ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by red wolf Sat 2 Apr - 18:46

[url=https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/prva-clanica-eu-koja-je-zabranila-ruski-plin-ako-mozemo-mi-moze-i-ostatak-europe-15178918]Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!
[/url]

Mi smo na rubu novog svjetskog poretka. Ne trebamo ga se bojati. To je samo jedan korak na stepenicu više.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15944
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Re: Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by RayMabus Sat 2 Apr - 18:49

Ruski zahtjev za plaćanjem plina u rubljama također je bespredmetan jer Litva više ne naručuje ruski plin i više ga ne planira plaćati.

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Jedan problem manje.

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Gas-plin-rusija-1
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Re: Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by RayMabus Sat 2 Apr - 22:57

Šef latvijskog skladišta prirodnog plina rekao je danas da baltičke države više ne uvoze ruski prirodni plin, objavio je AFP.

"Ako je još uvijek bilo dvojbi o tome postoji li povjerenje u isporuke iz Rusije, sadašnji događaji jasno nam pokazuju da povjerenja više nema", rekao je Uldis Bariss, izvršni direktor Conexus Baltic Grida.

"Od 1. travnja ruski prirodni plin više ne teče u Latviju, Estoniju i Litvu" rekao je za latvijski radio.

Dodao je da baltičko tržište trenutno opslužuju rezerve plina pohranjene pod zemljom u Latviji.

Taj potez dolazi dok ruski predsjednik Vladimir Putin pokušava iskoristiti status Rusije kao energetske sile. Budući da je njegovo gospodarstvo osakaćeno međunarodnim sankcijama bez presedana, Putin je upozorio članice EU da će morati otvoriti račune u rubljama za plaćanje ruskog plina.

Baltičke zemlje su prestale kupovati ruski plin

Tri manje. :tu :tu :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Re: Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by Ringo10 Sun 3 Apr - 0:50

E boli nekoga kitomir sto oni nece kupovati ruski plin.
Rusi kupce imaju
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


Back to top Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Re: Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by Šandor Winnetou Sun 3 Apr - 6:52

RayMabus wrote:Šef latvijskog skladišta prirodnog plina rekao je danas da baltičke države više ne uvoze ruski prirodni plin, objavio je AFP.

"Ako je još uvijek bilo dvojbi o tome postoji li povjerenje u isporuke iz Rusije, sadašnji događaji jasno nam pokazuju da povjerenja više nema", rekao je Uldis Bariss, izvršni direktor Conexus Baltic Grida.

"Od 1. travnja ruski prirodni plin više ne teče u Latviju, Estoniju i Litvu" rekao je za latvijski radio.

Dodao je da baltičko tržište trenutno opslužuju rezerve plina pohranjene pod zemljom u Latviji.

Taj potez dolazi dok ruski predsjednik Vladimir Putin pokušava iskoristiti status Rusije kao energetske sile. Budući da je njegovo gospodarstvo osakaćeno međunarodnim sankcijama bez presedana, Putin je upozorio članice EU da će morati otvoriti račune u rubljama za plaćanje ruskog plina.

Baltičke zemlje su prestale kupovati ruski plin

Tri manje. :tu :tu :tu
Te zemlje su bile pod ruskom čizmom i znaju vrlo dobro s kakvim govnima imaju posla pa stoga ni ne čudi njihov potez :tu

_________________
Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Re: Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by crvenkasti Sun 3 Apr - 8:09

Ako puhne istočni vjetar, onda moraju disati ruski zrak. Užas.

Jel misle nešto s tim poduzeti?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28777
2014-04-17


Back to top Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Re: Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by marcellus Sun 3 Apr - 8:13

crvenkasti wrote:Ako puhne istočni vjetar, onda moraju disati ruski zrak. Užas.

Jel misle nešto s tim poduzeti?

stavit zid oko rusije i žicu.

i krokodile

_________________
Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Re: Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by Hartmann Sun 3 Apr - 8:28

RayMabus wrote:Ruski zahtjev za plaćanjem plina u rubljama također je bespredmetan jer Litva više ne naručuje ruski plin i više ga ne planira plaćati.

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Jedan problem manje.

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Gas-plin-rusija-1

Bespredmetno je tvoje mlacenje prazne slame.Bas si naveo primjer "razvijene" industrijske ekonomije.Evo prije neki dan je njemacki predsjednik dogovorio nacin placanja u rubljama,JER NJEMACKA EKONOMIJA OVISI OKO 65 POSTO O RUSKOM PLINU I NAFTI.~Industrija ne trpi gubitke,a najveci potrosac plina/kemijska i farmaceutska industrija su NAJVECI POTROSACI PLINA.Nisam spomenuo niti javnu potrosnju,poljoprivredu, masovno grijanje privatnih objekata,a vidi cuda/nes je yahladilo posljednjih dana,pa cak je padao i snjeg/cisto da se umno/inertni podsjete,da je guzi najljepse kad je sita i utopljena.
Zima je uglavnom prosla,pa se poslovicni skakavac iz neke stare basne,kurci egom,kako njemu plin ne treba,kao niti slaganje hrane u smocnicu,jer treba samo palamudaniti i pjevati.no sto ocekivati od malih,usudim se reci "ekonomija",nego da luzerski staju na stranu onih(onih gore,dakle bogatih,kojima nikad i ni u kojoj situaciji nista nece usfaliti),no malim i sitnim poltronskim drzavama ce se itekako obiti o glavu,razum je nesto sto niti ne treba ocekivati.
Njemci su pametnmo odlucili..Bolje je ispod radara dogovoriti duplo jeftiniji plin i naftu od Rusije,nego duplo skuplji od Amera(a nije slucajno zasto je u Amera duplo skuplji/automatskji dize cijenu njemacih produkata na duplo visu razinu,NEKONKURENTNU AMERIMA)
Evo i benyin je od prekjucer pojeftinio,par desetaka centi po litru..nije nesto,ali za pocetak dusu raduje..

Ti skakavac,guzicu prema suncu,pa sto bude..Ono je jos toplo i pomaze takvima kao ti :roll

_________________
Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Re: Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by RayMabus Sun 3 Apr - 11:20

Ukrajinski veleposlanik: Njemački predsjednik povezan je s Rusima

NJEMAČKI predsjednik Frank-Walter Steinmeier desetljećima je politički blizak Rusiji, rekao je ukrajinski veleposlanik u Njemačkoj Andrij Melnik.

"Za Steinmeiera je odnos s Rusijom nešto fundamentalno, čak i sveto, štogod se dogodilo", rekao je veleposlanik za njemačke novine Tagesspiegel. Ruski predsjednik vjeruje da ne postoji ukrajinska nacija, jezik, kultura, pa tako ni država, kazao je Melnik.

"Čini se da Steinmeier dijeli ideju da Ukrajinci nisu narod", dodao je o socijaldemokratskom predsjedniku.

Njemačka i dalje ima previše interesa u Rusiji

Njemačka i dalje ima previše interesa u Rusiji, poput ovisnosti o plinu, nafti i ugljenu, a Steinmeier je djelomično kriv zbog odluka dok je bio ministar vanjskih poslova i potkancelar, tvrdi Ukrajinac.

"Steinmeier je kroz desetljeća razvio mrežu kontakata u Rusiji. Mnogi ljudi koji su u vladajućoj koaliciji su isto dio nje".

Melnik je pritom imenovao Jensa Plotnera, savjetnika za vanjsku politiku aktualnog kancelara Olafa Scholza, kao i Andreasa Michaelisa, državnog tajnika ministarstva vanjskih poslova. Među njima ima i važnih veleposlanika, što "čini razliku", upozorio je Melnik.

On je nedavno bojkotirao koncert za solidarnost s Ukrajinom koji je organizirao Steinmeier jer ga je smatrao jasnim signalom Moskvi da njemački predsjednik ne podliježe pritiscima.

Ukrajinski veleposlanik: Njemački predsjednik povezan je s Rusima
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Re: Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by Serbinho-3 Sun 3 Apr - 12:16

Sta ovi iz Ukrajine umisljaju, kako trebaju svi kukati i

slusati sta im oni narede?

Nisam do sada video ovakvih da cmizdre ko strine neke,

mislio sam da to rade samo po bivsoj Jugoslaviji.

Nista bolje kao poklon za Zapad od ovakvih, barem

ih oni brane a ovi samaraju u ponizavaju.

Navukli i po Dablinu Ukrajinske zastave kao po

Pragu, ovde u Milanu nema, signal od EU ili ne znam.

Koga briga, bili smo i mi u ratu, pa nisam video

ni gram secera pomoci ili bilo sta.

Otvorili ste mogucnost ratnih napada na drugu

zemlju, 3 decenije pravite sranja i sada uzivajte

u desertu A la Putin.

Kada imas 2 grama mozga, onda je to tako

u zivotu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘ Empty Re: Prva članica EU koja je ‘zabranila‘ ruski plin: ‘Ako možemo mi, može i ostatak Europe!‘

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum