ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by RayMabus 25/1/2022, 10:14

debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:dobro je kaj mi nismo ovisni o ruskom plinu...ovo sa lgn pun pogodak a imamo i svojih plinskih polja
na zalost jesmo kao i ostatak EU kao sto rusija ovisna o pritoku novca od plina EU 
dok je tako svaki sukob ogranicen na lokalno puskaranje
Nismo. Nismo ovisni o RUSKOM plinu.

RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by RayMabus 25/1/2022, 10:33

Pogleda san jučer spisak država po proizvodnji nafte. Svaku državu zasebno a ima oko 200 država na ovoj planeti. Bit će lipo Rusiji, Arapima, onima u srednjoj Aziji, Kanadi sad kad zapadna Europa zelenom tranziijom se riješi ovisnosti o nafti.

Zamisli samo sad godišnje pola miljona il miljon auta novih koji se proda u zapadnoj Europi il Europi uopće je na struju a ne na naftu i koliki je to gubitak jednog velikog i bogatog tržišta kao šta je Europa.

Previše se priča o plinu. O nafti nitko ne priča a ovi šta je proizvode a prodaju okolo a to su Rusija i Saudijska Arabija su u velikim problemima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by debotoijusto 25/1/2022, 10:34

RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:dobro je kaj mi nismo ovisni o ruskom plinu...ovo sa lgn pun pogodak a imamo i svojih plinskih polja
na zalost jesmo kao i ostatak EU kao sto rusija ovisna o pritoku novca od plina EU 
dok je tako svaki sukob ogranicen na lokalno puskaranje
Nismo. Nismo ovisni o RUSKOM plinu.
ovisi kako gledas , nismo o ruskom ako svako domacinstvo moze platit dodatno godisnje 1 000€ i industrija se ugasit
s jedne strane imas ogromna ulaganja u jeftini USA plin , terminali brodovi logistika ugovori... s druge rusiju koja moze rutinski vratit cijene na stanje prije ovih i ta ulaganja osudit na propast
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by RayMabus 25/1/2022, 10:36

Deboto nismo ovisni o RUSKOM plinu. Srbija je ovisna o ruskom plinu al njih nije brige jer se i onako poistovjećuju s Rusima. Shvati značenja riječi. Nismo ovisni o ruskom plinu. On je najeftiniji i ok al ako ga oni neće prodat , njihov problem a ne naš. Mi ćemo kupit u drugoga a oni će izgubit kupca ( tržište ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by debotoijusto 25/1/2022, 10:42

RayMabus wrote:Deboto nismo ovisni o RUSKOM plinu. Srbija je ovisna o ruskom plinu al njih nije brige jer se i onako poistovjećuju s Rusima. Shvati značenja riječi. Nismo ovisni o ruskom plinu. On je najeftiniji i ok al ako ga oni neće prodat , njihov problem a ne naš. Mi ćemo kupit u drugoga a oni će izgubit kupca ( tržište ).
ako imas 500€ prihoda mjesecno ovisan si o K+ proizvodima neovisno sto imas druge na trzistu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by RayMabus 25/1/2022, 10:50

debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Deboto nismo ovisni o RUSKOM plinu. Srbija je ovisna o ruskom plinu al njih nije brige jer se i onako poistovjećuju s Rusima. Shvati značenja riječi. Nismo ovisni o ruskom plinu. On je najeftiniji i ok al ako ga oni neće prodat , njihov problem a ne naš. Mi ćemo kupit u drugoga a oni će izgubit kupca ( tržište ).
ako imas 500€ prihoda mjesecno ovisan si o K+ proizvodima neovisno sto imas druge na trzistu
Napisao si da smo mi ovisni o ruskom plinu a ja sam ti odgovorio da mi nismo ovisni o RUSKOM plinu.

Jel znaš zašto je to RUSKOM napisano velikim slovom ? To je napisano velikim slovom da ti ukažem na grešku. Vjerovatno smo mi ovisni o uvozu plina čim ga moramo uvoziti al nismo ovisni o RUSKOM.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by RayMabus 25/1/2022, 10:56

Mađarska je ovisna o ruskom plinu. Cijela je u panonskoj nizini a čak ni ovi lng terminali dole ne mogu namiriti njene potrebe za gospodarstvo i grijanje tokom godine a posebno zimi.

Oni su ovisni o ruskom plinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by RayMabus 25/1/2022, 11:04

Pita Rus jel mogu dovest svoj lng plin brodom na tvoj terminal u Krku ?

Ja kažem možeš . A zašto ne bi moga ? Slobodno tržište.

Brate mili to je posal. Sidneš dogovoriš se. Sutra mu dođe Soroš na vlast u Mađarskoj i kako ćeš sad recimo gurat plin iz Srbije prema Austriji ili Italiji ? Moraš priko mene.

Sidi da se dogovorimo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by RayMabus 25/1/2022, 11:12

Rusija je kupila naftnu industriju Srbije. Sutra da im Bugari zatvore protok plina da ruski plin iz Turske ne može u Srbiji...

Jel mogu ja na tvoj lng u Krku dovest svoj ukapljeni plin i preko tvojih plinovoda svoj plin onda dotrat u Srbiju ?

Možeš brate. Slobodno tržište.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by RayMabus 25/1/2022, 11:16

Um čini ratnika a ne oružje.

Ajmo dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“? - Page 3 Empty Re: Kako se povući iz Ukrajine „čistog obraza“?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum