ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erdoganov defter zahtjeva

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by RayMabus 23/5/2022, 00:30

red wolf wrote:
MDMiridije wrote:
red wolf wrote:
MDMiridije wrote:
red wolf wrote:
MDMiridije wrote:
red wolf wrote:Ajde, spustit ću se na vašu ljudsku svijest...Postavljam vam samo jedno pitanje ---> Što je Zapadu važnije, Švedska i Finska u NATO-u ili Turska?

Strateški? Svo troje je više ili manje neprocjenjiv dobitak samome NATO-u.

Turska je sada nepouzdan saveznik, najviše radi ovog luđaka na vlasti. Strateški je jako bitna. Finska i Švedska tehnološki i vojno naravno da podižu snago NATO-a na kontinentu dramatično.
Što je važnije?

Sve troje je važno. Neće izbaciti Tursku, a primit će ovo dvoje.
Turskoj je važno...Onoj drugoj strani ne.

Ameri nikada neće prepustiti prelazak praktički jedne strateški jako bitne zemlje u čiju su vojnu infrastrukturu uložili jako puno truda i novaca kroz desetljeća. Bospor, blizina Rusije...razvijene baze razbacane po samoj Turskoj....sve je to njima bitno. Kad ih nisu do sada izbacili neće ih ni izbaciti. Vjerojatnije je da će si dati vremena da Erdogana se samog zamijeni,vrisne ili pitaj štoli već.

A da će pronaći rješenje hoće.

Što se mene tiče osobno trebali su ih davno izbaciti.

Sada sa svim što se događa....teško.
Tko su Ameri kad je Zapad u pitanju?...Misliš da su Ameri bitni?
Ciljaš na nešto drugo.

Odgovor je da.

Njemačka je za to da ove dvije države koje su na Baltiku uđu u NATO pa ako Erdogan zapne mogle bi mu se ukinuti povlaštene carine koje Turska ima s EU i PA PA.

RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by RayMabus 23/5/2022, 00:37

Vidjet čemo. Razmišljao sam o tome no meni je centralna tema izborni zakon u BiH. Ionako neće sad u deset dana ove primit a Turci su trgovci pa nek malo pregovaraju ( čitaj trguju ) pa onda ako se dogvore ok a ako ne opet pregovori malo itd.

Uglavnom ako baš neće onda sastanak eu i ukidanje carinskih povlastica i odjebi.

Taktizirat ćemo jer taj tvoj Lucifer kojeg si spomenuo je moj brat a njemu je zadatak da iskušava ljude dakle dajmo Erdoganu šansu da sam dogovori s njima šta ima ako želi dogovor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by RayMabus 23/5/2022, 00:53

Testirat ćemo mu ego i razum.

Dat ćemo mu većinu zahtjeva koje traži al jedan namjerno nećemo i to neće biti ništa vojno nego nešto trećerazredno i ako i tu upre da oće i to onda ćemo mu oduzeti sve.

Ja ne volim idiote ( anđeo Znanja ne podnosi budaletine ) a Lucifer iskušava ego.

Testirati ćemo ga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by RayMabus 23/5/2022, 01:19

Finski ministar vanjskih poslova Pekka Haavisto rekao je u nedjelju da mogu uvjeriti Turkiye da će veze terorističke grupe PKK u toj zemlji biti pomnije praćene, javljaju državni mediji, javlja Anadolu Agency (AA).
"Svakako možemo dati takve garancije Turkiye. Budući da je PKK navedena kao teroristička organizacija u Evropi, važno je da uradimo svoj dio i da ne dozvolimo bilo kakve pripreme za terorističku aktivnost na finskom tlu", rekao je Haavisto za državnu televiziju Yle.
Tokom perioda dužeg od 35 godina PKK-a, koja je proglašena terorističkom organizacijom u Turkiye, Sjedinjenim Američkim Državama i Evropskoj uniji, odgovorna je za smrt oko 40.000 ljudi, među kojima su žene, djeca i stari.
Haavisto je rekao da bi Helsinki i Ankara mogli riješiti probleme u vezi sa zahtjevom Finske za članstvo u NATO-u, ali je predvidio da bi to moglo potrajati nekoliko sedmica.
"Prije nekoliko dana sam rekao da će to biti barem pitanje dana. Pa da budem oprezan, sada bi se moglo reći da će to biti pitanje sedmica. Optimista sam da će problemi biti riješeni, ali može potrajati neko vrijeme", rekao je Haavisto.
Izjava dolazi dan nakon što je turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan telefonom razgovarao sa finskim kolegom Saulijem Niinistoinom.
Erdogan je tom prilikom izjavio da je pristup kojim se ignorišu terorističke organizacije koje predstavljaju prijetnju savezniku unutar NATO-a nespojiv sa duhom prijateljstva i savezništva.
Erdogan je još kazao da je najprirodnije pravo očekivati ​​poštovanje i podršku legitimnoj i odlučnoj borbi Turkiye protiv očigledne prijetnje njenoj nacionalnoj sigurnosti i njenom narodu.
Turkiye, dugogodišnja članica NATO-a, izrazila je prigovore na kandidature Finske i Švedske za članstvo, kritizirajući ove dvije zemlje zbog tolerisanja, pa čak i podrške terorističkim grupama, uključujući YPG/PKK.
U posljednjih pet godina, i Helsinki i Stockholm nisu pristali na zahtjeve Ankare za izručenje desetina terorista, uključujući članove PKK i FETO-a, terorističke grupe koja stoji iza pokušaja puča 2016. godine u Turkiye.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by RayMabus 23/5/2022, 01:21

Haavisto je rekao da bi Helsinki i Ankara mogli riješiti probleme u vezi sa zahtjevom Finske za članstvo u NATO-u, ali je predvidio da bi to moglo potrajati nekoliko sedmica.
"Prije nekoliko dana sam rekao da će to biti barem pitanje dana. Pa da budem oprezan, sada bi se moglo reći da će to biti pitanje sedmica. Optimista sam da će problemi biti riješeni, ali može potrajati neko vrijeme", rekao je Haavisto.




Ok
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by RayMabus 23/5/2022, 01:27

Možete i više od par sedmica. Nije mi priša jer navodni izbori u BiH su tek za pet mjeseci.

Ako se ne dogovorite do tad nakon šta ste mu dali većinu vojnih i sigurnosnih ustupaka nego opet nešto bude tražio a to nema veze s ove dvije stavke nego nekom ideologijom jer je on konzervativac onda će Njemačka ispalit a Francuska već puše na njega a Švedska i Finska članice EU  a tu su i tri baltičke države plus Poljska te drugi isto pa ukidanje povlastica trgovine s EU i odjebi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by Joža 23/5/2022, 07:46

red wolf wrote:A zašto ne Tursku izbaciti iz NATO-a?


NATO-u bi to bio zajeb. Bospor i Dardaneli.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2514
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by RayMabus 23/5/2022, 15:00

TURSKI PREDSJEDNIK
Erdoan: Turska plaća cijenu članstva u NATO-u, nismo dobili očekivanu podršku saveznika
Vjerujemo da politika proširenja koja ne obraća pažnju na temeljna sigurnosna pitanja neće učiniti ništa dobro za nas ili NATO, naglasio je Erdoan


https://avaz.ba/globus/svijet/744687/erdoan-turska-placa-cijenu-clanstva-u-nato-u-nismo-dobili-ocekivanu-podrsku-saveznika
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by RayMabus 23/5/2022, 20:30

TURSKI predsjednik Recep Tayyip Erdogan izjavio je danas da grčki premijer Kyriakos Mitsotakis za njega više ne postoji jer tvrdi da je prilikom posjete Sjedinjenim Američkim Državama pokušao blokirati prodaju vojnih zrakoplova F-16 Turskoj.
-
https://www.index.hr/vijesti/clanak/erdogan-grcki-premijer-mitsotakis-za-mene-vise-ne-postoji/2366609.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by RayMabus 23/5/2022, 20:37

Kaže Erdo da neće više u životu pričat s grčkim premijerom dakle premijerom jedne članice NATO-a jer je huškao Amerikance da Turskoj ne prodaje F-16.

Lijepo, sviđa mi se to šta čujem. Moglo bi ovo sa Švedskom i Finskom potrajat malo više od par sedmica.

:coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Erdoganov defter zahtjeva - Page 3 Empty Re: Erdoganov defter zahtjeva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum