ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by RayMabus 7/7/2022, 11:01

Drago mi je što sam ti dao glas na tim eu izborima. Samo nastavi tako. :tu

------------------------

Uhićenje je komentirao Ivan Vilibor Sinčić. "Uhićen je Tolušić, pola godine nakon što sam ga prijavio EPPO-u", piše Ivan Vilibor Sinčić na Facebooku.

"Sjećam se njegove bahatosti na naše prijave, jer on je HDZ-ovac, a HDZ svoje štiti. Ali Plenkovic je toliko bitan za EPPO, Tolušiću, da si danas, na temelju prijave Sinčića, kojem si se smijao, odveden ko zadnja budala u zatvor. Uživaj, zaslužio si", piše Sinčić.

"Dobro bi bilo da svi HDZ-ovci upamte, uključujući Plenkovića, tko se zadnji smije, najslađe se smije. Zadnjih dana, vi se sve rjeđe smijete. A bit će i gore. Ima vas još puno na mom popisu. Lopovi", piše.

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor
RayMabus
RayMabus

Posts : 177132
2014-04-11


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by RayMabus 7/7/2022, 12:03

Plenkovic je jutros komentirao uhićenje Tolušića. Novinari su ga pitali je li se iznenadio viješću o njegovom bivšem potpredsjedniku vlade i ministru.

"Jesam, nisam imao pojma o tome ništa", rekao je u hodu.
Pogledajte snimku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177132
2014-04-11


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by Hektorović 7/7/2022, 14:09

Doznali smo za što se sve tereti Tolušića, radi se o ozbiljnom kriminalu s EU novcem
prije 2 sata

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Cd1644d2-f3c8-4bc9-8d12-cae2e6b96bbd
Foto: Josip Regovic/PIXSELL
JUTROS je policija upala u obiteljsku kuću Plenkovićevog nekadašnjeg ministra i potpredsjednika vlade Tomislava Tolušića u Virovitici po nalogu europskog javnog tužitelja (EPPO). Ured europskog javnog tužitelja Tolušića istražuje zbog poticaja njegovoj vinariji. EPPO je potvrdio da su uhićene dvije osobe. Osim Tolušića uhićen je i aktualni državni službenik, zaposlenik Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju.
Index je doznao za što sve EU tužitelji terete Tolušića.

Doznali smo za što sve EU tužitelji terete Tolušića

Kako doznajemo, radi se o najmanje dva krimena.
Prvi obuhvaća razdoblje od 2020. do 2022. Tolušića se tereti za kriminal vezan uz europski novac koji je dobio kroz potpore tako što se prijavio na natječaj Ministarstva poljoprivrede koji se odnosio na poljoprivredna gospodarstva.

Istražitelji smatraju da je postojeći tuđi vinograd lažno prikazao kao svoju oranicu da bi dobio 2 i pol milijuna kuna

Prijavio se za projekt za oko 2 i pol milijuna kuna. Istražitelji EPPO-a sumnjaju kako je prijavio parcelu za koju je naveo da je oranica, a zapravo je to bio vinograd koji je već koristila druga osoba. Tolušić je, sumnja se, prijavio taj vinograd kao svoju oranicu kako bi dobio 85 posto EU sredstava iz fonda.
U tom planu, smatraju EU istražitelji, trebao mu je pomoći dužnosnik koji je također uhićen uz Tolušića. On je kao zaposlenik područne službe Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju prihvatio Tolušićev zahtjev kao da zadovoljava uvjete. Prema neslužbenim informacijama, riječ je o Željku Ferencu, višem savjetniku iz virovitičkog područnog ureda Agencije.
U ovom trenutku nije poznato je li bilo mita ili se radilo o drugoj vrsti usluge. No sumnja se da je taj lokalni državni dužnosnik Tolušiću bio krucijalan za dobivanje poticaja. Terra Slavonia je Tolušićev OPG preko kojeg je dobio poticaje.

Sumnja se da je lažirao i pola novca kako bi drugu polovicu dobio od EU

Drugi slučaj, doznaje Index, vremenski se preklapa s prvim i radi se također o dodjeli sredstava iz EU fonda. Iznos tog projekta bio je oko 4.5 milijuna kuna. Pravila iz tog natječaja bila su 50/50, što znači da je Tolušić morao dokazati 50 posto vlastitih sredstava, a 50 posto financirati bespovratnim sredstvima.
Tolušić je, sumnjaju EU istražitelji, lažno prikazao da posjeduje svoju polovicu sredstava, odnosno lažirao je da ima polovicu novca za projekt kako bi dobio drugu polovicu bespovratnog novca od EU. Učinio je to tako, sumnja se, što je dao lažne podatke odnosno prijavljivao različite pozajmice i slično kako bi izvukao milijune EU novca.

Tolušić si je nelegalno pokušao pribaviti više od 4 milijuna kuna?

U dva odvojena slučaja izvlačenja EU novca, sumnja se, Tolušić si je pokušao nelegalno pribaviti više od 4 milijuna kuna, a od toga mu je isplaćeno najmanje približno dva milijuna kuna. 
Jutros je obavljena pretraga Tolušićeve kuće u Virovitici, a policajci i istražitelji su ga potom odveli u vinariju koja će također biti pretražena.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by Hektorović 7/7/2022, 14:11

Greška u koracima, da je ovo radio sa HR lovom nebi imao nikakvih problema, no s EU lovom se ne može ovako balkanski mešetarit.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by RayMabus 7/7/2022, 15:20

Ja sad baš starome reka da ga ovi tužija a ja san oca poveja na biralište i reka mu koga da zaokruži jer šta moj stari zna šta su eu izbori, nikad čuja za to u životu, tako da je ovi Sinčić dobija u osnovi dva glasa od mene i sad starome govorim za to i on već sritan : e tako triba, triba ih sve povatat, to nema to ideologije, to su sve lopovi, njihovo ideologija kako će koga pokrast i samo to gledaju a ideologija im je dimna zavjesa za dobivanje glasova od ljudi niske inteligencije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177132
2014-04-11


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by dijagram 7/7/2022, 15:23

Hektorović wrote:Greška u koracima, da je ovo radio sa HR lovom nebi imao nikakvih problema, no s EU lovom se ne može ovako balkanski mešetarit.
Sve bi bilo ok da ovi gore nisu dostavili dokaze i cinkarili.

Obicni cinkarosi:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18719
2015-08-09


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by RayMabus 7/7/2022, 15:46

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor 615ebd8b-ce76-43c1-8c13-029bcdd1a8f7

Kako doznajemo, radi se o najmanje dva krimena koji se tiču ozbiljnog kriminala s EU novcem. U prvom slučaju se sumnja da je postojeći tuđi vinograd lažno prikazao kao svoju oranicu da bi dobio 2 i pol milijuna kuna, a u drugom da je lažirao da posjeduje pola od 4.5 milijuna kuna, kako bi drugu polovicu dobio bespovratno iz EU.
U dva odvojena slučaja izvlačenja EU novca, sumnja se, Tolušić si je pokušao nelegalno pribaviti više od 4 milijuna kuna, a od toga mu je isplaćeno najmanje približno dva milijuna kuna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177132
2014-04-11


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by Šandor Winnetou 7/7/2022, 18:43

jedena lopina manje :tu

_________________
Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19667
2017-12-31


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by catabbath 7/7/2022, 18:48

Problem tih domoljuba je da su navikli nekažnjeno pljačkati Hrvatsku i onda su se opustili i mislili da mogu tako i s EU fondovima.

_________________
Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by AssadNaPodmornici 7/7/2022, 18:50

Hektorović wrote:Greška u koracima, da je ovo radio sa HR lovom nebi imao nikakvih problema, no s EU lovom se ne može ovako balkanski mešetarit.
ispada da u RH jedino možeš i prosperirati ako "zajebeš državu" jer u isto vrijeme "država gleda sjebati tebe"..  

inače isto je bilo i u obje juge, otomanskom carstvu,  jedino u AU se donekle cijenio red -rad disciplina

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21203
2018-06-14


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by Hektorović 7/7/2022, 19:11

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Greška u koracima, da je ovo radio sa HR lovom nebi imao nikakvih problema, no s EU lovom se ne može ovako balkanski mešetarit.
ispada da u RH jedino možeš i prosperirati ako "zajebeš državu" jer u isto vrijeme "država gleda sjebati tebe"..  

inače isto je bilo i u obje juge, otomanskom carstvu,  jedino u AU se donekle cijenio red -rad disciplina

Virovitički novinar Goran Gazdek raskrinkao Tomislava Tolušića: 'On se nikad nije bavio poljoprivedom'
Bivši ministar poljoprivrede, Tomislav Tolušić i zaposlenik Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, Željko Ferenc jutros su po nalogu europskog tužitelja uhićeni u Virovitici. Pretraženi su im domovi, uredi i drugi prostori koje koriste, a oni su prevezeni u Zagreb. 
Tolušića se sumnjiči da je lažno prikazao da ima novac za financiranje polovice projekta za koji je iz fondova Europske unije bespovratno dobio 2,5 milijuna kuna. 
Vlasnik i urednik portala Virovitica.net Goran Gazdek komentirao je najnovija zbivanja u Virovitici, pogotovo u kontekstu toga što se za Tolušića dugo sumnjalo da vara na poticajima. 
“Od početka je bilo sumnjivo pitanje novca, odnosno 4,5 milijuna kuna koliko vrijedi njegova vinarija, velebna, kako smo mi to pisali, zbog čega se on ljutio i tužio nas. Novac je bio pokretač svih tekstova koje su novinari iz različitih redakcija pisali”, rekao je Gazdek za N1 i dodao da Tolušić prije političke karijere uopće nije bio poljoprivrednik.
“Ne, on se nikad nije bavio poljoprivredom. Pravnik je po struci, a vrlo je mlad ušao u politiku i strelovito je napredovao, završavao stranačke akademije, političku akademiju u Bruxellesu… On je 2009. godine bio kandidat za župana. Mi smo organizirali 10 pitanja za kandidate, a on je na pitanje: 'Koji vam je hobi?' odgovorio da su to nogomet i vinograd 'kad me tata natjera'. Vrlo je nerado išao u taj vinograd, na koji se kasnije pozvao da se bavio vinogradarstvom i vinarstvom”, rekao je virovitički novinar. 

Osovina Kirin - Đakić - Tolušić

Istaknuo je kako Tolušić nikad nije bio omiljen u virovitičkom kraju, već da je za njegovu "popularnost" zaslužna stranačka mašinerija i ekipa kojoj je pripadao. 
“To je kao i u svim manjim mjestima – stranačka mašinerija. Ovdje je vrlo moćna osovina Ivica Kirin – Josip Đakić – Tomislav Tolušić, koji su u zadnjih 20 godina uveli izvjesnu strahovladu. Jako su se dobro umrežili i praktično se u Virovitici i županiji ništa ne može učiniti bez njih. Tolušić jest pobijedio na izborima za župana, ali to govori o tome koliko su dobro stranački organizirani i koliko je dobra stranačka i glasačka mašinerija. Da je on i dalje mio ruku koja ga je postavila, on bi, vjerujem, i dalje bio ministar. Svi koji komentiraju slučaj i uhićenje izražavaju žaljenje što ovo vezano za Tolušića nije provelo hrvatsko pravosuđe”, rekao je Gazdek. 
Dodao je da njega istražitelji nikad nisu ispitali, "no, pokazalo se da su informacije koje smo dobivali iz naših izvora uglavnom bile točne”. Smatra da europski istražitelji ne bi smjeli "fušariti" u ovoj istrazi, jer je “Virovitica je proglašena za grad koji najbolje izvlači novac iz EU-a, ali ako su i drugi to radili kao Tolušić, bit će još posla za istražitelje”. 

Roxovo vino svi moraju uzimati

Tolušiću ovo nije prva afera. Prije nekoliko godina on je bio glavni akter afere Rox. Pod tim je nadimkom hvalio sebe i vrijeđao druge, upravo na Gazdekovu portalu. 
“Afera Rox dogodila se kada je on pod tim nadimkom sam sebe hvalio na mom portalu, čestitao sam sebi, hvalio je HDZ, hvalio projekte koje je kao župan radio… Nije nam to bilo čudno, jer smo mislili da to radi neki član HDZ-a, no pokazalo se da se radi o županu koji je u komentarima vrijeđao druge… I s tom presudom je on dogurao do mjesta potpredsjednika vlade. Mene je tužio jer sam ga u komentaru nazvao kabadahijom, a taj ga izraz najbolje opisuje. Smetalo mu je što smo njegovu vinariju nazivali velebnom i velikom, te je rekao da će nas pozvati na otvorenje i počastiti vinom. Vino nisam probao, no sve javne službe i sva lokalna uprava i samouprava mora kupovati vino njegove vinarije. U to smo se sami uvjerili, jer se na poslovnim događanjima točilo samo njegovo vino, što pokazuje da je još uvijek jako moćan”, zaključio je Gazdek.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor Empty Re: Sinčić: Tolušiću, ja sam te prijavio. Odveden si kao zadnja budala u zatvor

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum