ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by vuksadinare Thu 21 Jul - 3:54

https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/drustvena-mreza/kako-je-bilo-zivjeti-u-jugoslaviji-i-je-li-doista-vladalo-bratstvo-i-jedinstvo-mladi-hrvat-postavio-je-ovo-pitanje-dobio-je-svakakve-odgovore-1209871
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by pizzon Thu 21 Jul - 4:04

yuga je imala tragediju
da su s.m  i njofra postali kljucni politicari.
politicki su antipodi
i to je omogucilo njihovu
koaliciju na putu rasturanja zemlje.
da je na celu srbije
ostao stambolic ...
nisam siguran da bi 
sve bilo isto.
zato je i likvidiran.. 
nakon 8.sednice srbiju
su preuzeli informbirovci
a hrvatsku proustaska
dijaspora i domaci, hr, petokolonasi.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4977
2020-04-21


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by niels Thu 21 Jul - 6:22

Zanimljivo, Stambolić je bio percipiran kao nacionalist, tražio je i on reviziju Ustava iz 1974.

Slobodan Milošević je praktički bio nepoznat, nije imao protukandidata za predsjednika Predsjedništva CK SKS, ali je počeo s umjerenom retorikom do Kosovog polja.
niels
niels

Male
Posts : 4787
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by niels Thu 21 Jul - 6:28

A da odgovorim na pitanje: kako kome, kao i inače. Nekome je država majka, nekome maćeha. Jugoslavija i Hrvatska su vrlo različite zemlje, praktično antipodi. Netko odgojen ili/i rođen u Hrvatskoj teško može pojmiti život u SFRJ.

Ali bratstvo i jedinstvo je bila parola, i kao svaka parola namjerno pretjerana.
niels
niels

Male
Posts : 4787
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by niels Thu 21 Jul - 6:34

pixi.... wrote:yuga je imala tragediju
da su s.m  i njofra postali kljucni politicari.
politicki su antipodi
i to je omogucilo njihovu
koaliciju na putu rasturanja zemlje.
da je na celu srbije
ostao stambolic ...
nisam siguran da bi 
sve bilo isto.
zato je i likvidiran.. 
nakon 8.sednice srbiju
su preuzeli informbirovci
a hrvatsku proustaska
dijaspora i domaci, hr, petokolonasi.

Hrvatsku su preuzeli besprizorni birokrati: Mika Špiljak, Stanko Stojčević, Stipe Šuvar…1989. je SKH preuzeo Ivica Račan, koji je bio za dogovor i očuvanje Jugoslavije, ali ne ako ju napusti Slovenija.

To je bila sasvim drukčija dinamika od slovenske i srpske političke scene.
niels
niels

Male
Posts : 4787
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by zganci_i_jetrica Thu 21 Jul - 8:09

pixi.... wrote:yuga je imala tragediju
da su s.m  i njofra postali kljucni politicari.
politicki su antipodi
i to je omogucilo njihovu
koaliciju na putu rasturanja zemlje.
da je na celu srbije
ostao stambolic ...
nisam siguran da bi 
sve bilo isto.
zato je i likvidiran.. 
nakon 8.sednice srbiju
su preuzeli informbirovci
a hrvatsku proustaska
dijaspora i domaci, hr, petokolonasi.
Juga je imala tu tragediju, a što su nas u Titovoj SF državi bez imalo uvijanja učili u školi, da su glavni problem kraljevine Jugoslavije bile velikosrpske hegemonističke težnje. Bratstvo i jedinstvo te inzistiranje na marksističkom odumiranju klasnog sistema (gdje je nacionalnost manje bitna jer će se jednog dana svi proleteri svijeta osvijestiti i ujediniti) su taj problem trebali riješiti. To se pokazalo kao isprazna floskula i ne da smo mi Hrvati nekakvi nedužni cvjetići, ali problem Juge nakon Tileta je bio opet isti: velikosrpske hegemonističke ambicije. 

Stoga je odgovor na pitanje "Ma ko nas, bre, zavadi" jednostavan: niti Tuki, niti Sloba, niti bilo koji pojedinačni političar, već srpsko uvjerenje da moraju gospodariti svima, a prije svega Hrvatima. Svaka čast vama Srbima, kad krenete da srbujete s balvanijadama i sličnim živopisnim folklorom, tu vam nema ravnih, ali kad nakon arlaukanja i busanja po prsima treba nešto konkretno učiniti, onda: prc Milojka! Nikad Srbi neće na zelenu granu dok se ne suoče sami sa sobom na kolektivnom nivou, ali oni tu gorku crvenu pilulu vehementno odbijaju progutati.
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1318
2021-06-05


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by vuksadinare Thu 21 Jul - 8:33

...ja osobno mislim da bratstva i jedinstva u pravom smislu nije bilo vec je ta floskula nametnuta kao parola..na osobnoj razini je bilo negdje bratstva i jedinstva u globalu tj nacionalno i ne..vise mir mir tebi ziv ziv netko nije kriv...i to je trajalo manje vise u nekim granicama normale dok je tile bio ziv..a kad je odapeo maskenbal je mogao poceti
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by mentalitet Thu 21 Jul - 11:05

niels wrote:A da odgovorim na pitanje: kako kome, kao i inače. Nekome je država majka, nekome maćeha. Jugoslavija i Hrvatska su vrlo različite zemlje, praktično antipodi. Netko odgojen ili/i rođen u Hrvatskoj teško može pojmiti život u SFRJ.

Ali bratstvo i jedinstvo je bila parola, i kao svaka parola namjerno pretjerana.


Bratstvo i jedinstvo su izmisliili hrvatski komunisti da se ne bi spominjao Jasenovac zato Tito nikad nije otishao na to mjesto da se pokloni jasenovachkim zrtvama,a tko je profitirao od YU evo dole link ,ja se drzim one da chovjek uchi cjeli zivot ali ipak na kraju umre glup,jebi ga nemresh znat sve al je potrebno u svemuu znati ono osnovno,dakle ovdje su chinjenice.Koliko je ono srba premijera bilo i predsjednika? Srbi su kreteni kakvih nema na svijetuu u to vrijeme bili,mjesto da su nakon 1918 okolchili Karlobag Virovitica kako su im ameri i englezii savjetovali oni velikosrpski hegemonisti donose hrvatima drzavu.Dignite im najvec spomenik u Hrvatskoj i ne sramite se reci da za svoju drzavu niiste kurcem maknuli.

Stvaranje Jugoslavije – najveća srpska zabluda“

https://www.youtube.com/watch?v=iVmXHNMkISA

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5027
2020-07-05


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by Ringo10 Thu 21 Jul - 11:32

Bratstvo i jedinstvo je bila plemenita ideja.
Ali na zalost sve je ispalo drukcije
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by mentalitet Thu 21 Jul - 11:58

Ringo10 wrote:Bratstvo i jedinstvo je bila plemenita ideja.
Ali na zalost sve je ispalo drukcije

Ma kurac je bila dobra ideja.Dobra za one koji su je izmislili,pa su dobivali sirovine i energiju od siromashnijiih dijelova bivshe YU i tako zivjelii na guzove,kolika je sada razlika u cijenii struje izmedju Srbije i Hrvatske?Ajde objasni mi koja je to pamet u Hrvatskoj koja uvozi 5 miljardi eura hrane a Slavonija prazna ,dok Srbija godishnje izveze toliko malina i bobichastog voca u svijet.Tko je tu radnik a tko neradnik?Nikada Srbija nije imala pozitivnu bilansu sa Hrvatskom u YU a sada suficit Srbje prema Hrvatskoj iznosii 1,5 mlijardi eura.Sva lova odlazi za Beograd a Zagreb se gradio,sada lova ne odlazi za Beograd a on se gradi i nikad ljepshi dok Zagreb ne moze popraviti oshtecenja od zadnjeg zemljotresa unatoch pomoci koju su dobili od EU.Stari po tome se vidi tko je lopov a tko radnik ii tko je majstor propagande..Svaki chovjek mora pogledatii istinuu u ochi i shvatiiti svoje mogucnosti ako zeli bolje zivjetii ici dalje.Onaj koji sam sebe laze osudjen je na propast.Eto ti razlog zashto ova ustashija mrzi Vuchica a da je na chelu Hrvatske i da je Hrvat ne bi mogao od njih zivjeti koliko bi ga hvalili.Samo da se razumijemo,nije to medjumursko zagorski mentalitet nego brdsko dinarski koji su od malena nauchili da lazii mazi drpi lovu i bezi bre u pichku materinu da te ne uvate (ovo bre je napisano da se zna od koga su potekli).Konvertriti su najgora vrsta ljudi i oni danas vladaju Hrvatskom.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5027
2020-07-05


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by Ringo10 Thu 21 Jul - 12:15

Vi Srbi sada bjesnite i kukate jer ste propustili nekoliko zicera za Veliki Srbiju
I tu vam niko nije kriv osim vi sami sebi
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by jastreb Thu 21 Jul - 13:39

Jugu će jednog (dalekog)dana ponovno stvoriti veliki ljudi toga vremena.

U to sam potpuno siguran.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by jastreb Thu 21 Jul - 13:42

A bratstvo i jedinstvo iskovano u jedinicama NOVJ bilo je čvrsto kao granit.

Primjerice u 13.primorsko-goranskoj diviziji gdje su zajedno ginuli Hrvati i Srbi,koji su od 1941.od samog početka ustanka bili primjer kako dva zbratimljena naroda mogu sve.

Gdje se bore Srbi i Hrvati -biće Švabi teško ratovati. 

Da ne govorimo o epopejama Sutjeske i Neretve gdje su krvarili Srbijanci,Dalmatinci,Banijci,Crnogorci,Majevičani svih vjera i nacija.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by dzango Thu 21 Jul - 14:47

jastreb wrote:A bratstvo i jedinstvo iskovano u jedinicama NOVJ bilo je čvrsto kao granit.

Primjerice u 13.primorsko-goranskoj diviziji gdje su zajedno ginuli Hrvati i Srbi,koji su od 1941.od samog početka ustanka bili primjer kako dva zbratimljena naroda mogu sve.

Gdje se bore Srbi i Hrvati -biće Švabi teško ratovati. 

Da ne govorimo o epopejama Sutjeske i Neretve gdje su krvarili Srbijanci,Dalmatinci,Banijci,Crnogorci,Majevičani svih vjera i nacija.
Pitanje je valjda bilo da li je BRIJED-a bilo u Jugoslaviji a ne gde je "kovano" i kako. Niti je kovano, niti ga je bilo. Bilo je normalnog suživota pod komunističkom presijom. Ne znam šta im je to BRIJED i kako se manifestuje. Ako se ja ne koljem sa komšijom Hrvatom, d ali je to bratstvo? Svašta.

_________________
Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by mentalitet Thu 21 Jul - 15:23

Ringo10 wrote:Vi Srbi sada bjesnite i kukate jer ste propustili nekoliko zicera za Veliki Srbiju
I tu vam niko nije kriv osim vi sami sebi

Gledaj, vi hrvtii a bogami i srbi imate istu matricu razmiishljanja shto opet dokazuje da imate zajednichko porijeklo.Ako netko brani neshto a iza toga stoje uglavnom srbi on je u vashim ochiima Srbin ii chetnik.Ako netko brani neshto shto uglavnom brane hrvati on je Hrvat i uustashoid.Kada cete shvatiti jednom da u BiH,Srbiji i pomalo Hrvatskoj zive i drugi narodi ii nacije koje su u manjini i koje se stjecajem okolnosti priklanjaju ili hrvatima ili srbiima.Ne znam da li znash a ja sam nedavno saznao da je u NDH biilo 11 generala srba iiisto toliko zidova.To tjera na razmiishljanje svakog normalnog chovjeka ii pita se shto je natjeralo te ljude da uchestvuju u zlochinu protiv vlastitoga naroda.To necesh chuti iz usta hrvata kao argument za ili protiiv zlochina koje je chiniia kvislinshka drzava.Ja znam zashto je tako,jer chak i na ovome forumu ako nisi sa nama onda si protiv nas,stara fashistichka floskula.Zato sam i uzeo nik mentalitet jer me jebeno iinteresiraju korijeni toga mentaliteta koji se nije promijenio ni za dlaku od priije 200 godina.Pred rat u Zagrebu sjedim sa jednim crnogorcem kojii nije znao da je crnogorac na kavi koji je osnovao zagrebachku shkolu animiranog filma i prichamo o svemu.Na pitanje shto se ovo deshava odgovorio mi je konstataciom da na ovim prostorima ziivimo vec stoljecima okruzeni i prozimani najvecim kulturama na svijetu pa niismo nishta nauchili i veli tko ti garantira da cemo neshto nauchitii i izvuci pouke iz blize povijesti slijedecih 100 godina.To mi je pomoglo da se odluchim da odem iz te vukojebine.Ako stoljecima nismo proshli na civilizaciiskom ispitu naravno da necemo ni slijedeciih 100 godiina jer se genetika mijenja svakih 2.000 a geni su chudo posebno kameni geni. Mene boli kurac za naciju jer su se moji doseili iz zemlje koja je bila davno civiilzirana i koja je temelj zapadne kulture pa tako i srpsko-hrvatske.Ustvari,nije vazno tko smo i shto smo ,nego je vazno za shta se borimo.Ja osobno se borim za neka civilizacijska dostiignuca kao shto je sloboda a ona ne moze btii odredjivana i dozirana iz nekog hegemonistchkog centra.Sloboda ili postoji za sve ili ne postoji!Dakle ako sam u ovome trenutku na strani srba( ne svih poput ove srpske budale na forumu,ma i njiih kretena koji misle da ce im bitii bolje u IV Rajhu) ,shto to znachi u vashim "hrvatskim" glavama ili srpskim.Pa jebi ga,jesam ja kriv shto hrvati iz pune vrece pichaka uvijek izvuku krivi kurac kroz povijest.Ja sam 1990 shvatio da nisam ni Hrvat ni Srbin ali sam isto tako shvatio da su srbi lakmus papir za pruzanja otpora svakom hegemonu.Ja bi volio da je drugachije iida to mogu reci za hrvate jer sam odrastao medju njima ali nisu.,..mada ima svijetlih trenutaka i kod hrvata kao shto je priikazano u filmu "Stadiion" ali nitko ga ovdje ne spominje jer se u njemu opisuje borba protiv fashizma.Jediini si ti ovdje na forumu koji se odupire tome fashizmu i to otvoreno i bez obzira shto se u mnogm stvarma ne bi slozili slazemo se da je to zlo,isto tako bi se vjerojatno ne bii slozio u svezi takozvanog domovinskog rata sa T. ii u vezi fashiizma ali on sve shto napishe o Ukrajini su bolje analize od bilo koga na ovome forumu .Ovo o okolchavanju sam napisao namjerno jer mi je pun kurac te propagande hrvatskih komunista koji su preuzeli od Austro-ugarske pa kao papagaji ponavljaju tu mantru o veliko-srbskom naconalizmu koji je mozda postojao u nekm glavama ali znam da nije kod obchnog naroda,no medjutiim sada viidim da se jebeno brzo shiri i to ce biti problem u buuducnosti pa bilo kakva promjena na globalnoj scenii ce rezultirati prolijevanjem srpsko-hrvatske krvi.P a pogledaj samo ovaj forum kada se reciimo diskutira o posjeti Vuchica Jasenovcu,bog te jebo svii se propnu na zadnje noge umjesto da kazu ,da to je bio nevidjeni zlochin koji nismo mii napravili nego nashi glupi pretci ii osudjujemo to kao shto osudjujemo svaki zlochiin nad nevinim ljudima bili oni hrvati,srbi,musliimani,jevreji,cigan ,tunguzi itd. Na kraju su vjerojatno uvjerili sami sebe u to a ne druge o toj propagandi jer da je postojao taj veliko-srpski hegemonizam nikada vi ne bi dobili svoju drzavu..Dakle borim se za istinu pa kakva god ona bila i boli me kurac za shta me smatrate.Ako sam i chetnik u vashim ochima to je samo znak da su i oni bili na pravoj stran jer hrvati su uviek bili na krivoj (ne svi naravno pa su po vashoj logici i oni chetnici)Jebi ga i Kusturiica je bio musliman pa je shvatio da je Srbin jer je prouchio svoje korijene kao shto sam i ja svoje pa od 1990 nisam Hrvat kako sam mislio nego neshto drugo i shvatio na grobovima svojih predaka tko sam shto sam.Moram reci da me je to otkrice obradovalo jer nikako nisam mogao podniijeti chinjenicu da pripadam sluganskom narodu kao shto su hrvati.Vi iz BiH ste mozda drugachiji pa nikada necete shvatiti shto to znachi hrvatska shutnja ili guske u magli koja slikovito i na pravi nachin opisuje hrvate kao narod.Tko zna ,mozda i ti nisi Hrvat kada se tako srchano borish za slobodu i istinu.Preispiitaj svoje gene ,ja sam to vec napravio i dokazao sam sebi da ne pripadam ni jednim ni drugima ali sam na strani srba dok god pruzaju globalistima otpor i isto tako sam na strani hrvata koji to isto chine bez obzira da li su partizani ili ustashija.Je li sad jasnije?Eto ispriichavam se ako sam te chiime povrijedio nije bilo namjerno nego sam sve iznio u chast istine.Na kraju,pogledaj onaj video od Gorana Sarica pa ce ti bitii mnogo jasniije o chemu ja ovdje drobim.Ljudi me dozivljavaju kao da neshto hrvatsko mrzim i zato shto ne podilazim.Pa jebo te bog ,ja sam po svome nachinu pisanja veci Hrvat od njih svih jer ne tipkam slavopjeve hrvatskiim polticharima i stci sitnog zuba koja tek nakon 30 godina vidii da je izjebana ii opljachkana a ja sam to vidio 1990 ii otishao iiz budalistana jer imamio samo jedan zivot koji nisam zelio da protraciim sa budalama i nije mi krivo.Dolazio sam u Hrvatsku i bash u vrijeme svjetskog prvenstva u nogometu izadjem sa jednom forumashicom na pice kad tamo bog te jebo tisuce ljudi izashlo i slavi ,opijaju se.Pomislio sam ,dobro je meni rekao onaj frend da se nishta nece promijeniti a dokaz,kada su hrvati izashli na ulice da protestiraju protiv pljachke vlastite zemlje?E to ti se zove takozvana hrvatska shutnja,rondace po firmama i u krugu obitelji ii prijatelja a posebno nas koji dodjemo iz vana kako je teshko ali se josh nije desilo da glasaju protiv HDZ-a i recimo izaberu onog Domagoja Kolakushica za predsjednika nego ce birati opet lopove koji su ih doveli u ovu situacju jer su i sami mali siitni lopovi.Isprchavam se na istini ako mislish da sam neshto izmslio provjeri.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5027
2020-07-05


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by mentalitet Thu 21 Jul - 15:39

jastreb wrote:Jugu će jednog (dalekog)dana ponovno stvoriti veliki ljudi toga vremena.

U to sam potpuno siguran.

Nece,pratim srpsku politichku scenu ii vdim da oni postaju ono shto su hrvati bili 1990.Orazovanii mladi ljudi koji su zavrshili shkole u Engleskoj ,Njemachkoj ,USA grade nov srpsk naciionalizam al brez mrznje shto nalazim da je opsnije od onih srba kojii se busaju u chetnichka prsa.Ovi su mnogo opasniji i obrazovaniji ,plus hladne glave ko gemisht.Postaju sve slozniji i trenutno se razrachunavaju sa onim beogratskiim ostatcima jugoslovena i samoshovinista.Ne nastupaju agresivno nego nastupaju mekom moci bez obzira o kojem se vidu zivota radi,pa bile to i cajke.Neku vece gledam na njihovoj televiziji audiiciju "Zvezde Granda".Bash me zainteresiralo tko ce sve biti.Mislio sam cigicii i srbi i mozda po koji musliman kad tamo sve mladi hrvati izmedju 16 i 30 godiina.Pjevaju srpske pjesme koje nikad chuo nisam.Meni to govori puno o mladoj generaciji.
Da nije bilo rata mozda bii bilo neke shanse ali kreator novog svjetskog poretka su znali da YU ne smije zivjeti i zajahali su hrvatskii nacionalizam da do njega dodje zato shto nakon rata mogucnost suziivot je nemoguca neshto slichno po njhovom scenariju se sada deshava u Ukrajini samo im ta formula nece upaliti jer su se namjerili na zemlju koja ima atomsko naoruzanje.Dakle Jugu zabioravi,potroshena lizalica i sada mislim da je tako bolje a mislio sam dugo isto kao i ti.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5027
2020-07-05


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by pizzon Thu 21 Jul - 16:19


_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4977
2020-04-21


Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by Serbinho-3 Thu 21 Jul - 16:28


Srbija ide koracima od 7 milja napred, Evropa istim unazad.

Kada sam govorio o Kini i Hong Kongu, smejali su mi se.

Video sam Hong Kong u Evropi i to se polako obistinjava.

Krenuce i da raste populacija, mnogi ce otici u Srbiju, koja

ce privlaciti vise ljudi.

Jedino pedstavnistvo celog Sveta u Evropi, isto onako kao

i za vreme Jugoslavije.

Srbija nije Evropa, Srbija je Svet.

Jugoslavija, nisu verovali u istu i to je to.

Ako neko ne veruje i misli da moze bolje, ima pravo na

svoje misljenje.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by Serbinho-3 Thu 21 Jul - 16:33


Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by Serbinho-3 Thu 21 Jul - 16:39


Kao nekad u ona stara dobra vremena.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=07&dd=19&nav_category=11&nav_id=2187115
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore Empty Re: Kako je bilo zivjeti u Jugoslaviji i da li je vladalo bratstvo i jedinstvo?Mladi Hrvat je postavio to pitanje i dobio svakakve odgovore

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum