ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by pizzon 7/10/2022, 16:14

https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/da-li-ce-rat-u-ukrajini-doci-glave-nacionalnom-stadionu-u-srbiji-predlozeno-resenje-za-dopremanje-nafte-ce-razocarati-fudbalske-navijace/


Last edited by pizzon on 7/10/2022, 16:17; edited 1 time in total

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4990
2020-04-21


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by pizzon 7/10/2022, 16:16

Da se rastereti Hrvatska...

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4990
2020-04-21


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 16:25

A čiju naftu ćete dovodit ?

Ne smiš rusku jer Orban smije samo za sebe a ne i drugima. Njemu je ostavljeno samo za njega tako da ne može ti on dat rusku koja dolazi naftovodom iz Ukrajine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 16:31

Ti naftovodi su skupi. Dionaca u Mađarskoj je puno veća nego ova u Srbiji dakle duplo skuplja.

Zašto bi Orban trošija svoje pare na vas ?

Uostalom on ti ne smije dat rusku naftu koja dolazi naftovodom preko Ukrajine jer on je izuzetak dobija samo za sebe a ima zabranu da je šalje dalje drugim državama.

Znači ne može ti je dat.

I štaš onda ?

Onda ćeš opet na Rijeku ukrcavat pa kroz Hrvatsku al sad ćeš u Mađarsku pa tek onda u Srbiju.

Bravo pametni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 16:36

Vučic vam prodaje muda pod bubrege jer neće da udari sankcije Rusiji jer će doručkovat Novičok i onda priča pizdarije.

Ne smi mu nitko dat rusku naftu.


Predsjednik Srbije pita: "Tko ste vi da odlučujete od koga ćemo mi kupovati naftu?"


Mi smo EU i mi odlučujemo što se može, a što ne uvoziti na naš teritorij i što može, a što ne ići u tranzit preko našeg teritorija, u ovom slučaju preko Hrvatske kao zemlje članice. Taj teritorij je inače jedinstveno tržište i uvoz ili tranzit robe koja je zabranjena sankcijama moguć je samo ako postoje izričite iznimke. Te iznimke su predviđene za Mađarsku, Slovačku i Češku, ali samo za naftu putem cjevovoda, a u slučaju krajnje nužde i nedostatka drugih alternativa, i tankerima do hrvatske obale pa naftovodom dalje.

Što je točno dogovoreno oko Srbije, je li odluka odgođena i kakva je bila uloga Hrvatske?
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by Eroo 7/10/2022, 16:37

pizzon wrote:Da se rastereti Hrvatska...
Pa i Mađarska će na kraju u cijelosti prijeći na JANAF i ne samo djelomično kao sada.
Isto će se dogoditi i sa plinom. Ne treba biti nikakav poseban analitičar za ovakav zaključak.
Ruska nafta i plin se neće koristiti u europskim zemljama.
Rusija se pokazala kao nesiguran partner, jebiga...
Inače bi Srbija trebala koristiti Dunav za svoje energetske potrebe, ako bude ustrajala na
sadašnjoj politici. Oba stolca neće moći dugo zadržati.


Last edited by Eroo on 7/10/2022, 16:38; edited 1 time in total

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75458
2016-07-22


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by Šandor Winnetou 7/10/2022, 16:37

pizzon wrote:Da se rastereti Hrvatska...
Pižo ako ste evropa onda kusajte s nama što namje za kusati, ako niste evropa priključite se ruskoj federaciji i navbavljajte od njih što vam srcu drago.

_________________
naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19677
2017-12-31


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by mentalitet 7/10/2022, 16:43

RayMabus wrote:Ti naftovodi su skupi. Dionaca u Mađarskoj je puno veća nego ova u Srbiji dakle duplo skuplja.

Zašto bi Orban trošija svoje pare na vas ?

Uostalom on ti ne smije dat rusku naftu koja dolazi naftovodom preko Ukrajine jer on je izuzetak dobija samo za sebe a ima zabranu da je šalje dalje drugim državama.

Znači ne može ti je dat.

I štaš onda ?

Onda ćeš opet na Rijeku ukrcavat pa kroz Hrvatsku al sad ćeš u Mađarsku pa tek onda u Srbiju.

Bravo pametni.

Onda Hrvatska nece vishe zaradjivati na svom naftovodu $45mil.i ne znam koliko ce ljudi izgubiti posao pa ce put pod noge ka onim zemljama koje trebaju struchnjake za upravljanje naftovodom.Ali ne brinem ja za vas,nauchili ste zivjeti na kredit pa ce valjda EU uplatiti koji odshtampani juric tak da prezivite a Srbija ce onu hranu koju uvozite prodati Saudiskoj Arabiji i ttko je opet sebi pucao u nogu?Stari ,shvati jednom da vas od 1991 vode kreteni i najvece lopine koje je svijet vidio.Boli njih kurac za vas,vi ste im samo korisne budale.Svi se bune u EU a bogami i vi cete iako ne zelite jer je hrvatski chkomiti i stenjati.Turizam preko noci moze krepucnuti jer sami stvarate napetost na Balkanu.Bog te jebo fakat ste ko djeca u pubertetu:::)))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5065
2020-07-05


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 16:45

Ne brini se ti za Hrvatsku.


RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by mentalitet 7/10/2022, 16:49

RayMabus wrote:A čiju naftu ćete dovodit ?

Ne smiš rusku jer Orban smije samo za sebe a ne i drugima. Njemu je ostavljeno samo za njega tako da ne može ti on dat rusku koja dolazi naftovodom iz Ukrajine.


Boli ga kurac,naruchi za sebe duplo i uz neku zaradu proslijedi Srbiji koliko joj treba.Pa jebo te,Srbija je imala sankcije u najgore vrijeme pa je prezivjela.Vama da lupe sankcije vi bi tako snalazljivi pokrepali za tjedan dana.Jebo te,ne znate sami hranu proizvesti kod onake Slavonije ali bi bistrili politiku velikih.Ako slijedece godine opstane NATO i EU ja si rezem kurac na panju:::) Iza koga cete se onda skrivati i biti tako drchni?

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5065
2020-07-05


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 17:03

mentalitet wrote:
RayMabus wrote:A čiju naftu ćete dovodit ?

Ne smiš rusku jer Orban smije samo za sebe a ne i drugima. Njemu je ostavljeno samo za njega tako da ne može ti on dat rusku koja dolazi naftovodom iz Ukrajine.


Boli ga kurac,naruchi za sebe duplo i uz neku zaradu proslijedi Srbiji koliko joj treba.Pa jebo te,Srbija je imala sankcije u najgore vrijeme pa je prezivjela.Vama da lupe sankcije vi bi tako snalazljivi pokrepali za tjedan dana.Jebo te,ne znate sami hranu proizvesti kod onake Slavonije ali bi bistrili politiku velikih.Ako slijedece godine opstane NATO i EU ja si rezem kurac na panju:::) Iza koga cete se onda skrivati i biti tako drchni?
Pa opet mora priko Rijeke glupane.

Opet mi daješ pare. lol!

On ima rok prilagodbe od nekih godinu dana il tako nešto da pređe s te ruske na neku drugu dakle nakon toga nema više ruske iz tog naftovoda.

Pa šta ti misliš da san ja glup toliko pa neću sve isprogramirat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by pizzon 7/10/2022, 17:08

ali, pitanje je cija je to ideja ili zahtev.??
NIS nije vecinski nas
vlasnik trazi mogucu
alternativu..
koju cemo morati mi
da finansiramo, ko zna ??

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4990
2020-04-21


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 17:08

Evo ti pa čitaj :



Prema promjenama, Mađarska i Slovačka mogle bi kupovati rusku naftu iz naftovoda do kraja 2024., a Češka bi mogla nastaviti do lipnja 2024., ako ranije ne dobije naftu naftovodom iz južne Europe, rekli su izvori.


https://www.novilist.hr/novosti/europa-mijenja-vlastiti-prijedlog-o-embargu-na-rusku-naftu/
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 17:25

23.05 vi ste meni stali na žulj kad vam je četnik predsjednik izjavio da Hrvatska nema pravo oslobađati svoje teritorije.

Evo ti datumi sad šta se dešava :

by RayMabus Mon 30 May - 16:53

Jamstvo je da imaš u slučaju nekakvog incidenta gore to da ti može morskim putem dati tu količinu nafte potrebne za tvoju rafineriju.

Dobit ćeš i to.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t51557-orban-izuzece-naftovoda-druzba-je-dobar-prijedlog-ali-maarska-treba-jamstvo
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 17:28

by RayMabus Mon 30 May - 16:59

Stavit ću ti to na papir tako da u slučaju promjene vlasti u Hrvatskoj imaš to napismeno da na taj rok i ako se šta desi gore količinu potrebnu za rad tvoje rafinerije u Mađarskoj možeš uvoziti preko Hrvatske ili nekog drugog morskog pravca.

Dobit ćeš to crno na bijelo, napismeno, s pečatom.

--

https://www.ex-iskon-pleme.com/t51557-orban-izuzece-naftovoda-druzba-je-dobar-prijedlog-ali-maarska-treba-jamstvo
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 17:30

Dan poslije 31,05

by RayMabus Tue 31 May - 14:38

Čelnici država članica Evropske unije postigli su dogovor o zabrani uvoza ruske nafte koja se doprema brodovima, a Mađarska će moći alternativno nabavljati naftu preko Hrvatske u slučaju problema s naftovodom Družba.
Hrvatski premijer Andrej Plenkovic objasnio je na sastanku čelnika EU-a da Jadranski naftovod (Janaf) može povećati kapacitet za 30 posto u roku od 20 do 30 dana i to uz ulaganja od samo osam miliona eura.
Plenkovic je rekao da Janaf prevozi 11,4 miliona tona sirove nafte godišnje, a s povećanjem od 30 posto kapacitet bi narastao na više od 15 miliona tona i tako bi se Mađarska i Slovačka mogle normalno opskrbljivati.
I predsjednica Evropske komisije Ursula von der Leyen je na konferenciji za novinare u noći na utorak odbacila spekulacije da bi Mađarska mogla biti ovisna o ruskoj nafti još godinama, kazavši da je Plenkovic rekao da se može opskrbljivati preko Jadranskog naftovoda. Von der Leyen je pritom spomenula rok za povećanje kapaciteta Janafa od 45 do 60 dana.
Orban odustao od veta
Mađarski premijer Viktor Orban rekao je prije početka samita da je prijedlog da se uvoz nafte koja se dostavlja naftovodom izuzme iz zabrane uvoza predstavlja dobar pristup, ali da Mađarska treba garanciju da će imati osiguran uvoz nafte u slučaju incidenta s naftovodom Družba.
Orban je odustao od veta gotovo mjesec dana otkad je Komisija izišla s prijedlog da se do kraja godine zabrani uvoz ruske nafte u EU-u.

--

https://www.ex-iskon-pleme.com/t51557-orban-izuzece-naftovoda-druzba-je-dobar-prijedlog-ali-maarska-treba-jamstvo
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 17:32

Šta misliš tko ih je nagovorio na naftni embargo ?

Pogađaj tri puta a prva dva ne vrijede. lol!

I usput je Orban popustio jer sam mu dao odgodu i zagarantirao s morske strane sigurnu dostavu ALI ne smije rusku naftu slati trećim državama dakle i Srbiji nego samo za njega.



IDIOTI.


GLUPANI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 18:12

Prestanite se zajebavat s menom.

23.05 taj vaš četnik mrtav ladan ispali kako Hrvatska nema pravo na obranu i oslabađanje svoje države i da su oni imali pravo napravit veliku Srbiju.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t51470-Suljo-se-poceo-ozbiljno-zamjerati-galaktickoj-federaciji

Meni pukne film i dam mu rok 4 mjeseca da da sankcije Rusiji.

Taj rok je prošao ima par dana i ovaj je u neredu.

Ne zna di mu je guzica a di glava.

Ako mogu godinu dana unaprijed reč da ako vidim Komšića još jednom tamo na toj poziciji da će cijela Europa plivati u moru krvi i to se baš dešava točno na te datume...

Onda zamisli šta mogu vama.

Usput ću vas pomest a da neću niti trepnit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by michaellcmacha 7/10/2022, 18:52

pizzon wrote:ali, pitanje je cija je to ideja ili zahtev.??
NIS nije vecinski nas
vlasnik trazi mogucu
alternativu..
koju cemo morati mi
da finansiramo, ko zna ??
ne možete vi napraviti naftovod... to je previše kompleksan poduhvat, a vi nemate za to ni struke ni cjevovodnog repromaterijala

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by RayMabus 7/10/2022, 18:57

michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:ali, pitanje je cija je to ideja ili zahtev.??
NIS nije vecinski nas
vlasnik trazi mogucu
alternativu..
koju cemo morati mi
da finansiramo, ko zna ??
ne možete vi napraviti naftovod... to je previše kompleksan poduhvat, a vi nemate za to ni struke ni cjevovodnog repromaterijala

Mogu Rusi.

NIS je ruski i sad ovi gledaju kako bi građani Srbije to platili a onda bi još i da im Orban radi to a njegov krak je duplo veći dakle i skuplji a šta će to njemu uopće i onda još ne može im dat rusku naftu a do kraja 2024 i njegova rafinerija u Budimpešti prelazi na naftu koja nije iz Rusije tj tog naftovoda koji dolazi iz Ukrajine itd...uglavnom em je ideja skupa em Orban nije blesav da daje pare za to jer nikakvi interes nema em neće bit mogućnosti da od tog pravca dobiju rusku nafte em već sad im ne smije dat jer ovo šta sad može je samo za njega tj tu rafineriju ispod Budimpešte.

Pusti četnika, prodaju maglu narodu sad kad je dobija kurac u guzicu od EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177262
2014-04-11


Back to top Go down

naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ? Empty Re: naftovod do b.pešte umesto nac.stadiona ?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum