ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Serbinho-3 1/5/2022, 04:49


https://www.b92.net/biz/vesti/region/crno-im-se-pise-u-hrvatskoj-ce-standard-pasti-i-do-30-posto-2147683
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Serbinho-3 1/5/2022, 04:50

Gotovi su  winksmile
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Joža 1/5/2022, 09:09

Serbinho-3 wrote:Gotovi su   winksmile

pada nam kupovna moć. stvarna inflacija koja se vidi po rastu cijena.
u prosjeku za zadnjih dva mjeseca oko 20%.
danas je npr. 10000 kuna vrijednost otprilike kao 8000 kuna prije dva-tri mjeseca.
s novim poskupljenjima moglo bi se to još srozati.
kažu naši suverenisti - lizači američke i briselske zagovnate guzice da demokracija košta i
da se trebamo odreći komoditeta kako bi ukrajina pobijedila rusiju.
ajd dobro onda.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2514
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by AssadNaPodmornici 1/5/2022, 10:07

pada u cijelom svijetu kupovna moć, najviše kao posljedica mjera protiv gripe/prehlade što je pola vas podržavalo, zatim kao odgovor država na to - tiskanje para... te Ruska invazija Ukraine, iako je veći postotak ovo prvo. Mi sada plaćamo posljedicu mjera protiv prehlade i expanzivne monetarne politike(lezi doma i država će te plaćati lol).

posljedice ruske invazije to ćemo tek na jesen osjetiti.

e da, neće u RH pasti standard 50%, pasti će čak ispod proosjeka Europe... ili ćemo imati blagi rast.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by epikur37 1/5/2022, 10:15

Ako nama padne 50% ovi tvoji u Srbiji će vaditi korijenje po parkovima...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by AssadNaPodmornici 1/5/2022, 10:20

inače negdje sam pogledao neku statistiku, stigli smo slovačku po standardu.. to mi je fenomen..

sa druge strane Rumunjska nas sve ostavlja u prašini.

dobar dio rasta RH ekonomije zadnjih par godina, jest u tome iako smo preskočili re-industrijalizaciju nakon pada socijalizma, uhvatili smo odličan korak sa zadnjom industrijskom revolucijom -IT sektorom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by AssadNaPodmornici 1/5/2022, 10:21

doslovno se dešava re-industrijalizacija RH, sa time da se ne grade tvornce nego office uredi sa računalima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Šandor Winnetou 1/5/2022, 10:29

Suljini spinovi za skretanje teme sa Kosova, navodno uskoro slijedi priznanje.

_________________
Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by prckov 1/5/2022, 10:30

treba prec na obnovljive izvore energije

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by prckov 1/5/2022, 10:40

uostalom ne mogu zapadnjaci trosit vecinu svjetskih energetskih zaliha a ima ih samo 10%
obama je to vec davno fino objasnio

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by crvenkasti 1/5/2022, 10:41

Nije sve tako crno. Amerikanci će zaraditi na prodaji ukapljenog plina.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by prckov 1/5/2022, 10:57

poskupi struja, poskupi plin, poskupi benzin, poskupi hrana, nastane nestasica a gladni iz afrike navale


ah meraka

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Serbinho-3 1/5/2022, 11:36

AssadNaPodmornici wrote:inače negdje sam pogledao neku statistiku, stigli smo slovačku po standardu.. to mi je fenomen..

sa druge strane Rumunjska nas sve ostavlja u prašini.

dobar dio rasta RH ekonomije zadnjih par godina, jest u tome iako smo preskočili re-industrijalizaciju nakon pada socijalizma, uhvatili smo odličan korak sa zadnjom industrijskom revolucijom -IT sektorom


Sta to Rumunija ima, pa da ostavlja u prasini?
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Serbinho-3 1/5/2022, 13:08


Srpski političar i biznismen, Bogoljub Karić bio je moćan za vreme Slobodana Miloševića, zatim se odselio u Belorusiji, gde je uz Lukašenkov blagoslov izgradio praktično novi grad sa čak 30.000 stanova, a sada u Zagrebu planira dva mega projekta pod nazivom: “Promenićemo grad”, o čemu je pisao 24 sata.hr.

Bogoljub Karić, kontroverzni poduzetnik i jedan od najbogatijih Srba, izabrao je Hrvatsku za investiranje, pa poslednjih dana često boravi u Zagrebu i traži nekretninske projekte. Ove nedelje sastao se i s advokatom Antom Nobilom, koji je potvrdio da s njim pregovaraju o zajedničkoj investiciji u nebodere i hiljade stanova.


https://objektiv.rs/vest/1098112/bogoljub-karic-planira-da-gradi-hiljade-stanova-u-zagrebu/
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by AssadNaPodmornici 1/5/2022, 13:28

Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:inače negdje sam pogledao neku statistiku, stigli smo slovačku po standardu.. to mi je fenomen..

sa druge strane Rumunjska nas sve ostavlja u prašini.

dobar dio rasta RH ekonomije zadnjih par godina, jest u tome iako smo preskočili re-industrijalizaciju nakon pada socijalizma, uhvatili smo odličan korak sa zadnjom industrijskom revolucijom -IT sektorom


Sta to Rumunija ima, pa da ostavlja u prasini?
ma jak IT sektor, odličnu poslovnu klimu, ekonomski jedna od najliberalnijih zemalja svijeta, srezali korupciju , privukli investicije.

kada sam vozio jahtu prije godinu ipo, imao sam tjedan dana jednog rumunjskog poduzetnika i njegovu familiju. (lik je prvi put bio na jahti bilo mu je fora). lik je rekao da se u Rumunjskoj doslovno rugaju sa RH kaže da nas često u poslovnim krugovima spominju kao negativan primjer.

sa druge strane, ruku na srce, zadnjih 5-6 godina su se napravile neke reforme, ono svake godine male reforme, i bogami je dalo efekta, čim smo gledao sam neku statistiku sustigli Slovačku. ili su ovi se gadno zajebali

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by crvenkasti 1/5/2022, 13:36

Kako ide posao?

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by jastreb 1/5/2022, 13:41

A kako ce nam standard i rasti kad nam je industrija u banani?

U socijalizmu se i u najjacim turist.centrima gledalo na razvoj industrije,a sada mi gradimo nekakav masturizam od kojeg u kratkoj sezoni moze zivjet samo vlasnik kakvog objekta.

Turizam bi trebao biti kao dzeparac,a ne osnovni prihod.

O poljoprivredi da ne govorimo.

Ono čega imamo u izobilju mi uvozimo.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Šandor Winnetou 1/5/2022, 13:44

jastreb wrote:A kako ce nam standard i rasti kad nam je industrija u banani?

U socijalizmu se i u najjacim turist.centrima gledalo na razvoj industrije,a sada mi gradimo nekakav masturizam od kojeg u kratkoj sezoni moze zivjet samo vlasnik kakvog objekta.

Turizam bi trebao biti kao dzeparac,a ne osnovni prihod.

O poljoprivredi da ne govorimo.

Ono čega imamo u izobilju mi uvozimo.
u socijalizmu je juga bankrotirala i raspala se na atome, nešto ne štima s tvojim opservacijama

_________________
Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by kaya 1/5/2022, 13:49

Onda će biti samo 450% bolji nego u srbiji a ne 500% ☹
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by crvenkasti 1/5/2022, 13:51

kaya wrote:Onda će biti samo 450% bolji nego u srbiji a ne 500% ☹

U Srbiji je još gore. To se ipak računa kao naša pobjeda.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum