ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by Ringo10 3/8/2022, 12:48

zganci_i_jetrica wrote:Mate Hanžeković - Gospodin Čovjek
Ne znam za to, nisam čitao

Sad sam vidio ...objavljeno 1932

Od naših autora tu su Predrag Raos (Brodolom kod Thule), Zvonimir Furtinger, Damir Mikuličić, Branko Belan ...

Raos ima jednu komičnu priču objavljenu u SIRIUSu broj 78 - ANABIOZA, sjećam se da sam se smijao

Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by niels 3/8/2022, 18:54

zganci_i_jetrica wrote:
niels wrote:
Ringo10 wrote:Problem je taj sto je preko 90% SF filmova smece
Ali to je slucaj i sa svim ostalim zanrovima
Uz to, problem je što je i 90% od svih današnjih filmova - SF filmovi (ili barem imaju “SF trenutak”).

Superheroji, mutanti, ratovi u svemiru (valjda nije dosta na zemlji), vanzemaljci…kad sam bio klinac, pročitao sam Gospodara prstenova, i uglavnom sve od Julesa Verne-a, jer sam to smatrao općom kulturom.

Zato sam valjda i pogledao Jacksonove filmove, i bili su dobri.

Ostatak, ne mogu ni reći koliko su loši. Radije i ja pogledam dokumentarac o prirodi, bio je Opstanak, unuk i ja smo rado gledali. Odmoriš dušu i nešto naučiš. Ili Jacques Cousteau.
Inception je odličan SF film, iako je u biti manje SF nego što bi pomislio  :)

Nisam gledao na Inception kao na SF. Riječ je o snovima koji se programiraju.

Možda je to i anti-SF, demistificira se ono inače mistično, upravlja se snovima.

Sličnu subverziju Nolan izvodi u svojoj trilogiji o Batmanu, nema neobjašnjivih trenutaka, jer ih kod Batmana ni ne treba biti. Batman nije roman na ekranu, Batman je akcijski triler.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by Ringo10 4/8/2022, 01:07

Da, Inception je samo uvjetno SF...
Batman nema elemenata SF osim sto se odvija u hipoteticnom svijetu
Ako ima elemenata SF oni su periferni i manje vise nebitni
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by zganci_i_jetrica 4/8/2022, 09:37

niels wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
niels wrote:
Ringo10 wrote:Problem je taj sto je preko 90% SF filmova smece
Ali to je slucaj i sa svim ostalim zanrovima
Uz to, problem je što je i 90% od svih današnjih filmova - SF filmovi (ili barem imaju “SF trenutak”).

Superheroji, mutanti, ratovi u svemiru (valjda nije dosta na zemlji), vanzemaljci…kad sam bio klinac, pročitao sam Gospodara prstenova, i uglavnom sve od Julesa Verne-a, jer sam to smatrao općom kulturom.

Zato sam valjda i pogledao Jacksonove filmove, i bili su dobri.

Ostatak, ne mogu ni reći koliko su loši. Radije i ja pogledam dokumentarac o prirodi, bio je Opstanak, unuk i ja smo rado gledali. Odmoriš dušu i nešto naučiš. Ili Jacques Cousteau.
Inception je odličan SF film, iako je u biti manje SF nego što bi pomislio  :)
Nisam gledao na Inception kao na SF. Riječ je o snovima koji se programiraju....
Ozbiljni eksperimenti sa snoviđenjem se provode zadnjih 30 godina. To je dakle neupitno science. Ostatak je fiction. Inception je dakle definitivno SF :)
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1321
2021-06-05


Back to top Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by marcellus 4/8/2022, 09:48

niels wrote:
Ringo10 wrote:Problem je taj sto je preko 90% SF filmova smece
Ali to je slucaj i sa svim ostalim zanrovima

Uz to, problem je što je i 90% od svih današnjih filmova - SF filmovi (ili barem imaju “SF trenutak”).

Superheroji, mutanti, ratovi u svemiru (valjda nije dosta na zemlji), vanzemaljci…kad sam bio klinac, pročitao sam Gospodara prstenova, i uglavnom sve od Julesa Verne-a, jer sam to smatrao općom kulturom.

Zato sam valjda i pogledao Jacksonove filmove, i bili su dobri.

Ostatak, ne mogu ni reći koliko su loši. Radije i ja pogledam dokumentarac o prirodi, bio je Opstanak, unuk i ja smo rado gledali. Odmoriš dušu i nešto naučiš. Ili Jacques Cousteau.

da, ja sam isto odrastao uz opstanak i costeaua, nemjerljivo spram današnjih dokumentaraca

a i hollywood, prije si mjesečno imao film ili dva koje je trebalo ili vrijedilo pogledati. Danas imaš jedan godišnje. Ako.

_________________
Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by marcellus 4/8/2022, 09:50

a star trek je u biti soap opera u svemiru, puno više nego regularni sf.

volio sam ga kao klinac, a gledao sam i kasnije serije TNG pogotovo

moram vidjet kakav je "Picard"

_________________
Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by epikur37 4/8/2022, 09:57

marcellus wrote:a star trek je u biti soap opera u svemiru, puno više nego regularni sf.

volio sam ga kao klinac, a gledao sam i kasnije serije TNG pogotovo

moram vidjet kakav je "Picard"

Nije loš Picard, gledao sam.

A imaš sada novu sezonu zvjezdanih staza, super je!

Posve na tragu starih sezona. https://www.imdb.com/title/tt12327578/
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by epikur37 4/8/2022, 09:58

A Zvjezdane staze su mi uvijek bili daleko zanimljivije i ozbiljnije od Ratova zvijezda. To mi je baš ono djetinjasto.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by niels 4/8/2022, 16:47

Inače, pomalo paradoksalno, Ilijada je bio prvi SF.

Događaji koji su se uistinu desili, opsada Troje (desili su se, vjerujte mi :) do 19. st. su bili smatrani jednako fantastičnima kao i dijelovi epa o bogovima i božicama.

Schliemanovo otkriće Troje je potvrdilo povijesnu utemeljenost epa, a s korekcijom obale, vrlo točan opis Troje i okruženja u doba opsade.

Do tog trenutka se hvalila Homerova mašta, ispao je malo bolji kroničar.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by Hektorović 4/8/2022, 17:07

epikur37 wrote:
marcellus wrote:a star trek je u biti soap opera u svemiru, puno više nego regularni sf.

volio sam ga kao klinac, a gledao sam i kasnije serije TNG pogotovo

moram vidjet kakav je "Picard"

Nije loš Picard, gledao sam.

A imaš sada novu sezonu zvjezdanih staza, super je!

Posve na tragu starih sezona. https://www.imdb.com/title/tt12327578/

Discovery je bio negledljiv, Picard se čini nešto boljim.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza - Page 4 Empty Re: Preminula prva Uhura Zvjezdanih staza

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum