno, košarka nije fudbal i u njoj nema para. Nema velikih odšteta jer i onaj koji kupuje je u dubiozi. Neće ni Fener, ni NBA da kupe i plate igrača klubu. Daće eventualno milion i to je to. Pare uzima igrač i njegov menadžer, to jest Miško Ražnjatović. Ne znam da je Partizan ikada uzeo pare prodajom igrača. Mislim da je jednom bilo milion dolara, ali se ne sećam tačno za koga. Fudbal je drugo kao jedini profitabilni sport u Evropi i tu to ima smisla.
Da. Jedino ako je ugovorom vezan uz klub na neki vremenski rok pa drugi klub želi tog igrača pa mora platiti taj vremenski rok ovom klubu koji prodaje onda na neke pare možeš i računat al i to je isto nekakva sića, bar ako usporediš s nogometom recimo.

Menađeri su ti koji okrenu te neke pare a klub slabo il nikako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176267
2014-04-11


Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by Serbinho-3 26/12/2022, 21:03



Ovo sto prica Dzango je za te placenike,

kako ih zovu ovde Mercenari, dok Niels

govori o juniorima.

Tu je velika razlika, jer sa tim strancima

nikad se ne potpisuje dugacak ugovor zbog

primanja, isti istekne i odu.

Mladi, sto prica Niels, treba biti srecan

da igra i mogu potpisati ugovor na vise

godina sa niskom platom, stipendijom.

Onda neko ako ga hoce, treba platiti.

Cak i 500.000 nije mala svota novca od

nicega.

Fudbal, samo Mamic pravi novac, ostali slabo.

Evropa je druga prica.

Slaba liga, slabi trasferì.

Ovde sa jacom ligom, vise novca od TV

prenosa, vise ce ih zanimati basket od Farmi

i sta li vec pustaju, takodje i u Svetu ako

neko hoce, sportska oprema.

Jordan otvorio prvu radnju u Milanu, bio

letos ovde, svidelo mu se i otvorio.

Videcemo, ako i Ameri nesto smisle, bice

vise od Evropske kosarke.

Pustili Partizan zbog navijaca, magnet za

ostale, sto nije lose za kosarku u Evropi.

Fudbal su se pogubilo, 200 miliona godisnje

za CR7.

Otprilike tako...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26487
2014-08-25

Lokacija: : Italy

niels likes this post

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by Serbinho-3 26/12/2022, 21:04


Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26487
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Serbinho-3 dislikes this post

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by niels 26/12/2022, 23:32

Da, tako je.

Ako prodaješ mladog igrača iz matičnog kluba, novce ćeš dobiti, ovisi tko ga kupuje i tko ga traži. Jedan do dva takva po sezoni, imaš pare za hladan pogon. Ostaviš jednog iz te generacije, dovedeš ih par iz pogona klubova iz nižih liga, ali da vrijede, npr. vratio sa kaljenja - nakon par godina, možeš imati ekipu.

Neće to biti nešto čudesno, ali stabilna ekipa s solidnim budžetom, domaće prvenstvo, s vremenom i Europski kup, pa stabilni natjecatelj u Euroligi. 

Onda kreću i sponzori, zavrti se druga pjesma, ali srce svakog zdravog kluba je u taktičkoj i tehničkoj obučenosti, nivou, njegovih juniora, jer je to indikator do kuda dolaze njegovi mladi igrači u svim uzrastima.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by niels 26/12/2022, 23:37

Samo da završim: Ronaldu ili Neymaru ne želim zlo, nisu oni nikog prisilili da im daje sulude ponude.

Ali ti šeici će, ako već nisu, totalno razvaliti nogomet, dignuti cijene na tržištu, puknuti će kao balon.

200 milijuna eura godišnje za Ronalda i Messija na njihovom vrhuncu nema tržišne logike, ne isplati se, kad bi sve i osvojili.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke Empty Re: Potpisan najveci Ugovor u Istoriji EX-YU kosarke

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum