ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem

Go down

EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem Empty EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem

Post by RayMabus 10/3/2022, 11:45

U izvještaju koji je jučer usvojen u Evropskom parlamentu osuđuje se djelovanje Pravoslavne crkve u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini, posebno u entitetu Republika Srpska.

Evropski parlament je jučer usvojio izvještaj o stranom djelovanju na demokratske procese u Evropskoj uniji, uključujući i dezinofrmacije. Izvještaj je u februaru načinio istoimeni komitet.

U izvještaju se primjećuje kako je Rusija svoj utjecaj širila kroz Pravoslavnu crkvu u Srbiji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini (posebno entitetu Republika Srpska), Gruziji i u određenoj mjeri Ukrajini. Navodi se kako je ovaj utjecaj korišten za širenje antievropskih osjećanja, poticanje sukoba među lokalnim stanovništvom i pristrasnog predstavljanja historije.

Osuđuju se napori Rusije da koristi etničke tenzije na Zapadnom Balkanu kako bi raspirivala sukobe među zajednicama, što bi dovelo do destabilizacije regiona. Iskazana je zabrinutost zbog pokušaja Pravoslavne crkve da u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni Hercegovini (posebno Republici Srpskoj), Rusiju predstavu kao zaštitnika porodičnih vrijednosti i pojača veze između crkve i države.

Kao zabrinjavajuća je označena pomoć koju su Mađarska i Srbija pružile Kini i Rusiji u širenju njihovog geopolitičkog utjecaja.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/eu-parlament-osudio-djelovanje-pravoslavne-crkve-na-balkanu-tvrde-da-je-pod-ruskim-utjecajem/220310035

RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem Empty Re: EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem

Post by Šandor Winnetou 10/3/2022, 12:32

Napokon da se i to dogodilo, skužili su da je SPC sotonska sekta koja nema doticaja sa Kršćanstvom, ono što nas nekoiliko to tvrdimo već godinama


_________________
EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem Empty Re: EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem

Post by kaya 10/3/2022, 12:34

Ajde da su nakon 30 godina provalili u kojem grmu leži zec..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem Empty Re: EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem

Post by RayMabus 10/3/2022, 12:36

Pa ja san to jučer i napisa na forumu i svemir odma odgovorio.

Evo :

Ruska invazija na Ukrajinu

EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem Lastpo10 by RayMabus Today at 0:20

Pa ja planiram deportirat sve koji imaju rusko državljanstvo a imaju privremenu dozvolu boravka u državama EU, SAD, Kanade, Australije, Novog Zelnada, Japana itd tj neću im produžiti vize kad Mariupolj padne.

Ti već sad lete jer im se neće produžit dozvola za boravak.

Vrati se u Rusiju.
----

Ruska invazija na Ukrajinu

[size]
EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem Lastpo10 by RayMabus Today at 0:26

[/size]
@RayMabus wrote:Pa ja planiram deportirat sve koji imaju rusko državljanstvo a imaju privremenu dozvolu boravka u državama EU, SAD, Kanade, Australije, Novog Zelnada, Japana itd tj neću im produžiti vize kad Mariupolj padne.

Ti već sad lete jer im se neće produžit dozvola za boravak.

Vrati se u Rusiju.
[size]
Razlog :

Primjetio sam da je ruska crkva pokretač ovog rata a to su njihovi vjernici.

NE ŽELIM TO SMEĆE NA SVOM TERITORIJU.
-

[/size]

Ruska invazija na Ukrajinu

[size][size]
EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem Lastpo10 by RayMabus Today at 0:34

[/size][/size]
@michaellcmacha wrote:ja podržavam derusofilizaciju u europskim državama i nemam ništa protiv da se to sprovede korištenjem brutalnih metoda... brutalne idiote i kretene poput Levog, svetozara i još tu nekih se može jedino brutalnim metodama derusofilizirati...
[size][size]
Previše ti sebe u to unosiš.

Ja sam hladan kao led.Donosim odluke na temelju zdravog razuma ii konzulatacije s drugima.

Kad padne Mariupolj ruskim državljanima na Zapadu se neće produžiti boravak.

Vrati se u Rusiju.

Ti si vjernik te crkve i njen podržavatelj.

NE ŽELIM TO SMEĆE NA SVOM TERITORIJU.

ČISTIM TERITORIJ OD SMEĆA.
[/size][/size]
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem Empty Re: EU parlament osudio djelovanje Pravoslavne crkve na Balkanu, tvrde da je pod ruskim utjecajem

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum