ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sat 1 Jan - 19:52

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Zarada hrvatskih filmova koji su se prikazivali 2021. godine je zaista mala.

Hrvatski kandidat za Oscara, film Tereza37 Danila Šerbedžije, zaradio je 4500 dolara, odnosno manje od 30 tisuća kuna. Film Murina redateljice Antonete Alamat Kusijanović zaradio je 41 tisuću dolara, odnosno oko 266 tisuća kuna.

Zora Dalibora Matanića zaradila je 4200 dolara, odnosno 27 tisuća kuna, dok je A bili smo vam dobri Branka Schmidta zaradio 11 tisuća dolara, odnosno 73 tisuće kuna.

Plavi cvijet Zrinka Ogreste zaradio je oko 18 tisuća dolara, odnosno 117 tisuća kuna.

Za ostale hrvatske filmove nema dostupnih podataka. Dakle, Tereza37, Murina, Zora, A bili smo vam dobri i Plavi cvijet zajedno su zaradili nešto više od pola milijuna kuna.

https://www.index.hr/magazin/clanak/havc-daje-skoro-18-milijuna-kuna-za-snimanje-filmova-ove-godine-su-zaradili-crkavicu/2328999.aspx

Ubaciš 18 miljona kuna a izađe pola miljona kuna.

De gasi to. Di se to gasi ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sat 1 Jan - 20:20

Sad kad mi se bude dalo instalirat ću sebi piratski program za gledanje Netflixa i ostalih mrežnih tv datoteka za nula kuna.

Da vidin ja šta je taj Netflix.

Ovim našima šta država finacira snimanje dugometražih filmova, to triba ukinit. Izvoli sam se finaciraj pa ako ne zaradiš gasi firmu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by aben Sat 1 Jan - 20:33

RayMabus wrote:Sad kad mi se bude dalo instalirat ću sebi piratski program za gledanje Netflixa i ostalih mrežnih tv datoteka za nula kuna.

Da vidin ja šta je taj Netflix.

Ovim našima šta država finacira snimanje dugometražih filmova, to triba ukinit. Izvoli sam se finaciraj pa ako ne zaradiš gasi firmu.

Ali to je kultura. Ni bitno koliko su zarodili. 

Ko da muzeji, galerije, arhivi zarađuju...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by dijagram Sat 1 Jan - 20:35

Trebamo vise izdvajati pa mozda naprave i nesto spomena vrijedno.

I serbedziji povecati dotacije, nek se lipo zabavlja dok ne umre, u godinama je nece dugo.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18720
2015-08-09


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sat 1 Jan - 20:47


Hrvatski kandidat za Oscara, film Tereza37 Danila Šerbedžije, zaradio je 4500 dolara, odnosno manje od 30 tisuća kuna.

Ovi prodaje maglu.

https://express.24sata.hr/kultura/hasanbegovicu-nije-bilo-jasno-da-se-u-kulturu-ulaze-bez-uvjetovanja-9915
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by dijagram Sat 1 Jan - 21:13

RayMabus wrote:
Hrvatski kandidat za Oscara, film Tereza37 Danila Šerbedžije, zaradio je 4500 dolara, odnosno manje od 30 tisuća kuna.

Ovi prodaje maglu.

https://express.24sata.hr/kultura/hasanbegovicu-nije-bilo-jasno-da-se-u-kulturu-ulaze-bez-uvjetovanja-9915

To nije razlog da ga ne trpamo kunama kao i taticu na brijunima.

Oni to zasluzuju.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18720
2015-08-09


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sat 1 Jan - 21:14

HAVC je osiguran dobrim zakonom i pravilnicima, jedino što treba promijeniti je dvosmislenost sadašnjeg Audiovizualnog zakona, tako da nekome više ne padne na pamet uvjetovati bilo koji pojedinačni filmski projekt potpisom ministarstva. Ministru Hasanbegoviću, recimo, nikako nije bilo jasno da se u kulturu mora ulagati bez uvjetovanja i predlaganja o tome što i kako bi se trebalo snimati.

Pročitajte više na: https://express.24sata.hr/kultura/hasanbegovicu-nije-bilo-jasno-da-se-u-kulturu-ulaze-bez-uvjetovanja-9915 - express.24sata.hr
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sat 1 Jan - 21:16

Dakle po Danilu :

- Kultura je ono šta on kaže

- Njegovu kulturu koju on želi nametnit kao mjerilo i normu nitko ne smije uvjetovati

Znači na stranim festivalima onaj stručni žiri na koji nemaš utjecaj po tvojim riječima nije mjerodavan da procjenjuje tvoj proizvod ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sat 1 Jan - 21:20

Jedino šta se s tobom slažem je da se ministarstvo ne bi trebalo miješati kod toga koji film će proći al to nije iz razloga koji ti misliš da se ja slažem nego jer bi ti ja dao nula kuna pa stoga ti i ne treba njihov potpis kako da se troše novci poreznih obveznika ( da ti bi ih naravno sam trošio bez da ti itko smeta ) pa bi te onda ocjenjivali drugi na stranim festivalima pa ako pokupiš koju nagradu tek tada dobiješ i nagradu iz državnog proračuna.

SERONJO.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by immortal Sun 2 Jan - 1:37

nažalost Hr filmovi nikad nisu visoko kotirali, niti donosili zaradu
još najmanje zainteresirali publiku
 osim nekoliko izuzetaka

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23199
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by pizzon Sun 2 Jan - 5:29

zato sto nisu iskreni
cesto su foliranje
ulepsanja slika

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4990
2020-04-21


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sun 2 Jan - 7:22

mortal wrote:nažalost Hr filmovi nikad nisu visoko kotirali, niti donosili zaradu
još najmanje zainteresirali publiku
 osim nekoliko izuzetaka
Ne tribaju visoko kotirat nit donosit zaradu. Tribaju osvajat nagrade na stranim festivalima i prestat donosit ogromne gubitke.

Daš im deset miljona kuna a onda njih brige oćel taj proizvod na nekom stranom festivalu pobrat nagradu ( čak ih ni ne prijavljuju jer ih nije brige kad su dobili unaprijed lovu od države ) i onda ti oni zarade ovo :


Hrvatski kandidat za Oscara, film Tereza37 Danila Šerbedžije, zaradio je 4500 dolara, odnosno manje od 30 tisuća kuna. Film Murina redateljice Antonete Alamat Kusijanović zaradio je 41 tisuću dolara, odnosno oko 266 tisuća kuna.

Zora Dalibora Matanića zaradila je 4200 dolara, odnosno 27 tisuća kuna, dok je A bili smo vam dobri Branka Schmidta zaradio 11 tisuća dolara, odnosno 73 tisuće kuna.

Plavi cvijet Zrinka Ogreste zaradio je oko 18 tisuća dolara, odnosno 117 tisuća kuna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by vuksadinare Sun 2 Jan - 7:30

...pa to ovisi cangrizavi desnicari govore da su filmovi losi jer ljevicarsko zelrni redatelji prevladavaju...tko moze sumnjati u matanic serbedzija redateljski 'rad'..to su priznati filmski 'strunjcaci' u svijetu..svi se trgaju za njihove filmove i serije i daju im nagrade...kako mozete podcjenjivati tako vaznu nagradu 'dani filma i pljeskavica surdulica i okolica'. ..tu nagradu je primio i velikan borivoje popivada..a zarada od 4500 dolara vrijedi zapravo kao 450 000 dolara
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99538
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by vuksadinare Sun 2 Jan - 7:41

Dok se hrvatski film ne izvuce iz ljevicarsko obuljen matanic serbedzija ralja u kijima je zarobljen..nece ici naprijed sto se vidi iz prilozenog..oni sto se raduju sudjelovanjima njihovih 'filmova' na nekakvim festival dernecima tipa filmske nagrade ili dani cacka,surdulice,gostivara,peci,trebinja,pusce bistre...sve mi je bilo jasni kad je prije nekoliko godina matanic svrsavao na nagradu za film dobijen na nekom festivalu filma u bitolju...sve mi je bilo jasno gdje je nas film zavrsio i sto se slavi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99538
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sun 2 Jan - 7:50

Filmski festival u SM :

https://en.wikipedia.org/wiki/Manaki_Brothers_Film_Festival

Nacionalni filmski festival SM.

Ovo upada u festival na kojima bi ja iz fonda za nagrade davao poticaje jer u svakoj državi postoji jedan glavni filmski festival i ovo je taj kad je riječ o SM.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sun 2 Jan - 8:12

U svakoj državi imaš jedan glavni festival za dugometražne filmove i na njemu neke filmske nagrade a od kojih ti je njih pet do deset glavnih dok su ostale sporedne.

Umjesto da nekome daš 30 tisuća kuna za film a on pare u guzicu i brige njega, tih 30 tisuća kuna daš onome tko osvoji jednu od ovih pet do deset filmskih nagrada na ovom festivalu u SM.

Dakle potičem te da daješ prijave okolo i na šta više festivala se prijaviš veća ti je vjerovatnost zarade.

Jednostavno ŽELIM REZULTAT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sun 2 Jan - 8:18

Znači nema davanja para unaprid na lipe oči za dugometražne filmove nego :

U Sloveniji im jedan glavni nacionalni festival godišnje i tu je pet do deset nagrada glavnih, osvoji nešto od toga : 30 tisuć kuna od država iz tog fonda.

Izvoli. LOV.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sun 2 Jan - 8:27

Ko lovački psi. Ja sam general GF s pet zvjezdica. Jednostavno nudim svotu za nečiju glavu i to raspišem i lovački psi koji žele tu nagradu će sami krenuti u taj LOV.

ŽELIM REZULTATE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sun 2 Jan - 8:31

Samo u Europi ima nekih 50-ak država i svaka ima najmanje jedan glavni nacionalni prestižni festival a na istom pet do deset glavnih udarnih nagrada.

Raspisao sam potjernicu.

Izračunaj , ako na svakom od njih nešto osvojiš a to je 30 tisuća kuna poticaja , koliko si zaradio ?

Plus računaj da film koji na jednom takvom nacionalnom festivalu u nekoj državi nešto osvoji taj zaradi nešto i u kinima u toj istoj državi jer ga je publika i žiri proglasila ok.

LOVITE PSI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by RayMabus Sun 2 Jan - 8:42

Danas u svijetu postoji 195 zemalja: 193 države članice UN-a i dvije države koje to nisu države – Sveta Stolica i Država Palestina.

https://travel-advisor.eu/zemlje-svijeta/

195 * 30 tisuća s tim da ti na tom njihovm najjaćem i najprestižnijem nacionalnom filmskom festivalu u toj i toj državi ne moraš osvojit samo jednu nagradu, svaku ću platit 30 tisuća kuna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177540
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu Empty Re: Hrvatski filmovi su ove godine zaradili crkavicu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum