ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by mentalitet 7/11/2022, 20:30

U dokumentu "Analiza medijskog sektora u Republici Hrvatskoj", koji je objavilo Ministarstvo kulture i medija, izražava se zabrinutost zbog širenja fake newsa, a istodobno se u njemu donose dezinformacije. Pritom nije jasno ni tko ga je napisao, ni tko je točno u njegovoj izradi sudjelovao, ali je jasno da zaobilazi ključne probleme domaćih medija.

I onda se svatko normalan upita,pa gdje su ti novinari i da li je ostalo ishta od onoga pravog istrazivachkog novinarstva?Naravno,josh ima tih novinara koji gaje prave vrijednosti novinarskog posla ali su marginalizani i ne dozvoljava im se da objavljuju svoje radove u novinama kao nekada jer su mediji postali privatni a samim time i manipulativni.Danas se novinarima nazivaju polupismene spodobe koje svojim uvlachenjem u shupak vlasnicima medija
da bi dobili neku crkavicu i prehranili djecu.Teshko im je biti shalterusha u nekoj banci a lakshe im je mrziti i tu svoju mrznju prenositi u javni medijski prostor gdje se shire kao zaraza,Od njih ima samo jedna vakcina ,ne chitati ih ako zelite ostati normalan jer nekome moze pasti napamet da ubije to smece pa tako ostaviti dvoje djece na ovome svijetu ni krive ni duzne shto su imali takvog oca idiota koji nije i ne razmishlja o posljedicama svoga delanja.Na tisuce je takvih diljem svijeta,ali oni ne bi mogli postojati da nema idiota koji vjeruju u sve napisano pa chak shire te lazne vijesti kao istinu.Teshko je ostati normalan medju budalama jer te bombardiraju svaki dan laznim vijestima pa ljudi slabog karaktera i minimalne inteligencije brzo potpadaju pod njihovo spinanje lazima i postaju isti kao oni.To ne bi bio neki problem da se ta bolest ne shiri cijelim svijetom vrtoglavom brzinom zato shto je zemlja postala veliko globalno selo.Da se razumijemo i ja sam bio nekada doslovni pushach i metaforichki i stvarno ,pushio sam dvije kutije cigareta dnevno i tek uz veliki ljudski nadnapor oslobodio sam se te bijede koju sam pokupio kao dijete da bih bio odrastao mushkarac.I dan danas na Balkanu je tako ako pijesh i pushish dvije kutije cigareta onda si neka faca ,naravno dok nr odrastesh i shvatish da te truju i to tvoja vlastita drzava koja ubire veliki porez od toga da bi pojedinci mogli troshiti na svoje gluposti.Dakle sve je povezano sa moci i novcem.Tako je i sa medijima koja rade u interesu svojih vlasnika,a ponekada nismo ni svjesni tih interesa.Krug se uvijek zatvara sa potroshachima i oni bi trebali biti ti krajnji potroshachi koji odluchuju shto ce chitati,slushati i tako doprinositi ili ne doprinositi ludilu koje vlada u svijetu.Evo ,ovaj forum je postao jedna vrsta propagande ali se mora priznati da koliko toliko dopushtaju i drugo mishljenje da bi pokazali kako je demokratichan pa i ja zajedno sa vama upadam u istu zamku klikajuci ovaj veb site kao i masu drugih koje chitamo pa tako doprinosimo njihovom postojanju.Interesira me a nadam se i druge shto stvarno mislite o tekstovima i mislima koje donosite ovdje?Da li stvarno mislite da donosite ovdje istinu (trebalo bi) ili vam je samo stalo do paznje bez obzira kakva ona bila,ili vam je stalo da budete u pravu po svaku cijenu?Ovo zadnje sam primijetio i kod ljudi koji ochito imaju mozga.A mozda to samo tako izgleda jer upadnesh u zamku budala da im dokazujesh a oni se time hrane i sve vishe lazu i izmishljaju bez ikakvih argumenata.Eto ovo bi trebalo stvarno da bude pokushaj razumijevanja onih koji manipuliraju sa nama i tako nas koriste kao korisne budale.Ja do sada nisam sreo chovjeka koji dobrovoljno pristaje da bude korisna budala


Analiza medijskog sektora u Republici Hrvatskoj

https://min-kulture.gov.hr/print.aspx?id=22898&url=print

Ovi australijanci me iznenadili,i medju njima ima normalnih osim ringa i onog drugog antiglobaliste:::))


This is a war of propaganda’: John Pilger on Ukraine and Assange | Talking Post with Yonden Lhatoo

https://www.youtube.com/watch?v=u9pEotvlW-s




_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels 7/11/2022, 22:04

Nemoj brkati dobronamjernost s pameću ili obrazovanjem.

Upoznao sam puno profesora, docenata, doktora, magistara ili naprosto pametnih ljudi i uočio da je puno njih krajnje bezobzirno, ako odluče da je to u interesu višeg cilja, rezati će te s žlicom, krišku po krišku.

Mislim da u školama treba poticati nadarenu djecu, ali im i istovremeno usađivati svijest da ih njihovi kapaciteti ne čine nadljudima, a ostale ovcama za strizanje vune.

Jer pazi, budale se ne treba bojati. Budala ti ne može naštetiti niti ti pomoći, osim slučajno.

Treba se (pa i ovdje, pa i u medijskom prostoru) bojati pametnih ljudi. To su ljudi koji mogu izmisliti fake news s kredibilitetom, ovdje ostavljati naizgled kvalitetne postove u kojima forsiraju opasne agende, kajgod.

Pametan čovjek ti može puno pomoći, ili te uništiti. A to ovisi o njegovom moralu, osjećaju za obitelj, prijatelje i društvo, odgoju itd.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels 7/11/2022, 22:06

A i nemaju se što analizirati fake news, nego povećalom tražiti točne vijesti koje odgovaraju na ona osnovna novinarska pitanja i koja su elementarno pismena.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by T. 7/11/2022, 22:13

Šta se tu uopće ima analizirati?
Jadno da ne može jadnije...
U službi vladajućih 'elita' i njihovih nalogodavaca, korporacija i banaka...
A na štetu građana...
Od tzv. pandemije preko ukrajine do eura...

_________________
"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by sitting_bull 8/11/2022, 10:05

niels wrote:Nemoj brkati dobronamjernost s pameću ili obrazovanjem.

Upoznao sam puno profesora, docenata, doktora, magistara ili naprosto pametnih ljudi i uočio da je puno njih krajnje bezobzirno, ako odluče da je to u interesu višeg cilja, rezati će te s žlicom, krišku po krišku.

Mislim da u školama treba poticati nadarenu djecu, ali im i istovremeno usađivati svijest da ih njihovi kapaciteti ne čine nadljudima, a ostale ovcama za strizanje vune.

Jer pazi, budale se ne treba bojati. Budala ti ne može naštetiti niti ti pomoći, osim slučajno.

Treba se (pa i ovdje, pa i u medijskom prostoru) bojati pametnih ljudi. To su ljudi koji mogu izmisliti fake news s kredibilitetom, ovdje ostavljati naizgled kvalitetne postove u kojima forsiraju opasne agende, kajgod.

Pametan čovjek ti može puno pomoći, ili te uništiti. A to ovisi o njegovom moralu, osjećaju za obitelj, prijatelje i društvo, odgoju itd.
treba se bojati poslušnih ljudi, bili budale, ili pametni.

poslušni su ljudi oni koji u konačnici ostvaruju ono što vladajuće elite nameću kroz zakone skrojene prema interesima vlasti. 
pri tome je gotovo irelevantno o kakvoj se vlasti radi: demokratskoj, kvazi demokratskoj, ili diktaturi u bilo kojem obliku.  

pri tome su mediji alat i posrednici u procesu stvaranja poslušnih.

naravno, svugdje postoje i oni koji se ne mogu "ukrotiti", ali ti su brutalno u manjini naspram poslušnih i nezainteresiranih ako je njima dobro.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11146
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

niels likes this post

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels 8/11/2022, 16:20

sitting_bull wrote:
niels wrote:Nemoj brkati dobronamjernost s pameću ili obrazovanjem.

Upoznao sam puno profesora, docenata, doktora, magistara ili naprosto pametnih ljudi i uočio da je puno njih krajnje bezobzirno, ako odluče da je to u interesu višeg cilja, rezati će te s žlicom, krišku po krišku.

Mislim da u školama treba poticati nadarenu djecu, ali im i istovremeno usađivati svijest da ih njihovi kapaciteti ne čine nadljudima, a ostale ovcama za strizanje vune.

Jer pazi, budale se ne treba bojati. Budala ti ne može naštetiti niti ti pomoći, osim slučajno.

Treba se (pa i ovdje, pa i u medijskom prostoru) bojati pametnih ljudi. To su ljudi koji mogu izmisliti fake news s kredibilitetom, ovdje ostavljati naizgled kvalitetne postove u kojima forsiraju opasne agende, kajgod.

Pametan čovjek ti može puno pomoći, ili te uništiti. A to ovisi o njegovom moralu, osjećaju za obitelj, prijatelje i društvo, odgoju itd.
treba se bojati poslušnih ljudi, bili budale, ili pametni.

poslušni su ljudi oni koji u konačnici ostvaruju ono što vladajuće elite nameću kroz zakone skrojene prema interesima vlasti. 
pri tome je gotovo irelevantno o kakvoj se vlasti radi: demokratskoj, kvazi demokratskoj, ili diktaturi u bilo kojem obliku.  

pri tome su mediji alat i posrednici u procesu stvaranja poslušnih.

naravno, svugdje postoje i oni koji se ne mogu "ukrotiti", ali ti su brutalno u manjini naspram poslušnih i nezainteresiranih ako je njima dobro.

Mase su najopasnije, naravno.

Pisao sam o individualnoj ravni. Ali i kod masa, tko je njihov pokretač, manipulator? Tko uspostavlja i drži hijerarhiju poslušnih, ja bih rekao servilnih, ne bi se štel mešat?

Organizatori i propagandisti.

Prvi su tu da upravljaju infrastrukturom ljudskih potencijala (to se, nekad davno, zvala jednostavno i točno kadrovska politika).

Drugi su tu jer poznaju ljudsku psihu i znaju rukovati s masama. Izmišljenim vijestima igraju na najiskonskiju emociju, strah, i aktiviraju prvi obrambeni mehanizam, mržnju.

Što je prvima i drugima zajedničko? Poslovi su im prilično različiti, vjerojatno i struke i temperament. Ali obrazovani su da rade to što rade, a ako su dobri u tome, to sugerira i da su, nažalost, i pametni. Ne treba se zavaravati shitting, riječ je o pametnim ljudima. Moralni kompas je druga stvar.

Masa poslušnih je produkt, kajgod. Korisne budale.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by mentalitet 10/11/2022, 03:53

niels wrote:
sitting_bull wrote:
niels wrote:Nemoj brkati dobronamjernost s pameću ili obrazovanjem.

Upoznao sam puno profesora, docenata, doktora, magistara ili naprosto pametnih ljudi i uočio da je puno njih krajnje bezobzirno, ako odluče da je to u interesu višeg cilja, rezati će te s žlicom, krišku po krišku.

Mislim da u školama treba poticati nadarenu djecu, ali im i istovremeno usađivati svijest da ih njihovi kapaciteti ne čine nadljudima, a ostale ovcama za strizanje vune.

Jer pazi, budale se ne treba bojati. Budala ti ne može naštetiti niti ti pomoći, osim slučajno.

Treba se (pa i ovdje, pa i u medijskom prostoru) bojati pametnih ljudi. To su ljudi koji mogu izmisliti fake news s kredibilitetom, ovdje ostavljati naizgled kvalitetne postove u kojima forsiraju opasne agende, kajgod.

Pametan čovjek ti može puno pomoći, ili te uništiti. A to ovisi o njegovom moralu, osjećaju za obitelj, prijatelje i društvo, odgoju itd.
treba se bojati poslušnih ljudi, bili budale, ili pametni.

poslušni su ljudi oni koji u konačnici ostvaruju ono što vladajuće elite nameću kroz zakone skrojene prema interesima vlasti. 
pri tome je gotovo irelevantno o kakvoj se vlasti radi: demokratskoj, kvazi demokratskoj, ili diktaturi u bilo kojem obliku.  

pri tome su mediji alat i posrednici u procesu stvaranja poslušnih.

naravno, svugdje postoje i oni koji se ne mogu "ukrotiti", ali ti su brutalno u manjini naspram poslušnih i nezainteresiranih ako je njima dobro.

Mase su najopasnije, naravno.

Pisao sam o individualnoj ravni. Ali i kod masa, tko je njihov pokretač, manipulator? Tko uspostavlja i drži hijerarhiju poslušnih, ja bih rekao servilnih, ne bi se štel mešat?

Organizatori i propagandisti.

Prvi su tu da upravljaju infrastrukturom ljudskih potencijala (to se, nekad davno, zvala jednostavno i točno kadrovska politika).

Drugi su tu jer poznaju ljudsku psihu i znaju rukovati s masama. Izmišljenim vijestima igraju na najiskonskiju emociju, strah, i aktiviraju prvi obrambeni mehanizam, mržnju.

Što je prvima i drugima zajedničko? Poslovi su im prilično različiti, vjerojatno i struke i temperament. Ali obrazovani su da rade to što rade, a ako su dobri u tome, to sugerira i da su, nažalost, i pametni. Ne treba se zavaravati shitting, riječ je o pametnim ljudima. Moralni kompas je druga stvar.

Masa poslušnih je produkt, kajgod. Korisne budale.


Negdje sam prochitao da je 99% ljudi na svijetu glupo a samo 1% pametno i da tih 99% zivi na grbachi onih od !%.Misli se na znanstvenike i nove tehnologije,
Davno sam prochitao misao AGM koja glasi:"Budale su bile uvijek u vecini i zato sve shto je glupo smatra se normalnim".
Elem,dokazano je da je lakshe manipulirati milionima nego sa dva chovjeka.
Recimo kazesh da je onaj chovjek shto hoda ulucom prno onaj treci koji to chuje vec ce reci da se taj usro iza coshka ,iako chovjek nije prno nego je to izmishljeno.Schwabe su u tome umjetnici.Oni prvo sebe uvjere u to shto lazu pa tu laz neumoljivo brane kao istinu,chak iako im dokazesh argumentima i relevantnim podatcima ,jocK,rece da lazesh .Ustvari meni je interesantan um koji vjeruje u lazi,ja to zovem zenski mozak jer zensko mozesh prevariti na milion nachina samo treba pocheti sa prvim rijechima kako je lijepa i pametna mada je ruzna ko akrap i glupa ko kurac ,ona ce povjerovati da je ono prvo shto si rekao.Poslije je mozesh ignorirati ali ona tebe sigurno nece nego cete progoniti ko lovachki pas zeca dok te ne dotjera do toga da opet chuje laz.Tako i ljudi koji chitaju vijesti,ako im vijest odgovara njihovim zeljama ,branit ce to kao istinu mada je laz.Velim interesantni su mi ti mozgovi.Eto u tenisu recimo skoro svaki igrach je nesiguran ili postane u toku mecha ,ali ako mu usadish u glavu prije utakmice da je bolji od onoga protiv kojeg igra skoro se uvijek desi da ga pobijedi.Vjerovanje je chudo,skoro svi igrachi iz istochno europskih zemalja nose kriz ispod majice i ljube ga prije vaznih poena.Rubljov,Djokovic i mnogi drugi da ih ne nabrajam.Ali vjerovanje zna biti i oshtrica sa dva lica,pa onaj koji vjeruje u neshto bez pokrica zna najebati i dobrano se posjeci (psihichki) pa poslije toga padne u komu i vishe ne vjeruje nikome pa chak ni samom sebi iako bi mozda trebao jer je ulozio dodatni napor za osobno mentalno uzdizanje.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by mentalitet 10/11/2022, 04:03

Evo recimo i ja sam vjerovao svojevremeno Feral T. i to bez zadrshke dok me jedan chovjek nije upitao "Da li je taj Feral ikada kritizirao neke zapadnjake"?.Jebo te ja pocheo pratiti i nakon 20 brojeva skuzim da je to istina shto me je taj chovjek upitao.Od tada ne vjerujem ni jednoj novini ili nekom drugom mediju,Postao sam uzasno kritichan i sitnichav pa svima trazim dlaku u jajetu a posebno prema balkanskim medijima,Prvo provjeravam tko je stvarni vlasnik i tek onda zauzimam gard.Josh uvijek ima relevantnih ljudi koji su dobar izvor vijesti i informacija a to su uglavnom obrazovani ljudi koji su davno stekli dobru reputaciju pa ih je sramota da pishu naruchene chlanke i da prodaju jeftino svoj glas.Dodushe ima i onih drugih kao gljiva poslije kishe koji su visokoobrazovani ali se prodaju za sitnish,a najgori su oni polupismeni koji se sami nude da lazu i manipuliraju jer mrze nekoga ili neki narod.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels 10/11/2022, 21:00

Nitko ne grize ruku koja ga hrani.

Nekoć su novine bile beskonačno kvalitetnije, vijesti na TV-u također. Lagali su koliko i danas, samo su to radili s boljim argumentima i dikcijom.

Ili sam ja onda bio naivniji. :)
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by mentalitet 11/11/2022, 05:03

niels wrote:Nitko ne grize ruku koja ga hrani.

Nekoć su novine bile beskonačno kvalitetnije, vijesti na TV-u također. Lagali su koliko i danas, samo su to radili s boljim argumentima i dikcijom.

Ili sam ja onda bio naivniji. :)

jebi ga deda, ja mislim ako nekoga nechija ruka hrani onda je invalid ili nedonoshche.Daj barem ti ne upotrebljavaj te zapadne floskule koje su i komunjare koristile.A da se i onda lagalo, i kralo ,u pravu si, no problem je u tome shto se danas vishe laze i krade nego ikada ali nece gadovi da to priznaju a stoka sitnog zuba misli,tko ga jebe ako nas kradu barem nashi nas kradu.To je nova mantra kod stoke sitnog zuba.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by mentalitet 11/11/2022, 19:10

U Srbiji postoji 30% mentalnih hrvata,dakle onih koji bi ako se moze kako zivjeti na tudjim guzovima i lezi lebe da te jedem.Tipichni mentalitet nisht koristi ljudi koji svako drushtvo vuku ka dnu pa i oni koji su kreativni i radni vuku te idiote na svojim ledjima.Eto neki dan sam prochitao negdje da je Hrvatska uvela neke propise da korisnici socijalne pomoci moraju raditi na poslovima od javnog znachaja ako zele da koriste tu pomoc.Godinama sam to predlagao od chishcenja shuma u Dalmaciji do poshumnjavanja na kontinentu i uz more.Konachno je nekom doprlo do uha da treba te pijavice skinuti sa hrvatske vene.Taj sloj drushtva je podoban za manipulacije medija i ostalih spinera pa zato ova mjera ce konachno tu stoku sitnog zuba nauchiti radnoj etici i navikama pa ta stoka nece imati vishe vremena visiti na socijalnim mrezama i shiriti svoju papagajsku umotvorinu.Evo dam si odrezati onu stvar ako na ovom forumu 90% forumasha je na socijali,dakle cigici prvog reda.Tipkajuci o medijima u danashnjoj Srbiji i Hrvatskoj naletio sam na tipichan primjer spinanja i zamjenu teza o nekom problemu.Vec sam vishe puta ponovio da su mediji u Hrvatskoj u stranom vlasnishtvu a isto tako i u Srbiji i u ostatku Balkana.Vlasnici su,tko ce drugi biti nego schwabe,mamu im jebem.Treba osnovati neku novu Mladu Bosnu ili Mlado balkance pa to smece trijebiti i ubijati jer njihova je glavna zadaca zavadjati te balkanoide a za svoju korist.Evo B92 inache je bio u vlasnishtvu Hrvata a danas je kao i Index u vlasnishtvu iste kompanije pa se znaju dopunjavati u spinanju onoga shto im je gazda schwabo dao u zadatak.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/mali-srbija-moze-hrvatskoj-da-deli-lekcije-2241326



_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by mentalitet 11/11/2022, 19:22

sitting_bull wrote:
niels wrote:Nemoj brkati dobronamjernost s pameću ili obrazovanjem.

Upoznao sam puno profesora, docenata, doktora, magistara ili naprosto pametnih ljudi i uočio da je puno njih krajnje bezobzirno, ako odluče da je to u interesu višeg cilja, rezati će te s žlicom, krišku po krišku.

Mislim da u školama treba poticati nadarenu djecu, ali im i istovremeno usađivati svijest da ih njihovi kapaciteti ne čine nadljudima, a ostale ovcama za strizanje vune.

Jer pazi, budale se ne treba bojati. Budala ti ne može naštetiti niti ti pomoći, osim slučajno.

Treba se (pa i ovdje, pa i u medijskom prostoru) bojati pametnih ljudi. To su ljudi koji mogu izmisliti fake news s kredibilitetom, ovdje ostavljati naizgled kvalitetne postove u kojima forsiraju opasne agende, kajgod.

Pametan čovjek ti može puno pomoći, ili te uništiti. A to ovisi o njegovom moralu, osjećaju za obitelj, prijatelje i društvo, odgoju itd.
treba se bojati poslušnih ljudi, bili budale, ili pametni.

poslušni su ljudi oni koji u konačnici ostvaruju ono što vladajuće elite nameću kroz zakone skrojene prema interesima vlasti. 
pri tome je gotovo irelevantno o kakvoj se vlasti radi: demokratskoj, kvazi demokratskoj, ili diktaturi u bilo kojem obliku.  

pri tome su mediji alat i posrednici u procesu stvaranja poslušnih.

naravno, svugdje postoje i oni koji se ne mogu "ukrotiti", ali ti su brutalno u manjini naspram poslušnih i nezainteresiranih ako je njima dobro.

E pa konacno i od tebe neshto pametno a to se uklapa u moju tezu da su hrvati ne svojom voljom protjerali srbe nego voljom zapada zato shto su srbi buntovnici (ne svi naravno) a hrvati (ne svi naravno) uglavnom chkomitelji i stenjare.Trpe ,da je to za popizdit i granichi se sa boleshcu.Ne treba biti buntovnik protiv svega nego protiv zla koje namecu drugi a za svoju korist.Otkrivanje toga zla trebala bi biti zadaca intelektualaca u nekom narodu ali avaj ,danas su takvi uglavnom kupljeni i labrnja im je zachepljena odredjenim materijalnim koristima dok je jedna kolichina njih ionako glupa unatoch obrazovanju.No na dobrom si putu,samo nastavi razmishljati u tome pravcu.Dakle ovdje se radi o tome da ljudi pokushaju shvatiti da nema borbe izmedju hrvata i srba jer ni jedni ni drugi nisu kompaktni nego da se radi o borbi i razjashnjavanju kako zlo djeluje i kako baca kosti medju odredjene narode i to na svjetskoj razini.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by mentalitet 12/11/2022, 03:07

Chitam ponekada Index kada netko od ovih idiota donese neshto sa toga portala a u stvari najcheshce prochitam komentare i moram reci da tamo nema manipulacije i brisanja nepozeljnih jer se to obavlja preko F.B. kao na B92 gdje postoje opovi koji brishu ono shto im se ne dopada kao ovaj idiot shto ima svoju ozbiljnu temu..Kako provjriti?Ako neshto lajkash na B92 recimo ima 9 lajkova tvoj bi trebao biti odmah nakon par sekundi deseti ali nije vec cencuriraju pa ispada chesto puta da ima vishe loshih lajkova recimo kada je u pitanju Vuchic protiv kojega su svim silama shto je opet dokaz tko taj portal posjeduje.Zanimljivo je da im je TV drugachija i realnija koju ponekada pogledam.Prije izvjesnog vremena su se bili uzjebali pa su instruirali svoje chitatelje kako otkazti chlanstvo nekog provajdera (zaboravio mu ime) koji ih je izbacio sa kablovske mreze.I ta NOVA koja je vlasnishtvo CNN je u Hrvatskoj antihrvatska a u Srbiji anti srpska dok je u BiH pro muslimanska.Chitam danas kako su onaj srpski Danas kojega sam isto tako davno chitao i prije rata u YU koji je bila jedna dobra novina dok je danas chista propagabda,pa im je netko napisao da ce ih dignuti u zrak.Ochito nekome dopizdilo pa se ne bi chudio da na Balkanu pochnu kokati prodane dushe,shto bih odobravao svim srcem i dushom.Pishi istinu mamu ti jebem a ne lazi,za lazi se ide pod zemlju.E takve mjere treba poduzeti,Sjecam se davno u Brazilu murija uhapsi lopova i dovede ga na sudjenje a sudci ga oslobode naravno uz veliko podmazivanje.U policiji se oformila neka tajna organizacija pa kad sudci puste toga na slobodu murija ih kokala .Nakon mjesec dana nitko vishe ne zeli na slobodu nego mole sudce da im odlijepe pravednu kaznu.Eja bi tako sa ovim takozvanim novinarima,pa da vidimo shto bi pisali nakon par egzekucija.Jebi ga treba neki red uvoditi u ovaj svijet. Pishi istinu a ne neprovjerene vijesti i izmishljotine i nitko ih ne bi dirao.Ovako ako koji i zalijepi ili ih nrtko natambura moja podrshka.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by jastreb 12/11/2022, 11:06

Stanje se polako normalizira.

Jer dovoljno je pogledati jdnu emisiju Bujice ili pak pročitati barem jedan broj Hrvatskog tjednika i vidjeti razliku između onoga što oni pišu i govore i onoga što piše u normalnim novinama i na TV-u.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by marcellus 12/11/2022, 11:53



ponešto o cenzuri i medijima, nekidan kod ratka

_________________
"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


niels likes this post

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Šandor Winnetou 12/11/2022, 11:55

jastreb wrote:Stanje se polako normalizira.

Jer dovoljno je pogledati jdnu emisiju Bujice ili pak pročitati barem jedan broj Hrvatskog tjednika i vidjeti razliku između onoga što oni pišu i govore i onoga što piše u normalnim novinama i na TV-u.
Prvo kod nas su malo koje novine normalne, drugo bujica i slične emisije dobijaju na snazi tek kad idioti iz oporbe zasjednu na mjesto vlasti i tada krenu u ideološke podjele jer oni o stvarnim problemima ne znaju ništa pa zametnu bojeve između ustaša i partizana a tada isplivaju mnogi koji u normalnim vremenima nemaju ni približno takvu pozornost javnosti kao u takvim uvjetima državnog terora tipa milanović-matić-jovanović, strukture koje su udarile na same temelje države i u tom trenu se javlja reakcija oko svega i svačega.

Ne znam kada ćete to vi sa lijevog spektra političke scene skužiti no to je ko jedan + jedan, kao sveto pismo, pogledaj peđu grbina!! Pa taj se zavadio sa 50% svoje stranke a za nas ostale je sinonim za sprdnju i razjedinjenost, pa mi jednog našeg priku iz okolice metkovića zovemo peđa grbin jer je zaratio sa svima oko sebe a takav jedan peđa je sinonim za vođu oporbe koji bi trebao zasjesti na čelo države????? Neka hvala, radije ovakav USRANI HDZ nego milijun puta gora oporba koja ne zna ni nacrtane ovce čuvati a kamoli da vodi državu.

_________________
"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels 12/11/2022, 16:52

Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:Stanje se polako normalizira.

Jer dovoljno je pogledati jdnu emisiju Bujice ili pak pročitati barem jedan broj Hrvatskog tjednika i vidjeti razliku između onoga što oni pišu i govore i onoga što piše u normalnim novinama i na TV-u.
Prvo kod nas su malo koje novine normalne, drugo bujica i slične emisije dobijaju na snazi tek kad idioti iz oporbe zasjednu na mjesto vlasti i tada krenu u ideološke podjele jer oni o stvarnim problemima ne znaju ništa pa zametnu bojeve između ustaša i partizana a tada isplivaju mnogi koji u normalnim vremenima nemaju ni približno takvu pozornost javnosti kao u takvim uvjetima državnog terora tipa milanović-matić-jovanović, strukture koje su udarile na same temelje države i u tom trenu se javlja reakcija oko svega i svačega.

Ne znam kada ćete to vi sa lijevog spektra političke scene skužiti no to je ko jedan + jedan, kao sveto pismo, pogledaj peđu grbina!! Pa taj se zavadio sa 50% svoje stranke a za nas ostale je sinonim za sprdnju i razjedinjenost, pa mi jednog našeg priku iz okolice metkovića zovemo peđa grbin jer je zaratio sa svima oko sebe a takav jedan peđa je sinonim za vođu oporbe koji bi trebao zasjesti na čelo države????? Neka hvala, radije ovakav USRANI HDZ nego milijun puta gora oporba koja ne zna ni nacrtane ovce čuvati a kamoli da vodi državu.

Tre, jesam li te dobro razumio?

Logika “bolje da me pljačka sposoban, nego da me ne pljačka nesposoban”? :)
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Guest 12/11/2022, 17:24

niels wrote:
Tre, jesam li te dobro razumio?

Nisi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Guest 12/11/2022, 17:29

niels wrote:

Mislim da u školama treba poticati nadarenu djecu, ali im i istovremeno usađivati svijest da ih njihovi kapaciteti ne čine nadljudima, a ostale ovcama za strizanje vune.

Škola sa svojim najčešće previše pretencioznim "odgojem" ima vrlo mali utjecaj na formiranje zrelih ljudskih osoba.
Kažem, najčešće, jer uvijek postoji kategorija poslušnih koji se povinuju svakom autoritetu, a određenom broju je to također i škola (štreberi).
Puno veći utjecaj ima ona društvena sredina i njena kultura koju ekipa doživljava kao svoju, u kojoj traži podršku i u kojoj se osjeća prihvaćeno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Šandor Winnetou 12/11/2022, 17:34

niels wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:Stanje se polako normalizira.

Jer dovoljno je pogledati jdnu emisiju Bujice ili pak pročitati barem jedan broj Hrvatskog tjednika i vidjeti razliku između onoga što oni pišu i govore i onoga što piše u normalnim novinama i na TV-u.
Prvo kod nas su malo koje novine normalne, drugo bujica i slične emisije dobijaju na snazi tek kad idioti iz oporbe zasjednu na mjesto vlasti i tada krenu u ideološke podjele jer oni o stvarnim problemima ne znaju ništa pa zametnu bojeve između ustaša i partizana a tada isplivaju mnogi koji u normalnim vremenima nemaju ni približno takvu pozornost javnosti kao u takvim uvjetima državnog terora tipa milanović-matić-jovanović, strukture koje su udarile na same temelje države i u tom trenu se javlja reakcija oko svega i svačega.

Ne znam kada ćete to vi sa lijevog spektra političke scene skužiti no to je ko jedan + jedan, kao sveto pismo, pogledaj peđu grbina!! Pa taj se zavadio sa 50% svoje stranke a za nas ostale je sinonim za sprdnju i razjedinjenost, pa mi jednog našeg priku iz okolice metkovića zovemo peđa grbin jer je zaratio sa svima oko sebe a takav jedan peđa je sinonim za vođu oporbe koji bi trebao zasjesti na čelo države????? Neka hvala, radije ovakav USRANI HDZ nego milijun puta gora oporba koja ne zna ni nacrtane ovce čuvati a kamoli da vodi državu.

Tre, jesam li te dobro razumio?

Logika “bolje da me pljačka sposoban, nego da me ne pljačka nesposoban”? :)
ako te pljačka sposoban i tebi će nešto ostati jer je kradljivac u stanju skužiti da mora i tebi nešto ostaviti da bi te opet mogao pljačkati. Nesposobni pljačkaši će ti maznuti i zadnje zrno žita sa tavana i reći ti snađi se druže i otići će pljačkati nekoga drugog. 
Mi na žalost nemamo oporbu nego hrpu bezveznjaka i nesposopnih lopova koji kurca ne kuže, zato i jeste HDZ toliko dugo na vlasti. Svaki put kad smo ih smjenili otišli smo i materijalno i ideološki u zvizdu materinu jer je oporba hrpetina govana bez grama mozga na našu veliku žalost i zato i jesmo tu gdje jesmo :(

_________________
"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum