ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by Guest Tue 12 Jan - 15:49

Fénix wrote:
marcellus wrote:naravno jer drugovi koji drže pare uvode puzeći totalitarizam, ali slobodno tržište nije dio bilo koje totalitarne agende.
Svako tržište je dio bilo koje totalitarne i ideološke agende, a sve ti pred očima svaki dan stoji. Inače naš kontinent nikad ne bi postao ovo što je postao u zadnjih 70 godina. Novac -> bogatstvo -> društveni utjecaj -> moć -> akcije na terenu

To o čemu ti pričaš može proći na rangu tebe, mene i svih ostalih. Ali na vrhu i u krupnom krugu se koristi sve samo ne sloboda i ne igra se po pravilima na koje se isti pozivaju. Tzv. slobodno tržište je isto pod manipulacijom moći određenih krugova. To je odavno činjenica i što se prije to shvati, tim bolje. A mislim kako smo se nagledali u životu od desničara, demokršćana, liberala, lljevičara, socijaldemokrata, centrista, ovih-onih kako po tom pitanju nema razlike. Ne kritizirati to znači slagati se s time, što u prijevodu govori kako sve što se događa u svijetu zadnjih 15-20 godina podržavamo.

Da je to samo do tržišta, bilo bi super. Ali naravno kako nije. Svi zakoni, društvene vrijednosti, globalna propaganda oko određenih stvari, Monsanto kao monopolist kojeg svjetske države još uvijek nisu u potpunosti uništile, da ne govorim ove besmislene ratove i krize što su izazvane s jednim ciljem, rušenje cijene rada i kvalitete proizvoda u svim državama, društveno zaglupljivanje... Iza apsolutno svega uvijek stoje dvije stvari - moć i novac.

pa sve je moć i novac, i komunistička revolucija je ništa drugo nego želja za moći i novcem i dominacijom. to neznači da je staljin bio neoliberalni kapitalizam jer je želio moć i kontrolu nad svijetom.

i sama kršćanska religija je uvedena u rimsko carstvo radi moći i novca, rimsko carstvo se gledalo ujediniti i integrirati, a imali su puno religija i kultura, i uveli su jednu univerzalnu, i zabranili sve ostalo.. isto iz interesa , moći i novca i snage. kasnije i pagani germani i slaveni koji su srušili rim, prihvatili kršćanstvo radi moći i utjecaja

Guest
Guest


Back to top Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by Guest Tue 12 Jan - 15:50

jastreb wrote:Ma kakav profit,kakvo tržište,kakvi bakrači?

Za ovo bi ga trebali odlikovati i u firmi mu dati poticaj,a oni mu dali otkaz!!!

Tipično za neoliberalni kapitalizam.
Nije za kapitalizam, ali je za ideologiju koja se pumpa kapitalom. Moj rođak se uvjerio 70-ih u Jugoslaviji u isto ovo što je Jurčević doživio. On čak ništa nikome loše nije napravio, ali je na kraju popušio na ideološki neprihvatljivoj bazi. Pjevao je za katolički blagdan hrvatske domoljubne pjesme, susjed musliman ga prijavio miliciji, milicija ga pokušala odvesti, ali braća ga nisu pustila već su ga sutra odveli u postaju i naredna 3 mjeseca je bio u zatvoru. Nakon toga više nikad se nigdje nije mogao zaposliti zbog pjesme dok ga nije šogor zaposlio kod sebe. Ako je već morao odguliti režimsku kaznu, zašto poslije nije mogao raditi? Zato što su ga odlučili zgaziti. K tome nije mogao ni državu napustiti. Sve to može a i ne mora biti povezano.

Reći će, ne postoji sloboda odabira i odlučivanja da se slobodno zapošljava ili odbija zapošljavati iz ovih ili onih razloga. Sjedinjene Države su zadnjih 8 godina najbolji primjer toga, gdje se nečija prava gaze i prijeti se uništenjem zbog odbijanja izvršavanja usluga ili radova za one koje ti ne želiš. To kao prvo nema veze sa slobodom odabira, mišljenja i uvjerenja, a kao drugo niti ima veze sa slobodnim tržištem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by Kermit Tue 12 Jan - 15:53

Neoliberalni portugalac wrote:
Fénix wrote:
marcellus wrote:naravno jer drugovi koji drže pare uvode puzeći totalitarizam, ali slobodno tržište nije dio bilo koje totalitarne agende.
Svako tržište je dio bilo koje totalitarne i ideološke agende, a sve ti pred očima svaki dan stoji. Inače naš kontinent nikad ne bi postao ovo što je postao u zadnjih 70 godina. Novac -> bogatstvo -> društveni utjecaj -> moć -> akcije na terenu

To o čemu ti pričaš može proći na rangu tebe, mene i svih ostalih. Ali na vrhu i u krupnom krugu se koristi sve samo ne sloboda i ne igra se po pravilima na koje se isti pozivaju. Tzv. slobodno tržište je isto pod manipulacijom moći određenih krugova. To je odavno činjenica i što se prije to shvati, tim bolje. A mislim kako smo se nagledali u životu od desničara, demokršćana, liberala, lljevičara, socijaldemokrata, centrista, ovih-onih kako po tom pitanju nema razlike. Ne kritizirati to znači slagati se s time, što u prijevodu govori kako sve što se događa u svijetu zadnjih 15-20 godina podržavamo.

Da je to samo do tržišta, bilo bi super. Ali naravno kako nije. Svi zakoni, društvene vrijednosti, globalna propaganda oko određenih stvari, Monsanto kao monopolist kojeg svjetske države još uvijek nisu u potpunosti uništile, da ne govorim ove besmislene ratove i krize što su izazvane s jednim ciljem, rušenje cijene rada i kvalitete proizvoda u svim državama, društveno zaglupljivanje... Iza apsolutno svega uvijek stoje dvije stvari - moć i novac.

pa sve je moć i novac, i komunistička revolucija je ništa drugo nego želja za moći i novcem i dominacijom. to neznači da je staljin bio neoliberalni kapitalizam jer je želio moć i kontrolu nad svijetom.

i sama kršćanska religija je uvedena u rimsko carstvo radi moći i novca, rimsko carstvo se gledalo ujediniti i integrirati, a imali su puno religija i kultura, i uveli su jednu univerzalnu, i zabranili sve ostalo.. isto iz interesa , moći i novca i snage.  kasnije i pagani germani i slaveni koji su srušili rim, prihvatili kršćanstvo radi moći i utjecaja
jojjjj
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by Guest Tue 12 Jan - 15:54

Fénix wrote:
jastreb wrote:Ma kakav profit,kakvo tržište,kakvi bakrači?

Za ovo bi ga trebali odlikovati i u firmi mu dati poticaj,a oni mu dali otkaz!!!

Tipično za neoliberalni kapitalizam.
Nije za kapitalizam, ali je za ideologiju koja se pumpa kapitalom. Moj rođak se uvjerio 70-ih u Jugoslaviji u isto ovo što je Jurčević doživio. On čak ništa nikome loše nije napravio, ali je na kraju popušio na ideološki neprihvatljivoj bazi. Pjevao je za katolički blagdan hrvatske domoljubne pjesme, susjed musliman ga prijavio miliciji, milicija ga pokušala odvesti, ali braća ga nisu pustila već su ga sutra odveli u postaju i naredna 3 mjeseca je bio u zatvoru. Nakon toga više nikad se nigdje nije mogao zaposliti zbog pjesme dok ga nije šogor zaposlio kod sebe. Ako je već morao odguliti režimsku kaznu, zašto poslije nije mogao raditi? Zato što su ga odlučili zgaziti. K tome nije mogao ni državu napustiti. Sve to može a i ne mora biti povezano.

Reći će, ne postoji sloboda odabira i odlučivanja da se slobodno zapošljava ili odbija zapošljavati iz ovih ili onih razloga. Sjedinjene Države su zadnjih 8 godina najbolji primjer toga, gdje se nečija prava gaze i prijeti se uništenjem zbog odbijanja izvršavanja usluga ili radova za one koje ti ne želiš. To kao prvo nema veze sa slobodom odabira, mišljenja i uvjerenja, a kao drugo niti ima veze sa slobodnim tržištem.

točno

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by abraham Tue 12 Jan - 16:13

Nista od odkaza. Sve je demantirano.Mislim....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by Guest Tue 12 Jan - 16:19

Schade, dass man keine null Sterne vergeben kann.
:^0
Dobro sam se nasmijao s ovim komentarom za kölnski hotel.

Kad treba ocijeniti neke ženske od 1 do 10, onda se zna vidjeti dosta puta i 11. Kad treba spustiti ocijenu do kraja, onda daj neka bude i 0 ili čak ići u negativni kvadrant na -5. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by Guest Tue 12 Jan - 18:11

tre911 wrote:
kofein wrote:http://www.ksta.de/koeln/excelsior-ernst-ivan-jurcevic---ich-bin-selbststaendig-sote,15187530,33499704.html
Gdje si ti u subotu? :bash

Najradije bih ti napisao da sam se napio, al nisam.  :}
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by Guest Tue 12 Jan - 18:15

abraham wrote:Nista od odkaza. Sve je demantirano.Mislim....
Jebiga, Marinko Božić je živ...i Slobodni Tjednik izlazi opet, Epikur je dokaz. :p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by Guest Tue 12 Jan - 19:08

kofein wrote:
tre911 wrote:
kofein wrote:http://www.ksta.de/koeln/excelsior-ernst-ivan-jurcevic---ich-bin-selbststaendig-sote,15187530,33499704.html
Gdje si ti u subotu? :bash

Najradije bih ti napisao da sam se napio, al nisam.  :}
Sljedeći put otkazujem sve i spavam kod tebe ili ti kod mene pa kom obojci kom opanci :cro :beer
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by Guest Tue 12 Jan - 19:41

Neoliberalni portugalac wrote:
kic wrote:hotel sam sebi pucao u leđa ovime, a on će lako nać drugi posao..
točno, već ekipa poziva na bojkot hotela, a ovaj je dobio medijsku pozornost, većina njemaca ga precepcira kao heroja, vjerojatno ga zovu i nude posao... ako je ostalo šta od muda u njemaca..

hotel pucao u koljeno, treba ga bojkotirati i neka propadnu, pa neka nude usluge afganistancima i sirijcima

neki dan sam napisao kako se njemci ne smiju braniti, vjerojatno će se tu još uključiti i prekršajni sud jer je zaštitar sam priznao u javnim medijima da je sudjelovao u kršenju javnog reda i mira, tako da će osim otkaza dobiti i novčanu kaznu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz - Page 4 Empty Re: ‘Hrvatski James Bond’ dobio otkaz

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum