ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

puljak razbio

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

puljak razbio - Page 6 Empty Re: puljak razbio

Post by epikur37 12/7/2022, 09:55

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:No dobra stvar je to što je Hrvatska ipak funkcionalna demokracija a ne nekakav Vučićevsko-Putinovski hibridni režim gdje mediji slave dragog vođu, kroz ovakve pritiske se i sama vladajuća ekipa tjera na određene korektive za opće dobro.

HDZ i Plenky za sad na državnoj razini nemaju ozbiljnu alternativu, no ovakav politički pritisak može imati i dobar učinak na samu vladu.
ruku na srce dosta stvari se vidno poboljšalo zadnjih par godina.. 

u RH možeš i obrt i firmu otvoriti skoro doma online uz par klikova mišom i možda 1-2 posjete nekom uredu, gdje obično nema gužve i službenice te brzo obrade. to je bilo ono "znanstvena fanatastika prije 10ak godina" , sada smo tu .

X

Ja sam firmu otvorio iz ureda, nisam bio nigdje. Par klikova trošak par sto kuna.


epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

puljak razbio - Page 6 Empty Re: puljak razbio

Post by AssadNaPodmornici 12/7/2022, 10:20

ja bih isto otvorio obrt za skipera i zatvorio na jesen.. otvaranje par klikova mišen, dva posjeta u poreznu, i jedan na mirovinsko i zdravstveno.. sve riješiš do ručka. 

zatvaranje još lakše 2 klika mišem. 
---
čuo sam da je za firme isto tako -- da najviše komplikacija stvaraju privatne banke kod pravljenja računa, da je tu čak HPB najbolja.

e da plaćanje poreza(za sezonske obrte kada sam radio kao skiper). nikakve brige. odeš na egrađanin i tamo ti se izlista sve što moraš platiti. nemoraš se tresti sa nikakvim računovodstvom , zvati poreznu, sa dva klika mišem ti se generira račun i platiš sva davanja državi preko mobitela. jebeno. ono što je nama to sada "normalno", ispada da svega nekoliko zemalja svijeta ima tako nešto. 

i to se osjeti odmah na kvalitetu života i standard. 

inače nema više onih članaka po novinama gdje bi inspektori izašli na teren i neki HDZovac im kaže "ne vraćate se u ured prije nego ispišete nekoliko kazni" - - u njemačkoj su inspektori savjetnici. 

e i kod nas se promjenila politika, sada su inspektori savjetnici , skužili su da ne žive od kazni, nego od poreza koje ta firma generira, pa na terenu onda savjetuju, nije im cilj zalijepiti kaznu nego savjetovanjem ... prije su zatvarali industrijska poduzeća, obrte, firme, namjerno doslovno.. 

sada takvih stvari nema više.. mislim da su takve sitne promjene se možda uvele prije 20 godina, vjerojatno bi imali 300 000 stanovnika više, ali i ovako je dobro.. 

plus ruku na srce plenkijeva vlada je jedna od rijetkih vlada koja je zadnjih par godina u više navrata rezala poreze.. sve vlade prije toga su dizale poreze, a plenkijeva je imala par poreznih rezova.. manjih ali se osjeti na rast standarda, plaća, a istovremeno na pojeftinjenja itd, živne ekonomija.. 

hrpa sitnih promjena se uvela zadnjih 5-6godina , i malo po malo osjeti se jebeno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20988
2018-06-14


Back to top Go down

puljak razbio - Page 6 Empty Re: puljak razbio

Post by Hektorović 12/7/2022, 12:09

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:No dobra stvar je to što je Hrvatska ipak funkcionalna demokracija a ne nekakav Vučićevsko-Putinovski hibridni režim gdje mediji slave dragog vođu, kroz ovakve pritiske se i sama vladajuća ekipa tjera na određene korektive za opće dobro.

HDZ i Plenky za sad na državnoj razini nemaju ozbiljnu alternativu, no ovakav politički pritisak može imati i dobar učinak na samu vladu.
ruku na srce dosta stvari se vidno poboljšalo zadnjih par godina.. 

u RH možeš i obrt i firmu otvoriti skoro doma online uz par klikova mišom i možda 1-2 posjete nekom uredu, gdje obično nema gužve i službenice te brzo obrade. to je bilo ono "znanstvena fanatastika prije 10ak godina" , sada smo tu već među boljima u svijetu. 

zbog tih nekih malih ali konstatnih pomaka, čitao sam da smo prestigli nazad slovačku po standardu, što je ono wow.. plus ova hapšenja minsitara je dobra stvar.. manje će se krasti.. ima dosta manjih ali dobrih promjena..

Benefiti ulaska u EU, kao i ova uhićenja ministara zbog istraga EU tužiteljstva.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

puljak razbio - Page 6 Empty Re: puljak razbio

Post by Hektorović 12/7/2022, 13:15

AssadNaPodmornici wrote:ja bih isto otvorio obrt za skipera i zatvorio na jesen.. otvaranje par klikova mišen, dva posjeta u poreznu, i jedan na mirovinsko i zdravstveno.. sve riješiš do ručka. 

zatvaranje još lakše 2 klika mišem. 
---
čuo sam da je za firme isto tako -- da najviše komplikacija stvaraju privatne banke kod pravljenja računa, da je tu čak HPB najbolja.

e da plaćanje poreza(za sezonske obrte kada sam radio kao skiper). nikakve brige. odeš na egrađanin i tamo ti se izlista sve što moraš platiti. nemoraš se tresti sa nikakvim računovodstvom , zvati poreznu, sa dva klika mišem ti se generira račun i platiš sva davanja državi preko mobitela. jebeno. ono što je nama to sada "normalno", ispada da svega nekoliko zemalja svijeta ima tako nešto. 

i to se osjeti odmah na kvalitetu života i standard. 

inače nema više onih članaka po novinama gdje bi inspektori izašli na teren i neki HDZovac im kaže "ne vraćate se u ured prije nego ispišete nekoliko kazni" - - u njemačkoj su inspektori savjetnici. 

e i kod nas se promjenila politika, sada su inspektori savjetnici , skužili su da ne žive od kazni, nego od poreza koje ta firma generira, pa na terenu onda savjetuju, nije im cilj zalijepiti kaznu nego savjetovanjem ... prije su zatvarali industrijska poduzeća, obrte, firme, namjerno doslovno.. 

sada takvih stvari nema više.. mislim da su takve sitne promjene se možda uvele prije 20 godina, vjerojatno bi imali 300 000 stanovnika više, ali i ovako je dobro.. 

plus ruku na srce plenkijeva vlada je jedna od rijetkih vlada koja je zadnjih par godina u više navrata rezala poreze.. sve vlade prije toga su dizale poreze, a plenkijeva je imala par poreznih rezova.. manjih ali se osjeti na rast standarda, plaća, a istovremeno na pojeftinjenja itd, živne ekonomija.. 

hrpa sitnih promjena se uvela zadnjih 5-6godina , i malo po malo osjeti se jebeno

Marić je odradio odličan posao. Ovo su i stvari zbog kojih kažem kako Plenky za sadm uz sve svoje mane, nema alternativu na državnoj razini, dok su glavna alternativa ekonomske analfabete i štetočine iz Možemo! i SDP.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

puljak razbio - Page 6 Empty Re: puljak razbio

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum