ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by RayMabus 4/11/2022, 22:49

Zbog velikog poskupljenja stočne hrane i energenata poskupjela su i jaja. I to za čak 50%, objavio je HRT u središnjem Dnevniku, dodavši kako se očekuje daljnje povećanje cijene jaja, ali i da bi moglo doći do nestašice.

Na velikoj farmi koka nesilica u Hrvatskoj u slobodnom uzgoju se na godinu proizvede i do 3 milijuna jaja.

"Ventilacija radi 24 sata, mikroklimu moramo održavati na zadovoljavajućem nivou da ne bi zbog djelovanja amonijaka i ostalih negativnih agenasa došlo do narušavanja njihovog zdravlja", kaže dr. vet. Ivica Baričević.

"Postoji sigurno granica kupovne moći i mi možemo dizati cijene do neba. Ako se proizvodi ne budu prodavali, ne budu kupovali, od toga ćemo svi imati štete", ističe direktor Agro-klastera Zdenko Podolar.

"U trgovačkim centrima jaja su bar duplo skuplja"

HRT piše i kako su neki mali proizvođači već prestali raditi, a oni koji su ostali na tržištu se teško nose s poskupljenjem.

"Pa ja bih volio da se vrati sve na staro, ali pošto je hrana otišla gore, morat će i jaja ići gore. Već su krenula. Znači u trgovačkim centrima već su vam jaja bar duplo skuplja nego što su bila prije", kaže Damir Sovar.

Skuplja su i na osječkoj tržnici. Unatoč višim cijenama prodaja ide dobro, piše HRT, jer kupci traže domaća jaja.

"Nikad veće cijene, a nikad manja zarada. Znači kukuruz, hrana, režije su otišle u nebo. Jednostavno, mi se time ne možemo pokrivati", kaže Jelica Jurković za HRT.

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

RayMabus
RayMabus

Posts : 176234
2014-04-11


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by RayMabus 4/11/2022, 22:59

Samo da znate, partizani su jeli koru s drveća.

Pročitaš koliko se hrane baci u Europi i onda ovo kukanje kako su jaja skupa. E pa neka su. I triba da budu skupa. Lizat ćete pijate.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176234
2014-04-11


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by Guest 4/11/2022, 23:03

Triba ih kupovat priko Crnog jaja.
lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by crvenkasti 4/11/2022, 23:22

kuruzu kokice jeju
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28795
2014-04-17


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by mentalitet 5/11/2022, 04:22

Udje hrvatica u ducan i na glas upita prodavca.Poshto su vam jaja? A on ce ko iz topa DZABE:::)))

Drugi dan udje druga i isto na glas Imate li jaja ?A prodavac skide gace i reche naravno izvol' te"")))

Ali sad bez zajebancije,negdje sam chitao da najveci proizvodjach jaja u Hrvatskoj morao bankrotirati jer nije zelio da placa reket HDZ pa mu ovi namjestili salmonelu u jajima i nitko vishe nije htjeo da kupuje jaja od njega.Mozda je to uzrok zashto nema jaja u Hrvatskoj?Dodushe i hrvati su postali bezmudani pa samo kvocaju ko kvochke .

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by vili40 5/11/2022, 06:32

Mentalac svakim danom pokazuje sve veci smisao za humor i sve vecu ljubav prema hrvatima .Bit ce da ga je nesto opako zdrmalo u proslosti.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by AssadNaPodmornici 5/11/2022, 09:05

vili40 wrote:Mentalac svakim danom pokazuje sve veci smisao za humor i sve vecu ljubav prema hrvatima .Bit ce da ga je nesto opako zdrmalo u proslosti.
3 puta u jednom danu ga zaklali u jasenovcu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20998
2018-06-14


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by Ringo10 5/11/2022, 09:18

Ja sam svoja jaja davao dzaba I Hrvaticama I Srpkinjama I muslimankama
Sad sam malo stariji ali mogao bih se ponovo aktivirati ...jebi ga kriza je I treba pomoci
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by Noor 5/11/2022, 20:06

Ringo10 wrote:Ja sam svoja jaja davao dzaba I Hrvaticama I Srpkinjama I muslimankama
Sad sam malo stariji ali mogao bih se ponovo aktivirati ...jebi ga kriza je I treba pomoci
mogo bi ti i bez njih ostati, ako ti Smilja čita ovo :rasta

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by marcellus 5/11/2022, 21:30

šta i jaja uvozimo iz ukrajine? I kuruzu za piceke?

_________________
Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by mentalitet 6/11/2022, 00:34

vili40 wrote:Mentalac svakim danom pokazuje sve veci smisao za humor i sve vecu ljubav prema hrvatima .Bit ce da ga je nesto opako zdrmalo u proslosti.

Meni su normalni hrvati drazi od nenormalnih:::)))A kome nisu?.U moje vrijeme dok sam tamo zivio 99,9% je bilo normalno a danas je obratno.Po tome sam i smislio uzrechicu da je nekada u svakom zitu bilo kukolja a danas u svakom kukolju nadje se i po koje zrno zita.:::))Inache sam svojevremeno bio glavni zabavljach u drushtvu pa sam znao isprichati stotine viceva a kad sam skuzio da to zene vole postao sam totalna budala::::)))Jebi ga ako neshto mislish mrknuti prvo je morash nasmijati ,je l'tak??A hrvatice su takve vole se smijati od srca:::))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by mentalitet 6/11/2022, 00:42

AssadNaPodmornici wrote:
vili40 wrote:Mentalac svakim danom pokazuje sve veci smisao za humor i sve vecu ljubav prema hrvatima .Bit ce da ga je nesto opako zdrmalo u proslosti.
3 puta u jednom danu ga zaklali u jasenovcu

Pushi kurac smrade jedan iskompleksirani::)))Da nisam neshto izmislio?Chuj bog te jebo ,evo ja si dam kurac i jaja sjekirom capnuti ako si ti dalmosh po mentalitetu.Jer ja fetive dalmoshe koje sam poznavao bili su sasvim neshto drugo od tebe.Drchni,samopuzdani i nisu bili pichkice kao ti nego su svakome znali stati na crtu a posebno retorichki.Tako da ,ustvari dao si mi ideju da otvorim temu o Fetivim dalmoshima pa da te vidim kompleksashu.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by T. 6/11/2022, 02:03

Kremaljski satrap... 
I konzumaciju jaja nam je onemogućio...
Sreća da smo nato članIca pa će nam 'saveznici' i 'partneri' dostavljati zračnim putem barem ona u prahu...

_________________
Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Unname11
T.
T.

Posts : 17137
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by Eroo 6/11/2022, 03:42

vili40 wrote:Mentalac svakim danom pokazuje sve veci smisao za humor i sve vecu ljubav prema hrvatima .Bit ce da ga je nesto opako zdrmalo u proslosti.
On, za razliku od Crvenkastog, zna da je Hrvat. Srbin je bio samo dok mu se isplatilo. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by Ringo10 6/11/2022, 04:33

Noor wrote:
Ringo10 wrote:Ja sam svoja jaja davao dzaba I Hrvaticama I Srpkinjama I muslimankama
Sad sam malo stariji ali mogao bih se ponovo aktivirati ...jebi ga kriza je I treba pomoci
mogo bi ti i bez njih ostati, ako ti Smilja čita ovo :rasta
Pa uglavnom ne cita...Ali par puta sam zaboravio ugasit stranicu pa je bilo frke...posebno jednom kad je vidjela par privatnih poruka jednom forumasici Sa ovoga foruma kad sam napisao - steta sto se nismo upoznali u mladosti.
Uh koja je to frka bila
Ali hajde, nekako sam izgladio stvar
Sad sam mnogo oprezniji...nece ona ovo vidjeti
Inace bih stvarno ostao bez jaja
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by mentalitet 6/11/2022, 05:29

Eroo wrote:
vili40 wrote:Mentalac svakim danom pokazuje sve veci smisao za humor i sve vecu ljubav prema hrvatima .Bit ce da ga je nesto opako zdrmalo u proslosti.
On, za razliku od Crvenkastog, zna da je Hrvat. Srbin je bio samo dok mu se isplatilo. :D

Jarane,za razliku od tebe ja znam tko sam i odakle su mi korijeni,sluchajno govorim hrvatsko -srpski i josh tri strana jezika ali to me ne chini ni Hrvatom ni Srbinom nego ono shto genetski nosim u sebi a sa time mogu biti vishe nego ponosan.Ne mrzim nikoga,poshtujem ljude koji imaju svoj nacionalni ponos ali koji ga ne grade pljujuci po drugome kao vecina vas ovdje iskompleksiranih idiota .Nikada se nisam prodao chak kad je u pitanju bila dobra pichka,radje drkati nego svashta jebati Zlovenac.Meni hrvati ne smetaju ali mi smeta ta vasha seljachka logika i usrani mentalitet.Ja bi se prije ubio kad bi se morao zvati Hrvat i zivjeti medju takvim bolesnicima kao shto ste vi koji sramotite normalne hrvate.Hvala bogu pa normalni ovo ne chitaju osim par njih.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by darth_vader 6/11/2022, 05:36

mentalitet wrote:Udje hrvatica u ducan i na glas upita prodavca.Poshto su vam jaja? A on ce ko iz topa DZABE:::)))

Drugi dan udje druga i isto na glas Imate li jaja ?A prodavac skide gace i reche naravno izvol' te"")))

Ali sad bez zajebancije,negdje sam chitao da najveci proizvodjach jaja u Hrvatskoj morao bankrotirati jer nije zelio da placa reket HDZ pa mu ovi namjestili salmonelu u jajima i nitko vishe nije htjeo da kupuje jaja od njega.Mozda je to uzrok zashto nema jaja u Hrvatskoj?Dodushe i hrvati su postali bezmudani pa samo kvocaju ko kvochke .

Dobro si pročitao, na žalost...uz globalnu inlaciju mi imamo i kradeze faktor. Nikad ne može biti toliko loše da ne postoji lokalno i puno lošija varijanta
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by mentalitet 6/11/2022, 05:42

darth_vader wrote:
mentalitet wrote:Udje hrvatica u ducan i na glas upita prodavca.Poshto su vam jaja? A on ce ko iz topa DZABE:::)))

Drugi dan udje druga i isto na glas Imate li jaja ?A prodavac skide gace i reche naravno izvol' te"")))

Ali sad bez zajebancije,negdje sam chitao da najveci proizvodjach jaja u Hrvatskoj morao bankrotirati jer nije zelio da placa reket HDZ pa mu ovi namjestili salmonelu u jajima i nitko vishe nije htjeo da kupuje jaja od njega.Mozda je to uzrok zashto nema jaja u Hrvatskoj?Dodushe i hrvati su postali bezmudani pa samo kvocaju ko kvochke .

Dobro si pročitao, na žalost...uz globalnu inlaciju mi imamo i kradeze faktor. Nikad ne može biti toliko loše da ne postoji lokalno i puno lošija varijanta

Eto vidish a ja mislio neka zajebancija,medjutim nije to problem ,nego je problem shto su ljudima draza njihova govna nego tudi kolachi.Barem sam to ovdje prochitao,jedan idiot je napisao,kada nas jebu bolje da nas nashi jebu.Zato vec 15 god. pitam ljude:Zashto si se borio?Jebo drzavu u kojoj samo nekolicina mafijasha zivi dobro.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by prckov 6/11/2022, 10:13

Ringo10 wrote:
Noor wrote:
Ringo10 wrote:Ja sam svoja jaja davao dzaba I Hrvaticama I Srpkinjama I muslimankama
Sad sam malo stariji ali mogao bih se ponovo aktivirati ...jebi ga kriza je I treba pomoci
mogo bi ti i bez njih ostati, ako ti Smilja čita ovo :rasta
Pa uglavnom ne cita...Ali par puta sam zaboravio ugasit stranicu pa je bilo frke...posebno jednom kad je vidjela par privatnih poruka jednom forumasici Sa ovoga foruma kad sam napisao - steta sto se nismo upoznali u mladosti.
Uh koja je to frka bila
Ali hajde, nekako sam izgladio stvar
Sad sam mnogo oprezniji...nece ona ovo vidjeti
Inace bih stvarno ostao bez jaja
ajde 
vecih muskih picaka nisam vidio od bosanaca  koji su poslije ovog zadnjeg rata dosli u australiju
jedno vrijeme sam se druzio s  njima a to je uvjek islo u kompletu sa zenama, medutim nikad ni jedan (na moje uposrno insistiranje) nije htio da se nas 5-6 koliko nas je bilo nademo vikendom na kavi bez zena. Niti kazu hocemo niti kazu  necemo. Ti ljudi se ne smiju od njih odmaket ni dva metra, i to ne zato sto  im zene ne daju  nego se oni prilijepili za zene ko taksene  marke, nevjerojatno  nesto,tako da sam te pizde vec davno otkanto iz zivota

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by dijagram 6/11/2022, 11:28

prckov wrote:
Ringo10 wrote:
Noor wrote:
Ringo10 wrote:Ja sam svoja jaja davao dzaba I Hrvaticama I Srpkinjama I muslimankama
Sad sam malo stariji ali mogao bih se ponovo aktivirati ...jebi ga kriza je I treba pomoci
mogo bi ti i bez njih ostati, ako ti Smilja čita ovo :rasta
Pa uglavnom ne cita...Ali par puta sam zaboravio ugasit stranicu pa je bilo frke...posebno jednom kad je vidjela par privatnih poruka jednom forumasici Sa ovoga foruma kad sam napisao - steta sto se nismo upoznali u mladosti.
Uh koja je to frka bila
Ali hajde, nekako sam izgladio stvar
Sad sam mnogo oprezniji...nece ona ovo vidjeti
Inace bih stvarno ostao bez jaja
ajde 
vecih muskih picaka nisam vidio od bosanaca  koji su poslije ovog zadnjeg rata dosli u australiju
jedno vrijeme sam se druzio s  njima a to je uvjek islo u kompletu sa zenama, medutim nikad ni jedan (na moje uposrno insistiranje) nije htio da se nas 5-6 koliko nas je bilo nademo vikendom na kavi bez zena. Niti kazu hocemo niti kazu  necemo. Ti ljudi se ne smiju od njih odmaket ni dva metra, i to ne zato sto  im zene ne daju  nego se oni prilijepili za zene ko taksene  marke, nevjerojatno  nesto,tako da sam te pizde vec davno otkanto iz zivota
Pa dobro, paze na zene,to sto oni nisu gresni ne znaci da su im i zene takve.
A i ja se mogu naci u blizini i svasta je onda moguce:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene Empty Re: Jaja skuplja 50%, a očekuje se i daljnji porast cijene

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum