ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by marcellus Sat 23 Apr - 18:22

"Kao što smo više puta objašnjavali, u naopakom svijetu #MeToo, tvrdnje o zlostavljanju treba prihvatiti nekritički, bez obzira na dokaze koji govore suprotno ili čak na stvarnost da jedine "činjenice" koje se daju dolaze od tužitelja. U ovoj atmosferi lova na vještice, nepotkrijepljene opise seksualnog zlostavljanja ili fizičkog zlostavljanja slavnih osoba prenose trač mediji i histerični tipovi srednje klase, što se koristi za bacanje osnovnih demokratskih prava, poput onih zaštićenih Četvrtim i Šestim amandmanima, kroz prozor.

Ova kampanja, koju je njegovala Demokratska stranka, zajedno s New York Timesom i Washington Postom, potiče preokupaciju rasom i spolom u dobrostojećim dijelovima više srednje klase. To je rezultiralo uništenjem karijera brojnih umjetnika, glumaca i drugih. Posljednja žrtva ovog reakcionarnog ciljanja na "seksualno nedolično ponašanje" je glumac Frank Langella.

Šteta u karijeri koju je Depp pretrpio zbog Heardovih #MeToo navoda uključivala je i otpuštanje od strane Disneyja lika Jacka Sparrowa u planiranom šestom dijelu popularne serije Pirati s Kariba. I, kako je objavljeno na WSWS, MGM je djelomično iskoristio Heardove tvrdnje kako bi blokirao distribuciju i prikazivanje u kinima važnog filma Minamata, o razornom utjecaju trovanja živom u Japanu 1970-ih, s Deppom u glavnoj ulozi izvanrednog fotografa Eugene Smith.

U izjavi za Variete u četvrtak, Depp je rekao: “Dvije godine su prošle uz stalne priče diljem svijeta o tome da sam batinaš i nasilnik. Siguran sam da je Disney pokušavao prekinuti veze kako bi bio siguran. Pokret #MeToo je u to vrijeme bio u punom jeku.”

U najmanju ruku, Deppovo svjedočenje na suđenju dovodi u pitanje istinitost Heardove optužbe za obiteljsko zlostavljanje. Pokazuje da su njezine optužbe ili lažne ili pretjerivanja. Možda je čak i slučaj, kao što je Depp tvrdio, da je Heard bila žrtva fizičkog zlostavljanja.

...

U međuvremenu, audio snimci koje je Depp napravio o svađama s Heard ukazuju na to da ga je ona više puta udarila ili šamarala, uključujući jedan incident u kojem se čuje kako se ispričava zbog toga.

Uhvaćen u #MeToo svijetu nepotkrijepljenih tračeva i glasina, Depp se suočava s teškom situacijom. Nikada nije optužen, a još manje osuđen za bilo koje kazneno djelo, ali je podvrgnut djelomičnoj crnoj listi zbog komentara njegove bivše supruge. Kako se on, ili bilo tko drugi, brani u ovoj situaciji?


Bez obzira na njegove osobne mane, Johnny Depp je iznimno nadaren glumac. Njegov talent i značaj kao umjetnika više od tri desetljeća demonstrirani su u filmovima kao što su Cry-Baby (John Waters, 1990.), Edward Scissorhands (Tim Burton, 1990.), Strah i prezir u Las Vegasu (Terry Gilliam, 1998.), Deveta vrata (Roman Polanski, 1999), Charlie i tvornica čokolade (Burton, 2005), Čekajući barbare (Ciro Guerra, 2019) i Minamata (Andrew Levitas, 2020).

U međuvremenu, postoji široka simpatija javnosti prema njemu. Brojni hashtagovi na Twitteru kao što su #JohnnyDeppIsInnocent i #JohnnyDeppDeservesJustice tvitani su tijekom proteklih nekoliko dana. Jedna takva poruka je glasila: “Stvar je u tome što je Heardov tretman Deppa poznat godinama. Samo što su seksizam, mediji, MeToo pokret i mainstream novinari to zakopali. Godinama je čekao da kaže svoju stranu i da ga se sasluša.”

https://www.facebook.com/socijalizam.hr/posts/125051586796587


Last edited by marcellus on Sat 23 Apr - 18:24; edited 2 times in total

_________________
socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by marcellus Sat 23 Apr - 18:22

ovo je malko skraćeno da ne pastam sve

_________________
socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by catabbath Sat 23 Apr - 23:43

Iskreno neznam šta mu je trebalo da ženi tu psihijatriju. Čitao sam da ga je dosta mlatila a kad to nebi bilo dovoljno ponekam bi mu ostavila govno u krevetu...

_________________
socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12391
2015-08-22


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by marcellus Sun 24 Apr - 11:48

catabbath wrote:Iskreno neznam šta mu je trebalo da ženi tu psihijatriju. Čitao sam da ga je dosta mlatila a kad to nebi bilo dovoljno ponekam bi mu ostavila govno u krevetu...


pa to se znalo

kako god jelena veljača kaže da je on kriv za nasilje jer je muško, nema veze što je ona mlatila njega

_________________
socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by Hektorović Sun 24 Apr - 12:12

Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by Hektorović Sun 24 Apr - 12:19

https://pagesix.com/2022/04/23/bill-murray-allegedly-handsy-with-women-on-aziz-ansari-set/

A source told Page Six, “He was very hands-on touchy, not in any personal areas, but put an arm around a woman, touched her hair, pulled her ponytail — but always in a comedic way. 
“It is a fine line and everybody loves Bill, but while his conduct is not illegal, some women felt uncomfortable and he crossed a line.”
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by Guest Sun 24 Apr - 12:25

Jebem ti isto sve ako je meni ovaj ikada bio simpatičan. Ali ozb. Pogotovo zadnjih ne znam....15 godina valjda. Sam se u ovo uvalio, sam se ubio. Ni manje ni više nije munjen ili sjeban kao i ova kučka niti je nešto posebno ispravan...Steven Tyler za ovoga dođe ko oaza normalnosti a taj je vlastitu kćer guzio...ono jebote birate između dvoje poprilično poremećenih ljudi tko je manje sjeban. Daleko im kuća...nek se čerupaju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by debotoijusto Sun 24 Apr - 12:53

MDMiridije wrote:Jebem ti isto sve ako je meni ovaj ikada bio simpatičan. Ali ozb. Pogotovo zadnjih ne znam....15 godina valjda. Sam se u ovo uvalio, sam se ubio. Ni manje ni više nije munjen ili sjeban kao i ova kučka niti je nešto posebno ispravan...Steven Tyler za ovoga dođe ko oaza normalnosti a taj je vlastitu kćer guzio...ono jebote birate između dvoje poprilično poremećenih ljudi tko je manje sjeban. Daleko im kuća...nek se čerupaju.

nisam ispratio ovaj slucaj bezrazloznog obiteljskog nasilja nad poznatim muskarcom no vidjeh da se druzi s vucicem tako da mi sve jasno

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp 23718997
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


immortal likes this post

Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by Guest Tue 26 Apr - 2:16



Ovo isto zabavno za pogledati bilo, mada skraceno :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by Meatke Tue 26 Apr - 8:03

Meatke
Meatke

Posts : 345
2015-08-16


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by marcellus Tue 26 Apr - 9:54

retaj

_________________
socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by Sora Tue 26 Apr - 16:18

ja dižem glas protiv nasilja
i uopće ovih forsiranih meetoo slučajeva 
naravno

jer to će skroz odvratiti ljude različitih spolova da se ..ovaj.. kaj već rade odrasli ljudi 
jer  
može neko malo manje seksualno  nasilje , zašto ne 
neko štipanje i pipanje , eto ,to bi bilo u redu 
malo drpanja , malo pljeskanja po guzi i to 
ali da se iz toga pravi svjettki problem, to je van pameti

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by marcellus Tue 26 Apr - 16:23

problem je, Sora, što će ove pizdarije (a to što je Amber Heard otračala Deppa da ju je tukao je samo nastavak njezinog zlostavljanja njega) dovesti do toga da stvarno zlostavljane žene nitko neće uzimati ozbiljno, reći će "a još jedna metoo"

_________________
socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Noor likes this post

Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by melkior Tue 26 Apr - 16:45

Tako je jedna tužila Brada Pitta da joj je obećao brak, i tražila milijune dolara odštete, pa izgubila sudski spor. Ja mislim da više nema pravila, ali ako vidiš kakvu ženu da se vrzma oko tebe, preventivno joj razbij glavu, možda te onda bude izbjegavala, a onda i druge s njom. Proglasit će te luđakom, manijakom, a prije svega, bojat će se za svoj život.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by melkior Tue 26 Apr - 16:50

melkior wrote:Tako je jedna tužila Brada Pitta da joj je obećao brak, i tražila milijune dolara odštete, pa izgubila sudski spor. Ja mislim da više nema pravila, ali ako vidiš kakvu ženu da se vrzma oko tebe, preventivno joj razbij glavu, možda te onda bude izbjegavala, a onda i druge s njom. Proglasit će te luđakom, manijakom, a prije svega, bojat će se za svoj život.
Mislim, ako žena doista ozbiljno procijeni da si joj opasnost po život, onda će te stvarno i izbjegavati. Stvar je samo u tome da ju uvjeriš i da joj daš do znanja da si gori psihopat nego ona. I onda više nemaš brige, do kraja života piješ pivu i igraš tetris  :tu
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by marcellus Tue 26 Apr - 16:53

Ti vidim nisi oženjen.

_________________
socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by crvenkasti Tue 26 Apr - 16:54

melkior wrote:
Mislim, ako žena doista ozbiljno procijeni da si joj opasnost po život, onda će te stvarno i izbjegavati. Stvar je samo u tome da ju uvjeriš i da joj daš do znanja da si gori psihopat nego ona. I onda više nemaš brige, do kraja života piješ pivu i igraš tetris  :tu

Sudeći po tome što igraš, ti već imaš 40 godina staža.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by melkior Tue 26 Apr - 17:49

crvenkasti wrote:
melkior wrote:
Mislim, ako žena doista ozbiljno procijeni da si joj opasnost po život, onda će te stvarno i izbjegavati. Stvar je samo u tome da ju uvjeriš i da joj daš do znanja da si gori psihopat nego ona. I onda više nemaš brige, do kraja života piješ pivu i igraš tetris  :tu

Sudeći po tome što igraš, ti već imaš 40 godina staža.
Ne igram ti ja ništa, prije sam igrao Delta Force Land Warrior, Need For Speed i nekakve strategije, Lord Of The Realm. Tetris je ono, klasik.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by melkior Tue 26 Apr - 17:50

marcellus wrote:Ti vidim nisi oženjen.
Zašto bi meni bilo bolje nego ostalima, hoćeš to reći?  :clown
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by marcellus Tue 26 Apr - 19:09

melkior wrote:
marcellus wrote:Ti vidim nisi oženjen.
Zašto bi meni bilo bolje nego ostalima, hoćeš to reći?  :clown

vidim da kurca ne kužiš kako to ide sa ženama...

_________________
socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp Empty Re: socijalisti vs metoo & kmečanje: Slučaj Depp

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum