ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Raskol u Italiji radi Ukrajine

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 19/6/2022, 17:34

Talijanski ministar vanjskih poslova Luigi Di Maio optužio je danas svoju populističku stranku Pokret pet zvijezda da potkopava napore vlade da podrži Ukrajinu te da time oslabljuje položaj Rima unutar Europske unije.
Njegov bi istup mogao signalizirati skori raskol unutar stranke koju je nekoć vodio. Dužnosnici Pokreta pet zvijezda trebali bi se sastati kasnije u nedjelju kako bi razmotrili Di Maijevu poziciju nakon kritika koje je uputio stranci.

"Imaju nezreo stav koji teži stvaranju napetosti"

Unutarstranačka svađa također stvara probleme premijeru Mariju Draghiju jer se u utorak održava važno glasanje u parlamentu o Ukrajini. Neki članovi Pokreta pet zvijezda žele ograničiti Italiju u slanju dodatnog oružja toj zemlji.
Di Maio je priopćenjem poručio da vlada mora braniti vrijednosti demokracije i slobode, dodajući da, dok su svi željeli mir, ruski predsjednik Vladimir Putin vodi rat. U tom kontekstu rekao je da ga čelnici Pokreta pet zvijezda napadaju s "mržnjom" i stvaraju probleme vladi s njezinim europskim partnerima.
"Nezreo stav koji teži stvaranju napetosti i nestabilnosti unutar vlade", naglasio je.

Stranka prošlog tjedna osvojila 3% glasova

Di Maijevu izjavu još nije komentirao čelnik Pokreta pet zvijezda i bivši premijer Giuseppe Conte. Ranije u nedjelju jedan od Conteovih suradnika, Riccardo Ricciardi, rekao je da se Di Maio okrenuo protiv svoje političke obitelji i da bi se trebao suočiti s posljedicama.
Pokret pet zvijezda stranka je s najviše zastupnika u parlamentu, a na zadnjim izborima 2018. osvojili su čak 33 posto glasova. Međutim, od tada joj je popularnost značajno pala, nakon gubitka populističkog imidža zbog participacije u vladi.
Prema posljednjim anketama stranka može računati na oko 13 posto birača, a na lokalnim je izborima prošloga tjedna osvojila jedva tri posto glasova.

Talijanski šef diplomacije napao svoju stranku: Njihovi stavovi o Ukrajini su nezreli
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by Serbinho-3 19/6/2022, 17:44


Nisam ni otvorio tu izjavu Di Maio, nema logike u tih nekoliko

reci.

Poslati oruzje i da ti zavrne gas, trebas biti bas ono glup.

Zato nisam ni otvorio.

Evropa ostaje bez gasa, Nemacka prelazi na ugalj, Zeleni

im mozda preporucili, Pizzon o nekakvoj blokadi Rusije, ovi

bez energenata masu gacama i nisu pod blokadom.

Zao mi ovih 50 Ukrajinskih Generala, bili do juce ista prica,

pojavili se ovi trgovci Maglom i dokle se doslo...


Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26617
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 19/6/2022, 17:45

M5S kaos oko slanja oružja u Kijev

"Prešao je cilj." “Stavio se izvan zajednice Pokreta”. "Današnje riječi označavaju točku bez povratka." Među čelnicima Pet zvjezdica vlada bijes nakon izjava Luigija Di Maia o draftu nekih senatora s zvijezdama. Dimaiani, sa svoje strane, kažu da im je neugodno zbog toga kako bivši premijer vodi Pokret "prema sve radikalnijim pozicijama", "čini da nestanemo". Natezanje konopa između krila predsjednice i ministra ne jenjava. Ministrov je cilj natjerati M5S da izglasa rezoluciju "koja podržava Vladu".

Što će odlučiti Nacionalno vijeće, ostaje za vidjeti. Članak 13. stavak c novog statuta u svakom slučaju utvrđuje da tijelo "izražava mišljenje o odluci koju treba donijeti protiv izabrane osobe koja nije poštivala grupnu disciplinu". Ima onih koji guraju da se ministar "makne". No, čini se da prevladava linija je "stavljanje Di Maia ispred njegovih odgovornosti". Protjerivanje? Zahtjev za ostavkom? Zasigurno će doći do "ubrzanja" u sljedećih nekoliko sati u onome što se sve više čini kao rascjep unutar skupine s pet zvjezdica. Najviši menadžment želi podijeliti i objasniti razloge za sve odluke donesene protiv Di Maia.

Suočeni s ovim scenarijem, neminovno je krenulo, pod zemljom, razumjeti razmjere moguće podjele grupe. Conteovi zastupnici minimiziraju brojke, Dimaiani su uvjereni da će, ako dođe do raskola, dobar dio parlamentaraca slijediti ministra vanjskih poslova (kojeg ta ideja dovodi u iskušenje) prema novom projektu, koji će se ponovno smjestiti u lijevi centar .
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 19/6/2022, 17:58

Ne triba njima Ukrajina da bi se oni posvađali između sebe.

Vjerovatno vidili da im podrška pada pa računaju bolje na jesen ić na izbore nego čekat godinu dana jer za godinu dana će desnica samo još više ojačat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 19/6/2022, 18:32

Unutrašnje partijske svađe stvaraju probleme premijeru Mariju Dragiju jer se u utorak suočava sa važnim glasanjem u parlamentu o Ukrajini, pri čemu neki članovi Pokreta pet zvezdica žele da ograniče Italiju da šalje dalje oružje Kijevu.


Ova žuta krivulja je podrška Pokretu pet zvjezdica a sad osvojili 3% na nekim lokalnim izborima navodno imaju oko 13% podrške na razini cijele Italije al kako dani idu ovi sve bliže 10% i niže od toga podrška.
Raskol u Italiji radi Ukrajine 1100px-OpinionPollingItalyGeneralElectionNext.svg
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by mentalitet 19/6/2022, 18:42

RayMabus wrote:Ne triba njima Ukrajina da bi se oni posvađali između sebe.

Vjerovatno vidili da im podrška pada pa računaju bolje na jesen ić na izbore nego čekat godinu dana jer za godinu dana će desnica samo još više ojačat.

Ne moj mi diigiice dirati ,jer on ne dozvoljavaju da ih netko guzi ko hrvati.Jebo te kroz povijest su pokazal da su u stanju srushiti neku vladu koja im ne odgovara u godini tri puta,a ako ne ide milom onda siilom.A hrvati pichkice cute dok ih HDZ toliko dugo guzi ,valjda je uzivanje obostrano jer ako nije onda je perverzno.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5060
2020-07-05


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 19/6/2022, 18:46

Pa baš ću njih dirat. Oni su jedna od zemalja koji su glasali protiv mene na sastanku EU a podržali Komšića.

Među državama koje su diskutirale u smjeru da je, bez obzira na pregovore neophodno održati izbore bili su Italija, Austrija, Belgija, Nizozemska, Njemačka i Švedska. Druge zemlje se tijekom rasprave u ponedjeljak uopće nisu izjašnjavale o ovoj temi.

--


Sad fino prođe dva tjedna ovi izgube 1% podrške i padnu s 13 na 12 posto podrške. Onda pustiš opet dva tjedna pa padnu opet 1% podrške. Pa opet dva tjedna i padne podrška za 1%....i tako svako dva tjedna pad do 1% a izborni prag je 5% a izbori u BiH su 2.10 ...dakle oni do tih izbora u BiH će imati 5% podrške.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by mentalitet 19/6/2022, 18:56

RayMabus wrote:Pa baš ću njih dirat. Oni su jedna od zemalja koji su glasali protiv mene na sastanku EU a podržali Komšića.

Među državama koje su diskutirale u smjeru da je, bez obzira na pregovore neophodno održati izbore bili su Italija, Austrija, Belgija, Nizozemska, Njemačka i Švedska. Druge zemlje se tijekom rasprave u ponedjeljak uopće nisu izjašnjavale o ovoj temi.

--


Sad fino prođe dva tjedna ovi izgube 1% podrške i padnu s 13 na 12 posto podrške. Onda pustiš opet dva tjedna pa padnu opet 1% podrške. Pa opet dva tjedna i padne podrška za 1%....i tako svako dva tjedna pad do 1% a izborni prag je 5% a izbori u BiH su 2.10 ...dakle oni do tih izbora u BiH će imati 5% podrške.

Latiini su to moj splico,mudri ,pa se spandjalii sa madjaronima i srbiima da osiiguraju ledja jer su bacili oko na drugu obalu mora.Vidilii od rusa kako oni vracaju svoje pa vele ajd i mii da vratimo nashe,kuziish?

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5060
2020-07-05


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 19/6/2022, 18:59

Mogu se oni napušiti kurca sad kad su glasali protiv mene u BiH jer sam ja shvatio da im je na vlasti ljevica a pošto znam da desnica poteže mapice na našu obalu onda ne vidim razlike između te njihove ljevice i njihove desnice povodom toga.

Al ima jedna druga razlika a ta je šta je Churchil dobija Mussolinija pa onda mi više sad odogovara Mussolini pa nek se Talijani i Anglosasi prepucavaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by mentalitet 19/6/2022, 19:03

RayMabus wrote:Mogu se oni napušiti kurca sad kad su glasali protiv mene u BiH jer sam ja shvatio da im je na vlasti ljevica a pošto znam da desnica poteže mapice na našu obalu onda ne vidim razlike između te njihove ljevice i njihove desnice povodom toga.

Al ima jedna druga razlika a ta je šta je Churchil dobija Mussolinija pa onda mi više sad odogovara Mussolini pa nek se Talijani i Anglosasi prepucavaju.


Ma kakva ljevica,desnica to ti na zapadu ne postojii,to samo za nashe doli kojii uu te bajke vjeruju.Kod njiih kada su naciionalni interesi u piitanju nema ljevica desniica,zeleni nego svi su oni Italijani iili Briti,ili Schwabe ili Ameri,ne padaj na te njihove fore.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5060
2020-07-05


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 19/6/2022, 19:05

Nek se oni misle. Pada im podrška u anketama a na jesen Putin zatvara ventil.

U drugom svjetskom ratu anglosasi su pobjedili Italiju i Njemačku i uspostavili takvi poredak i dolazak Mussolinija na vlast u Italiji bi im bio samo takvi nokat posred face.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by mentalitet 19/6/2022, 19:10

RayMabus wrote:Nek se oni misle. Pada im podrška u anketama a na jesen Putin zatvara ventil.

U drugom svjetskom ratu anglosasi su pobjedili Italiju i Njemačku i uspostavili takvi poredak i dolazak Mussolinija na vlast u Italiji bi im bio samo takvi nokat posred face.

Gledaj ti da to shto imash shto priije utopish za dobru lovu i bjezi (mogao ostatii bez cacevine kao srbii) za Zagorje jer zagorce niko ne doziivljava ozbiiljno,samo je malo pojebeno morat cesh nauchitii kajkati,ali dobrii su ljudi samo mu ne diiraj ogradu na viinogradu:::)))) OdoK dosadni ste ;;:::)))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5060
2020-07-05


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 19/6/2022, 19:13

Zamisli tako da dođe jedan Mussolini na vlast u Italiju i počme držat govore kako je Italija izgubila u drugom svjetskom ratu i da su Engelzi i Amrikanci okupatori i onda ih potira ća iz Italije.

Pričam o NATO savezu koji je anglosaski savez uspostavljen nakon drugog svjetskog rata kako bi Amerika i Engleska kontrolirale Europu.

Ono htjeli Komšića a dobili šup kartu iz Italije a to znači i iz Mediterana.

Neprocjenjivo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by mentalitet 19/6/2022, 19:22

RayMabus wrote:Zamisli tako da dođe jedan Mussolini na vlast u Italiju i počme držat govore kako je Italija izgubila u drugom svjetskom ratu i da su Engelzi i Amrikanci okupatori i onda ih potira ća iz Italije.

Pričam o NATO savezu koji je anglosaski savez uspostavljen nakon drugog svjetskog rata kako bi Amerika i Engleska kontrolirale Europu.

Ono htjeli Komšića a dobili šup kartu iz Italije a to znači i iz Mediterana.

Neprocjenjivo.


Malo te zekam pekam ,ali moram priznati da sii pocheo dobro promishljati americhko schwapsko anglosaksonske jeshke.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5060
2020-07-05


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 19/6/2022, 19:56

Tiha voda brege dere.

Meni se nigdje ne žuri. Izbori su im za godinu dana a do tada će ih sve ove krize izjebat da će ljudi institkivno glasat za Mussolinija. Zato su i nervozni pa gledaju dal da na jesen održe izbore dok su još ankete na njihovoj strani. Jebačina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 21/6/2022, 20:38

Draghi u Senatu i sukob Contea i Di Maia oko Ukrajine

Draghi u Senatu uoči Europskog vijeća o Ukrajini u četvrtak; u pozadini je raskol u Pokretu zvijezda, s sukobom Giuseppea Contea i Luigija Di Maia

20:08 - Di Maio, zbogom M5S, nova grupa spremna: u 21:15 razgovara s novinarima.

https://www.corriere.it/politica/diretta-live/22_giugno_21/draghi-senato-oggi-conte-maio-ucraina-cc19b5f0-f152-11ec-82b6-14b9a59f244e.shtml
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 21/6/2022, 20:41

17:43 - Salvini: "Problem ministra vanjskih poslova obeshrabrenog svojom strankom"

Problematično je imati ministra vanjskih poslova koji niti ne predstavlja svoju stranku. Matteo Salvini bacio udarac na bivšeg saveznika i kolegu u žuto-zelenoj vladi, s kojim su se odnosi pogoršali rođenjem druge Conteove vlade, ali precizira da ga uopće ne zanima sukob Di Maia i vrha od M5S. “Zabrinjava me – kaže, međutim, novinarima – što ove svađe u kući usporavaju usvajanje dekreta o benzinu i dekreta o suši. Ne razumijemo zašto Vlada ne obnovi popust na benzin i ne pomogne poljoprivrednicima i stočarima. No, sretan sam što je zahvaljujući Ligi postignut dogovor o rezoluciji i što je Draghi u svom govoru u Domu govorio o miru”
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 21/6/2022, 20:43

17:22 -  "Jedinstvo zemlje je bitno"

"U ovim trenucima, kada je zemlja uključena u rat, odluke koje se moraju donijeti su složene, duboke i moralne implikacije, a podrška Senata mi je vrlo važna". Ovo je odgovor Maria Draghija na govore senatora. Premijer je ponovio da će Vlada nastaviti putem koji je naznačen dekretom zakona 14/22, odnosno onim koji je također odobrio vojnu potporu Ukrajini, slanjem oružja iu drugim oblicima.

16:56 - Liga: "Oružje samo za obranu"

Liga, s Massimilianom Romeom, traži da se vojna potpora "nastavi u kontekstu legitimne obrane ukrajinskog naroda, baš kao što smo glasali u rezoluciji od 1. ožujka. I dok čekate da samoobrana ne postane agresija." Ukratko, Il Carroccio daje svoje ruke na vrstu naoružanja koje se može poslati, uz implicitni zahtjev da ne uključuje ono koje bi moglo dopustiti napad na ruskom teritoriju. Međutim, u svom govoru, govoreći o ruskom predsjedniku, Romeo je nekoliko puta upotrijebio izraz "neprijatelj Putin" opominjavši ga "da ne igra njegovu igru".
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 21/6/2022, 21:06

Dragi je današnjim izjavama po svemu sudeći odbacio sugestiju jednog od svojih koalicionih partnera koji smatra da Rim treba da zaustavi izvoz oružja u Ukrajinu.

Dragijeve današnje izjave su date u pozadini sve većeg nezadovoljstva unutar Pokreta 5 zvezdica, najveće stranke u parlamentu, zbog kontinuiranih isporuka oružja Ukrajini.

Lider stranke Đuzepe Konte postavio je pitanje da li isporuke oružja dodatno podstiču rat i izrazio uverenje da bi naglasak trebalo da se stavi na traženje rešenja putem pregovora.

Ovakav stav je razbesneo bivšeg lidera Pokreta 5 zvezdica, ministra spoljnih poslova Luiđija Di Maja, koji je optužio Kontea za podrivanje vlade i njenih partnera u EU.

Dobro upućeni izvori bliski vladi u Rimu tvrde da se grupa Di Majovih pristalica u parlamentu sprema za istupanje iz Pokreta 5 zvezdica i uspostavljanje nove političke grupe centrista i ukazuju da bi takav raskol uneo dodatnu nestabilnost u Dragijevu višestranačku koaliciju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by RayMabus 21/6/2022, 22:05

Di Maio, press konferencija uživo: «Napuštam M5s, to je bolan izbor. Od sutra to više neće biti prva snaga u Saboru"

Ministar vanjskih poslova Luigi Di Maio i oproštaj od Pokreta pet zvjezdica: "Zajedno za budućnost" njegov je novi politički projekt u kojem "neće biti mjesta za mržnju, suverenizam i populizam"

Današnji "je bolan izbor, za koji nisam ni slutio da ću morati donijeti: ja i mnogi drugi kolege i prijatelji napuštamo Pokret, onaj koji sutra više neće biti vodeća politička snaga u Saboru". Tako je ministar vanjskih poslova Luigi Di Maio u obraćanju novinarima iz hotela Bernini u Rimu, na kraju dana kada se materijalizirao raskol u Pokretu prikupljanjem potpisa za stvaranje nove skupine u Domu i sastavnice Mješovitog u Senatu. “Nitko nema namjeru stvarati osobnu političku snagu, krenuli smo na put. Počevši od lokalnih administratora. Morat će to biti val s teritorijalnim potrebama u središtu. Neće biti mjesta za mržnju, populizam, suverene i ekstremizam”. Nešto prije 20 sati Di Maio je otišao u Quirinale kako bi obavijestio predsjednika Republike Sergia Mattarellu o skorom oproštaju od M5S.

"Danas je bio vrlo važan dan: Senat je izglasao rezoluciju o jačanju vlade i predsjednika Draghija koji će ići u Europsko vijeće uz široku potporu političkih snaga", nastavio je, podsjetivši kako je bilo potrebno "odabrati na koju će stranu biti dio povijesti, s Ukrajinom koja je napadnuta ili Rusijom kao agresorom. Pozicije nekih čelnika M5 riskirale su slabljenje naše zemlje». Danas smo - dodao je - "došli do jasnog i jasnog glasanja i žalimo što je potaknut dugi i iscrpljujući sukob u medijske svrhe". Upravo pred tako "kompleksnom situacijom" postoji potreba za "ujedinjenom Europom" koja "ovisi o jedinstvu vlada država članica, ostavljajući po strani svaku instrumentalnu kontroverzu". Posljednjih mjeseci «prva politička snaga u Saboru imala je dužnost bez dvosmislenosti podržati vladu. Odlučili smo provesti operaciju istine, polazeći upravo od nejasnoća u vanjskoj politici M5. U ovom povijesnom trenutku podržavanje proeuropskih i atlantističkih vrijednosti ne može biti greška.” I, snažno je ponovio, “neodgovorno je razmišljati o zadirkivanju stabilnosti vlade samo iz razloga povezanih s krizom konsenzusa. Ovaj rat nije medijska emisija, on je stvaran, žrtve su stvarne.”

Di Maio je tada htio zahvaliti M5S-u "za ono što mi je dao, ali također vjerujem da sam uzvratio", a ja zaključujem: "Kad sam započeo ovo vladino iskustvo, nisam osobno poznavao predsjednika Maria Draghija. U godinu i pol smo dobro surađivali i iz tog razloga sam definiran kao dragijanin. Ja sam dio Draghijeve vlade i vjerujem da je njezino djelovanje izvor ponosa za Italiju u cijelom svijetu i nastavit ćemo je podržavati lojalnošću, idejama i najvećom predanošću koju možemo u nju uložiti."
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Raskol u Italiji radi Ukrajine Empty Re: Raskol u Italiji radi Ukrajine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum