ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by epikur37 19/1/2016, 20:02

Suvremeni svijet
Putin - "posljednji Nijemac u Europi ''
PDF Tisak El. pošta
Đorđe Milošević
ponedjeljak, 18 siječnja, 2016.

Događanja u njemačkom gradu Kölnu, gdje su u novogodišnjoj noći grupe migranata s Bliskog istoka u skupinama napadale i uznemiravale mlade žene, uglavnom na seksualnoj osnovi, i dalje uzbuđuju duhove. I to ne samo u Kölnu, gdje mlade žene posljednjih dana u večernjim satima sa strahom izlaze na ulicu, već i mnogo drugdje. To je i dalje tema dana u političkim krugovima i medijima širom Europe, pa i svijeta, koja se prepliće s migrantskom krizom uopće, perspektivama i mogućim posljedicama.

Ovo pitanje, može se slobodno reći, raskolio njemačko društvo, medije i vlasti u toj zemlji. Prema nekim izvještajima, ugrozilo je i fotelju gospođe Angele Merkel. Jedan dobar dio Nijemaca ne slaže se s njenom migrantskom politikom, smatrajući je suviše tolerantnom i ,, mekom ''. Taj dio njemačkog društva smatra da mnogi u zemlji nisu svjesni potencijalne opasnosti koju predstavlja masovni dolazak migranata, i to ne samo iz financijskih razloga.

Drugi pak misle da je prijem migranata obveza njemačkog demokratskog društva i da od toga država može imati i koristi. Njemačka privreda je u ekspanziji, mnogo je poslova koje razmaženi dobrostojeći Nijemac neće da radi, pa evo migranata koji te poslove mogu obavljati. Pogrešna računica, kažu protivnici. Evo u Kölnu su pokazali što mogu ,, rade ''. Bojimo se da to može biti samo početak. Da nastavak može biti mnogo gori i pogubniji. A tada već društvo neće biti u stanju da adekvatno reagira.



Migrantska kriza nije od jučer. Što se Njemačke tiče, ona traje već desetljećima, iako u nešto drugačijem obliku i, naravno, u neusporedivo blažoj formi nego što je ova posljednja.

Masovniji dolazak stranaca u Njemačku (ne računajući, naravno, gastarbatere) počeo je poslije rušenja Berlinskog zida i nestanka ,, željezne zavjese '', odnosno socijalističkog bloka. Tada sam se nalazio u Berlinu kao stalno akreditirani dopisnik Tanjuga i na licu mjesta promatrao taj proces. Mislim da događaji tada imaju neke sličnosti sa sadašnjom krizom. Ne po masovnosti, nego u vezi sa reagiranjem dužnosnika iu još većoj mjeri sa reagiranjem njemačkog društva, običnih građana. Smatram da će ta poređenja biti interesantna čitatelju, pa ću ukratko na njih podsjetiti.



Kada je Berlinski zid srušen i kada su se granice otvorile, u Berlin su pohrlile čitave kolone stranaca, uglavnom iz istočnoevopskih, ali i arapskih zemalja. To su bili mahom siromašni ljudi koji nisu osigurali egzistenciju i našli sreću na svom, nego je potražili na tuđem, njemačkom asfaltu. Nisu, dakle, bježali od rata kao današnji nesretnici, već od neimaštine, od skučenosti koju su osjećali u vlastitoj zemlji. Vodili su se mišlju i nadom da dolaze u obećanu zemlju u kojoj teku med i mlijeko, u kojoj se lagodno živi bez nekog velikog rada i truda. Bilo je među njima i onih koji su pošli da love u mutnom, da se bave nečasnim poslovima, kriminalom svake vrste.



Nijemci, žitelji čistog, urednog i uređenog grada - pogotovu njegovog istočnog dijela, u kome je vladao red i poredak, odjednom su se, preko noći, suočili s gomilom došljaka koji su govorili drugim jezikom, bili druge kulture i tradicije, druge religije, imali druge običaje i navike. Osobno sam gledao kako se Nijemci užasavaju, kako okreću glave od pojedinih uličnih cijena: došljak negdje sa Bliskog istoka prostro Ponjavić u prikrajku travnate površine i klanja. Ili, mlada strankinja, ne baš urednog izgleda, oko čijih se nogu već vrzma čopor djece različitog uzrasta, doji najmlađe dijete na klupi u središnjem istočnoberlinskom trgu- Aleksander placu, i za sobom ostavlja razne otpatke. U istočnom dijelu grada sada su se pojavile skitnice koji noću lutaju ulicama, prosjaci, ljudi čija vanjština i ponašanje izazivaju podozrenje.



Na berlinskoj televiziji gledam emisiju u kojoj reporter intervjuira jednog uglađenog srednjovečnog gospodina koji se predstavlja kao bankarski službenik.

- Vi ste Nijemac, Pita reporter.

- Da, čistokrvni, i po ocu i po majci.

- Što mislite o strancima?

- Ništa ne mislim o njima. Radije o njima ne bih razgovarao - kaže građanin.

- Ali, ipak, recite nešto, inzistira reporter.

- Pa evo ako baš inzistirate: ne volim strance. Nisam ni nacista ni nacionalista, ali strance ne volim.

- To ne ide jedno s drugim, konstatuje reporter.

- To apsolutno ide jedno s drugim.

- Objasnite mi.

- Svatko treba živjeti u svojoj zemlji. U Njemačkoj ima nekoliko milijuna stranaca. Razmileli su se po cijeloj zemlji. Loše utječu na naše društvo.

- Na što to ciljate?

- Pa evo na što. Možda sam se pogrešno izrazio kada sam rekao da ne volim strance. Ja u stvari ne volim ono što oni sa sobom donose: nekulturu, nečistoću, navike, način života, nama neshvatljivu religiju. Ne želim da netko pljuje po nogostupu, da baca smeće gdje stigne, da prljav i zamazan ulazi u autobus ili metro, da za sobom ostavlja neuredan javni toalet, da se moli i klanja na travnjaku usred grada, da skitara, da krade.

- Nijemci ne kradu, ne pljačkaju banke, ne vrše nasilja - pita reporter?

- Da, i mi to radimo, ali jedni druge moramo trpjeti. Strance ne moramo i zato neka se čiste iz Njemačke. Ne želim Aziju ili Afriku usred Europe.

- Na što mislite?

- Jeste li bili u Krojcbergu (zapadnoberlinski četvrt nastanjena uglavnom Turcima)? Ako niste, prošetajte. Osjećat ćete se kao usred nekog turskog provincijskog gradića. Od prljavštine, smrada i neurednosti ne može se proći ulicama. A još te žene zabrađene od glave do pete usred ljeta.

- Oprostite ako griješim, ali moram vas pitam: da niste možda simpatizer neke neonacističke partije - pita reporter.

- Ne, niti sam bio niti sam sada njihov simpatizer. A moj stav shvatite kako hoćete. Ja sam rekao svoje. Ponavljam, stranci su nepoželjni u Njemačkoj. Za prvo vrijeme, bar Berlin bi trebalo dovesti u red. Sada imate dojam da u njemu ima više stranaca nego nas, Nijemaca. I to mi je nekakva njemačka prijestolnica i uz to kulturni centar Europe.

Svoj osobni sud o svemu ovome što govori uglađeni njemački gospodin ne bih želio da dajem. Dabome da sam bio u berlinskoj četvrti Kreuzberg, dabome da sam se tamo i drugdje nagledao svega i svačega, ali nije na meni da o tome dajem sud. Neka ga daju domaćini, kojih se to jedino i tiče.

U to vrijeme, dakle prije rušenja zida, u Zapadnom Berlinu živjelo je oko 310.000 stranaca - otprilike svaki deseti žitelj metropole. Najviše je bilo Turaka - oko 150.000, pa Jugoslovena- oko 32.000, zatim Poljaka - oko 15.000. Još u to vrijeme u Zapadnom Berlinu živjelo je oko 30.000 Azijata i oko 6.500 Afrikanaca.

Kakva je danas situacija, može se samo naslutiti na temelju parcijalnih izvještaja, ali je sigurno da se nakon svih ovih godina i migracijskog vala posljednjih mjeseci kada je u Njemačku ušlo blizu milijun novih stranaca, situacija značajno izmijenila.



Donekle su se izmijenila i testiranja samih Nijemaca, iako je osnovna nit ostala ista: stranci su nužno zlo. Ne možemo potpuno zabraniti ili onemogućiti njihov dolazak, ali ga ipak ne samo možemo, nego i moramo ograničiti.

Najnoviju sliku o raspoloženju Nijemaca i problemu migranata dala je ovih dana moja ruska kolegica Darja Aslam koja je boravila u Kölnu i koja za najtiražniji moskovski dnevnik Komsomolska pravda piše izvanredne putopisne reportaže.

Aslam opisuje ovakvu scenu. Na platou na kome je podignut memorijalni spomenik protiv nasilja, kraj katedrale u Kölnu, prilazi osoba za koju u prvi mah nisam znala je li muško ili žensko. Frizura ,, jež '' uz jarko žutu ofarbanu kosu, odrpane džins hlače, isto takav gunj. Osoba nesto viće na njemačkom, a ja je vrlo učtivo pitam da li govori engleski.

- Da, govorim. A tko ste vi, novinari? Dolijeva ulje na vatru. Vi ste hijene.

- Zašto, kako to?

- Odakle ste, pita osoba?

- Ja sam iz Moskve, iz Komsomolske pravde, odgovara Aslam.

- A, Pravda. Ruska propaganda, sarkastično se smije Njemica. Zašto ste ovdje došli? Što, u Rusiji ne siluju žene?

- Naravno, dešava se. Ali što vi mislite o onoj noći u Kölnu?

- Ako smo mi dobrovoljno primili ljude sa drugom kulturom, dužni smo da im damo vrijeme da se adaptiraju. I dužni smo također da izučavamo njihovu kulturu.

- Pa valjda su oni (migranti) dužni učiti vaš (njemački) jezik i vašu tradiciju!

- Vi ste naivni. Svijet postaje globalni. Nacije iščezavaju, I to je prekrasno. Zemlja postaje zajednička, opća. Zašto čovjek iz Nigerije ne može doći ovdje i živjeti sa svojom obitelji? Bez vize i putovnice. To je opća, zajednička zemlja. Vi ste došli iz srednjovekovlja. Divlja Rusija: pravoslavlje, car, nacionalizam. Probudite se. Svijet treba biti obojen. Države, nacije i religije treba da iščeznu.



Aslam baca pogled ka trgu prema željezničkoj stanici. Iza moje sulude sagovornice vidim žene u burkama.

- Pogledajte, kažem sugovornici. Mislite li da će ove žene pristati da se izmjene?

Sagovornica me gleda s mržnjom: ,, Vi ste nacistički provokator. "

Žena se okreće i nestaje u gužvi. A moj njemački kolega, kamerman, smireno mi se obraća: ,, Žalosno je što njezini roditelji nisu upotrijebili kontracepcijska sredstva. "

Za razliku od ove spodobe, kako novinarka naziva sugovornicu, građanin Rolf Hubrih, inače bravar po zanimanju, koji je došao s istoka Njemačke da bi u Kölnu protestirao protiv nasilja migranata, kaže: ,, Onaj tko dirne moju ženu biće istog trenutka mrtav. "

Darja Aslam piše io ,, čovjeku koji je otvorio oči Njemačkoj ''. To je 44-godišnji Ivan Jurčević, koga su roditelji kao šestomjesečnu bebu doveli iz bivše Jugoslavije. Novinarka ga predstavlja kao ljepotana dvometraša koji kipti od snage, govori tri svjetska jezika i radi u službi osiguranja pojedinih važnih institucija. Te noći, kada je Keln doživljavao dramu, Jurčević se nalazio na osiguranju jednog elitnog hotela. Opisao je dramu koja je potresla njemačku javnost. To je, po njegovim riječima, bio pravi pir razularene pijane mase migranata koja je kidisala na sve koje je susretala, a prije svega na mlade žene.



Ja se ničega ne bojim, kaže Jurčević ruskoj novinarki. Meni je prosto bilo važno reći istinu o toj noći. Ja nemam račun u banci, nemam djece koju treba hraniti. Ako me sutra neka budala ucmeka, biće šteta jer nemam mnogo godina. Ali imao sam fantastičan život. Sve sam oprobao.

Jurčević kaže da ima jednu želju o kojoj mašta. ,, Ako se obrem u Rusiji, hoću li vidjeti Putina, pita novinarku? Ja sam sportaš, kao i on. Cijeli život radim u osiguranju, a ako u takvoj službi, radiš moraš brzo da čitaš lica ljudi. Putin je pravi čovjek, pravi patriota svoje zemlje. Ako se smiješi, što se ne događa baš često, ja vidim da to on radi od srca.

Ako se ljuti, on ne skriva svoje emocije. Meni je strašno krivo što cijela njemačka štampa njega prikazuje kao najvećeg neprijatelja. Nijemcima stalno ispiru mozak kako je Putin užasan. A za mene, on je jedinstveni covek koji je stvorio balans u svijetu. Da nije snažan upravljač, Amerika bi okupirala cijeli svijet. Što misliš - pita Jurčević rusku novinarku, da li ću ga nekada vidjeti?

A gospođa Birgit, koja je emigrirala iz Amerike, govori za novine: ,, Mislila sam da ću bar ovdje (u Njemačkoj) naći svoj mir. Sa bijelom Amerikom uskoro će biti gotovo - njih čeka građanski rat između crnih i bijelih. A sada živim u arapskoj i afričkoj Njemačkoj. Moja mirovina je 500 eura mjesečno. To je manje nego što iznosi dodatak za migrante. A znate čime se bave migranti u obližnjem prihvatilištu u Münchenu? Oni aktivno prave djecu. Samo u jednom prihvatilištu već 400 žena je u drugom stanju. Oni znaju da trudnicama i majkama dojenčadi ne prijeti opasnost da budu protjerane. Nama je jedina nada- Rusija.



- Znaš li koja je danas popularna šala u ,, Pegidi '' (organizacija koja je izričito protiv sadašnje vladine politike prema migrantima), obraća se pres sekretar ove organizacije Hartmut piłce ruskoj novinarki? Godine 1945. svi su u panici vikali: užas, Rusi idu na Berlin. A danas govorimo: Dragi Rusi, pa kada ćete već doći u Berlin. Dobro, a što mi (Rusi) tu možemo učiniti, pita ruska novinarka? Pa vi već radite, kaže her piłce. Djelujete u Siriji, borite se s američkom propagandom. Znaš, za nas Nijemci ključna riječ je - kako vi Rusi kažete - ,, porâdočnostʹ '' (čestitost, poštenje). Putina poštuju zbog izravnog razgovora i otvorenosti. On ne okolišava, ne dodvoruje se. On je takav kakav je. Putin je - posljednji Nijemac u Europi.

U nekim novinama sam pročitao kako je izbjeglica iz Sirije, 36- godišnji Zinedin Kelbouz, tužio Irsku jer ga je ,, odvratno hranila ''. On je za doručak dobivao meso, a tražio je jogurt i banane. Sirijac je zbog ,, odvratne hrane '' presavio tabak i podnio tužbu, zahtijevajući kompenzaciju. Sada je na sucu Richardu Hemprisu da donese odluku.

Irske vlasti su saopštile da su migranti u centru u Waterford, gdje je bio smješten i Sirijac, za obroke dobivali juhu od leće, dinstanu govedinu, tunu, špagete, rižu, umak od čilija, pileće batake, salate, sokove i vodu. ,, E, nećete vi meni meso, tunjevinu, pileće batake i špagete, nego jogurt i banane '' - sikće Sirijac. I još traži kompenzaciju.

I dok se ovakve dogodovštine i vrlo ozbiljne političke debate oko migrantske krize vode na najvišoj razini, iz njemačke prijestolnice stižu zabrinjavajuće vijesti. Vlasti su saopštile da Njemačkoj prijeti ozbiljna opasnost od teroritičkih napada. Sve više boraca ,, Islamske države '' vraća se u Njemačku i njihovi napadi na civilne ciljeve mogu se dogoditi ,, svakog trenutka ''. Prijeti nam ,, pariški scenarij '' - kažu dužnosnici.



Prizivanje ruskog predsjednika Putina u vezi s migrantskom krizom i opasnosti od terorizma ima, razumije se, simbolično značenje i svakako svjedoči o sve većoj popularnosti Putina među običnim građanima na Zapadu. Pojedinci u zapadnim prijestolnicama su se tek sada prisjetili upozorenja iz Kremlja da terorizam predstavlja univerzalno zlo i da se protiv njega treba boriti orgnizavano i svim sredstvima. Nema naših i vaših, dobrih i loših terorista. Oni su jednako zlo i za nas i za vas. To posljednjih dana potvrđuju teroristički napadi u Turskoj, Indoneziji i drugdje. A teroristički čin prošle godine u Parizu, nasilje nedavno u Kölnu, prijetnje napadima u Njemačkoj i drugdje, svjedoče da se migrantska kriza i terorizam ne mogu apsolutno razdvajati.

Prema nekim predviđanjima, ka Europi bi narednih godina moglo pohrli desetak milijuna migranata s Bliskog istoka i Afrike. A to je već brojka koja može dovesti do vrlo ozbiljnih, čak katastrofalnih, nesagledivih posljedica. U tom slučaju, prizivanje predsjednika Putina kao ,, posljednjeg Nijemca u Europi '' i Rusije kao jedine nade i spasioca, očito neće biti dovoljni. A da se pri tome istovremeno i na Putina i Rusiju vrše pritisci i ucjene svake vrste i zavode sankcije.

Zapad bi, prema procjeni pojedinih analitičara, mogao zbog toga zažaliti.

https://translate.google.com/translate?sl=sr&tl=hr&js=y&prev=_t&hl=hr&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.nspm.rs%2Fsavremeni-svet%2Fputin-%25E2%2580%2593-poslednji-nemac-u-evropi.html%3Falphabet%3Dl%23yvComment148835&edit-text=

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by melkior 19/1/2016, 20:24

epikur37 wrote:Suvremeni svijet
Putin - "posljednji Nijemac u Europi ''


A gospođa Birgit, koja je emigrirala iz Amerike, govori za novine: ,, Mislila sam da ću bar ovdje (u Njemačkoj) naći svoj mir. Sa bijelom Amerikom uskoro će biti gotovo - njih čeka građanski rat između crnih i bijelih. A sada živim u arapskoj i afričkoj Njemačkoj. Moja mirovina je 500 eura mjesečno. To je manje nego što iznosi dodatak za migrante. A znate čime se bave migranti u obližnjem prihvatilištu u Münchenu? Oni aktivno prave djecu. Samo u jednom prihvatilištu već 400 žena je u drugom stanju. Oni znaju da trudnicama i majkama dojenčadi ne prijeti opasnost da budu protjerane. Nama je jedina nada- Rusija.





Pa da izdvojim što je bitno...
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by crvenkasti 19/1/2016, 20:25

Četnički članak preveden na hrvatski.
Vidio sam ja.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28810
2014-04-17


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by n_razbojnik 19/1/2016, 20:26

članak je propaganda žešća ali ima istine

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by melkior 19/1/2016, 20:27

crvenkasti wrote:Četnički članak preveden na hrvatski.
Vidio sam ja.
Tako je to u životu, ima dobrih i loših pravoslavaca. A Srbi su loši.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by Guest 19/1/2016, 21:11

ahhaha, koji izmišljen članak. mislim ima dosta istina, ali ono očaj živi, kao ona "anonimna pisma yutarnjem" gdje se "anonimna majka žali" da hoće pederski odgoj jer je to dobro za djecu :D

tako i ovdje (iako ima istine ), današnji novinari ne moraju niti putovati niti interviewnirati samo kao Grubnić izmisle , eto me u Berlinu i Hans govori to.

Zaključak u stilu Srpskog obožavanja Putina, "Putin je rješenje za islamizaciju Berlina" "u Rusiji toga nema" "tamo su svi arijci kršćani" .
"hans" zgrožen kako muslimani stavljaju tepihe u Berlinu, ali u Moskvi toga nema jer Putin to ne dozvoljava.

u stvarnosti Berlin i Njemačka se islamiziraju i Rusija isto tako


PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Pray-pic

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi 1314722700_678310
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by epikur37 19/1/2016, 21:14

Europska desnica ima sve više simpatija prema Rusiji i Putinu, vrlo je jednostavno.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by n_razbojnik 19/1/2016, 21:17

epikur37 wrote:Europska desnica ima sve više simpatija prema Rusiji i Putinu, vrlo je jednostavno.
dobro ali ova lezba u priči je izmišljena 100% kao i Berliner bankar koji pljuje po multikulti Berlinu otvoreno, a to smiju zaista samo neonacisti i tu je postavka u toj bajci točna
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by Yehudi 19/1/2016, 22:42

Ništa nije izmišljeno 

Volii bi vi da jest pa da nastavite blatiti Rusiju 

jer ste upravo vi, lažnim propagandama, ispranih mozgova.

    Živio sam u Berlinu 8 god od kojih 3 na Kreuzebergu 

Vrlo dobro poznam grad i kako pravi Njemci razmišljaju.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by mutava baštarda 19/1/2016, 23:17

n_razbojnik wrote:
epikur37 wrote:Europska desnica ima sve više simpatija prema Rusiji i Putinu, vrlo je jednostavno.
dobro ali ova lezba u priči je izmišljena 100% kao i Berliner bankar koji pljuje po multikulti Berlinu otvoreno, a to smiju zaista samo neonacisti i tu je postavka u toj bajci točna
Ili je bajka sa izmišljenim razgovorom ili je razgovor snimljen i prepisan... 
"Žena se okreće i nestaje u gužvi. A moj njemački kolega, kamerman"
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by Yehudi 19/1/2016, 23:27

Šta je čudno u rečenici?
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by n_razbojnik 20/1/2016, 06:11

Yehudi wrote:Ništa nije izmišljeno 

Volii bi vi da jest pa da nastavite blatiti Rusiju 

jer ste upravo vi, lažnim propagandama, ispranih mozgova.

    Živio sam u Berlinu 8 god od kojih 3 na Kreuzebergu 

Vrlo dobro poznam grad i kako pravi Njemci razmišljaju.
znaš kako razmišljaju, ali ne izlaze s mišljenjem javno

da je ovaj "bankar" prava osoba , kolika bi trebalo toj  banci da postane neonacistička i razapeta u medijima a ovaj dobije otkaz...onaj naš izbacivač , koji nije rekao ništa ni slično ovome, niti je išta krivo napravio zamalo dobije otkaz a hotel se brani od klerofašističkih stavova svojeg vanjskog suradnika zamisli što bi ta banka napravila, koja sigurno ima klijenata i u tom dijelu Berlina

i kod nas su dolazili Berlineri na ljetovanje, znam kako razmišljaju ali nisu ni glupi, da to na glas izgovaraju po Berlinu...u Katolibanistanu otvore dušu, nakon obroka i čaše vina  king
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by mutava baštarda 20/1/2016, 06:37

n_razbojnik wrote:
Yehudi wrote:Ništa nije izmišljeno 

Volii bi vi da jest pa da nastavite blatiti Rusiju 

jer ste upravo vi, lažnim propagandama, ispranih mozgova.

    Živio sam u Berlinu 8 god od kojih 3 na Kreuzebergu 

Vrlo dobro poznam grad i kako pravi Njemci razmišljaju.
znaš kako razmišljaju, ali ne izlaze s mišljenjem javno

da je ovaj "bankar" prava osoba , kolika bi trebalo toj  banci da postane neonacistička i razapeta u medijima a ovaj dobije otkaz...onaj naš izbacivač , koji nije rekao ništa ni slično ovome, niti je išta krivo napravio zamalo dobije otkaz a hotel se brani od klerofašističkih stavova svojeg vanjskog suradnika zamisli što bi ta banka napravila, koja sigurno ima klijenata i u tom dijelu Berlina

i kod nas su dolazili Berlineri na ljetovanje, znam kako razmišljaju ali nisu ni glupi, da to na glas izgovaraju po Berlinu...u Katolibanistanu otvore dušu, nakon obroka i čaše vina  king
Ovdje se radi o tome da su otvorili dušu nakon milion muja i proslave nove godine. Ako sad ne otpočnu sa izgovaranjem na glas izgubiti će glas zauvijek.
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by mutava baštarda 20/1/2016, 06:49

Yehudi wrote:Šta je čudno u rečenici?
Ništa. Mi se ovdje možemo natezati da li je razgovor izmišljen ili nije, a da u njemačkoj ima idiota koji bi držali stranu liberalnoj pichki s trga ili konzervativnih likova kojima je pun kiki svega...
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by Guest 20/1/2016, 09:33

Darja Aslamova kaj to ni žena Roberta Valdeca?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by Guest 20/1/2016, 12:26

Na platou na kome je podignut memorijalni spomenik protiv nasilja, kraj katedrale u Kölnu, prilazi osoba za koju u prvi mah nisam znala je li muško ili žensko. Frizura ,, jež '' uz jarko žutu ofarbanu kosu, odrpane džins hlače, isto takav gunj. Osoba nesto viće na njemačkom, a ja je vrlo učtivo pitam da li govori engleski.

Možda je Lebensborn Enkelin?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by Guest 20/1/2016, 12:28

i taj izmišljeni tekst sa pazi novinarkom koja se preziva Aslam - sa musliamnskim prezimenom. rofl .

nisu mogli izmisliti novinara tipa Borisa Ivanoviča, ili nešto tako
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by Guest 20/1/2016, 12:31

Neoliberalni portugalac wrote:i taj izmišljeni tekst sa pazi novinarkom koja se preziva Aslam - sa musliamnskim prezimenom. rofl .

nisu mogli izmisliti novinara tipa Borisa Ivanoviča, ili nešto tako
Novinarka nije izmišljena. Darja Aslamova ti je hrvatska snaha, žena Roberta Valdeca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi Empty Re: PEGIDA: Putin, posljednji Nijemac u Europi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum