ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Longi vojni rok

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Longi vojni rok Empty Longi vojni rok

Post by RayMabus 18/9/2022, 18:42

dijagram wrote:
Noc je posebno nezgodna...
Jako.

Mene dovatija vojni rok a ovi taman nešto kasnije bombardirali Srbiju i onda drž stražu na granici s BiH tamo u onoj vojarni iznad Bosnog Novog, točno na razgraničenju Srba i mujaga tamo s druge strane. Je rijeka između i je specijalna policija i vojski i psi red ispri tebe di je ta rijeka i državna granica al gusta šuma, mrki mrak....jebeno kako god okreneš.

Po danu bar vidiš a ode čin nešto zašuška idući sat vrimena stojiš ko ukoćen s napunjenim kalašom u tom smjeru ...od straha jbte.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by dijagram 18/9/2022, 18:52

RayMabus wrote:
dijagram wrote:
Noc je posebno nezgodna...
Jako.

Mene dovatija vojni rok a ovi taman nešto kasnije bombardirali Srbiju i onda drž stražu na granici s BiH tamo u onoj vojarni iznad Bosnog Novog, točno na razgraničenju Srba i mujaga tamo s druge strane. Je rijeka između i je specijalna policija i vojski i psi red ispri tebe di je ta rijeka i državna granica al gusta šuma, mrki mrak....jebeno kako god okreneš.

Po danu bar vidiš a ode čin nešto zašuška idući sat vrimena stojiš ko ukoćen s napunjenim kalašom u tom smjeru ...od straha jbte.

Naravno. A tek hladnoca, kisa, ili kad si blizu neprijatelja pa svako malo kakav projektil, veci ili manji pristigne.
Tko nije probao ne zna sto propusta:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by michaellcmacha 18/9/2022, 23:59

RayMabus wrote:
dijagram wrote:
Noc je posebno nezgodna...
Jako.

Mene dovatija vojni rok a ovi taman nešto kasnije bombardirali Srbiju i onda drž stražu na granici s BiH tamo u onoj vojarni iznad Bosnog Novog, točno na razgraničenju Srba i mujaga tamo s druge strane. Je rijeka između i je specijalna policija i vojski i psi red ispri tebe di je ta rijeka i državna granica al gusta šuma, mrki mrak....jebeno kako god okreneš.

Po danu bar vidiš a ode čin nešto zašuška idući sat vrimena stojiš ko ukoćen s napunjenim kalašom u tom smjeru ...od straha jbte.
šta si u Volinji služio...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by veber 19/9/2022, 00:01

a postoji i refleks.
jedan zapuca, svi ostali počnu.
nakon dvije svi pitaju onog prvog kaj je bilo, 
a ovaj veli nekaj sam čuo.

a u šipražju ujutro ničeg. samo zbušena stabla.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 00:05

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
dijagram wrote:
Noc je posebno nezgodna...
Jako.

Mene dovatija vojni rok a ovi taman nešto kasnije bombardirali Srbiju i onda drž stražu na granici s BiH tamo u onoj vojarni iznad Bosnog Novog, točno na razgraničenju Srba i mujaga tamo s druge strane. Je rijeka između i je specijalna policija i vojski i psi red ispri tebe di je ta rijeka i državna granica al gusta šuma, mrki mrak....jebeno kako god okreneš.

Po danu bar vidiš a ode čin nešto zašuška idući sat vrimena stojiš ko ukoćen s napunjenim kalašom u tom smjeru ...od straha jbte.
šta si u Volinji služio...
ABKO

To je vojarna od ABKO al je uz samu granicu jer je okolo šuma i skladišta za nuklearno kemijsko biološki otpad pa je to sve vojarna a to šta ja znam 500 metara taj rub tamo poviše ceste i rijeke šta je državna granica s BiH kraj Bosanskog Novog.

Unutra je vojarna al je velika šuma okolo i podzemna skladišta razbacana naokolo po toj šumi koja je dio vojarne, jer je to opasni materijal pa je to tu stavljeno di nema puno ljudi itd a to je iz JNA ta vojarna al je površinski velika jer sva ta šuma je isto vojarna pa ima taj istočni dio uz granicu pa tu dok su ovi rokali po Srbiji pa straže cilo vrime itd itd itd.


Last edited by RayMabus on 19/9/2022, 00:14; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 00:12

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
dijagram wrote:
Noc je posebno nezgodna...
Jako.

Mene dovatija vojni rok a ovi taman nešto kasnije bombardirali Srbiju i onda drž stražu na granici s BiH tamo u onoj vojarni iznad Bosnog Novog, točno na razgraničenju Srba i mujaga tamo s druge strane. Je rijeka između i je specijalna policija i vojski i psi red ispri tebe di je ta rijeka i državna granica al gusta šuma, mrki mrak....jebeno kako god okreneš.

Po danu bar vidiš a ode čin nešto zašuška idući sat vrimena stojiš ko ukoćen s napunjenim kalašom u tom smjeru ...od straha jbte.
šta si u Volinji služio...
Nije Volinja.

Vojarna Čerkezovac.

Evo ti mapa da vidiš di je to u pizdi materinoj točno nasuprot njih a tu negdi i je granica Srba i mujaga u toj zoni tamo u BiH s druge strane rijeke itd.

https://www.google.com/maps/@45.0374951,16.3312009,6198m/data=!3m1!1e3

Šumetina samo takva, nigdi nikoga, samo čekaš kako će ti medvid odnekud izać.

Gledam sad baš ovu mapu, pa nema tu 200 metara zračne linije di san ja bija do tamo do njih. Ima ta rijeka i cesta i odma poviše je taj rub vojarne i rovovi tj to su neke rupe tu stražarske u toj šumetini na rubu vojarne.


Last edited by RayMabus on 19/9/2022, 00:17; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by michaellcmacha 19/9/2022, 00:16

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
dijagram wrote:
Noc je posebno nezgodna...
Jako.

Mene dovatija vojni rok a ovi taman nešto kasnije bombardirali Srbiju i onda drž stražu na granici s BiH tamo u onoj vojarni iznad Bosnog Novog, točno na razgraničenju Srba i mujaga tamo s druge strane. Je rijeka između i je specijalna policija i vojski i psi red ispri tebe di je ta rijeka i državna granica al gusta šuma, mrki mrak....jebeno kako god okreneš.

Po danu bar vidiš a ode čin nešto zašuška idući sat vrimena stojiš ko ukoćen s napunjenim kalašom u tom smjeru ...od straha jbte.
šta si u Volinji služio...
Nije Volinja.

Vojarna Čerkezovac.

Evo ti mapa da vidiš di je to u pizdi materinoj točno nasuprot njih a tu negdi i je granica Srba i mujaga u toj zoni tamo u BiH s druge strane rijeke itd.

https://www.google.com/maps/@45.0374951,16.3312009,6198m/data=!3m1!1e3

Šumetina samo takva, nigdi nikoga, samo čekaš kako će ti medvid odnekud izać.
znam ja gdje je to, ali si napisao da si bio uz unu, a to je volinja, i tu su bili psi... i od jna i od čejena, a onda i nešto naših pasa iz dugog sela

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 00:19

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:

Vojarna Čerkezovac.

Evo ti mapa da vidiš di je to u pizdi materinoj točno nasuprot njih a tu negdi i je granica Srba i mujaga u toj zoni tamo u BiH s druge strane rijeke itd.

https://www.google.com/maps/@45.0374951,16.3312009,6198m/data=!3m1!1e3

Šumetina samo takva, nigdi nikoga, samo čekaš kako će ti medvid odnekud izać.
znam ja gdje je to, ali si napisao da si bio uz unu, a to je volinja, i tu su bili psi... i od jna i od čejena, a onda i nešto naših pasa iz dugog sela
Bili su psi po noći jer je s nama tj odma ispod nas na toj cesti uz rijeku patrolirala specijalna sad ne znam jel to vojska il policija al specijalna s psima.

Znam bi ovi doć po noći do nas s tin vučijakom il šta je ono bilo al nešto ka vučijak pasmina.

Oni su patrolirali ispod nas al na cesti. U toj zoni dole pa bi zna prošetat gore u šumu do tog ruba pa nam se javija par puta da znamo da je doša.

Nekad. Nije uvik jer to je dug potez pa di kad par noći u tom periodu bi zna doć do nas gori jer to nema udaljenosti skoro pa ništa, par stotina metara do rijeke. Samo je ta šumetina okolo i nigdi žive duše.


Last edited by RayMabus on 19/9/2022, 00:22; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by michaellcmacha 19/9/2022, 00:21

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:

Vojarna Čerkezovac.

Evo ti mapa da vidiš di je to u pizdi materinoj točno nasuprot njih a tu negdi i je granica Srba i mujaga u toj zoni tamo u BiH s druge strane rijeke itd.

https://www.google.com/maps/@45.0374951,16.3312009,6198m/data=!3m1!1e3

Šumetina samo takva, nigdi nikoga, samo čekaš kako će ti medvid odnekud izać.
znam ja gdje je to, ali si napisao da si bio uz unu, a to je volinja, i tu su bili psi... i od jna i od čejena, a onda i nešto naših pasa iz dugog sela
Bili su psi po noći jer je s nama tj odma ispod nas na toj cesti uz rijeku patrolirala specijalna sad ne znam jel to vojska il policija al specijalna s psima.

Znam bi ovi doć po noći do nas s tin vučijakom il šta je ono bilo al nešto ka vučijak pasmina.

Oni su patrolirali ispod nas al na cesti. U toj zoni dole pa bi zna prošetat gore u šumu do tog ruba pa bnam se javija par puta da znamo da je doša.
belgijski ovčari su bili

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 00:27

Belgijski ovčar

Longi vojni rok Images?q=tbn:ANd9GcTc-nNqutHE3sHtj5DPJzpZhkZOB-73H4arTLJ596l4hxqh5xB2gzuxLFYvQKQFiEVUF0o&usqp=CAU

Je. Ovako nešto. Sad meni je u glavi je sivkasto žute boje ili sivi al dobro po mraku možda izgleda ka sivo. Znam da je nešto ka vučijak al nije pravi vučijak jer je mršaviji i nema ono velike dlake nego ovako ka manja kratkodlako. To je taj. Nema šta drugo bit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 00:33

Miran neki pas.

Nije nikad zalaja kad je doša do nas.

Dresiran. Vidiš na njemu da je ono gleda okolo, sidne kad mu ovi kaže i stoji tako, kad mu kaže ajmo, on se digne i ide s njime dalje.

Nikad to zalajalo nije. Ko da je mutav. Samo šta mu ovi kaže to je to. Pusti ga on ispri sebe da ide i on sam ide ispri njega i njuška i gleda i to je  to. Nema lajanja. Ne laje uopće.

Miran. Dresiran. Vidiš na njemu da je dresiran.

Dolazija je on do nas a ne bi pasa uopće veza nego šeta pas. Prvi put nas je upozna s njime da ponjuši i to je to i on valjda njemu tako objasni da je to ok i pas to zna i neće ti ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 00:42

Ujutro il sumrak.

Tad bi zna doć.

Nije po noći. Po noći se opasno probližit jer iman tri šanžera metaka za kalaš plus kolega do mene pa onda nisu dolazi.

To je po danu al već bi ka pada mrak. Valjda to njima smjena il da nam se javi prije nego šta padne noć da zna da je doli da ga ne bi izrešetali slučajno ako pas počme trčat za nekim u šumu. lol!

Znam d bi nam se doša javit da je doli tako da znamo da je on doli s tin pasom da ne bi bilo kakvih sranja da ušeta u tu šumu po tom mraku prema nama a da ne znamo šta je.

Ima neka žčana ograda dole u toj šumi poviše ceste di počima onda vojarna al nije ta ograda ograda nego je to neka žica samo onako reda radi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 00:56

Tehnički kad pogledaš mi smo bili osiguranje vojarne.

Poslalo nas je tamo čim je počelo rokanje po Srbiji jer se nije znalo kako će ovi u Bosni reagirat.

Ispada sad ko da si stražarija oko vojarne al je trik šta je vojarna u koju upada i ta šuma okolo na svojim južnim i istočnim granicama u osnovi državna granica.

Evo :

https://www.google.com/maps/@45.0121371,16.3314155,6201m/data=!3m1!1e3

Ne može bit gore nego šta je, šumetina, nigdi žive duše a točno si negdi na granici razgraničenja Srba i mujaga s druge strane dakle ako se šta zapuca ovo je odma fight kako god da okreneš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 01:06

RayMabus wrote:

Ima neka žčana ograda dole u toj šumi poviše ceste di počima onda vojarna al nije ta ograda ograda nego je to neka žica samo onako reda radi.
Velika je to površina pa ti je na ulazu ograda i oko ulaza al već kad uđeš dublje u šumu samo ono dvi žice da označi da je to crta od vojarne i da zaustavi eventualno jelena i to je sve. Na par mista je i razvaljena u toj šumi. Tko zna šta tu sve prolazi. Medvidi, divlje zvijeri. Đava će znat. Tko tu uopće i zalazi. Možda imigrant sad zalutaju i to je to. Medvid, jelen, vuk i imigrant. Divlja svinja koja i tako to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 01:13

Vidim na tim slikama da je taj belgijski ovčar ka žuta boja.

Meni je u glavi sivo ka malo tamnije al možda ima i sivkasto s tamnim nijansama il možda to već kraj dana a ta zona to su visoka stabla i to nema sunca ni kad je podne u toj šumetini.

To je sve lad pa moguće da onda ta njegova žuta boja u ladu bude tamnija pa onda zato mi to da je sivkastiji. Moguće radi toga jer ga sunce ne obasjava uopće u toj šumetini. Ne pada tu zraka sunca na tlo, ne boj se. Longi vojni rok 1f602

I kad je podne tu je mrak. :^0 :D lol!

Jedino di ćeš vidit da je palo na sunce na pod je kad izađeš na drumski put koji ide oko vojarne i do nje al van toga nema šamse. Šuma. I to samo takva. Strava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 01:23

Poviše tog drumskog puta su ti skladišta ukopana u brdo i to je ovo šta se BiH sad buni da Hrvatska tu želi nuklearni otpad stavljat itd.

I sad ide taj drum oko vojarne naoklo i tu straže i onda na drumu je smjena i tu si i čuvaš ulaz od tog skladišta tj tih skladišta naokolo, tu točku di si na straži i tu zonu ispod druma a to je ta šumetina i nekih šta ja znam desetak dvadeset metara ispod druma je čuka.

Dvojica ste uvik. Motorola i javljanje cilu noć tamo u komandu vezisti u vojarni jel sve ok. U čuki si i to je to. Držiš to ispod sebe na nišanu. Ti i kolega.

A ovi Srbiju rokaju a nasuprot RS i mujage i nigdi žive duše, samo ta šumetina i samo gledaš kako će ti medvid odnekud iskočit.

Ma strava čista.

I da nisu rokali Srbiju i cila ta situacija nego da je mir, samo da stojiš tu u toj šumi po mraku, sereš u gaće, kakvi je to ambijent.

Po danu je lako jer vidiš al noć je ono psiha, nategnut si, živci rade, čuješ na kilometar svaki šum, odma trzaš. Bježi bježi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by debotoijusto 19/9/2022, 06:13

kolega @ray prestani srbima izdavat vojne tajne nesrico  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by AssadNaPodmornici 19/9/2022, 08:33

pitat cu kica da odreže ray vojni rok da ne brišem

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21028
2018-06-14


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 13:51

debotoijusto wrote:kolega @ray prestani srbima izdavat vojne tajne nesrico  :D
Znaju oni to. To je 1999 godina a samo do prije četiri godine to je bila glavna vojarna SAO Krajine za tamo tu Baniju i taj dio. Stacionar.

To je sve bilo u derutnom stanju. Očuvano al je rat bija tako da Alan Ford vojarna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by RayMabus 19/9/2022, 13:56

Evo vidiš kakva je to šumetina :

Longi vojni rok Fond-2

Još minirano naokolo. Zato mi nismo ni ulazili puno unutra jer nemaš pojma šta te čeka, zmije, mine , pičke materine.

Usluga razminiranja obuhvaćala je radove na dijelu minski sumnjivog područja površine 37.775 četvornih metara, podijeljenih u 10 cjelina.

https://zastita.info/hr/novosti/zavrsena-druga-faza-razminiranja-u-centru-za-zbrinjavanje-radioaktivnog,33476.html

Longi vojni rok Fond-nek
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Longi vojni rok Empty Re: Longi vojni rok

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum