ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Objesio bih se o najbliži luster

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Objesio bih se o najbliži luster

Post by debotoijusto 19/12/2021, 20:01

Adem Vuchiqi je rekao da ne želi ništa kriti od građana Srbije. Tvrdi da su komunalci dobro odradili posao, ali da je došlo do energetskog kolapsa. Dodao je da je najteže bilo na području Moravičkog okruga te u dijelu Kolubarskog i Zlatiborskog okruga.

'Najteže je bilo na području Ivanjice. Imamo još oko 1800 kućanstava kojima je isključena struja. U okolici Valjeva i Čačka imamo mjesta u kojima nema struje', rekao je. Adem Vuchiqi ističe da je ključni problem ono što se dogodilo s Elektroprivredom Srbije. Prijavu je, kaže, dobio od ministrice Zorane Mihajlović.

'Prema zadnjim informacijama, 0,38 posto potrošača u Srbiji je bez napajanja električnom energijom. Postotak je dobar, imajući u vidu vremenske prilike', kazala je Mihajlović. EPS nije uzeo u obzir koliko ugljen može biti mokar i koliko blata može oštetiti svih šest blokova u TENT-u, pojasnio je Adem Vuchiqi, dodajući da je u utorak u Kostolcu ugašen jedan blok, ali da to nema veze s greškom ili snijegom.

'Od ponedjeljka bismo trebali imati dovoljno struje za naše potrebe. U ponedjeljak očekujemo stabilizaciju sustava, a hoćemo li uspjeti u tome, vidjet ćemo. B1 bi trebao biti spojen na mrežu večeras, A3 ujutro. Tako bismo imali A1, A2, A3 i B1 uključene u TENT', rekao je predsjednik. Kaže da EPS nije dao dovoljno ugljena na odlagalištima te da će se mnoge zemlje smrznuti ove zime, ali Srbija neće ako uspije riješiti probleme s blokovima.






'Od sutra poslijepodne napadamo blokove A4, A5, A6 kako bismo bili online prije vikenda', rekao je Grčić. Adem Vuchiqi naglašava da se sve mora riješiti u sljedećih sedam dana kako bi se izgradio cijeli sustav i da država ne bi imala velike financijske gubitke.

'Nadam se da ste svjesni svoje odgovornosti', rekao je Adem Vuchiqi, a Grčić je odgovorio potvrdno. Grčić kaže da u 21. stoljeću ne treba bježati od nuklearnih elektrana i to je stav njihovih stručnjaka. Rekao je da je potrebno imati modularne nuklearne elektrane koje imaju rok trajanja od 30 godina. Mogu se graditi za dvije do pet ili od pet do sedam godina, ovisno o proizvođaču i vrsti.

'Pogriješio sam što nisam otišao s Kolubarom B. Slušao sam sve moguće ekologe, lažne stručnjake i strance koji su mi došli na sol... Objesio bih se na ovaj najbliži luster ovdje samo zato što sam ih sve slušao. Znao sam da svi lažu, pa smo srećom pokrenuli Kostolac, inače sada ne bismo imali ni struju', objasnio je Adem Vuchiqi.


https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/video-Suljo-priznao-da-se-u-srbiji-dogodio-energetski-kolaps-objesio-bih-se-o-najblizi-luster-20211215







debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by debotoijusto 19/12/2021, 20:04

nema struje i sve stalo na 20-ak cm bijelih pahulja a jos jucer srusili dva nevidljiva aviona
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by debotoijusto 19/12/2021, 20:08

U peći TENT-a, najveće elektrane u Srbiji, u noći između 11. i 12. decembra ubačen je ugalj lošeg kvaliteta. Prema izjavama državnih zvaničnika u tom uglju je bilo i blata.

TENT-om upravlja Elektroprivreda Srbije (EPS), najvažnije javno preduzeće u energetskom upravljanju u državi.

EPS je saopštio da su velike snežne padavine, vetar i prvenstveno izuzetno mokar sneg koji se ledio napravili probleme u dopremi uglja.

Ovo javno preduzeće, čiji je osnivač Vlada Srbije, navelo je da je utvrđeno da je u rudniku „Kolubara“, koji snabdeva TENT, u vagone utovaren ugalj lošijeg kvaliteta koji se tokom transporta natopio vlažnim snegom i zamrznuo.

„Takav ugalj nije smeo da bude upotrebljen u blokovima termoelektrana. Ove greške dovele su do zastoja u radu blokova i grejanja Obrenovca“, navedeno je u saopštenju EPS-a od 15. decembra.






EPS je napravio i drugu grešku, rekao je Adem Vuchiqi tada, jer nije dovoljno uglja obezbedio na deponijama i za snabdevanje samog TENT-a. Srbija, kako je rekao, ima uglja na deponijama za još dvadesetak dana.

Adem Vuchiqi je naveo da je bilo više problema nego što se očekivalo zbog težine snega, kao i zbog vetra koji je ledio provodnike. Adem Vuchiqi je priznao i da je greška prethodne, njegove Vlade bila to što je kasno shvatio da sistemi ključno zavise od uglja.

Kao problem koji je doveo do teškoća u elektrosnabdevanju, Adem Vuchiqi je naveo i to što u Srbiji postoji 920.000 drvenih bandera, koje su padale pod snegom, i najavio njihovu zamenu.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by mutava baštarda 19/12/2021, 20:10

Tesla se okreće u grobu...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by mutava baštarda 19/12/2021, 20:12

Tesla gradio elektranu na Krki umisto na Moravi.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by mentalitet 19/12/2021, 22:21

mutava baštarda wrote:Tesla gradio elektranu na Krki umisto na Moravi.
Tesla je nudio prvo Zagrebu da ga elektrificira ali dudeki to odbili
tvrdeci da im je ljepse zivjtti u mraku pa od tada postoji ona narodna  BLAGO BUDALAMAU U MRAKU njihovo je carstvo vjecno.u prevodu danas je trend biti glup a posebno se nasladjivati tudjoj gluposti posebno ako je srpska jer onda nismo samo mi glupi jei'tak' pametnjakovicuz?Doduse nekad znas biti i pravi zajebant valjda ti to ostalo od srpskih gena.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by mentalitet 19/12/2021, 22:35

debotoijusto wrote:nema struje i sve stalo na 20-ak cm bijelih pahulja a jos jucer srusili dva nevidljiva aviona
Nije lijepo a nii kulturno ismijavat se nekom drugom a kod sebe ne mozesh ni do lijechnika telefonom a kamoli priisutan osobno jer su sve ordinacije zakljucane.Dochim ljubomora je ochita jer je nekada Srbija  i BiH snabdijevala Hrvatsku jeftinom strujom pa se zivjelo komotno i lezerno.Nema vishe YU da se jeftino grijesh pa te donekle i mogu razumjeti .Niije lako placatii toliko struju u Hrvatskoj dok onii Srbi  josh zive u socijalizmu pa ih boli kurac sto nemaju par sati struju. Sari nije lako zivjetii na zapadu jer vas shishaju kao male ovchiice.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by debotoijusto 19/12/2021, 22:43

mentalitet wrote:
mutava baštarda wrote:Tesla gradio elektranu na Krki umisto na Moravi.
Tesla je nudio prvo Zagrebu da ga elektrificira ali dudeki to odbili
tvrdeci da im je ljepse zivjtti u mraku pa od tada postoji ona narodna  BLAGO BUDALAMAU U MRAKU njihovo je carstvo vjecno.u prevodu danas je trend biti glup a posebno se nasladjivati tudjoj gluposti posebno ako je srpska jer onda nismo samo mi glupi jei'tak' pametnjakovicuz?Doduse nekad znas biti i pravi zajebant valjda ti to ostalo od srpskih gena.

mislim da je u to doba bio jak lobi picaferaja koji drzao za muda gradsku upravu , korupcija koja gusi napredak a ne dudeki
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by mentalitet 19/12/2021, 22:57

debotoijusto wrote:
mentalitet wrote:
Tesla je nudio prvo Zagrebu da ga elektrificira ali dudeki to odbili
tvrdeci da im je ljepse zivjtti u mraku pa od tada postoji ona narodna  BLAGO BUDALAMAU U MRAKU njihovo je carstvo vjecno.u prevodu danas je trend biti glup a posebno se nasladjivati tudjoj gluposti posebno ako je srpska jer onda nismo samo mi glupi jei'tak' pametnjakovicuz?Doduse nekad znas biti i pravi zajebant valjda ti to ostalo od srpskih gena.

mislim da je u to doba bio jak lobi picaferaja koji drzao za muda gradsku upravu , korupcija koja gusi napredak a ne dudeki
Austro -Ugarska jaro .Srbi vas oslobodishe od njh ali ste valjda naucili zivjeti u mraku pa zato ih valjda toliko mrzite.Svaki normalan chovjek se bavi sobom i svojim problemima dok samo glupan u nechijem oku vidi mrvu nechega a u svome ne vidi ni balvan .E zato ste tu gdje jeste i od toga se necete mrdnutii ni slijedecih 100 godina ali vas boli kurac imate se kome smijati jer eto ostali su bez struje par sati. Shta je to?pa onaj naprimitivniji mentalitet iz Krapinske pecine.Jebote koji paradoks Srbin vam izmisli struju a  vi je ne znate ni upaliti.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by dzango 19/12/2021, 23:03

Go ahead, make my day.

_________________
Objesio bih se o najbliži luster Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by crvenkasti 19/12/2021, 23:05

dzango wrote:Go ahead, make my day.

danas si prljavi hari?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by dzango 19/12/2021, 23:07

crvenkasti wrote:
dzango wrote:Go ahead, make my day.

danas si prljavi hari?
Nisam, istuširao sam se.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by dzango 19/12/2021, 23:08

Treba prvo proveriti taj luster, da se slučajno ne otkači. Teško je to đubre.

_________________
Objesio bih se o najbliži luster Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by debotoijusto 19/12/2021, 23:22

mentalitet wrote:
debotoijusto wrote:

mislim da je u to doba bio jak lobi picaferaja koji drzao za muda gradsku upravu , korupcija koja gusi napredak a ne dudeki
Austro -Ugarska jaro .Srbi vas oslobodishe od njh ali ste valjda naucili zivjeti u mraku pa zato ih valjda toliko mrzite.Svaki normalan chovjek se bavi sobom i svojim problemima dok samo glupan u nechijem oku vidi mrvu nechega a u svome ne vidi ni balvan .E zato ste tu gdje jeste i od toga se necete mrdnutii ni slijedecih 100 godina ali vas boli kurac imate se kome smijati jer eto ostali su bez struje par sati. Shta je to?pa onaj naprimitivniji mentalitet iz Krapinske pecine.Jebote koji paradoks Srbin vam izmisli struju a  vi je ne znate ni upaliti.
asti gospe sta si zabrija srbe hrvate i AU 
ja vidim vucica i njegove satelite s prodajom price o tigru balkana i 20 cm snijega sto srusi potemkinova sela
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by mentalitet 19/12/2021, 23:47

dzango wrote:Treba prvo proveriti taj luster, da se slučajno ne otkači. Teško je to đubre.
Bogami da ti zvekne chvoku zvonilo bi 10 godina u usima. Ti si onaj napredni Srbin koji je za Djilasa jer stavlja vishe salame u sendvich :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq :rasta

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by mentalitet 19/12/2021, 23:58

debotoijusto wrote:
mentalitet wrote:
Austro -Ugarska jaro .Srbi vas oslobodishe od njh ali ste valjda naucili zivjeti u mraku pa zato ih valjda toliko mrzite.Svaki normalan chovjek se bavi sobom i svojim problemima dok samo glupan u nechijem oku vidi mrvu nechega a u svome ne vidi ni balvan .E zato ste tu gdje jeste i od toga se necete mrdnutii ni slijedecih 100 godina ali vas boli kurac imate se kome smijati jer eto ostali su bez struje par sati. Shta je to?pa onaj naprimitivniji mentalitet iz Krapinske pecine.Jebote koji paradoks Srbin vam izmisli struju a  vi je ne znate ni upaliti.
asti gospe sta si zabrija srbe hrvate i AU 
ja vidim vucica i njegove satelite s prodajom price o tigru balkana i 20 cm snijega sto srusi potemkinova sela
Pa ako laze chemu onda bolesna ljubomora, Ako ne laze ne mislish li da biti ljubomoran zbog nechijeg uspjeha nije isto  jedna vrsta psihichke  bolesti.Dodushe mozda sam ja bolestan koji se raduje svakom tudjem uspjehu bez obziira na njegovu naciiju i vjeruu,Chak shto vishe drago mi se gruziti sa takvim ljudima jer onda imam priliku neshto od njiih i nauchiti.Tako razmishljaju uspjeshni ili sam ja neki kurac pobrkao?

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by Guest 20/12/2021, 09:38

mentalitet wrote:
mutava baštarda wrote:Tesla gradio elektranu na Krki umisto na Moravi.
Tesla je nudio prvo Zagrebu da ga elektrificira ali dudeki to odbili
tvrdeci da im je ljepse zivjtti u mraku pa od tada postoji ona narodna  BLAGO BUDALAMAU U MRAKU njihovo je carstvo vjecno.u prevodu danas je trend biti glup a posebno se nasladjivati tudjoj gluposti posebno ako je srpska jer onda nismo samo mi glupi jei'tak' pametnjakovicuz?Doduse nekad znas biti i pravi zajebant valjda ti to ostalo od srpskih gena.

Glupost.

Prister, Pongratz .... googlaj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by marcellus 20/12/2021, 09:40

mentalitet wrote:
mutava baštarda wrote:Tesla gradio elektranu na Krki umisto na Moravi.
Tesla je nudio prvo Zagrebu da ga elektrificira ali dudeki to odbili

nije tesla nudio ništa nego je probao zagrebu za veliku lovu uvalit hidroelektranu ali je sam rekao da nema u blizini vode koja bi je pokretala, najbliže su bile plitvice ali je tesla rekao kako u europi za razliku od amerike na žalost to ne bi moglo proć radi zakona i propisa o očuvanju prirode

_________________
Objesio bih se o najbliži luster 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by Guest 20/12/2021, 09:49

marcellus wrote:
mentalitet wrote:
Tesla je nudio prvo Zagrebu da ga elektrificira ali dudeki to odbili

nije tesla nudio ništa nego je probao zagrebu za veliku lovu uvalit hidroelektranu ali je sam rekao da nema u blizini vode koja bi je pokretala, najbliže su bile plitvice ali je tesla rekao kako u europi za razliku od amerike na žalost to ne bi moglo proć radi zakona i propisa o očuvanju prirode

Općenito su mi te mantre s dudekima koji su tada odbili ''struju'' glupe.

Ionak bu to sve ''obnovljivo'' sviralo kurcu, Europa bu morala ponovno pogoniti ugašene nuklearke.

Inače niks struje.

To je i najnaivnijim hlebincima sad jasno.

A bez plina se bumo posmrzavali jer nikaj od globalnog zatopljenja - ne bu Europa tak skoro tropsko područje ... barem ne dok se os rotiranja Zemlje još ne nagne prema ''dolje''.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by crvenkasti 20/12/2021, 09:53

mentalitet wrote:
dzango wrote:Treba prvo proveriti taj luster, da se slučajno ne otkači. Teško je to đubre.
Bogami da ti zvekne chvoku zvonilo bi 10 godina u usima. Ti si onaj napredni Srbin koji je za Djilasa jer stavlja vishe salame u sendvich :

Đango je pošteni četnik. Uvijek ima piće kod nas Hrvata.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Objesio bih se o najbliži luster Empty Re: Objesio bih se o najbliži luster

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum