ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare - Page 4 Empty Re: Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare

Post by vuksadinare 15/12/2021, 06:36

...zapravo tile nije imao mnogo manevarskog prostora tada narocito sto se tice ustava...pritiskala ga bioloska dob time realno hoces neces i tvoja pozicija i moc slabi...a jacaju neke druge tedencije..kao i vrijeme..geostrateske politike u svijetu su se mjenjale..sto je utjecalo i na hoces neces politicke prilike i u jugovini..sa jedne strane razumijem i srbiju da im nije pasao ustav iz '74 ali ta velikosrpska nacionalisticka klica jos nije bila toliko jaka da moze al pari parirati titovom utjecaju..no racunalki su i znali da titov bioloski sat sve jace otkucava i cekali svoju sansu i nisu dugo cekali

vuksadinare

Posts : 99375
2015-09-08


Back to top Go down

Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare - Page 4 Empty Re: Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare

Post by Ringo10 15/12/2021, 07:43

Titu nije bilo lako jer je morao balansirati.
Shvatio je on da je velikosrpstvo zilavo i da se ne miri sa federalizmom i da je diglo glavu.
Zato se I dogodio Ustav 1974.

Ja sam 1986 bio mlad...bio sam u Beogradu poslom od 9 do 12 mjeseca 1986te.
Tad je izasao cuveni tekst Vasilija Krestica - O GENEZI GENOCIDA NAD SRBIMA U NDH.
Otvoreno se u tom tekstu iznosi rasisticka teza da su Hrvati genocidan narod

Iako mlad, osjetio sam da sve to nece dobro zavrsiti.
Bio sam mladic iz BiH gdje je sve bilo drukcije i bio sam zgranut takvim sovinistickim pamfletom.

Tad sam prelistao taj broj Knjizevnih Novina i bio zaprepasten da takva fasisticka tiskovina koja je bljuvala onakvu mrznju, moze da se objavljuje u SFRJ
Dugo sam cuvao to izdanje novina ali sam ga na zalost u ratu izgubio

Posebno mi je bilo zlokobna kad sam shvatio da je to opci politicki stav srpske intelektualne elite.

Kasnije je to bio opci diskurs u Srbiji i tako su nesto kasnije poceli pisati i govoriti svi srpski mediji

Tako je i do danas I zato samo kompletan ludjak moze zeljeti ponovo zajednicku drzavu

U tim novinama posebno je bila morbidna jedna karikatura koja je bila ispod tog teksta i koja se ocigledno odnosima na tekst.

Da, zao mi je sto sam taj broj novina izgubio.
Krajem osamdesetih srpsku javnost je zahvatilo nacional-sovinisticko ludilo kojem lijeka nije bilo
I to bez teskog krvoprolica nije moglo zavrsiti.
Na zalost.

Ringo10
Ringo10

Posts : 21598
2015-09-24


Back to top Go down

Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare - Page 4 Empty Re: Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare

Post by Ringo10 15/12/2021, 07:45

Titu nije bilo lako jer je morao balansirati.
Shvatio je on da je velikosrpstvo zilavo i da se ne miri sa federalizmom i da je diglo glavu.
Zato se I dogodio Ustav 1974.

Ja sam 1986 bio mlad...bio sam u Beogradu poslom od 9 do 12 mjeseca 1986te.
Tad je izasao cuveni tekst Vasilija Krestica - O GENEZI GENOCIDA NAD SRBIMA U NDH.
Otvoreno se u tom tekstu iznosi rasisticka teza da su Hrvati genocidan narod

Iako mlad, osjetio sam da sve to nece dobro zavrsiti.
Bio sam mladic iz BiH gdje je sve bilo drukcije  i bio sam zgranut takvim sovinistickim pamfletom.

Tad sam prelistao taj broj Knjizevnih Novina i bio zaprepasten da takva fasisticka tiskovina koja je bljuvala onakvu mrznju, moze da se objavljuje u SFRJ
Dugo sam cuvao to izdanje novina ali sam ga na zalost u ratu izgubio

Posebno mi je bilo zlokobno kad sam shvatio da je to opci politicki stav srpske intelektualne elite.

Kasnije je to bio opci diskurs u Srbiji i tako su nesto kasnije poceli pisati i govoriti svi srpski mediji

Tako je i do danas I zato samo kompletan ludjak moze zeljeti ponovo zajednicku drzavu

U tim novinama posebno je bila morbidna jedna karikatura koja je bila ispod tog teksta i koja se ocigledno odnosima na tekst.

Da, zao mi je sto sam taj broj novina izgubio.
Krajem osamdesetih srpsku javnost je zahvatilo nacional-sovinisticko ludilo kojem lijeka nije bilo
I to bez teskog krvoprolica nije moglo zavrsiti.
Na zalost.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21598
2015-09-24


Back to top Go down

Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare - Page 4 Empty Re: Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare

Post by Ringo10 15/12/2021, 07:53

A ta karikatura

Trznica iznad koje pise ZG 41, sto se odnosilo svakako na Zagreb 1941ve godine
Dakle trznica, ljudi koji kupuju i mlada lijepa sisata zena koja razgleda a na tezgama se prodaju mala djeca i bebe, sve zaklane i rasporene is njih vise crijeva
Prodavac jednu bebu drzi za nogu i pokazuje kupcu.

To je bilo toliko odvratno i morbidno da je tesko bilo povjerovati da tako nesto moze javno i legalno da se tiska i prodaje.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21598
2015-09-24


Back to top Go down

Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare - Page 4 Empty Re: Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare

Post by vuksadinare 15/12/2021, 07:58

Tile je vec vegetirao sedamdesetih a beograd je vec siljio razanj
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99375
2015-09-08


Back to top Go down

Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare - Page 4 Empty Re: Zoki ce odlikovati Cicka,Budisu i ostale proljecare

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum