ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 Empty Re: Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Post by marcellus Wed 23 Mar - 13:25

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:sto se tetrijeb i sora prepali da ce govoriti i pisati hrvatski :) ...
Pa ja pisem hrvatski.

Ali ne koristim novoizmisljene gluposti,niti mi pada na pamet pisati Uzskrs,otče,otca,ili liepo.

toga niti nema u pravopisu. A zakonom se to ne regulira

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 Empty Re: Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Post by jastreb Wed 23 Mar - 18:33

niels wrote:Jastreb piše manje-više vrlo pravilnim standardnim jezikom. Sigurno bolje od mene.
Dobro,ja sam književnik.

Smatram da je hrvatsku jezik onaj kojim su pisali Krleža, Slamnig,Novak, Ujević, Cesarić,Tadijanović...

Mislim na moderan hrvatski jezik.

Jezik se sam mijenja i razvija i to ide svojim tokom.

Glupo bi sad bilo vraćati se na jezik kojim je pisao Šenoa,ili još gluplje,Gundulić.

Jezik je kao rijeka koja teče.

Također ni Abenov prijwdlig nije rješenje,jer njegov je izričaj zastario,ne obnavlja se,nema svježine i nije pogodan za pjesme.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 Empty Re: Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Post by aben Wed 23 Mar - 18:50

jastreb wrote:
niels wrote:Jastreb piše manje-više vrlo pravilnim standardnim jezikom. Sigurno bolje od mene.
Dobro,ja sam književnik.

Smatram da je hrvatsku jezik onaj kojim su pisali Krleža, Slamnig,Novak, Ujević, Cesarić,Tadijanović...

Mislim na moderan hrvatski jezik.

Jezik se sam mijenja i razvija i to ide svojim tokom.

Glupo bi sad bilo vraćati se na jezik kojim je pisao Šenoa,ili još gluplje,Gundulić.

Jezik je kao rijeka koja teče.

Također ni Abenov prijwdlig nije rješenje,jer njegov je izričaj zastario,ne obnavlja se,nema svježine i nije pogodan za pjesme.
Kako ni, pa danaska sun baš na temi o ukrajini napiso dvi pisme.. 

No, hoti sun reći, jo nis dovo prijedloge, nego samo preve nekoliko riječi iz hrvacoga na hrvacki. Hrvacke riječi ke su navedene su sve redom hrvacke. Autoritet za to je hrvacki norod. Sad, ako prevlada jugoslovenski de noroda, onih 20%, unda će u korpusu biti i zuipol, ili kako je ono milanović reko, a ako prevlodo neki drugi, unda ne će.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 Empty Re: Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Post by Ringo10 Wed 23 Mar - 20:36

Na novohrvatskom Hrvat se kaze KRETEN

Ja to koriensko sranje od jezika govoriti necu ...a vi se glupirajte, jebite se
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 Empty Re: Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Post by vuksadinare Wed 23 Mar - 20:40

Ringo10 wrote:Na novohrvatskom Hrvat se kaze KRETEN

Ja to koriensko sranje od jezika govoriti necu ...a vi se glupirajte, jebite se
...a koji ti jezik govoris..po rijecniku to nije hrvatski jezik pa bi ga doista poceo uciti :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 Empty Re: Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Post by Ringo10 Wed 23 Mar - 21:07

Ne znate ni vi sami sta je hrvatski jezik...samo radite budale od sebe
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 Empty Re: Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Post by vuksadinare Wed 23 Mar - 21:17

Ringo10 wrote:Ne znate ni vi sami sta je hrvatski jezik...samo radite budale od sebe
znamo mi dobro...bez jezika nema ni naroda..stara je poslovica
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 Empty Re: Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Post by Ringo10 Wed 23 Mar - 21:19

Ma nemate vi pojma...da imate ne bi radili ovakve gluposti
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 Empty Re: Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Post by Noor Wed 23 Mar - 23:05

Dragovit wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:sto se tetrijeb i sora prepali da ce govoriti i pisati hrvatski :) ...
Pa ja pisem hrvatski.

Ali ne koristim novoizmisljene gluposti,niti mi pada na pamet pisati Uzskrs,otče, otca ili liepo.

da ne idem u tvoje pogreške.

to nisu novoizmišljene gluposti nego zagrebačka jezikoslovna škola
koja je formirala hrvatski standardni jezik i pravopisanje.
kasnije su mladogramatičari uz pomoć bana ''vritnjaka'' 1893. nametnuli
drugačiji pravopis i padeže.
politika.
ivan broz je bio autor.
uzmi pretisak njegova pravopisa i pročitaj uvod.
imaš toga u knjižnicama.
i ne znam čemu ta neka panika?
niti standardni jezik niti pravopis se neće mijenjati bog zna što.
zamisli pizdariju ako će osnovnoškolci umjesto zaci morati napisati zadci (nom. mn. od zadak) ili slično.
srušit će se svijet.
možda i hoće.
ali čiji i zašto to baš ne mogu shvatiti.
tjuuuk!

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 K_10875173_640

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku - Page 3 Empty Re: Potiho se radi na novom zakonu o hrvatskom jeziku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum